buty turystyczne

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: buty turystyczne

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Zawsze są dwie możliwości ułożenia :albo but do stopy, albo stopa do buta :D
Ocena: 5.88235%


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Iżu »

Panowie odgrzeję temat, gdyż nadeszła pora na zakup butów turystycznych ;)
Na letnie krótsze wojaże zakupiłem bardzo wygodne i niezwykle komfortowe oraz przewiewne buty - TCX X-SQUARE SPORT:

https://defender.net.pl/product-pol-506 ... SPORT.html

Jednak przy temperaturach rzędu 7 stopni i niższych jest mi w nich chłodno, mimo impregnacji nie szczególnie też nadają się do dłuższej jazdy w deszczu, stąd potrzeba zakupu wyższych trepów i tu brałem pod uwagę - ALPINESTARS WEB GORE-TEX:

https://defender.net.pl/product-pol-752 ... e-tex.html

Jako że nie mam doświadczenia w temacie butów, proszę o pomoc i odpowiedź na kilka pytań:
* czy w butach z membraną np. gore-tex podczas jazdy w upalne da się wytrzymać ?
* jak tego typu obuwie sprawdza się podczas zwiedzania (chodzenia) ?
* czy takie trepki trzeba jeszcze impregnować, a może pastować (elementy ze skóry) ?
* czy można coś dostać w takiej samej jakości, z membraną i nieco taniej (jakiej firmy, co polecacie) ?

Jeszcze pytanie nie związane z tematem wątku - na co zwracać uwagę przy zakupie kompletu przeciwdeszczowego (jedno, czy dwuczęściowy, jakiej firmy itd.) ?

Z góry dziękssss :D

Pozdrówko 8-)


Iżu

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: buty turystyczne

Post autor: VALDI62 »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Zawsze są dwie możliwości ułożenia :albo but do stopy, albo stopa do buta :D
Działa to tak jak ten Ruski automat do golenia :lol: .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: buty turystyczne

Post autor: Pepo »

Temat butów już jest chyba wyczerpany.
W całym wątku koledzy doradzali chyba wszystko: Od wysokich ekstremalnie wytrzymałych i bezpiecznych na klamry jak enduro po kapciuszki miękkie również do chodzenia.
Może warto do jazdy mieć bezpieczeństwo a w kufrze lub plecaku lekkie adasie do chodzenia lub trampki (wygląda się dziwnie w ubraniu motocyklisty ale mam to w doopie).
O buty trzeba dbać tak jak zaleca producent i koniec.
Wysokie buty, bezpieczne z usztywnieniami choćby nie wiem jakie miały membrany to i tak nie będą jak japonki. Coś za coś.
Ja mam wysokie Formy (jak już pisałem ) i nawet w upale są super.
Unikaj tylko całoplastikowych bo to jak w kaloszach. Wiadomo że lepsza skóra naturalna niż derma.... ale to kosztuje.
W tropikach też ludzie chodzą w wysokich skórzanych butach i jest ok a nawet lepiej. Przyzwyczaić się trzeba.
W kamaszach wojskowych przechodziłem lata i wiem co piszę.
Trzeba o nie tylko inaczej dbać, zakładać odpowiednie skarpety i dbać o stopy !
Z przeciwdeszczem jest podobnie.
Jedni lubią cały, inni dwuczęściowy. Każdy ma swój + i - .
Ja wolę jednoczęściowy jednak.
Dobrze sprawują się ubrania robocze dobrych firm z odblaskami... na zlocie koledzy chwalili. Zajmują więcej miejsca ... no cóż.
Znów coś za coś.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: buty turystyczne

Post autor: staszek_s »

Iżu pisze: * czy w butach z membraną np. gore-tex podczas jazdy w upalne da się wytrzymać ?
* jak tego typu obuwie sprawdza się podczas zwiedzania (chodzenia) ?
* czy takie trepki trzeba jeszcze impregnować, a może pastować (elementy ze skóry) ?
* czy można coś dostać w takiej samej jakości, z membraną i nieco taniej (jakiej firmy, co polecacie) ?
mam te buty, jakieś 20 tys km w nich zrobiłem.
Na upały wg mnie są dobre, o ile takie buty mogą być dobre, nie miałem uczucia pływania w pocie. Chodzi się bardzo wygodnie, można spokojnie dłuższe zwiedzanie zaliczyć. Na początku miałem problemy - bolała mnie stopa po dłuższej jeździe, ale to kwestia indywidualna. Po kilku miesiącach się ułożyło i jest ok. To jest skóra, więc trzeba pastować, żeby zachowała elastyczność, używam pasty Nikwax do butów z membraną.
Jeżeli chodzi o membranę to nie przemokła mi jeszcze ale po dłuższej jeździe w deszczu mam uczucie chłodu - parę razy myślałem że przemokły ale stopa mokra nie była. W ogóle w zimniejsze dni trzeba brać grube skarpety (albo dwie pary) bo palce marzną - to chyba świadczy o dobrej wentylacji :)
Wybierałem swego czasu dość długo bo nie mogłem dopasować niczego z powodu moich grubych łydek, dopiero te dało się z miarę spokojnie dopiąć. Zamek sięga połowy buta, wyżej jest rzep. Ogólnie mogę polecić, na pewno jeżeli chodzi o wygodę, co do ochrony to nie usztywnia tak nogi jak plastiki ale coś za coś...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: buty turystyczne

Post autor: bado »

dopisuję się do opinii staszek_s dotyczącą Web Gore-Tex. Mam je drugi sezon i nie mam im nic do zarzucenia. Dodam może, że:
- przeżyły kilka tras po kilkaset km w rzęsistym deszczu na raz - zawsze sucho
- podczas wypadku zostały przecięte na długości ok 3cm w miejscu łączenia się podeszwy - skleiłem elastycznym klejem i gra
- nie stosuję do nich żadnej chemii - nic się nie dzieje, jedynie poprzycierane tu i tam z mojej winy
- rzep zaczął się lekko "wyciągać", mechacić



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Iżu »

staszek_s pisze: mam te buty, jakieś 20 tys km w nich zrobiłem.
Ogólnie mogę polecić, na pewno jeżeli chodzi o wygodę, co do ochrony to nie usztywnia tak nogi jak plastiki ale coś za coś...
Dzięki Panowie za te informacje, buty wydają się niezłe, mierzyłem je i czuję się w nich spoko, szkoda tylko że kosztują tyle co kufer centralny :lol:
Przy okazji kupuję komplet przeciwdeszczowy firmy SECA, w miarę tani i ponoć dobry, za to problem miałem znowu z moją kurtką SECA, bo się okazało iż zamek do spięcia spodni wszyto odwrotnie.. :shock:

https://defender.net.pl/product-pol-766 ... UAREG.html

Tak to jest jak się kupi budżetowe ciuchy.. wciąż trzeba coś reklamować

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: buty turystyczne

Post autor: prebenny »

@Iżu też mam tę kurtkę i też zamek odwrotnie ;) No i zamek od membrany mi się ułamał więc generalnie z firmy jestem niezbyt zadowolony.


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:@Iżu też mam tę kurtkę i też zamek odwrotnie ;) No i zamek od membrany mi się ułamał więc generalnie z firmy jestem niezbyt zadowolony.
SECA szyje swoje ciuchy w Pakistanie, są tanie i pewnie dlatego jakość wykonania szczegółów taka sobie.. tym niemniej z właściwości tej kurtki jestem zadowolony, w lecie bez membrany i podpinki ocieplającej można wytrzymać nawet przy sporym upale (30 st.), jeździłem też w temperaturze rzędu 5-7 stopni z podpinką i membraną, pod spodem mając podkoszulek i bluzę sportową i było bardzo przyjemnie, w mojej kurtce odpruła się kieszeń wewnętrzna nieprzemakalna (1 reklamacja), rzepy na kołnierzu i z tyłu dużej kieszeni przestały trzymać (2 reklamacja) i teraz ten zamek wszyty odwrotnie - nie kompatybilny ze spodniami SECA (3 reklamacja).
Problem z zamkiem wynika z tego że ta firma jako jedyna wszywa zamki odwrotnie (kierunek otwierania) i pewnie rzemieślnicy mylą się podczas szycia, de facto wszystkie kurtki w sklepie mają tą "wadę", ale wtedy kurtkę można połączyć ze spodniami innej firmy np. Modeka :D
Tak czy siak do kurtki potrzebuję spodni, więc chcę kupić SECA Hybrid II L-L przedłużane w cenie 429 zeta, mierzyłem je dzisiaj i są bardzo wygodne i ciepłe.

https://defender.net.pl/product-pol-513 ... ID-II.html

Do tego pasuje dokupić lepsze protektory na biodra CE, biorę jeszcze dwu-częśćiowy komplet na deszcz za ok. 170 zeta tej samej firmy i oczywiście buty:

https://defender.net.pl/product-pol-752 ... e-tex.html

Kolega jeździ na Suzi Bandit i bardzo je zachwalał, ponoć są wygodne i dają radę nawet zimą, miał też niestety okazję sprawdzić je podczas kolizji, którą miał z puszką kilka dni temu.. :shock:
Po kolizji gdzie motocykl poszedł na bok po zarysowaniu boku Opla, odczuwa niestety lekki ból kostki, tu ewidentnie nie ma aż tak dobrej ochrony jak w "plastikach", ale też lepiej się chodzi z buta, coś za coś.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Iżu »

Korniś pisze:Ja jeżdżę w Sidi Adventure Gore tex już 3 sezon. Jeszcze mi nie przemokły nigdy pomimo jazdy w deszczu, w upale trochę ciepło i tu pomagają odpowiednie skarpety i jest ok. But solidny niestety wada oprócz ceny to skrzypienie na łączeniu klamer ze skórą.
Dziś mierzyłem te buty (Sidi Adventure), potwornie sztywne, zapinając klamry można się skaleczyć, a jak ktoś ma szeroką łydkę to trudno je będzie w ogóle zapiąć, świetne zabezpieczenia w razie w... ale do chodzenia średnio się nadają chyba że na Marsie, na narty w sam raz :lol:

Natomiast Sidi Armada Gore-Tex jak najbardziej mnie interesują, są ponoć miększe i bardziej wygodne, jutro będą je mieć w sklepie do przymiarki:
pol_pl_Buty-Sidi-Armada-Gore-39901_1.png
Teraz będę miał dylemat czy wybrać bardzo wygodne, miękkie - Alpinestar Web Gore-Tex czy te Sidi Armada Gore-Tex (różnica w cenie nie tak straszna):
pol_pl_Motocyklowe-Buty-turystyczne-Alpinestars-Web-Gore-tex-75263_1.png
https://defender.net.pl/product-pol-752 ... e-tex.html

https://defender.net.pl/product-pol-399 ... -Gore.html

Jakieś sugestie szanownych kolegów ?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Struna »

Bierz to co Tobie najlepiej leży i w czym Ci wygodniej.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Iżu »

Struna pisze:Bierz to co Tobie najlepiej leży i w czym Ci wygodniej.
Wiem, tyle że te Sidi Armada Gore-Tex wyglądają na bezpieczniejsze w razie w...


Iżu

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: buty turystyczne

Post autor: Struna »

To zobacz np Forma Adventure, mimo iż wyglądają pancernie, to są zadziwiająco wygodne.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: buty turystyczne

Post autor: Trevor »

@Iżu mam Seca Hybrid II i kurtkę Seca Strada III i odnoszę wrażenie,jakby to były produkty innych firm.Spodnie są super,wygodne,ciepłe i jak dotąd nie zakładałem do nich podpinki nawet w chłodne dni a w gorące no cóż szału nie ma,lepiej za długo nie stać w słońcu :) .Poza tym nic się z nimi nie dzieje niedobrego,nic nie odpadło i nie popruło.Kupiłem je w salonie Suzuki w Gorzowie.Natomiast w kurtce od samego początku tu i ówdzie puszczają jakieś niteczki,popruł się wieszak,takie w sumie duperele ale jednak.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: buty turystyczne

Post autor: Mati! »

Mialem buty seca sprint ll. Jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia. Po powrocie z pierwszej wyprawy podeszwa zaczela sie odklejac w jedym bucie. W ramach reklamacji zostala podklejona. Po krotkim czasie z drugim butem stalo sie podobnie. Tym razem we wlasnym zakresie kleilem. Ogolnie dziadostwo. Mam do tej pory za to kurtke tego producenta za250 zl, pierwsza zreszta. Zadnych bajerow to i nie bardzo ma sie co popsuc. Dziala po dzis dzien.
W przypadku butow lepiej jednak dozbierac i kupic najlepiej zabezpieczone dodatkowo szwami.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: buty turystyczne

Post autor: merc »

Iżu
Ja mam sidi adventure 2 i bardzo sobie chwale.
Klamry trzeba wyregulowac, do chodzenia też się bardzo dobrze nadają.
A przede wszystkim mają bardzo dobra ochronę


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

Awatar użytkownika
memphis
A1
Posty: 37
Rejestracja: 12 gru 2016, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Re: buty turystyczne

Post autor: memphis »

Kupiłem sobie jakiś tydzień temu Forme Adventure - nie wypowiem się więc na temat ich przydatności w boju, ale muszę przyznać że but zrobiony fajnie, gruba skóra, konkretna podeszwa, but dość sztywny ale chodziło mi się w nich całkiem komfortowo. Jedyna wada jaką do tej pory zauważyłem, to fakt że są one dość szerokie w łydce, ciężko zasunąć na nie spodnie. A do środka nogawki też nie włożę bo za gruba :D

Takie pytanie na marginesie, co stosujecie do konserwacji butów ? Zwykła pasta na pewno się tu nie nada, coś raczej w konsystencji kremu chyba byłoby lepsze.e


Burgman 125 -> Virago 535 -> V Strom 650XT

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: buty turystyczne

Post autor: VALDI62 »

Natomiast Sidi Armada Gore-Tex jak najbardziej mnie interesują, są ponoć miększe i bardziej wygodne, jutro będą je mieć w sklepie do przymiarki:
Napisz coś więcej jak po przymiarce ?. Interesują mnie te buty, mają grubą podeszwę, zawsze to centymetr "mnie" więcej :D .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: buty turystyczne

Post autor: Pepo »

Sidi Armada są sztywne. Jak już pisałem Forma są wyższe i elastyczne. Przymierz sobie w sklepie i porównaj.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: buty turystyczne

Post autor: VALDI62 »

Pepo pisze:Sidi Armada są sztywne. Jak już pisałem Forma są wyższe i elastyczne. Przymierz sobie w sklepie i porównaj.
Dzięki za info, tak zrobię.
Pozdrawiam


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”