Bezpieczeństwo na drodze

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 131
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: vaaks »

Bezpieczeństwo na motocyklu,to m.in. widzialność. Ponieważ kask jest najwyższym punktem na motocyklu, a więc najszybciej dostrzegalnym elementem motocyklisty, a kamizelka odblaskowa często jest przesłonięta kufrem, szybą; okleiłem go taśmą odblaskową w nadziei że właśnie będę szybciej - lepiej dostrzegany na drodze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Dziadek3H2M »

A kask był taki ładny ;), ale pomysł i wykonanie godne polecenia!


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: jg871972 »

Dla każdego z nas bezpieczeństwo na drodze to powinien być priorytet. Dlatego warto jak tylko się da promować używanie w jakiejkolwiek formie elementów odblaskowych, czy to na motocyklu, czy na odzieży jego kierowcy. Oczywiście bez przesady. Nie trafiają do mnie stwierdzenia, że odblaski są dla juniorów i seniorów, a nie dla motocyklistów. Super są także kaski i kurtki zawierające w sobie elementy odblaskowe. Skończmy z mówieniem, że tylko czarna odzież i kaski są odpowiednie na motocykl. Każdego przeciwnika kolorowej odzieży motocyklowej zachęcam do oglądania policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło w te wakacje...



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4509
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Centrino »

Odblaski dają bardzo dużo. W zeszłym roku jeździłem w odblaskowej kamizelce - tej z napisem POLSKA. W tym roku jej nie mam, Różnica jest olbrzymia. Nie dalej jak w piątek na odcinku około kilometra atakowały mnie 3 osoby (w tym jedna na pieszo). Jak jeździłem w kamizelce zdarzało się to dużo rzadziej.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Hanys
A1
Posty: 41
Rejestracja: 02 mar 2019, 21:47
Lokalizacja: okolice Raciborza

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Hanys »

Pare lat temu jeździłem czarnym motocyklem w czarnym kasku i czarnej skórze i takowych butach i byłem przeciwnikiem wszelkich kamizelek,szelek czy tez jakichkolwiek odblasków montowanych na moto. Dopiero gdy dwa razy na tym samym skrzyżowaniu (z drogą podporządkowana biegnącą pod skosem do mojej) wprost cudem uniknąłem skasowania przez auta i gdy jeden z tych kierowców pojechał za mną i po zatrzymaniu powiedział że juz kilka razy zauwazył mnie w ostatnim momencie a dzis mimo że pamietał o gościu na czarno i czarnym moto i zwrócił szczególna uwagę to mnie zwyczajnie nie widział. I jeśli nie dbam o siebie to mam zadbac choć o niego bo jak mnie skasuje to on bedzie musiał żyć mając mnie na sumieniu.
Zacząłem wtedy jeżdzić w szelkach odblaskowych i znów sie z nim po jakimś czasie spotkałem,powiedział ze w tych szelkach widać mnie z daleka i nawet jak patrzy kątem oka na tej drodze to widzi mnie z daleka.
Teraz znów mam czarne moto ale najczęsciej latam w kolorowej kurtce i często w całej kamizelce mając w dupie to co mówią o kamizelkach ci niektórzy "prawdziwi motocykliści" a i na moto mam tu i tam odblaskowe elementy.
Nie lubie głośnych wydechów więc mnie z daleka nie słychać więc niech choć mnie inni maja szanse widzieć.


wreszcie Dl 650 :)

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: rcs1 »

Centrino pisze:Odblaski dają bardzo dużo. W zeszłym roku jeździłem w odblaskowej kamizelce - tej z napisem POLSKA. W tym roku jej nie mam, Różnica jest olbrzymia. Nie dalej jak w piątek na odcinku około kilometra atakowały mnie 3 osoby (w tym jedna na pieszo). Jak jeździłem w kamizelce zdarzało się to dużo rzadziej.
Całkowicie się zgadzam - różnica jest kolosalna. Z tym że jeżdżę w kamizelce bez napisu POLSKA, kiedyś nawet w Motorismo specjalnie dla mnie sprowadzali kamizelkę bez napisu, bo mieli tylko z napisami. Qrde, czy ta z napisem działa jeszcze bardziej? :D


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Old Donkey »

martwiłem się o swoją widoczność na drodze więc kupiłem ciuchy i kask z żółtymi wstawkami :
HI VIS.jpg



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Pawian »

rcs1 pisze:
Centrino pisze:Odblaski dają bardzo dużo. W zeszłym roku jeździłem w odblaskowej kamizelce - tej z napisem POLSKA. W tym roku jej nie mam, Różnica jest olbrzymia. Nie dalej jak w piątek na odcinku około kilometra atakowały mnie 3 osoby (w tym jedna na pieszo). Jak jeździłem w kamizelce zdarzało się to dużo rzadziej.
Całkowicie się zgadzam - różnica jest kolosalna. Z tym że jeżdżę w kamizelce bez napisu POLSKA, kiedyś nawet w Motorismo specjalnie dla mnie sprowadzali kamizelkę bez napisu, bo mieli tylko z napisami. Qrde, czy ta z napisem działa jeszcze bardziej? :D
Ja jeżdżę w takiej z napisem i muszę przyznać, że mina kierowców puszek rozmawiających przez telefon w momencie gdy mnie zauważą jest bezcenna :D.
Ta rączka z telefonem tak powoli się opuszcza ;)

Poza tym też jestem zwolennikiem widoczności na drodze. Opócz kamizelki celowo wybrałem biały kask. Teraz po poście Vaaks'a myślę o jego oklejeniu.
Jak sami o siebie nie zadbamy, to inni tego nie zrobią albo jak w przypadku "dawnego" ;) Hanys'a nie będą w stanie.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: kitza »

Ja jeżdżę w takiej kamizelce: https://images.app.goo.gl/oodXHT9kFj2Y8Y7j6 i przyznam, że odkąd ją mam, ilość wymuszeń znacząco spadła.
Ale żeby nie było za słodko to jest, w moim przypadku, jeden minus. Prawdopodobnie, w komplecie z halogenami, wyglądam z daleka jak Policja i zauważyłem, że gdy do kogoś dojeżdżam, ten zaczyna jechać idealną przepisową prędkością :)
Nie problem gdy jest możliwość wyprzedzić, gorzej gdy nie ma takiej możliwości i trzeba się wlec za takim delikwentem.

Błędy w pisowni sponsoruje Tapatalk.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Ja najpierw jeździłem w klasycznych szelkach z napisem Polska, ale nie odpowiadało mi, że tak jakoś za bardzo łopotały w czasie jazdy.

Zamieniłem na kamizelkę odblaskową Rebelhorn.
Jest lekka, przewiewna i dobrze się dopasowuje do figury dzięki bocznym ściągaczom.
IMG_20190828_163144.jpg
IMG_20190828_163518.jpg
IMG_20190828_163611.jpg
IMG_20190828_163546.jpg


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: motif »

moje moto na bezpieczną jazdę jest jeździć tak jakby się było niewidzialnym.

Obrazek



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: bojaco »

Inicjatywa godna poparcia. Mam kask fluo. Kamizelka mi nieco przeszkadzała, zwłaszcza w upały. W tym sezonie po najechaniu na mnie przez kierowcę gapę, co na szczęście ostatecznie nie przyniosło uszczerbku ani mnie, ani motocyklowi, dołożyłem ledy jako dzienne. Trzeba być widocznym i tyle.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

GregoryP
A1
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:38
Lokalizacja: Gdansk

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: GregoryP »

Panowie wczoraj w Pierwoszynie po drodze na półwysep helski najechał mi na tył pani z Pucka Passatem, nie pomogą kamizelki, odblaski, skoro,baba gapi się bóg wie gdzie i nie widzi stojącego na lewoskrecie motocykla. Na szczęście obeszło się bez większych szkód.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: motif »

GregoryP pisze:Panowie wczoraj w Pierwoszynie po drodze na półwysep helski najechał mi na tył pani z Pucka Passatem, nie pomogą kamizelki, odblaski, skoro,baba gapi się bóg wie gdzie i nie widzi stojącego na lewoskrecie motocykla. Na szczęście obeszło się bez większych szkód.
no przecież baba się musi wymalować, więcej zrozumienia ;)

ale to prawda, auta nawet policjantów potrafią najechać więc trzeba mieć oczy wokoło głowy a nie myśleć że żółte ochroni.



Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: miczon »

Koledzy macie rację. Sam w tym roku nabyłem szelki odblaskowe i w miarę jestem z nich zadowolony - jedyny minus trzeba je ubrać. Kamizelka Rebelhorna super, przemyślę czy takiej nie kupić. A te odblaski jakiej firmy? Ostatnio przeglądałem na alledrogo firmy 3M może ktoś ma?



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Old Donkey »

miczon pisze:A te odblaski jakiej firmy? Ostatnio przeglądałem na alledrogo firmy 3M może ktoś ma?
mam takie tasmy 3M naklejone na kufrach, koszt nie duzy 3 zyla za metr
https://allegro.pl/oferta/biala-tasma-o ... NTc0ZTU%3D

w porownaniu do np.
https://www.motobagaz.pl/para-odblaskow ... tl7ooefvg1
https://www.motobagaz.pl/para-odblaskow ... tl7ooefvg1



Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: miczon »

No poszli po bandzie :)
A możesz w wolnej chwili fotkę moto podrzucić?
Rodzaj koloru chyba nie ma znaczenia na właściwości odblaskowe?



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Old Donkey »

miczon pisze: A możesz w wolnej chwili fotkę moto podrzucić?
mam naklejone pionowe pasy na wszystkie ścięte krawędzie kufra
nie mam niestety zdjęć po zmroku, w dzień wygląda to tak :
bok.jpg
tył 1.jpg
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
miczon
A2
Posty: 102
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:56
Lokalizacja: Zabrze

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: miczon »

Super pomysł też tak sobie okleje. Bez problemu docioles te odblaski?



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Bezpieczeństwo na drodze

Post autor: Old Donkey »

mierzysz i ciachasz :)
robiłem gilotyną do papieru bo mam ale nożyczkami czy nożykiem nie powinno być problemu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”