V Zlot "karmazynowy" - Zawoja INFORMACJE v-zlot-karmazynowy-zawoja-20-22-ix-2019-t2570.html Tylko lista rezerwowa

V Zlot "karmazynowy" - Zawoja RING v-zlot-karmazynowy-zawoja-20-22-ix-2019-ring-t2581.html

Calimoto - apka nawigacyjna dedykowana dla motocykli (Android)

kasin
A1

Calimoto - apka nawigacyjna dedykowana dla motocykli (Android)

Postautor: kasin » 03 lut 2017, 19:49

Trafiłem ostatnio na nową aplikację o nazwie Calimoto. Jest to nawigacja dedykowana specjalnie na motocykle i robiona przez motocyklistów - aktualnie nie ma możliwości wyboru np. najszybszej trasy. Aplikacja wyznacza jak najbardziej krętą trasę.
Aktualnie najfajniejszą opcją jest wyznaczanie trasy w pętli na wycieczkę bez celu.
Sama aplikacja z opcją nawigacji jest darmowa; dodatkowo można za darmo ściągnąć 3 województwa (cała Polska kosztuje ok. 21zł, a wszystkie mapy 89 zł w promocji)
Aplikację przetestowałem na moto 31 stycznia i naprawdę daje radę, chociaż wizualnie ustępuje niestety tomtom go.
Kupiłem pełny dostęp do map, żeby wesprzeć tę inicjatywę i skrobnąłem do nich parę uwag. poniżej zamieszczam odpowiedź z planowanymi usprawnieniami.
Sorki, ale nie chce mi się tego tłumaczyć - jeśli ktoś nie zna angielskiego a zainteresuje go temat, to może skorzystać z tłumacza.

Nice work guys :-) I'm using tomtom go, but I heard about Your navi app just yesterday
and had awaken my bike from winter sleep to test it. After ride I bought
all of the maps just to support Your effort.
It would be great if You could implement offroad option into navigation and also
at least two alternate routes to choose as is in tomtom go. Actually, I would like
to use and have only one navigation app on my mobile, so choosing type of planned
route (i.e. curvy, shortest, fastest, offroad, etc.) would also be good.

Keep the good work!

Regards from Poland ;-)

Odpowiedź

Hey kasin,

Thank you so much for your message and the positive feedback. Also, we appreciate your support and will definately not disappoint you! Since here at calimoto we have developed the ability to read our user's minds, I can tell you this:

1. The offroad navigation has had some legal issues which didn't allow us to use the navigation there. But we found a good way to solve this problem! I can't tell you what exactly we are going to do yet, but soon you will have a better and more precise offroad navigation.

2. We are going to implement a route-profile, which means that you will be able to decide which kind of streets you want to use in your navigation.

3. The idea of having several tours to choose is a good idea and we will keep it in mind, since now we have a looot of other priorities, like the navigation across borders or our online tourplanner, but it is on our list. Until then, I can suggest to just adapt the via-points when you are planning a tour you're not completely happy about.

If you have any further questions, suggestions or critics, just write me.

Wish you a great week and best wishes to Poland,

Vanessa
Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Calimoto - apka nawigacyjna dedykowana dla motocykli (Android)

Postautor: SimOn! » 03 lut 2017, 20:45

Któryś z kolegów wcześniej podrzucił właśnie ta aplikację w temacie GPS vs. komórka. Też sobie zainstalowałem i na sucho wydaje się fajna ;) To co piszą to faktycznie nastraja optymistycznie :) Potestujemy jak się ociepli :)
Zdrówko シモン :!: :mrgreen:
DL650 AK7 Mała Czarna Suza :twisted:

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postautor: QraC » 04 lut 2017, 09:19

Spoko - też potestuję, a apka niech się rozwija... w końcu lepsze jest wrogiem dobrego.
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000

Ride Through Life

mowso
A1
Kontakt:

Postautor: mowso » 04 lut 2017, 11:05

A ma może możliwość zapisywania tracka z wyjazdu albo wrzucania .gpx ? Nie mam niestety jak sprawdzić na androidzie :(
Przy okazji zimowych wieczorów znalazłem apkę Revert, właśnie do trackowania i planowania trasy, potestuje w tym sezonie.
--
Pozdrawiam
Mowso
ER5->DL650->Stelvio->DL650->F800GT->ST1200->AN400->1200GS->empty

kasin
A1

Postautor: kasin » 04 lut 2017, 12:53

Opcję zapisania tracku ma, ale nie wiem, czy jest możliwość eksportu do gpz lub kmz.

Apka ma też fajnie rozwiązaną opcję nawigacji z poziomu mapy do najbliższego bankomatu/stacji benzynowej czy sklepu motocyklowego, itd. :-)
Biała Zuza 650 AL3

mowso
A1
Kontakt:

Postautor: mowso » 08 lut 2017, 09:56

Wersja na iOS ma również pokazać się w niedługim czasie, o czym zapewniła mnie pani z helpdesku :)
--
Pozdrawiam
Mowso
ER5->DL650->Stelvio->DL650->F800GT->ST1200->AN400->1200GS->empty

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”