Ostatni tydzień zapisów na III Zlot Forumowy w Wiśle :)
Zapisy trwają do 19.08.2018
Prosimy także by do tego terminu dokonać reszty wpłat.
Zapraszamy :)
https://forum.vstromclub.pl/iii-z-ot-forumowy-wis-a-2018-09-14-16-t1474.html#p21632

Alpy potrzebna garść informacji

Co jak gdzie i za ile w dalekich stronach
Gerth
A1
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Alpy potrzebna garść informacji

Postautor: Gerth » 15 kwie 2017, 11:40

Witam Wszystkich,
Planuję krótki 4 dniowy wyjazd w Alpy Austryjackie coś na wzór tego wypadu:
http://motovoyager.net/2017/02/krainie- ... ch-alpach/
Nurtują nie na chwilę obecną dwie kwestie i potrzebuje skorzystać z doświadczenia innych.
1. Noclegi planuje w hotelu / hostelu, pensjonacie cokolwiek w okolicach zell am see. Ma ktoś coś na polecenie jakieś konkretne miejsce? W sezonie rezerwować wcześniej czy w ciemno jechać i się coś znajdzie?
2. Jako że chciałbym trafić na możliwie jak najlepszą pogodę ma ktoś może sprawdzony porta na którym można ocenić pogodę w Alpach 3 dni do przodu? Łącznie z zachmurzeniem itp. Jak to było w waszym przypadku?

Z góry dziękuje za wszelkie rady
Wesołych!

Awatar użytkownika
QraC
A+B
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Alpy potrzebna garść informacji

Postautor: QraC » 15 kwie 2017, 13:39

Byłem we wrześniu - Zell am See było miejscem wypadowym - moj-pierwszy-raz-t249.html

Nocowaliśmy tu: Areithof

Miejscówka ok, bez fajerwerków, czysto - fajny widok bo dojazd do samego domu w górę i kilkoma agrafkami.

Pogoda w Alpach - loteria... My byliśmy około dwudziestego września - zero opadów, poranne mgły, słoneczko, w dolinach około 18-20 stopni na Grossie - ok. 8-10 stopni. Kilka dni wcześniej - deszcz w dolinach, śnieg na górze :-)
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->> Suzuki V-Strom 650 XT

Ride Through Life

Awatar użytkownika
Vater
A1
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postautor: Vater » 15 kwie 2017, 21:37

Byłem w sierpniu-pogoda pozytywna. Rezerwacje robiłem przez Booking. Można wybierać w zależności od upodobań i zasobności portfela.
"Nieważne dokąd, ważne z kim"

Awatar użytkownika
SimOn!
A

Postautor: SimOn! » 17 kwie 2017, 17:15

Gerth pisze:2. Jako że chciałbym trafić na możliwie jak najlepszą pogodę ma ktoś może sprawdzony porta na którym można ocenić pogodę w Alpach 3 dni do przodu? Łącznie z zachmurzeniem itp. Jak to było w waszym przypadku?

To jest świetny portal wetteronline.de. Nie wiem czy znasz język wroga ;) więc dla ułatwienia podpowiem te które są istotne.
Temperaturę to sobie znajdziesz ;)
A inne:
Bodendruck -cisnienie powietrza
Bodenwind - wiatr przy ziemi
Wolken / Nied. - Zachmurzenie / Opady
Niederschlagsmenge - opad za 3h (tyle wg. prognozy spadnie przez 3 h)
Nied.-Art Symbole - opady oznacozne symbolami. Sniezynka wiadomo, Kropka - deszcz jednostajny (taki co pada wiele godzin), im więcej kropek tym silniejszy. Jak masz trójkąt a nad nim kropkę lub śnieżynkę to oznacza to opad przelotny. Czyli taki trwający krótko i występujący bardziej punktowo. Schneefall - opad śniegu / jeżeli warunki pozwalają się na tworzenie się pokrywy. Prognozują ile np. rano zastaniesz cm śniegu na motocyklu ;)
Tiefe Wolken - niskie chmury
Mittelhohe Wolken - śrenie chmury
Hohe Wolken - wysokie chmury
Wolken (gesamt) - zachmurzenie całkowite - tzn. ile łącznie będzie chmur na niebie

Polecam też znane meteo.pl (ICM). Tutaj albo klikasz w mapkę albo możesz sobie wpisać swoje współrzędne gdzie jesteś. Dla tej strony są dedykowane apki dla Androida.
Zdrówko :!: :mrgreen:
DL650 AK7 Mała Czarna Suza ]:->

Awatar użytkownika
Coal
AM

Postautor: Coal » 17 kwie 2017, 17:53

A ja polecam windguru.cz nie ma sobie równych pod względem sprawdzalnosci prognozy i zakresu informacji. Używam tego portalu także w żeglarstwie morskim a w tym sporcie właściwa prognoza to kwestia czegoś więcej niż zmoczone gacie :)

Czeski portal i morze ... to połączenie po prostu musi działać :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
SimOn!
A

Postautor: SimOn! » 17 kwie 2017, 18:17

wetteronline i windguru korzysta z tego samego modelu (GFS) ;) różni je tylko sposób prezentacji danych.
Zdrówko :!: :mrgreen:
DL650 AK7 Mała Czarna Suza ]:->

Gerth
A1

Postautor: Gerth » 25 kwie 2017, 19:28

Tego potrzebowałem dzięki wam Panowie! ;)

Wróć do „Informacje dla podróżników”