54000km przebiegu

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

54000km przebiegu

Post autor: DINO »

Pytanie do bardziej oblatanych w temacie, ja dopiero zaczynam.
Czy taki przebieg jest OK?? czy wiąże się z czymś niedługo?? warto kupić moto z takim przebiegiem??


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Tags:

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: QraC »

Na DL takie przebiegi nie robią wielkiego wrażenia. Na forum są osoby które mają chyba już 120.000 km za sobą (Suszny?) a na zagranicznych forach wrzutki przekraczające 200.000 km też nie są odosobnione. Raczej należy zwracać uwagę na ogólny stan motocykla niż na przebieg.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

OK dzięki :D tak myślałem, ze to jeszcze za szybko aby coś sie tarabaniło, no ale zapytać nei zaszkodzi


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 54000km przebiegu

Post autor: kalinago »

Jak zadbasz, żeby regularnie wykonywać wszystkie czynności serwisowe typu olej, filtry, regulacje zaworów itp.itd., to przejedziesz bezawaryjnie jeszcze duuuuuużo kilometrów.
PS. Należy też oczywiście pamiętać o regularnym dolewaniu do baku. ;)



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: 54000km przebiegu

Post autor: Centrino »

Wszystko zależy od tego na ile oryginalny jest przebieg. Jeżeli oryginalny i serwisowany jak należy to z silnikiem spokój na jeszcze jakieś 150tyś km


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1273
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: 54000km przebiegu

Post autor: biblo »

Zaraz, zaraz, wyjaśnijmy jedno! V-Strom jest niezwykle wdzięcznym i trwałym motocyklem, o ile jest regularnie serwisowany, tzn. wykonywane są przewidziane przez producenta przeglądy, regulacje i wymieniane zużyte części eksploatacyjne i zamienne. Niezależnie od tego motocykl zużywa się - jedne jego elementy szybciej, drugie wolniej. Patrząc na przebieg 54 tys. km, to faktycznie dla silnika, skrzyni biegów, to nie jest dużo - znane są przebiegi z trzema zerami w tysiącach kilometrów.

Ale, przy tym przebiegu może być już do wymiany kilka poważniejszych, a tym samym droższych części. Ja sprzedawałem swojego też jak miał około 50-52 tys. km i trochę wcześniej wymienione było łożysko główki ramy, któreś łożysko w kole, wymieniony był uszczelniacz popychacza sprzęgła i wałka zdawczego, były już pierwsze problemy z przyciskiem rozrusznika, no i do wymiany była już tylna tarcza hamulcowa (a jak tarcza, to i klocki). I generalnie to nie był dla mnie problem - motocykl miał być sprawny i niezawodny, żebym nie miał problemów podczas swoich wypraw. Od razu dodam, że jeżdżę asfaltowo.
Poza tym, przy 48 tys. km powinien zostać zrobiony tzw. duży przegląd z kontrolą/regulacją zaworów, synchronizacją przepustnic - pytanie czy został zrobiony w związku z planami sprzedaży moto. 54 tys. km to już pora na następny przegląd i czasem potrzeba dokonać kolejnej wymiany napędu.

Reasumując: jeśli motocykl jest zadbany, jest do niego wiarygodna dokumentacja serwisowa dokładnie opisująca historię wymian części i przeglądów, i nie jest on wystawiony na sprzedaż dlatego, że dotychczasowy właściciel wolał uniknąć wydatków (czyli nie wymaga na dzień dobry wymiany całej litanii części eksploatacyjnych), to nie masz się czego obawiać. Taki przebieg dla V-Stroma nie jest niczym groźnym, ani wyjątkowym. A jeśli będzie jednak coś do wymiany, to nie ma co się bać, trzeba tylko wynegocjować lepszą cenę :) Głupio by było, gdybyś za V-Stroma zapłacił 15 kPLN, a za chwilę zostawił w serwisie następne 3 klocki 8-)

Moja opinia opiera się na doświadczeniach z "małym" V-Stromem pierwszej generacji. W "dużym" trzeba brać pod uwagę problemy z koszem sprzęgłowym, w nowych modelach może coś jeszcze, ale tego nie wiem, nie znam się ;)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

dzięki za info, wszystko się okaże dziś-jutro, dam znać co i jak :)


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 660
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: 54000km przebiegu

Post autor: Remol71 »

DINO pisze:Pytanie do bardziej oblatanych w temacie, ja dopiero zaczynam.
Czy taki przebieg jest OK?? czy wiąże się z czymś niedługo?? warto kupić moto z takim przebiegiem??
Który rocznik i ile ma skręcone ?


1050 XT

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

2007r 54000km ostatni przegląd chyba około 40000km dwa lata temu u Helmutów ale nie w autoryzowanym serwisie


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1273
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: 54000km przebiegu

Post autor: biblo »

I od tego czasu nic nie było robione? 14 tys. km bez wizyty w serwisie?

To może wyglądać na przypadek, który opisałem wcześniej... Może czekać Cię duży przegląd, pewnie wymiana napędu, a i może coś innego (łożyska, tarcza ham., itd.). Radzę zachować ostrożność i dokładnie sprawdzić motocykl... Zwróć też uwagę na opony - stan i rok prod.

A może do tego jeszcze atrakcyjna cena? Napisz coś więcej: ile kosztuje, jakie ma wyposażenie, od kiedy jest w kraju.

P.S. Rok temu sprzedałem swojego DL-a z 2007 roku (ale AK8 - czyli modelowo rocznik 2008, wersja z ABS) za 17,5 kPLN. Przebieg ok. 52 kkm, bogate wyposażenie (w tym kufry i elektroniczny Scottoiler). Krajowy, byłem 2-gim właścicielem, regularnie serwisowany, bardzo dobry stan techniczny.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

zdaje sobie sprawę, że to używany i pewne czynności będzie trzeba poczynić :D wiem, ze opony do zmiany, nie należę do ludzi co w cenie starego/używanego chcę nowe moto :D (ma ABS, kufer centralny, grzane manetki) jak na początek dla mnie po latach to wystarczające :D cena 12tyś chyba też nie jest zła, nawet jak by trzeba było poczynić jakieś naprawy, montuję LPG w autach i trochę mechaniki to z robotą myślę, ze sobie poradzę a części nie są pewnie aż tak drogie :D
Jutro się wszytko okaże co i jak, wiadomo jak będzie śmieć to nie wezmę i dalej będę szukał


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 54000km przebiegu

Post autor: kalinago »

Mam Dla 2007 z przebiegiem 41tys. i jest to przebieg jak najbardziej prawdziwy.
W ostatnie 3 sezony (ze względu na pracę ) nakręciłem zaledwie 12 tys. a więc można.
Od stanu stanu 24 tys. nie mam udokumentowanych żadnych serwisów, bo wszystko robiłem sam, ale za to bardzo dokładnie. I moto jest w super stanie.
Piszę to żeby uświadomić, że w dziesięcioletnim moto taki przebieg jest jak najbardziej realny, a brak udokumentowanych przeglądów nie świadczy że nie były robione.
Jakość oleju w silniku, stan filtra powietrza, tarcze, klocki, łożyska wiele ci powie nawet po pobieżnym przeglądzie.
A jak niespodziewanie odkręcisz pokrywkę zębatki zdawczej, a tam gruba wieloletnia warstwa nagromadzonego syfu to już pierwsze podejrzenie, że właściciel nie dbał ;)
Edit
Teraz dopiero zobaczyłem cenę. Z takim wyposażeniem jest atrakcyjna.
Obejrzyj uważnie czy moto nie miało jakich zdarzeń.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 17:33 przez kalinago, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

jak coś kupuję to i tak serwuje mu pełen pakiet: oleje, filtry, rozrząd, reszta w miarę potrzeb, niezależnie od tego co ktoś mówi :D oczywiście jeżeli chodzi o auta :D moto kupuję pierwszy raz :D a, że lubię słuchać to słucham mądrzejszych :D i bardziej doświadczonych w temacie :D
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

alex1151
A1
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Koszalin

Re: 54000km przebiegu

Post autor: alex1151 »

Wszystko już chyba zostało powiedziane:) Dodam więc tylko...nie ma się czego obawiać;)



Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 54000km przebiegu

Post autor: kalinago »

DINO pisze:jak coś kupuję to i tak serwuje mu pełen pakiet: oleje, filtry, rozrząd, reszta w miarę potrzeb, niezależnie od tego co ktoś mówi :D
Wiadomo że i tak wymienisz. Ale jak cię facet zapewnia, że niedawno wymienił olej i wszystkie filtry, a w filtrze powietrza znajdziesz dwie garście owadów to już wiesz że chyba nie mówi prawdy i nie dbał o moto tak jak to przedstawia ;)



Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

alex1151 pisze:Wszystko już chyba zostało powiedziane:) Dodam więc tylko...nie ma się czego obawiać;)
o sąsiad widzę :D


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

no to pszczoła w domciu, stan okazał się lepszy, niż oczekiwałem włącznie z oponami :D
chciałem dodać zdjęcia ale sa za duże nie wiem o co caman, bo robione fonem.

@alex1151 chyba mamy wspólnego znajomego :D z Markiem byłem :D


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: Antyks »

Otwórz w paincie i zmniejsz ;)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: DINO »

mam program do zmiany podaj rozmiar


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: 54000km przebiegu

Post autor: Antyks »

Nie więcej niż 1 MB. Ale zrób też jak potrafisz by rozdzielczość była normalna.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”