BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

starcraft pisze:weźcie na tapete GS i GSA w jednym czasie na cały dzień i wtedy poczujecie różnice a szczerze mówiac chętnie bym to obejrzał i porównał do mich spostrzeżeń po takim właśnie teście gdzie cały dzień w górach męczyłem z kolegą te dwa modele :)
Cześć, jest taki plan wy wciągnąć - crimsona111 w kilka jazd testowych, na pewno będzie w moim wykonaniu dłuższa jazda XT1200ZE Super Tenere, którą chcę wypożyczyć na cały dzień, podobne jak nowego GSa, problemem jest jednak limit dziennego przebiegu, ale jakoś to ogarnę i dogadam się z dealerami.
Zgadzam się że wersja R1250 GS Adventure jest lepszym rozwiązaniem do dalekiej turystyki, ale do codziennej jazdy taka "upasiona krowa" może być zbyt ociężała a przez to mniej uniwersalna.
Wolę standardowe felgi od szprychowanych, gmole każdy dealer daje w gratisie, a negocjacje ceny najlepiej robić pod koniec sezonu.
BMW jeździ się świetnie bo ten motocykl jest łatwy w prowadzeniu z racji także niskiego środka ciężkości.
Gdybym miał teraz kupować GSa, szukał bym ostatnich sztuk R1200 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: starcraft »

Róznica pomiędzy zwykłym a ADV jest duża jeśli chodzi o zawieszenie i jak bedziesz miał okazje to zwróć na to uwage.
Tak powyżej 20km/h nie ma różnicy w prowadzeniu biorąc pod uwage większą wage :)



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

starcraft pisze:Róznica pomiędzy zwykłym a ADV jest duża jeśli chodzi o zawieszenie i jak bedziesz miał okazje to zwróć na to uwage.
Tak powyżej 20km/h nie ma różnicy w prowadzeniu biorąc pod uwage większą wage :)
Wiem że jest, ale ten opasły wygląd mnie zdecydowanie odpycha, co z tego że mamy 30 litrów paliwa w zbiorniku, skoro koledzy mają po 20 i mniej, chyba że będziemy robić na wyprawie za cysternę :lol:
Potrzebuję więcej paliwa, to kupuję specjalne kanistry podwieszane do motka i po problemie 8-)


Iżu

michał_k
A2
Posty: 183
Rejestracja: 01 maja 2018, 15:45
Lokalizacja: Kłobuck

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: michał_k »

Centrino pisze:Obejrzałem filmik. Super był i motocykl też super.

Jednak nie byłbym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił ;)
Jakby nie patrzeć to hamulce są nadal Brembo tylko z napisem BMW ale to ciągle Brembo

No i fajne było zobaczyć w produkcji Crimsia :)
Jeśli chodzi o hamulec z tyłu to faktycznie jest Brembo. Natomiast hamulec przedni dla R1250GS dostarczany jest przez firmę HEYES, amerykańskiego producenta rowerowych układów hamulcowych. Dobrze czytacie, rowerowych.


DL 650 V-STROM => R1200GS => V-STROM 1000 XT => Tracer 900 GT => T12 Z => T12 ZE => Versys 1000 SE => R1250GS => SCRAMBLER 1200 XE => V-STROM 650 XT

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: QraC »

Jeździłem w końcu wczoraj na 1250..
Ło panie jak to drze do przodu. Banan na twarzy po kilku przyspieszeniach. Aż chce się tym bawić :)
Na autostradzie prędkości mocno nie przepisowe pojawiają się dosłownie po chwili. Dużo bardzie żwawe od tysiaka.
Fajnie się to składa po zakrętach.
Dźwięk silnika inny, jakiś taki dziwny, może kwestia przyzwyczajenia.
Quickshifetr super, a działanie skrzyni ze sprzęgłem to bajka - wzorowe.
Reakcja na gaz w dynamic - bomba, dupa lata na trójce po mocniejszym odkręceniu.
No wariat jednym słowym, do tego taki komfortowy wariat...

Aż się boje na KTM 1290 wsiąść ;)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: delirium »

odchodząc od Brembo źle się zwykle kończy, np jak w przypadku KTM 790/890. Sporo wypadków z powodu zblokowania przedniego hamulca.

Co do samego nowe GS ten gosć dobrze to podsumował.


Nic ciekawego i stare technologie (podpatrzone u Suzuki) ogłaszane jako nowe i nadmierna komplikacja wszystkiego :)
żeby tylko zaspokoić euro regulacje.



Awatar użytkownika
Rommel
A+B+C
Posty: 1189
Rejestracja: 04 paź 2020, 23:37
Lokalizacja: Bristol (UK)

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Rommel »



FortNine jak zwykle dobrze podsumowal ;) Ale oni jak zwykle skupiaja sie na wlasciwosciach offroadowych - a jak wiadomo praktycznie nikt nie uzywa GSa dla offroadu, tylko do jazdy po drodze. Ciekawe co bedzie sie dzialo jak elektrozawor zawiedzie np na jednej glowicy :D


"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: MarcinS »

delirium pisze:odchodząc od Brembo źle się zwykle kończy, np jak w przypadku KTM 790/890. Sporo wypadków z powodu zblokowania przedniego hamulca. .
Źródło?
delirium pisze: Nic ciekawego i stare technologie (podpatrzone u Suzuki)
Które to stare technologie od Suzuki?


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

fart1
A2
Posty: 136
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:57

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: fart1 »

delirium pisze:
Nic ciekawego i stare technologie (podpatrzone u Suzuki)

Pewnie chodzi o zmienne fazy rozrządu - ale to nic nie zmienia że silnik z dołożonym SHIFTCAM ożył. Mnie zastanawia trwałość systemu - gdzieś czytałem że coś będzie trzeba wymienić w shiftcan po 120 tysiącach.

https://swiatmotocykli.pl/motocykle/zmi ... poplaca-2/



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Iżu »

Cześć Koledzy, zapraszam na nowy filmik na moim kanale z jazdy testowej nowym - BMW R1250 GS Adventure 2021, materiał pochodzi z czerwca 2021.
Nie ukrywam że cały czas uważam ten sprzęt za króla klasy Adventure Premium i mając luźne 100'000 zł. na dzień dzisiejszy bym go kupił choć.. chyba bym się wstrzymał do momentu sprawdzenia w trasie nowego Triumpha Tigera 1200 rally Explorer :)
Miłego oglądania 8-)

Ocena: 11.76471%


Iżu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Oskar »

Iżu pełna profeska. Filomawa.
Piękna maszyna
Droga maszyna ciekawo czy bez problemu AC i ile kosztuje ale jak ktoś wyrzuca sto tysia to. I. stać na krowę ..
Elektryką naładowana na maxa . .
Motocykl dla bogaczy...nawet w lizing ..
Nowy ład nadchodzi będziemy coraz lepiej zarabiać i co drugi takim sprzętem będzie na zlot przyjeżdżał.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: delirium »

Iżu pisze:
08 sty 2022, 14:59
Nie ukrywam że cały czas uważam ten sprzęt za króla klasy Adventure Premium i mając luźne 100'000 zł. na dzień dzisiejszy bym go kupił choć.. chyba

królem to on może i był ale dawno temu, zanim zmienili chłodzenie z olejowe na wodne. Najcenniejsza cecha motocykla typu adventure to niezawodność
a tego tu z BMW już dawno nie mamy.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

No fajny. I może bym go chciał gdyby tylko nie był wyposażony w ten silnik. Nie wiem, boxer po prostu mi nie leży i mnie drażni jego praca.
Druga rzecz ktora mnie odpycha od niego: wszędobylskie "GS to król adv" i "wszyscy skończymy na GSach". Nie chcę tak skonczyc ;) :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 155
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: MarcinS »

Gdyby tylko brzmiał jak stare boksery Subaru… Brzmi niestety strasznie nijako.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 285
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: pbird »

Nieeeeeee noooooo. Dźwięk tego silnika jest odpychający. Tak pracuje agregat spalinowy do zasilania diaksa na budowie (szczególnie w 15:20 filmu od Iżu). :lol: :lol: Miałem okazję przejechać się modelem RT w czerwcu i sam silnik jest niesamowicie żwawy, elastyczny i ciągnie jak szalony. Nie ma zakresu, gdzie brakowałoby mu mocy. Aktywne zawieszenie to druga rzecz, która wywołuje u mnie banana na twarzy. Natomiast gdy pomyślę o kosztach użytkowania i serwisu... Zdecydowanie pozostanę przy Japończyku, który dostarcza tyle samo emocji przy mniejszych kosztach i nie ma kłopotów z dostępnością części zamiennych. Jednym słowem - maszyna piękna, ale nie dla mnie.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: lukas76 »

@Iżu napaliłem się na to moto, super filmik


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: morhot »

gorghu pisze:
08 sty 2022, 19:38
No fajny. I może bym go chciał gdyby tylko nie był wyposażony w ten silnik. Nie wiem, boxer po prostu mi nie leży i mnie drażni jego praca.
Druga rzecz ktora mnie odpycha od niego: wszędobylskie "GS to król adv" i "wszyscy skończymy na GSach". Nie chcę tak skonczyc ;) :lol:
To wskakuj na pomarańczę! Może i wszyscy skończymy na GSach, ale trzeba robić wszystko, żeby ten moment odsuwać jak najdalej :-)


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: gorghu »

@morhot póki co ujeżdżam ST1200 i sobie ja chwale i poki co nie planuję zmian :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: crimson »

morhot pisze:
08 sty 2022, 21:19
..... Może i wszyscy skończymy na GSach, ale trzeba robić wszystko, żeby ten moment odsuwać jak najdalej :-)
Podoba mi się takie podejście :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: BMW R1250 GS - pierwsze wrażenia z jazdy

Post autor: Struna »

MarcinS pisze:
08 sty 2022, 20:02
Gdyby tylko brzmiał jak stare boksery Subaru… Obrazek Brzmi niestety strasznie nijako.
Seryjne subaru boxer też brzmi nijako, dopiero odpowiedniej konstrukcji wydech daje piękne brzmienie. Także pewnie i GS-a by można fajnie zrobić w tej kwestii.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”