BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

merc pisze:Izu

Bądź konsekwentny , raz piszesz, że trzeba docierać silnik jak jest napisane w instrukcji - bo przecież producent się nie myli .
Za chwilę piszesz, że niekoniecznie stosowalbys się do interwałów olejowych napisanych przez producenta w instrukcji .
Zapewne źle zrozumiałeś mój tekst, napisałem przecież że zmieniam u siebie olej raz w roku, jako że robię w sezonie 6-7 tysięcy km. a więc wychodzi to przy niższym przebiegu.
Suzuki zaleca wykonanie przeglądów, w tym wymianę oleju - raz na rok lub po 12'000 km. a więc jak widzisz trzymam się zaleceń producenta.
Moj znajomy który nie zmieniał oleju już 5 lat uważam że szkodzi silnikom w swoich motocyklach, ale jego wola, ja na pewno nie kupiłbym sprzętu od kogoś kto nieprawidłowo docierał czy nienależycie serwisował motocykl, dlatego nigdy nie kupię używki :roll:
Trzymam się zaleceń serwisówki i na pewno nowy właściciel mojego motocykla będzie się cieszył jego bezawaryjną pracą, doskonałym stanem technicznym i wyglądem.
Na wiosnę wystawiam mojego DLa na sprzedaż :D

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: matt28 »

Iżu pisze:
merc pisze:Izu
Na wiosnę wystawiam mojego DLa na sprzedaż :D
No to raczej niewiele czasu Ci zostało, wiosna osiągnęła półmetek.....

PS. Jakie nowe moto?


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

matt28 pisze:Jakie nowe moto?
Może jakiś skuterek 125, Honda PCX mi się podoba :lol:


Iżu

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: crimson »

Iżu miał na myśli następną wiosnę :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: prebenny »

Niestety Iżu ale w przypadku docierania bardziej mnie przekonuje ten koleś plus parę innych osób, które znam, które odbudowywały swoje silniki i je docierały (tak tylko dodam ich 'metoda' 100% pokrywa się z filmikiem, gdzie po prostu jest wytłumaczone dlaczego tak należy robić).

Docieranie wg książki jest po prostu korpo dupochronem, bo jak napiszą dociągać do czerwonych obrotów to ile osób będzie pamiętać o tym żeby co chwile robić przystanki żeby silnik mógł się schłodzić?

I tak jeszcze co do zaleceń producenta - polecam ;)

[youtube][/youtube]


null

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Dziadek3H2M »

Voyager pisze:Szanowni Panowie! Tak patrzę o czym ten wątek. Niby o F850GS A 2019. A tym czasem próbujecie w sensownym wątku o ciekawej maszynie poruszyć co najmniej dwie nierozwiązywalne, nierozstrzygalne kwestie. Bo taką jest zarówno kwestia sposobu docierania nowego motocykla jak i częstotliwości wymiany oleju. Byłem już na kilku forach motocyklowych i wcześniej czy później w którymś z wątków zaczyna się przepełniona emocjami dyskusja w stylu "o wyższości świąt...". Zawsze w trzech tematach: docieraniu, wymianie oleju i o samym oleju. Nawet lata temu na forum użytkowników motorowerów Junak 901 te dyskusje były najdłuższe. Niestety, rozstrzygnięcie tych dylematów (co lepsze) jest poza naszym zasięgiem. Nie mamy laboratoriów, torów testowych, a producenci nie podzielą się swoją wiedzą. To, co nam podają w ww. tematach to mieszanka faktycznych wymagań technicznych, marketingu, ostrożności wobec szczególnie "zdolnych" użytkowników itp. Szybko zaczyna brakować merytorycznych argumentów, bo i skąd je w nieskończoność brać. A wtedy do głosu dochodzi "wiara" w swoje poglądy. Z wiarą i związanymi z nią emocjami nie da się dyskutować. I zwarcie gotowe.
Sorki za OT na temat OT. Podsumowując, pozwalam sobie na ponowienie propozycji DziadkaH: Panowie wyluzujcie, trzymajcie klasę. Kupcie po dobrej flaszce i załatwcie sprawę buźka w buźkę na zlocie. A jeśli już koniecznie trzeba to ciągnąć to może w wątkach o olejach czy o docieraniu.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich!
" I to by było na tyle" :D


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Dajcie sobie w końcu na luz, niech sobie każdy dociera jak chce, wymienia lub nie wymienia olej, każdy ma swój motocykl i sam decyduje za jego sprawność techniczną, co mnie to obchodzi Prebuś :lol:
Od lat wszystkie czynności wykonuję zgodnie z instrukcją i tak będę dalej robił. Amen 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: matt28 »

Iżu pisze:
matt28 pisze:Jakie nowe moto?
Może jakiś skuterek 125, Honda PCX mi się podoba :lol:
Każdy ma jakieś wymagania, PCX pasuje do Ciebie jak ulał :D


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

matt28 pisze:Każdy ma jakieś wymagania, PCX pasuje do Ciebie jak ulał :D
matt28 - a tak serio to przymierzam się do zakupu nowego BMW R1250 GS w takiej kolorystyce jak na tym zdjęciu 8-)
BMW R1250 GS.JPG
Ocena: 5.88235%


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: JARON »

To będziesz miał Iżu prawie DLa tysiąca ;-)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1815
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: QraC »

Proszę o trzymanie się tematu dotyczącego BMW 850 GS...

Wszelkie posty nie dotyczące tematu będą kasowane :twisted:

Do zabawy w kisielu załóżcie sobie odrębne tematy :)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: matt28 »

Iżu pisze:
matt28 pisze:Każdy ma jakieś wymagania, PCX pasuje do Ciebie jak ulał :D
matt28 - a tak serio to przymierzam się do zakupu nowego BMW R1250 GS w takiej kolorystyce jak na tym zdjęciu 8-)

BMW R1250 GS.JPG
Piękny. Miałem okazję pojeździć, inny świat.


Old, grumpy man na DL-u 800

Pizzaro
A1
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:31

Re: BMW F850 GS Adventure 2019 - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Pizzaro »

Hej
Testowałem nowe F850 GS - jakieś 70 km, - krótko powiem, mój osiołek jeszcze nie jest do wymiany ( chociaż ma 6 lat) gdyż, : zbiera się szybciej w dolnych zakresach, jest zwrotniejszy w mniejszych prędkościach i kosztuje 1/3 ceny nowego, a i tak, chociaż się staram, nie wykorzystuję jego możliwości w pełnych zakresach.Czyli szukam dalej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”