"Bagaznik" na kufrze

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5224
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re:

Post autor: Struna »

Smerfciamajda pisze:Ech facet trochę przesadza i szuka dziury gdzie jej nie ma.

1. Gdyby top boxy były niebezpieczne i az tak drastycznie zmienialy fizykę jazdy to nie bylo by ich w sprzedaży ani naqet możliwości montażu.
To taki sam argument jakiego on użył - gdyby fajki, wóda czy inny fast-food były szkodliwe, to by nie było tego w sklepie, a jednak są powszechnie dostępne.
O czym to świadczy ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2467
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Smerfciamajda »

Tylko że jeżdżąc z topcasem rozsądnie to tak samo jak jeżdżąc z załadowaną przyczepa rozsądnie.

Rozsadnie jest tak że wiedząc że jedziesz popitalać po zakretach z kumplami albo poszaleć po szutrach to topcase nie zaladujesz do pełna a pewnie nawet nie zabierzesz.

Nie da się pić czy palić rozsądnie. Alko i fajki to trucizna i każda porcja ma wpływ na organizm. Zresztą takie porównanie jest nie na miejscu.

Gdyby kufry były niebezpieczne to nie byly by legalne, jak z resztą wiele dziwnych akcesoriów motoryzacyjnych. Tu instytucje państwowe działają dobrze a nawet za dobrze.
Fajki nie sa dobrym porównaniem bo z kufrów podatki to promil promila a z fajek to fura dukatów jest dla państwa.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5224
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Struna »

Ależ bardzo dobry przykład jak kasa zmienia punkt widzenia...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: DZEPETTO »

Fajnie ze temat w kwestii argumentów się tak pięknie rozwija.
Można bazować na super doświadczonych 'profesorach' ADV, po czym wyrobić sobie na ich teorii własne zdanie, nie mając porównania praktycznego.
Ja swoje zdanie wyrobiłem sobie na doświadczeniu. 2 sezony tak obsakwiony jeździłem i nigdy nie czułem problemów w prowadzeniu.
Owszem nie mówię że nie czuję różnicy między jazdą solo a z kuframi obabuchanymi materacami, namiotami, śpiworami i innym ekwipunkiem rodem z ADV. Jadąc tak doposażony biorę pod uwagę 'towar' jaki wiozę i dostosowuję prędkosć i pokonywanie zakrętów.
Podobało mi się porównanie przedmówcy smerfciamajda, że autem z przyczepką też jedziesz ostrożniej i wolniej. Coś za coś.


Panowie do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem.


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5224
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Struna »

Ja na jednym zlocie podjeżdżałem z plecakiem i kuframi pod lekkie wzniesienie i moto praktycznie samo poszło na koło :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re:

Post autor: motif »

Smerfciamajda pisze: Gdyby kufry były niebezpieczne to nie byly by legalne, jak z resztą wiele dziwnych akcesoriów motoryzacyjnych. Tu instytucje państwowe działają dobrze a nawet za dobrze.
ale tego stwierdzenia się uśmiałem :lol: ale powodzenia życzę z wiarą w instytucje państwowe...



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2467
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Smerfciamajda »

Cieszę się że Cię rozbawiłem.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5224
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Struna »

Tak na marginesie, i tak jeżdżę z centralnym :)
Niemniej zupełnie nie jest to obojętne dla motocykla.
To że komuś shimmy robi powyżej jakiejś prędkości najczęściej wynika właśnie z posiadania kufra z tyłu.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: DZEPETTO »

Struna pisze:Ja na jednym zlocie podjeżdżałem z plecakiem i kuframi pod lekkie wzniesienie i moto praktycznie samo poszło na koło :)
To co Ty do tego kufra napakowałes
Kufer to jedno. Odpowiednie rozłożenie ciężaru w kufra h to dwa.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5224
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: "Bagaznik" na kufrze

Post autor: Struna »

Dwa z boku, centralny, plecaczek - tu już niewiele trzeba...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”