Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Iżu »

Zapraszam na filmik w którym przedstawiłem swoje obecne ciuchy w których jeżdżę, materiał zawiera też kilka informacji na temat mojej byłej (na szczęście) kurtki SECA Touareg, która była cztery razy naprawiana, dopiero kilka dni temu dzięki moim naciskom na producenta zdecydowano się przyjąć zwrot w ramach rękojmi, zanim więc zakupicie najtańsze ciuchy dostępne na rynku, warto się mocno zastanowić czy warto..
Nie neguję całego asortymentu firmy SECA, ale ich podejście do klienta uważam za fatalne.
Miłego oglądania ;)



Pozdrówko 8-)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2018, 11:01 przez Iżu, łącznie zmieniany 1 raz.


Iżu

sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: sowator »

Mam kurtkę Strada III, spodnie Varco III i buty Outsider II. Co do rzepów, potwierdzam ale w spodniach w kurtce mam ok. Śmigam już 3 sezon wszystko wygląda jak prawie nowe a zrobione w nich niecałe 20 tys.kilometrów, jak dla mnie bardzo wygodne. Buty są ok, super sprawa 2 zamki. Kurtka ok ale delikatnie odpruł się jeden rzep w prawej kieszeni i tak od nowości prawie ale jakoś nie miałem się jak zebrać żeby ją wysłać (nie przeszkadza mi to). Trochę niefortunne rzepy w rękawach bo po rozpięciu kurtki i sieganiu do wewnętrznej kieszeni zawsze się łapały z rzepami od zamka i denerwowało mnie to strasznie. Pojechałem do pasmanterii kupiłem kilka centymetrów rzepa przyczepiłem tam gdzie był widoczny na rękawie i mam spokój ;) Co do spodni to wszystko z nimi jest ok ale od samego początku były słabe rzepy na dole nogawek, nie odpinają się ale jak są zapinane i odpinane to czuć, że słabo trzymają. Generalnie ze swojej strony polecam, nie zawiodłem się. Czy bym kupił jeszcze raz? Jeżeli miał bym coś kupować bez gore-texu to tak, cena do jakości jak dla mnie ok.


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: prebenny »

@Iżu ja ostatnio oddałem na gwarancji buty i kurtkę. Obie rzeczy zdecydowali się wymienić bez najmniejszego problemu.


null

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Pepo »

Tylko posiadanie ciuchów nie polega na walkę z nimi i wymyślaniu patentów jak coś usprawnić ale żeby kupić i mieć. Jeździć. Ubrać i z czachy. Rozumiem że budżet robi różnicę. Sam dwa sezony jeździłem w Adrenalinie. Priorytety sobie tak ustawiłem. Uściubałem i kupiłem wreszcie konkret.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:@Iżu ja ostatnio oddałem na gwarancji buty i kurtkę. Obie rzeczy zdecydowali się wymienić bez najmniejszego problemu.
No to miałeś szczęście, bo sklep w którym zakupilem kurtkę przy trzeciej naprawie sugerował w moim imieniu wymianę produktu na nowy bezskutecznie..
Słyszałem też o takim przypadku gdy klient kupił nowe buty turystyczne SECA, w domu je zmierzył i stwierdził że nie są wygodne więc chciał oddać, w SECA nie zgodzili się na zwrot, bo.. klient zerwał metki.. :lol:
Moją kurtkę przyjęli, ale dopiero gdy napisałem do nich maila grożąc że sprawę przekażę do rzecznika praw konsumenta, skorzystałem z prawa do rękojm, żądając zwrotu pieniędzy.
Co ciekawe w tych kurtkach odwrotne wszycie zamka do spięcia spodni, to nie był mój jednostkowy przypadek, sprawdziłem i na wieszaku w sklepie taka sama nowa kurtka miała tą samą wadę.. :mrgreen:
Jako że zakupiłem już wcześniej od nich spodnie SECA Hybrid II, zmuszony byłem znowu kupić do nich kurtkę, tak więc dopłaciłem 250 zł. i wziąłem najdroższy produkt z ich oferty, model na rok 2017 - "ARRAKIS" (kosztuje 799 zł.) i tu od razu widać różnicę w jakości wykonania detali, rzepy też wydają się być lepsze, do tego ponoć lepsza membrana i protektory, kurtka ma też więcej kieszeni i więcej otworów wentylacji, no i znacznie lepiej się prezentuje.

https://defender.net.pl/product-pol-876 ... e_shopping

Jutro wrzucę na kanał filmik prezentujący tą kurtkę.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: prebenny »

Iżu może też kwestia, że sklep, w którym kupuje ma jakiś 'deal' z SECA.

Co do zamka to w kurtce też miałem na odwrót w porównaniu do spodni. Mi kurtkę i buty (na pięcie się prół materiał) wymienili i buty w sumie wybrałem inne, bo chciałem wysokie i wybór padł na Forma ADV Tourer. Co do kurtki to ze względu na 'przewiewność' wybór padł na Stream II - zobaczymy co z tego będzie :)


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Iżu »

Zapraszam na obiecany filmik prezentujący moją nową kurtkę tekstylną firmy - SECA ARRAKIS, zakupiłem ją tak jak już pisałem dzięki temu iż firma SECA zdecydowała się na przyjęcie zwrotu modelu Touareg, wystarczyło więc dopłacić 250 zł, materiał na filmik nagrałem nowym aparatem - Canon G7X MKII - miłego oglądania ;)



Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: prebenny »

Też na tę kurtkę patrzyłem ale powiem szczerze, że zależało mi na czymś bardziej przewiewnym.

Zobaczymy jak się Stream II sprawdzi - jak nie to będę dalej myślał (w sumie i tak na lato będę myślał kupić bardziej 'miejską' kurtkę).


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Iżu »

prebenny pisze:Też na tę kurtkę patrzyłem ale powiem szczerze, że zależało mi na czymś bardziej przewiewnym
Myślę że przewiewność to najlepsza właściwość kurtki SECA ARRAKIS, nawet się obawiam czy w chłodniejsze dni nie będzie w niej zbyt zimno..
Jak nie trafię i znowu będą problemy z jakością wykonania, to chyba zmienię wszystkie ciuchy na Rukka, ale wcześniej obrabuję jakiś bank :mrgreen:

Pozdrówko 8-)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: prebenny »

Ja dzisiaj Stream II odebrałem. Zobaczymy jak się będzie sprawować.

Jak pytałem Iżu to ponoć z 2 kurtkami miała SECA problem - Touareg i jeszcze jakaś druga też turystyczna. One niby były w innej fabryce produkowane.


null

Awatar użytkownika
kisman
A1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 00:49

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: kisman »

@Iżu mogę prosić o jakiś nowy komentarz jak się kurtka sprawuje ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Iżu »

kisman pisze:@Iżu mogę prosić o jakiś nowy komentarz jak się kurtka sprawuje ?
Cześć kurtka SECA ARRAKIS sprawuje się świetnie, jest mega przewiewna i bardzo wygodna, wszystkie zamki działają jak należy, szwy trzymają, jedynie rzep lewej kieszeni jakby słabiej trzymał, membrana także świetnie sobie radzi.
Bardzo fajnie działa ta specjalna struktura z tylu, dzięki której praktycznie nie pocą się plecy.
W upały jeżdżę i jest fajny chłodek ☺️

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej kurtki, ale to już inna półka cenowa w porównaniu do mojej poprzedniej (Touareg), w tym momencie mogę z czystym sumieniem polecić tą kurtkę.
Jeszcze tylko dodam iż spinam ją ze spodniami SECA Hybrid II i te również dobrze służą, choć po wypięciu membrany jest nieco chłodno w kolana, wtedy zakładam dodatkowe ocieplacze, jak to u dziadków bywa :lol:

Niestety moje rękawice SECA w których byłem na zlocie znowu trafiły do reklamacji.. :ugeek:
Najpierw wymieniali rzepy, tym razem rozpruł się szew przy palcu wskazującym lewej dloni, więc słabo..

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: SimOn! »

prebenny pisze:Ja dzisiaj Stream II odebrałem. Zobaczymy jak się będzie sprawować.

Jak pytałem Iżu to ponoć z 2 kurtkami miała SECA problem - Touareg i jeszcze jakaś druga też turystyczna. One niby były w innej fabryce produkowane.
Nie chcę Cie martwić a le moja po kilku miesiącach popruła się w kilku miejscach a zamek główny się rozwalił całkowicie. Naprawili na gwarancji, zobaczymy ile w tym sezonie wytrzyma. :| A nie jest to moja główna kurtka tylko druga na największe upały więc była mało używana.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: polokokt »

A ktoś miał okazje używać Ventu Uno albo model Orkan? Szczególnie ta pierwsza mi podpasowala jako kurtka na lato do miasta(droższa ale ma lepsze ochraniacze ponoć i fajniej leży) . Na razie jeżdżę i mierze ale ta jest faworytem (tylko te opinie wszystkich ze to słaba jakos jest ogólnie...) . Orkan mniej mi krojem podszedł ale cena jest duzo lepsza.
Mam zamiast jeszcze do RetBike się przejechać i tam zobaczyć co maja bo ceny podobne do Seca.



Sebi
AM
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:28

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: Sebi »

Witam. Jestem świeżym forumowiczem, który jest na etapie zapoznawania się z wszystkim i przed kupnem zarówno motocykla jak i ubioru. Czytam na forum różne opisy o ubraniach i nie natknąłem się jak na razie na kogoś kto pisał by o ubiorze marki Rebelhern.
Zapewne słyszeliście o tej marce. Czy ktoś korzysta z ich wyrobów i może więcej powiedzieć na ich temat?



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Ciuchy motocyklowe SECA - czy warto ?

Post autor: staszek_s »

Ja miałem rebelhorna, model Hiflow. Jeździłem przez rok, jak na budżetowy wyrób nie narzekałem, może rzepy od paska spodni mogłyby być trochę lepsze. Bardzo dobra wentylacja, super kurtka na lato. Oczywiście ochraniacze piankowe do wymiany ale to standard w tej klasie. Nawiasem mówiąc mam do sprzedania, jakby ktoś był zainteresowany, rozmiar XXXL kurtka i XXL spodnie :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”