Airoh Commander

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Airoh Commander

Post autor: crimson »

Daj znać, to może się spotkamy, albo podskoczę do Defendera (mam w miarę niedaleko do 29-ej Alei :) ), to Ci powiem, czy dobrze w kasku wyglądasz :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: gorghu »

haha - tak to najważniejsze dobrze wyglądać w kasku ;) :D
spoko. jak się będę wybierał to się odezwę.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: Struna »

Dajcie znak - może się też uda podskoczyć.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

gorghu pisze:haha - tak to najważniejsze dobrze wyglądać w kasku ;) :D
spoko. jak się będę wybierał to się odezwę.
No jak nie jak tak, daszek +10 do wyglądu :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: gorghu »

i respekt na dzielni ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Airoh Commander

Post autor: Luchow »

To jeszcze ja podjadę i będzie mini-zlot :P


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

To zróbcie jakis materiał fotograficzny :)


DL650A L8

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Airoh Commander

Post autor: Grzesiek Z »

Ja również noszę się z zamiarem zakupu kasku szczękowego.Mam mieszane uczucia do tego airoha.
Co sądzicie o nolanie n100-5,lub o firmie smk? Sprzedawca polecał mi w sklepie ten ostatni.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Airoh Commander

Post autor: Grzesiek Z »

Grzesiek Z pisze:Ja również noszę się z zamiarem zakupu kasku szczękowego.Mam mieszane uczucia do tego airoha.
Co sądzicie o nolanie n100-5,lub o firmie smk? Sprzedawca polecał mi w sklepie ten ostatni.
Czy te daszki w kasach naprawdę chronią przed słońcem?
Czy to jest może kosztem ochrony takowej na drgania głowy przy prędkości ok100km/h?


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

Ja nie odczuwam żadnych niedogodności sprawdzałem przy 130 km/h. Obecnie brak słońca by rzetelnie zweryfikować ile słońca odetnie przynajmniej w porach moich jazd.


DL650A L8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Airoh Commander

Post autor: staszek_s »

Tu nie trzeba słońca za bardzo, jeśli daszek da się tak ustawić, że kończy się lekko nad horyzontem to będzie chronił. Jak jest wysoko i nie da się go obniżyć to nie będzie chronił bo problem zawsze jest ze słońcem wiszącym nisko nad horyzontem. Ja też będę szukał kasku z daszkiem bo żadna blenda tego nie zastąpi i nieraz jechałem już z duszą na ramieniu niewiele widząc...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

Zgadza się takie właśnie słońce zachęciło mnie do właśnie poszukiwań kasku z daszkiem. W airohu brak jest regulacji więc tu nie poszalejemy ale i tak jest lepiej niż bez daszku. Natomiast w Nexx x.wed2 widać regulacje i tu może być już całkiem ciekawie. Czekam na jakieś opinie przymiarkowe chlopakow ;)


DL650A L8

jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Airoh Commander

Post autor: jacek.m »

Witam kolegów również planuje nad zmianą kasku . Czytam wasze opinie i pomału się przekonuję nad zakupem z daszkiem



jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Airoh Commander

Post autor: jacek.m »

W moich stronach jest mały wybór jak mają to po kilka sztuk w sklepie .



kant84
AM
Posty: 16
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:59

Re: Airoh Commander

Post autor: kant84 »

Cześć, podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami z użytkowania tego kasku. Kupiłem go w zeszłym sezonie (kwiecień) i zrobiłem nim prawie 12 tyś km. Jeździłem w nim od +3 do nawet chyba przeszło 40 stopni C i tutaj muszę przyznać, że latem trochę cymbał mi się pocił ale chyba przez wysoką szybę w motocyklu - po prostu powietrze słabo głowę owiewało (tak mi się wydaje). Dotyczy to oczywiście zamkniętej szyby co zdarzało mi się rzadko ponieważ najczęściej używam go w konfiguracji szyba w górę, blenda w dół - lubię delikatny powiew powietrza na twarzy. Wizjer ma bardzo duży przez co nie trzeba mocno odwracać głowy na skrzyżowaniach czy zmianach pasów w mieście. Daszek nie przeszkadza w jeździe, wiatr głowy nie podrywa do góry ale za to dużym plusem daszku jest przyjemne schronienie przed słońcem (np. na światłach) - wystarczy lekko pochylić głowę. W zestawie znajduje się dodatkowo uchwyt do gopro który 1 dnia moja kochana żona wyrzuciła do śmieci pod moją nie obecność :lol: . Poza tym w zestawie mamy jeszcze Pinlocka i zaślepki do kasku, gdyby przyszło nam do głowy, że jednak nie chcemy jeździć z daszkiem. Jedyny minus jaki zauważyłem to ma płytkie wnęki na słuchawki od interkomu. Kupiłem niedawno interkom Cardo Freecom 4+ ze słuchawkami JBL i trochę ciężko mi cymbał wsadzi - może w sezonie się troszkę rozejdzie... Trzeba przyznać, że jest cichy i dodatkowo ładnie się prezentuje. Jedyny jego minus to cena, ja płaciłem 1450zł ale: jest z porządnych materiałów; ma zapięcie DD; fajny daszek, który nie jest tylko bajerem; super malowanie (biało/niebiesko/czerwony); duży wizjer. Czy bym go kupił jeszcze raz? Zdecydowanie tak!!!


DL650, AK7 Black Matt Diablo :twisted:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: gorghu »

Rozmawiałem sobie w 4bikerze na temat Nexxów (sklep widnieje na stronie Nexxa jako dystrybutor marki na PL). I niestety nie pocieszyli mnie. Dowiedziałem się, że wycofują się z dystrybucji Nexxa bo mają dużo reklamacji i skarg. Skorupa kasku jest OK, ale plastikowe wykończenia się sypią.
Proponowali mi nową wersja Horneta od Shoei (chyba ma inną nazwę). Bez blendy przeciwsłonecznej ale z szybą fotochromatyczną, która ponoć dobrze działa. A jak nie to, to jednak zostanie Airoh. Tyle że w normalnym kolorze i kupiony w sklepie stacjonarnym ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Airoh Commander

Post autor: Lord »

kant84 pisze:Jedyny minus jaki zauważyłem to ma płytkie wnęki na słuchawki od interkomu. Kupiłem niedawno interkom Cardo Freecom 4+ ze słuchawkami JBL i trochę ciężko mi cymbał wsadzi - może w sezonie się troszkę rozejdzie... T
Pisałem o tym że faktycznie jest to dla mnie wada, ja pokusiłem sie po prostu o ich pogłebienie nożykiem . Dzięki temu wraz ze słuchawkami nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Bez pogłebienia nie da rady u mnie 10 km drogi bym nie wytrzymał za bardzo uciskało mi uszy.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: Struna »

gorghu pisze:Rozmawiałem sobie w 4bikerze na temat Nexxów (sklep widnieje na stronie Nexxa jako dystrybutor marki na PL). I niestety nie pocieszyli mnie. Dowiedziałem się, że wycofują się z dystrybucji Nexxa bo mają dużo reklamacji i skarg. Skorupa kasku jest OK, ale plastikowe wykończenia się sypią.
Trochę dziwne, ja mam dwa kaski Nexx ( swój i plecaka ) jeden już dwa sezony przejechał, drugi 1,5 sezonu.
W jednym nawet glebę zaliczyłem i jedyne co się stało to drobne zarysowanie na boku wizjera w okolicy mocowania ( akurat tam o asfalt szurnąłem )
Ze dwa razy mi spadł z moto na kostkę brukową czy asfalt i też się mu nic nie stało.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: gorghu »

Ja tylko przekazałem informacje jakie dostałem w sklepie, który tym handlował, a obecnie wyprzedaje tylko to co ma jeszcze na stanie. Ponoć (ale to tylko plotka) InterMotors, który sprzedawał Nexxa parę lat temu też się z tego powodu wycofał.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Airoh Commander

Post autor: Struna »

Tak wiem, właśnie wtedy kupiłem drugą sztukę za niewiele ponad połowę ceny poprzedniej sztuki.
Wtedy IM tłumaczyło że spłonęła fabryka i się wycofują.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”