Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Smerfciamajda »

Nie piszą jaki moment a pojemność może zrobić tu robotę. Na razie wszystko to gdybanie.

Pożyjemy zobaczymy ale to będzie dobra alternatywa dla tej klasy na fajne nowe moto za małe pieniądze.



szakul
A1
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:17

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: szakul »

I ja, jak większość nabywców nowego egzemplarza motocykla, w niedalekiej przeszłości rozważałem TRK. Wygląd super, pozycja bardzo fajna, kolorystyka świetna, doposażenie ok... Jazdy testowe małym V-Strom'em i to jak ten motocykl mnie osobiści odpowiada przeważyły. Uniwersalność 10/10 ;)
Ale do rzeczy - ten sam egzemplarz TRK widziany po roku - rdza na stalowej ramię, końcówkach wahacza (ogniska zapewne od odprysków od kamieni), plastiki i gumy wypłowiale strasznie, schodząca farba z silnika. Może to kwestia tego konkretnego egzplarza, sposobu jego użytkowania, pielęgnacji lub braku. Natomiast jestem bliższy opinii słabej jakości materiałów i technologii czy techniki wykonania, które dobrze wyglądają przysłowiową chwilę... Z pozdrowieniami



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Lord »



DL650A L8

addamlca
A
Posty: 387
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: addamlca »

Chiny w natarciu...O ile o Benelli mozna sobie jakas opinie wyrobic to o tym CFMoto naprawde nie wiem nic.
www.youtube.com/watch?v=vaAzkm6Ml3I


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

addamlca
A
Posty: 387
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: addamlca »



Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: JARON »

Obejrzałem ten materiał i uważam,że to co ten kolega opisuje,to modna ostatnio "fekaloplastyka" potocznie,rzeźbienie w gównie. Koleś najpierw twierdzi,że się z motocyklem polubili i jest ok. A po hamowni,już ma niedosyt mocy i momentu obrotowego.No i teraz będzie inwestował w tłumiki i zębatki. To nie można od razu zainwestować te 3-4 tysiące więcej i kupić "damskiego" Vstroma??? Irytuje mnie taki brak elementarnej wyobraźni i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem :evil: Chyba już za stary jestem....


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

@JARON nie stary. Tylko że ten na filmie to kolejny pożal się Boże youtuber który gada byle by gadać i nabijać oglądalność, ale przy tym żadnej wartościowej informacji nie przekazuje. Przecież już na starcie wiadomo że to silnik 500cc, który ma niecałe 50 KM. Więc nie wiem czego taki oczekuje. Potrzebował do tego aż hamowni??

Swoją drogą we Włoszech takich TRK502 widziałem sporo. A na jednym z nich jadącą parę. Ciekawe jak im się jechało ;)

Bardziej jestem ciekaw nowego TRK800 który będzie dysponował ok 76KM więc ma już czym konkurować w tym segmencie.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: JARON »

@gorghu,ale ja nic osobiście nie mam do tego typu motocykli,nawet powinny być na rynku. Uważam je za bardzo fajną alternatywę jak się jest na dorobku,bądź po prostu nie ma tyle kaski na hobby. Na zlocie w Żorach kiedyś się zgadałem z parą z Czech,którzy akurat zaparkowali przy mnie.Bardzo sobie chwalili ten motocykl,a zrobili nim ponad 20 tyś. i sporo europy zjechali. Więc się da bez kombinacji. Sporo razem ważyli,zainstalowane mieli te kufry dedykowane,identyczne jak moje srebrne TRK ,ogólnie Benelli 500 był nawet wizualnie większy od mojego Pterodaktyla. Tak więc jestem przekonany,że jak ktoś ma wyobraźnię i wie czego może oczekiwać od danego motocykla,bo przeczyta dane techniczne,to świat można zwojować,tylko trzeba odpowiednią ilość czasu;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

@JARON ja też nie twierdze że to jest złe moto. Wizualnie też fajnie wygląda. I dla jednych nawet 20KM w skuterku jest wystarczające żeby podróżować. Uderzam do tego co pisałeś odnośnie tego filmiku. Gość najpierw zachwyty a po hamowni nagle a że słabe, a że mocy brakuje. I tyle. Takie pieprzenie dla pieprzenia żeby filmik nagrać i coś w nim gadać o swoich subiektywnych (bo nie można tego nazwać obiektywnymi) odczuciach do tego Benka. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: JARON »

Dokładnie,porażka internetowa. Powinien być taki worek na takich ludzi. Sam pewnie też kupię kiedyś jakieś lżejsze moto,i mówię to do osób które tak ochocze stwierdzają ,że wszyscy kiedyś skończymy na GSie. Ja na pewno NIE. Jak już będzie niemożliwe utrzymanie Tysiąca w dwie osoby,to ogarnę sobie nawet jakąś 250kę ,żeby w jedną osobę dookoła komina pojeździć.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: merc »

@JARON , @gorghu

nie znam Marka od tego filmiku z benelli , ale proponuję poszperać w internetach trochę na jego temat , a nie krytykować .
Sprawdzić czym się zajmuje , a nie pisać z pozycji kanapy jacy to ludzie są mało ogarnięci .

Gość na samym początku chciał tani , słaby , z małą pojemnością moto , mówi o tym w swoim pierwszym filmiku na tym kanale.
dodał tłumik za 2 tys i przybyło 4 KM , hamownię ma po sąsiedzku , więc możliwe , że z nią współpracuje.
Ocena: 5.88235%


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: JARON »

A niby po kiego diabła ja mam czas tracić i gmerać po kontach gościa???? Niby co mi z tego przyjdzie? Wyemitował materiał w którym sam sobie zaprzecza i odstawia głupoty. Jego sprawa. Mnie nic do tego.Ktoś coś emituje to musi się liczyć z krytyką i taką osobiście wystawiłem. A Ty @merc,niby jako kto tu występujesz? Adwokat diabła,czy co innego? Osobiście w "tyle" mam na co gościu wydaje swoje prywatnie zarobione pieniądze. Wiele osób głupio postępuje,kupując swój motocykl.I on tak zrobił i ja to zaobserwowałem.Dla mnie koniec tematu.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

merc pisze:
13 gru 2021, 10:42
dodał tłumik za 2 tys i przybyło 4 KM , hamownię ma po sąsiedzku , więc możliwe , że z nią współpracuje.
Szkoda tylko, że skaszanione te pomiary


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: lukas76 »

Struna pisze:
13 gru 2021, 22:15
merc pisze:
13 gru 2021, 10:42
dodał tłumik za 2 tys i przybyło 4 KM , hamownię ma po sąsiedzku , więc możliwe , że z nią współpracuje.
Szkoda tylko, że skaszanione te pomiary
Robisz tez programy do motków?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: merc »

JARON pisze:
13 gru 2021, 16:22
A niby po kiego diabła ja mam czas tracić i gmerać po kontach gościa???? Niby co mi z tego przyjdzie? Wyemitował materiał w którym sam sobie zaprzecza i odstawia głupoty. Jego sprawa. Mnie nic do tego.Ktoś coś emituje to musi się liczyć z krytyką i taką osobiście wystawiłem. A Ty @merc,niby jako kto tu występujesz? Adwokat diabła,czy co innego? Osobiście w "tyle" mam na co gościu wydaje swoje prywatnie zarobione pieniądze. Wiele osób głupio postępuje,kupując swój motocykl.I on tak zrobił i ja to zaobserwowałem.Dla mnie koniec tematu.
Jakie głupoty odstawia?
To że był benkiem na hamowni? Więc od jakiej pojemności lub mocy można motkiem jechać na hamownie? Miał kaprys pojechał , zapłacił i opowiedział
Nie można kupić tlumika do takiego motka bo za mała pojemność? Jego kasa i jego kaprys.

Przecież zaznaczył , że mu się tym sprzętem dobrze jeździ ale spodziewał się innego wykresu ( może faktycznie pomiar źle wykonany) .
Super argument , że po co grzebać jak można kupić mocniejsze moto.

Tak na marginesie gość buduje i sprzedaje elektryczne pojazdy bearebike.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

lukas76 pisze:
13 gru 2021, 22:53
Robisz tez programy do motków?
Raczej rzadko, ale zdarza się.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Smerfciamajda »

Chyba chodzi o to ze z punktu widze ja normalnego motocyklisty to jest głupie, ze kupuje słaby moto a potem zaczyna kombinowanie jak go tu poprawić zamiast kupić od razu co lepszego.
Z drugiej strony to jego zabawa, jego kasa i jego kanał. Skoro chce to tak prowadzić to niech prowadzi. Wiadomo ze bardzie spektakularne było by tuningowanie Panigale czy Hayabusy żeby poprawić przebieg momentu czy dodać pare PS niż ładowanie kasy w jakiegoś Benka.
Nie oceniam typa ze strony komercyjnej jego kanału, ale zdroworozsądkowo para w gwizdek.



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: merc »

Smerfciamajda pisze:
14 gru 2021, 08:37
Chyba chodzi o to ze z punktu widze ja normalnego motocyklisty to jest głupie, ze kupuje słaby moto a potem zaczyna kombinowanie jak go tu poprawić zamiast kupić od razu co lepszego.
Z drugiej strony to jego zabawa, jego kasa i jego kanał. Skoro chce to tak prowadzić to niech prowadzi. Wiadomo ze bardzie spektakularne było by tuningowanie Panigale czy Hayabusy żeby poprawić przebieg momentu czy dodać pare PS niż ładowanie kasy w jakiegoś Benka.
Nie oceniam typa ze strony komercyjnej jego kanału, ale zdroworozsądkowo para w gwizdek.

Coś lepszego to np vstrom 650 droższy o 12 tys. A przecież gość wymienił tylko wydech.
Jakby kupił vstroma 650 i wymienił wydech i szukał więcej mocy , znalezliby się madralinscy , dlaczego nie kupił litra. I końca by nie było.


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: lukas76 »

Struna pisze:
14 gru 2021, 00:05
lukas76 pisze:
13 gru 2021, 22:53
Robisz tez programy do motków?
Raczej rzadko, ale zdarza się.
W tych nowych chyba warto, bo ekokagańce dosyć mocne? Jaki to przyrost mocy, nm można osiągnac, wiadomo zależy od motka, bardziej z ciekawości pytam


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Benelli TRK 502X - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

Wszystko zależy od zakresu prac/zmian - na totalnie stockowym osprzęcie to jest kilka koni, kilkanaście niutków
To tak w cyferkach - bo niektórych to najbardziej interesuje ;) a że np przebieg mocy/momentu ma dziury to już wielu nie patrzy/nie widzi :)
A jak się taki przebieg poprawi to w "dziurawych" punktach może przybyć sporo więcej, no ale to zazwyczaj nie są punkty gdzie maszyna ma max mocy/momentu.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”