Budżetowy dylemat - co wybrać?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
wirrus
AM
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:14

Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: wirrus »

Cześć wszystkim! Słuchajcie może mi pomożecie dokonać wyboru. Otóż stoję przed wyborem ubioru motocyklowego, chciałbym kupić coś kompletnego kurtka + spodnie za „nieduże” pieniążki. Zastanawiam się nad : 1) Seca Discovery 2) Adrenaline PRO TOURING 2.0. Obie kurtki w tym samym przedziale cenowym, obie są 3w1. Pytanie co do jakości u jednego i drugiego producenta, może ktoś użytkuje albo miał z nimi styczność. Jest po kilka opinii w necie ale chciałem zapytać Was o zdanie. Będę wdzięczny za pomoc :)



Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: DINO »

nabyłem teraz Adrenalinę, w IC jest promocja jakaś i za spodnie z kurtką zapłaciłem 790złociszy jak oglądałem to wygląda godnie


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: Pepo »

To fakt.... Nieduże "pieniążki". Też zaczynałem od budżetowej Adrenaliny i na 1,5 roku musiała dać radę zanim uzbierałem na
RST.
Wirrus, przede wszystkim pojedź do sklepu gdzie to mają lub Ci ściągną do przymiarki.
Koniecznie przymierz !!!
Pochodź po sklepie, poschylaj się, Powymachuj rękami.... posiedź kilka minut..... ważniejsze niż opinia jest Twoja wygoda !
Potem zobacz wykonanie: szwy, zamki, napy, rzepy. I na końcu gwarancja i wymiana.
Warto w sklepie dać kilka złotych drożej i w razie "w" mieć gdzie się fantować o swoje.
W internetowych taniej może ale koszty wysyłki i nerwy czasem nie warte tych pieniędzy.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: NIKT »

Mam 2 czesciowke Adrenaline z maxdury juz 6sty sezon (km skromnie bo ok 40tys. w tym 10tys zimą). Co moge powiedziec po tym czasie:
wyblakla lekko kurtka na rekawach i talii,
guma na spodniach zapobiegajaca zeslizgiwaniu sie po kanapie popekala na po 2ch sezonach (co mi nie przeszkadza),
zaliczajac 2 szlify (jeden ok 20km/h, drugi ok 40km/h) przetarly mi sie nitki na kolanie i material na lydce i na lokciu ( dziurki wielkosci ok 1-3mm).
Moim zdaniem bardzo cieple ciuchy (zaliczylem w nim 2 pelne zimy)

Za te cene ciuch moim zdaniem zrobil robote i to dobra.

Niestety mam niewypinaną menbrame, a tylko podpinke nad czym ubolewam niemilosiernie bo w cieple dni grzeje i latam w jeansach i zbroi ... 
Nastepna (jak ta sie zniszczy) bedzie Adrenalina, ale 3 warstwowa i bylaby to wlasnie Pro Touring 2.0 Obrazek

Jest na necie test pro touring i przypadkiem kierownik zaliczyl glebe i sa zdjecia jak ciuchy wygladaja po konkretnym szlifie.


Odnosnie SECA:
Z mojego tematu o ciuchach dla Kobiety



Struna:
"Iżu opisywał spore przeboje z SECA, a jesli chodzi o Adrenaline to generalnie nie jest jakaś wysoka półka ale też nie całkowita dolina, ot w miarę sensowne produkty za przystępną kasę"

Iżu:
"Potwierdzam, jak pewnie pamiętacie użytkuję spodnie SECA Hybrid II i kurtkę SECA Arrakis, oba ciuchy trafiły kilka dni temu do reklamacji.. to już chyba standard w tej firmie, w spodniach odpruła się osłona zasuwaka przy rozporku, a w kurtce tradycyjnie - rzepy bocznych kieszeni przestały trzymać, oraz rozpruła się kieszeń wewnętrzna na dokumenty, tak więc NIE POLECAM ciuchów ani rękawic tej firmy !

Pozdrówko 8-)"

Boso, ale w ostrogach.



Hary
A1
Posty: 42
Rejestracja: 09 wrz 2018, 17:43
Lokalizacja: Tłuszcz

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: Hary »

http://www.kobi-sklep.pl/pl/p/product/762

Znajomy ujeżdża już drugi taki zestaw. Bardzo dobry materiałowo jak i ogólnie jakość wykonania bardzo wysoka



wirrus
AM
Posty: 6
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:14

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: wirrus »

Dzięki wielkie za przekazane tak szybko sugestie :) na chwilę obecną wychodzi więc, że Adrenaline to będzie lepszy wybór. Wiadomo, że nie mogę wymagać wszystkiego od takiego taniego zestawu ale póki nie odłożę € na coś poważnego, chwilę powinien ten zestaw mi posłużyć. Zostaje więc wybrać się na przymiarki do sklepu sprzedaży i zobaczyć jak całość wyglada w realu :)



Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: Grzesiek Z »

Ja kiedyś kupując motocykl w Holandii, dostałem od właściciela kurtkę ixs saratoga.Bardzo fajna kurteczka z membraną,wysokim kołnierzem nadająca się do turystyki.
Przede wszystkim jest całoroczną i nie krępuje ruchów.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: motif »

osobiście odradzam 3w1 ale to jak kto lubi.
Mam RST Adventure 2 komplet i nigdy wiecej nie kupię kurtki/spodni z 3-ma warstwami.
Niewygodnie, poci się, krepuje ruchy, nie polecam.
Lepiej kupić dobra kurtke tylko z membramą albo nawet bez a reszte kompletować osobno w miarę potrzeb.
W praktyce i tak trzeba sie przebierac co chwile a odpinanie kolejnych warstw jest upierdliwe jak dla mnie.



Awatar użytkownika
Skwari
A2
Posty: 220
Rejestracja: 09 lip 2019, 11:53
Lokalizacja: SC

Re: Budżetowy dylemat - co wybrać?

Post autor: Skwari »

poszukaj też na olx....czasami trafiają się fajne okazje...tylko że licz się z tym że nie masz gwarancji... ale czasem naprawdę warto.


Skwari
Burgman125 --> V-Strom650 AL4 --> ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”