Airoh Commander

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: lukas76 »

matt28 pisze:
szuwarek pisze:Dzięki. To cenna informacja dla zainteresowanych.
W porównaniu do Shoei GT Air który posiadam, jakość jest wyściółki jest dużo niższa, ale na lato powinien być jak znalazł.
Jak z Aerodynamiką, czytałem na niemieckich forach że powyżej 120 to praktycznie nie używalny, głośny za mocna wentylacja i opory daszku


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: lukas76 »

Powinniśmy założyć temat bo robi się spory OFF


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

Wydaje się ze trzeba zrobić podsumowanie po tych około 8 tys km w tym kasku. Kask dostępny w cenie około 1200-1400 PLN można znaleźć zapewne taniej. Należy pamiętać ze nie jest to cena wygórowana jak za taki kompaktowy kask i trzeba się liczyć z pewnymi minusami a jest ich trochę.

Zaczniemy od plusów żeby te minusy nie przysłoniły tychże pozytywnych cech.

1. Nie wiem co tam piszą o turbulencjach i na czym jeżdżą inni mogę się odnieść tylko wyłącznie do fabrycznej szyby mojej Suzi i deflektora Drojak 30x14 (może dymiony lepiej wiatr układa :mrgreen: :mrgreen: ). Nie odczuwam żadnych uciążliwości w jeździe z daszkiem czy to przy 100 km/h czy to przy 160 km/h na niemieckiej autostradzie.
2. Kask jest dopasowany, ma dodatkowo demontowane każde elementy, jest prawie że całkowicie modułowy. Czyli bez daszka i bez szyby, z szybą i bez daszka czy w całości jako DUO SPORT. Do tego komplet zaślepek i możliwość zmontowania kamery na samym czubie dedykowany uchwyt pod kamerę.
3. Bardzo duży wizjer, więc i pinlock również większy, dodatkowo testowany w rożnych warunkach atmosferycznych lepiej działa niż w moim Shoei. Wizjer bardzo poszerza pole widzenia.
4. Mechanizm samego wizjera działa płynnie i lekko również blokada nie jest jakas tragicznie mocna do otworzenia.
5. Dla nie których to może być plus dla innych minus bezpieczne zapięcie DD
6. Wentylacja poprawna ale należy brać poprawkę na moją ocenę ze względu na takie, a nie inne ustawienie u mnie szyby, gdzie wiatr daje nad kask. Byc może w nakedzie będzie tornado. :) Duża wentylacja na brodzie plus mniejsza u szczytu, proste zamykanie i otwieranie.
7. Otwory i zasklepki montażowe do przeprowadzenia kabli od intercomu, niestety Cardo ma duży jack który nie przejdzie przez ten otwór.
8. Również w przypadku głosików od kardo trzeba dobrze porzeźbić w polikach żeby zmieściły się bez uwierania w uszy.
9. Wpinany podbródek fajny gadżet ale reszta juz w minusach...
10. Wygląd niby kwestia dyskusyjna, ale jednak dostępność kolorystyczna powinna zadowolić każdego, po za tym wygląd stricte tzw turystyczny, podnosi prestiż ridera.


Wady:
1. Wkurza mnie to za każdym razem przy zdjęciu kasku wypinają się osłony polików z tyłu arioch-commander-t3100-20.html?hilit=ai ... der#p49870
2. Kask jest raczej głośny. Po za wysokim szumem wiatru dochodzą trzaski skorupy w zależności, od której strony wieje jednak skorupa wydaje dziwne dźwięki. Mam jednak wysoka tolerancję na hałas jednak polubiłem jazdę w stoperach jak zabieram ten kask w dłuższe trasy. Ale porównuje to cichego Shoei więc ... :).
3. Wpinany podbródek fajny gadżet bo bez niego pewnie powietrze hulało by jak dzikie ale ma jedna wadę zawsze przy zakładaniu kasku podwija się jego końcówka do środka i trzeba ja wygrzebać w rękawicach trudno.
4. Regulacja pinlocka, niby jest nie ma? Nie udało mi się tego przeskoczyć.
5. I to co jest wada dużą moim zdaniem, to niestety pinlock który przy otwieraniu i zamykaniu cały czas dotyka uszczelki efektem czego jest porysowany pinlock w górnej części. Tym bardziej jeżei uszczelka była zakurzona zapylona. Jest to dla mnie niedociągnięcie konstrukcyjne gdzie w shoei od razu przy otwieraniu szyby ona oddala się od uszczelki, tu niestety nie, przez chwile obciera się o uszczelkę, być może tak maja te wizjery? :(

Podsumowując pomimo tych minusów polubiłem go. O czym może świadczyć fakt że Shoei poszedł na półkę i cały czas w nim jeżdżę. Pamiętajcie że jet to wyłącznie moja opinia, może wam pomóc podjąć decyzje, ale pamiętajcie że co człowiek to......
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: lukas76 »

Dzięki za opis, cały czas zastanawiam się nad nim. Czekam na dobrą cenę


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Airoh Commander

Post autor: Mikolaj »

Ja też ogólnie jestem zadowolony z tego kasku... ale walczyłem z tym pinlockiem i tam nie widzę możliwości regulacji... Generalnie u mnie jest tak, że test nad czajnikiem przechodzi idealnie... paruje szyba a nie pinlock... ale mam taki problem, którego nie miałem w moim nolanie n44... Mianowicie jak jest wilgoć z rana i zakładam kask to i blenda i cała szyba razem z pinlockiem zaparowana... Dopiero po paru minutach jazdy wszystko wraca do normy i miejsce gdzie jest pinlock nie jest zaparowane... a poza nim jest... Nie wiem czy wilgoć w kasku po założeniu musi się wydostać czy co... ale mnie to trochę denerwuje, że z rana przez pierwsze 2-4 min muszę jechać z uchyloną szybą... też tak macie?



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

A gdzie trzymasz kask na co dzień? Ja ma w domu i nie ma tego problemu natomiast zaparowana blenda z rana przy takich warunkach u mnie norma we wszystkich kaskach do pierwszego przewietrzenia :) Pinlocki zawsze były ok.


DL650A L8

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Airoh Commander

Post autor: Mikolaj »

w garażu blaszanym na dworze... więc rozumiem, że jest tam trochę wilgoci ale trzymam kask w zamkniętym kufrze, który jest przecież szczelny bo ma uszczelki w pokrywie... ale pewnie to od różnicy temperatur... kask jest po nocy zimny a zakładam na rozgrzany łeb... ale to że blenda zaparowana to oki rozumiem... ale dziwi mnie te początkowe zaparowanie pinlocka... oczywiście od strony głowy nie między nim a szybą...



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: Struna »

Czemu Cię dziwi - trzymasz to w warunkach powodujących kondensację na ogromnym poziomie, więc początkowo pinlock nie wyrabia.
To nie jest niepokonane rozwiązanie, w określonych warunkach też zaparuje, a takie właśnie serwujesz.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

chlebekmax
AM
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2020, 16:17

Re: Airoh Commander

Post autor: chlebekmax »

Cześć. Dzięki za dużo ważnych info na temat tego kasku. A możecie proszę doradzić żółtodziobowi gdzie kupić w dobrej cenie taki kask? Pozdrawiam. Marcin



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

W internecie szerokopojetym, musisz niestety uzbroić się w cierpliwość pojawiaja sie czasem lepsze lub gorsze promocje, a najlepiej poczekać do okolic czarnego piatku.


DL650A L8

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: PiotrEm »

Lord pisze:pinlock który przy otwieraniu i zamykaniu cały czas dotyka uszczelki efektem czego jest porysowany pinlock w górnej części
To w o połowę tańszym kasku HJC IS-MAX II pinlock się nie rysuje... ale tylko dlatego, że jest tak z 9-10 mm poniżej krawędzi wizjera i może wygodnie by mi się w nim kierowało bolidem F1, to na motocyklu patrzę trochę przez krawędź pinlocka. Jak dodam do tego fakt, że o ile pinlock nie paruje wcale, to moje okulary niestety tak (ale tylko wiosną i jesienią), więc jak ktoś jest okularnikiem, to niech pomyśli dwa razy: raz o pinlocku i raz o dobrych powłokach na soczewkach.
Sorry za off-topic, tak wskoczyłem w środek wątku, ale już sobie idę.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Airoh Commander

Post autor: Mikolaj »

chlebekmax pisze:Cześć. Dzięki za dużo ważnych info na temat tego kasku. A możecie proszę doradzić żółtodziobowi gdzie kupić w dobrej cenie taki kask? Pozdrawiam. Marcin
Teraz chyba będzie ciężko z promocjami w środku sezonu, Ja się decydowałem na zakup zimą i dopiero kupiłem z rabatem 14% na walentynki... Choć potem też zdarzały się promocje 15, 20%. Chyba faktycznie teraz to dopiero na czarny piątek coś będzie...

A odnośnie kasku to ogólnie jestem zadowolony... Moja ulubiona konfiguracja jazdy po mieście to szyba do góry i pinlock na dół... Wtedy jest mega przyjemnie... Jedyny "minus" tego kasku to dla mnie "osławione" zapięcie DD... Masakra!!! Może i "najlepsze" ale do wygodnych w ogóle nie należy... Miałem wcześniej nolana n44 i wygoda zapinania tamtego kasku w stosunku do tego to przepaść... I nie piszcie, że idzie się przyzwyczaić... może i idzie ale wygoda zapinania microlocka miażdży...

aha no i jeszzcze w nolanie jak chciałem umyć szybę to 5 sekund i była zdjęta i wygodnie mogę myć... a tu muszę odkręcać imbusy... i nie chodzi o samo odkręcanie ale o to, że trzeba mieć przy dupie tego imbusa...



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: gorghu »

Mikolaj pisze:... Moja ulubiona konfiguracja jazdy po mieście to szyba do góry i pinlock na dół....
Ale że jak?? Chyba ci chodzi o blendę przeciwsłoneczną ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: Struna »

Hehe, no chciałbym tą konfigurację zobaczyć :D


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Mikolaj
AM
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2018, 20:57

Re: Airoh Commander

Post autor: Mikolaj »

No tak... mój błąd ;P chodziło mi o blendę hehe...



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

A tutaj pól roku użytkowania nigdy nie prany wkład, dopiero dzisiaj poszedł do pralki, zdjęcia przed pranie trochę słabo... zastanowię się nad reklamacją
116154101_338990520437528_1128369662577749569_n.jpg
116336530_679655252758186_3422886383854509742_n.jpg


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Airoh Commander

Post autor: Dziadek3H2M »

Nad czym się tu zastanawiać, reklamuj, no chyba że hodujesz w kasku myszy. :shock:


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

Czasami szkoda mi czasu ale na jesień puszczę do reklamacji wróci Shoei do łask


DL650A L8

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Airoh Commander

Post autor: Mati! »

Słabo to wygląda po takim czasie. Kask do najtańszych nie należy i taka kupa wyszła.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Airoh Commander

Post autor: rasik »

Taki pan z YT właśnie wrzucił recenzję




Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”