Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
ravi
AM
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2017, 18:55

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: ravi »

DL650 2017 pisze:Dos Toros Tychy.
Nie wiem jak serwis ale sprzedaż to bym dal 2/10
Oczywiście moto kupiłem gdzie indziej chociaż do Tychów mam najbliżej.
Serwis podobnie. Poprosiłem o ustawienie nominalnych luzów zaworowych (w zasadzie z tego powodu im oddałem moto bo chiałem zrobić te zawory tak by mieć spokój na 20kkm). Przed wizytą sprawdziłem sam że mam na dolnej granicy normy lub lekko poniżej i stąd ta decyzja. Pan który przyjmował moto potwierdzili że spoko zrobią. Dołożyłem im do tego przy okazji standardowy przegląd z wymianą oleju i filtrów skoro już grzebią to niech zrobią - nie będę się bawił sam tym razem... Po dwóch dniach zadzwoniłem o 10:00 czy już gotowe to powiedzieli że już się zajmują moim motocyklem i będzie gotowy tak na styk na zamknięcie salonu. Pomyślałem, że faktycznie dużo pracy w końcu regulacja zaworów to demontaż wałków rozrządu itd. Co się okazało? Pan mechanik stwierdził, że "zawory jeszcze są w granicach normy (chociaż na minimum)" i zaworów nie wyregulował, skasowano natomiast 400zł za "kontrolę luzów" którą przed wizytą w serwisie sam przeprowadziłem.... Do tego ASOwskie ceny olejów i filtrów, które wymieniłbym sam gdyby nie to, że skoro już przyjechałem do nich na REGULACJĘ ZAWORÓW to stwierdziłem żeby przy okazji zmienili płyny.

Dodatkowo przed odbiorem motocykla jak zadawałem Panu telefonicznie pytania to obiecywał oddzwonić. Oczywiście nigdy owo oddzwonienie nie dochodziło do skutku... Zero szacunku.

Ogólnie to była moja pierwsza i ostatnia wizyta w Dos Toros Tychy.



Tags:

Awatar użytkownika
lawka
A1
Posty: 47
Rejestracja: 13 paź 2016, 18:18
Lokalizacja: Tychy

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: lawka »

DL650 2017 pisze:Dos Toros Tychy.
Nie wiem jak serwis ale sprzedaż to bym dal 2/10
Oczywiście moto kupiłem gdzie indziej chociaż do Tychów mam najbliżej.
Moglbys to rozwinac?
Co bylo nie tak ze sprzedaza?


KTM 1290 Super Adventure S
Buying accessory exhaust and using it with dB killer is like going to the whorehouse for a hug :D

Rudi
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 sie 2017, 20:25

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Rudi »

czytajac te opinie to mysle ze chyba "przepisze" sie z planowanego pierwszego przegladu z DosToros, o ktorym myslalem na SuziMoto!
poki co tylko dzwonilem aby popytac o termin ale fakt, ze udalo mi sie polaczyc z serwisem dopiero za ... chyba czwartym razem /a za kazdym razem automat przeciez cos tam klepie i laczy/
odleglosc mam wlasciwie taka sama! :D
dzieki!


Drag Star 1100 > VSTROM 650 XT 2017 /Szerszen/

wojlys
A1
Posty: 23
Rejestracja: 20 lip 2017, 10:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: wojlys »

Osobiście mam dobre zdanie o DosToros.
Swoje moto tam kupiłem i tam serwisuje.
Przegląd przy 1kkm był robiony "obok" w Hondzie, bo w danym momencie Suzuki miało pełny warsztat - dla mnie to na plus, bo nie musiałem ponownie przyjeżdżać.
Przegląd przy 12kkm (15.05.2018) był robiony w Suzuki. Z jakości wykonanego przeglądu jestem zadowolony. Oprócz standardu przy przeglądzie poprosiłem o sprawdzenie kilku innych rzeczy - bez problemu się tym zajęli.


--
Wojtek

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: pyra »

Jaki koszt ?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

wojlys
A1
Posty: 23
Rejestracja: 20 lip 2017, 10:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: wojlys »

1400 brutto


--
Wojtek

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: pyra »

No to grubo.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: raduch85 »

Jak to mówią chciałeś nowe na gwarancji to teraz płać :'( i płacz


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Iżu »

Suzuki "Rider" Kraków - wczoraj - II przegląd po roku czasu lub 12'000 km, - koszt 488 zł. (w tym 10% rabatu dla stałych klientów), u mnie przebieg - 6330 km.

* Wymieniono olej i filtr oleju, oraz uszczelkę pod korkiem spustowym.
* Zdjęto przednie koło i sprawdzono jego wyważenie (zgłaszałem poprzeczne telepanie kiery po jej puszczeniu przy prędkości 60-70 km/godz.), ponoć było ok. ale problem częściowo zniknął.
* Poprosiłem o dolanie płynu chłodniczego, bo na zimnym silniku jest nieco ponad minimum - mechanik stwierdził że tak ma być, a poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym sprawdzamy na.. ciepłym silniku :lol:
* Nie przesmarowano żadnego z punktów smarowania (oś pedału hamulca, oś nóżki bocznej i mocowanie sprężyny, osie klamek hamulca i sprzęgła), łańcuch nie wymagał smarowania ani regulacji naciągu.
* Zgłaszałem stuki z czaszy podczas jazdy po wybojach, mechanik stwierdził iż tak ma być, czyli nie pochylił się nad tematem.. :|
* Skontrolowano łożysko główki ramy
* Motocykla nie myli, bo zawiozłem im czysty (po serwisie przeważnie myją)

Ponieważ gwarancję mam do listopada tego roku, więc kolejny przegląd chyba sobie odpuszczę, kontrolę śrubek i wymianę oleju oraz filtra zrobię sam, na spokojnie przejrzę połączenia śrubowe i przesmaruję sam wszystkie zalecane w instrukcji punkty, bo chyba szkoda kasy na pieczątkę w książce gwarancyjnej :mrgreen:

Pozdrówko 8-)


Iżu

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: rasik »

@Iżu skoro gwarancja jest to niestety przegląd i pieczatka powinny być żebyś jak wyjdzie ci cos w 3cim roku mógł próbować z rękojmi.

jak dali protokół z przeglądu że nie posmarowali co mieli posmarować zgodnie z czynnościami serwisowymi to wypada złożyć reklamację na przegląd wykonany z pominięciem prac nim wymaganych do Suzuki bo taki przegląd moze nie zostać uznany za przegląd gwarancyjny. warsztat powinien opr od nich dostać, a ty w ramach "przepraszam" prawilny przeglad gratis.

niestety to my jako klienci szukamy taniej a to nie zawsze wychodzi nam na dobre.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Iżu »

rasik pisze:@Iżu skoro gwarancja jest to niestety przegląd i pieczatka powinny być żebyś jak wyjdzie ci cos w 3cim roku mógł próbować z rękojmi.

jak dali protokół z przeglądu że nie posmarowali co mieli posmarować zgodnie z czynnościami serwisowymi to wypada złożyć reklamację na przegląd wykonany z pominięciem prac nim wymaganych do Suzuki bo taki przegląd moze nie zostać uznany za przegląd gwarancyjny.
W instrukcji jest napisane że należy smarować te punkty co 1000 km. a może się mylę ?
Na wiosnę 2017 jak zwróciłem uwagę iż mechanik włożył pod mój nowy motocykl podnośnik "żabkę" bez osłonowej gumy na łapie zdzierając ocynk z mocowania w rejonie wahacza by sprawdzić regulację łańcucha (nie miałem wtedy jeszcze centralki), to od tej pory krzywo się na mnie patrzy i nawet mi wprost powiedział że się czepiam, a on tak zawsze robił.. :shock:
Teraz drżę ze strachu :mrgreen: jadąc na serwis czy aby Pan mechanik ma dobry humor i w ogóle się odezwie, od tamtego czasu ostentacyjnie nie chce mi nic robić przy motocyklu, tylko prace przekazuje dwóm młodszym kolegom, pytałem o niego w innych serwisach i człowiek jest uznawany za dobrego mechanika, ale też "słynie" poprzez swoje antypatyczne podejście i niegrzeczne odzywki zniechęcające klientów.
Zapytałem wczoraj tego najmłodszego Wojtka o smarowanie osi klamek, a on mnie pyta "a co skrzypią Panu ? " :|
Tak wyglądają przeglądy w autoryzowanych serwisach, mechaników jest mało, motocykli dużo, wraz z moim robili jeszcze dwa, mój przegląd zakończyli po 2 godzinach, czyli kup Pan i sperd...j samo życie.. :|


Iżu

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bzyku »

No nie jest tak do końca. Ja w Sokół Lublin byłem dobrze potraktowany. Zdawałem dużo głupich pytań, byłem dociekliwy a mechanik uśmiechając się odpowiadał. Patrzyłem mu cały czas na rece. Jest dobry w tym co robi bo jeszcze mu się chce (młody mężczyzna napewno przed 30stka) Cały przegląd siedziałem na warsztacie i rozmawialiśmy o motocyklach, akwariach i naprawach. Jeden minus. Z gmolami nie dawał sobie rady i rozwiercil trochę otwory na łączeniu pod silnikiem. Nie widać ale wiem o tym. (akutar poszedłem coś zjeść). Ogólnie polecam jako serwis. A akcesoria zakładać we własnym zakresie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Panowie, więc sami widzicie ile warte są te przeglądy, gwarancje, pierdolety kufa żeby tylko kasę zostawić u nich. Oni to mają w dupie, a gwarancja zaraz się kończy.
Ja to pitolę i rezygnuję z tych przeglądów. Olej, filtry, płyny mogę sam wymienić lub ew. w niezależnym serwisie,bo tylko to da mi 100% pewność, że przegląd jest zrobiony wg zasad.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bzyku »

Ja zerknę co trzeba zrobić po 2ch latach lub 24k/km. Najgorsze są te świece $. A zresztą i tak większość mogę zrobić sobie sam.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: JARON »

Ja robię jak Grzechu. Nie mam zamiaru jechać na 2 przegląd. Już na pierwszym się wsiekałem jak za 700 zł zmienili olej na gorszy (więcej dźwięków doszło)+ filtr,przesmarowali łańcuch który wcześniej nasmarowałem i umyli moto myjką ciśnieniową. Teraz kupiłem Motul 7100 z filtrem za 180 zł i robię cały przegląd sam w/g serwisówki. 2 przegląd zapowiedziano mi w cenie 1100 zł bez wymiany świec. Choć najpierw chcieli to robić,ale jak powiedziałem że serwisówka przewiduje wymianę świec po 24 tyś to pan się zreflektował że coś wiem i stwierdził że się pomylił i to w 650 wymienia się świece po 12 tyś


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: JARON »

bzyku pisze: Najgorsze są te świece $.
Nie polegaj na serwisie w sprawie świec,bo ostatnio pytałem w zwykłym sklepie ze świecami w Będzinie i gość powiedział że je ma po 113zł za sztukę.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bzyku »

Mnie zalali motulem 7100 bo takim chciałem żeby mi zalali. Nie było żadnego problemu. Koszt mojej wizyty przekroczył nieco 400 zł. Ale jeszcze robili synchronizacje przepustnic i gwarancyjną wymianę pływak w baku(złe wskazania ilości paliwa). PS. Muszę się rozglądać za tymi świecami w jakimś sklepie motoryzacyjnym.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: rasik »

JARON pisze:
bzyku pisze: Najgorsze są te świece $.
Nie polegaj na serwisie w sprawie świec,bo ostatnio pytałem w zwykłym sklepie ze świecami w Będzinie i gość powiedział że je ma po 113zł za sztukę.
Panowie prosicue o oznaczenie swiec wg. serwisu jakie maja być zamontowane najlepiej na jakims papierku kupujecie przywozicie i dajecie do zamontowania - nie moga odmówić co najwyzej wpisza czesci klienta w protokole. (ja tak robie w 400 i nie ma problemu)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: JARON »

No i jak ci się teraz jeździ Bzyku na tym Motulu 7100


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Autoryzowane Serwisy Suzuki - Wasze opinie

Post autor: bzyku »

Co mogę napisać... Napewno nie ubywa oleju, nic niepokojącego nie zauważyłem w porównaniu do tego czym był zalany wcześniej (czym nie wiem, mówili że po 1000km nie można zmienić na syntetyk). Napewno nie wpada luz przy zmianie biegów co się zdarzało wcześniej. Poza tym żadnych innych odczuć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”