ASSISTANCE - doświadczenia

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

ASSISTANCE - doświadczenia

Post autor: Maarcel »

Cześć.

Mam pytanie do osób, które SKORZYSTAŁY z usługi assistance.

Jaki mieliście problem, awarię, usterkę i w jaki sposób została ona rozwiązana, ewentualnie jakie rozwiązania proponowało assistance?
Holowanie, naprawa na miejscu, dowóz części, nocleg, etc...


Nie chodzi mi tu o licytację kto co kupił, za ile, tylko o realny problem i jego rozwiązanie lub brak.

Dzięki
Maarcel


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: ASSISTANCE - doświadczenia

Post autor: raduch85 »

Moje doświadczenia z assistance Suzuki.
Telefon do Suzuki, że mam problem z moto. Co bardziej wtajemniczeni pamiętają usterkę z Wisły.
Suzuki odsyła do PZM z którym maja zawartą umowę.
Dzwonię na infolinię ( zielony jak trawa na wiosnę pytam) i pani po drugiej stronie pyta się czego to ja od niej chcę.
Tłumaczę, że moto popsute pali się kontrolka i chcę do serwisu.
Udaje mi się ustalić, że po moto ma przyjechać laweta ( pani zatwierdziła tę opcję z wielkim bólem pupy).
Dzwoni laweciarz umawiamy się na godzinę 5:00 bo tak mi pasuje.
Po przyjeździe okazuje się, że laweciarz cisnął do mnie z 50-100 km i nikt mu nic nie wyjaśnił co i jak.
Tak to wszystko nie dogadane między partnerami biznesowymi, że laweciarz nie wie co ma zrobić z moim moto po odbiorze.
Tłumacze mu gdzie serwis i gdzie ma odstawić moto. Jego zdziwienie bezcenne jak się dowiaduje, że serwis od 9:00, i że będzie tam musiał kwitnąc bo nikt wcześniej moto nie odbierze.
O pojeździe zastępczym Pani nie chce rozmawiać bo się nie należy. Po drążeniu tematu mogę dostać auto na dwa dni nie więcej. Podziękowałem.
Naprawa EXUP ( wymiana sterownika z komputerem) na gwarancji. Czas oczekiwania miesiąc. Informacje zwrotne o naprawie terminach itp. brak. Moto odebrane brudne z plamami od tłustego na tłumiku.
Ocena: 5.88235%


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: ASSISTANCE - doświadczenia

Post autor: Maarcel »

Po dzisiejszej wycieczce z której wróciłem na sznurku i ja mam doświadczenia :)

Moto zdechło 4 km od domu. Elektryka zamoczona po powrocie z Rumunii, tak przypuszczam, bo brak iskry.
Suzuki assistance holuje tylko do najbliższego serwisu i mimo, że po drodze był dom, to nie ma opcji żeby tam odstawić moto.
Panowie mają kontrolowane zlecenia GPS i z operatorem lawety może się ustawić tylko prywatnie lub pojechać do serwisu, po czym dopiero do domu, co na jedno wychodzi - prywatnie.

Zadziałał niezawodny kolega i sznurek.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: ASSISTANCE - doświadczenia

Post autor: NIKT »

Umowa/warunki assistance mówią "do serwisu" i niejednokrotnie do "najbliższego", a nie wskazanego.
Potem w razie potrzeby prywatnie laweta do Tego, który chcesz.
Auta zastępcze najczęściej przy "kolizji" bo kasa z ubezpieczenia idzie.

Boso, ale w ostrogach



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: ASSISTANCE - doświadczenia

Post autor: pyra »

Czytać OWU, brać najwyzszą opcję.
Ocena: 5.88235%


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”