Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Gaspar75
A+B
Posty: 615
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Gaspar75 »

Marcini zapraszam 4 czerwca.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> DL1050

Tags:

Awatar użytkownika
tomeks
A1
Posty: 32
Rejestracja: 13 lis 2017, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: tomeks »

Old Donkey pisze:dzięki tomeks

szybę mam z deflektorem i mnie wystarcza
następne na liście moich "farkli" są :
1. poszerzenie stopki i usztywnienie lag
2. a jak portfel skończy strajk :evil: to ochrona silnika

tak mi się marzy :D
Usztywnienie polecam , sam używam (ja mam od Greka) i warto ponieważ DL jak wiadomo nie ma upside down, więc zbyt sztywne nie jest a to usztywnienie montuje się w środku pomiędzy półką górną a mocowaniem koła (ośką) gdzie amortyzator jest najbardziej giętki.
Poszerzenie stopki też planuje.


Suzuki DL 650 XT 2017r. -> Honda CRF 1000 DCT

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 131
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: vaaks »

A propos usztywnienia lag. Zrobiłem to w prosty acz skuteczny sposób. Po odkręceniu pokrywek lag, wstawiłem tam dorobione z odpowiedniego, bardzo wytrzymałego tworzywa, tulejki o wysokości 10 mm. Lagi się pięknie usztywniły i motocykl przestał nurkować przy hamowaniu.


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Pyxis »

Kolegom chodzi o usztywnienie poprzeczne lag poprzez zalozenie forkbrace'a (takiej "spinki"), a nie o scisniecie sprezyn i utwardzenie zawieszenia. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Old Donkey »

tomeks pisze: Usztywnienie polecam , sam używam (ja mam od Greka)
Poszerzenie stopki też planuje.
poszerzenie stopki i usztywnienie lag do mnie idą i idą już 2 tygodnie z https://www.adventuretech.biz/
utknęły w Stolicy :D



Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 131
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: vaaks »

Pyxis pisze:Kolegom chodzi o usztywnienie poprzeczne lag poprzez zalozenie forkbrace'a (takiej "spinki"), a nie o scisniecie sprezyn i utwardzenie zawieszenia. :-)
Ok, sorry, nie zrozumiałem tematu, :? chociaż nigdy nie spotkałem się z takim problemem i nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. W jakim celu się zakłada forkbrace'a, co sie dzieje z lagami bez tego ustrojstwa. Po 1. jeździe stwierdziłem, że przy hamowaniu nurkuje w porównaniu do Varadero, dlatego zmieniłem parametry oleju w lagach i założyłem pierścienie. Może ktoś mnie oświeci, kto pyta nie błądzi. :)


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5219
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Struna »

Szybkie przerzuty moto w winklach albo jazda w terenie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Pyxis »

Ustrojstwo pozwala usztynic zawieszenie, bo masz lagi spiete tazem blizej osi kola, niz jest dolna polka. Moze sam efekty nie jest spektakularny (trudno mi to stwierdzic, bo zalozylem zaraz po kupnie motocykla), ale przy ustawianiu lag bez poluzowanej zapinki jest to nie do zrobienia, wiec cos tam trzyma.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Quarius
A2
Posty: 189
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Quarius »

Dziś przyczepiłem risery kierownicy Zeta z przesunięciem, przyłapałem na klej gumowe zaślepki ramy (te które lubią się gubić) oraz nakleiłem odblaskowe szaro-białe naklejki na obręcze kół.

Wytapane na SM-G935F


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
Marcini
A1
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:54

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Marcini »

a mi właśnie przyszło nadkole i juz zamontowane w końcu nie wygłada jak wybrakowny :)
Załączniki
20190329_193410.jpg



Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

bzyku, stacja dokująca nawigacji jest zamontowana do poprzeczki na mocowaniu RAM z zestawu Premium Pack czy inaczej?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bzyku »

U mnie jest montowany na dwie blaszki bezpośrednio do uchwytu nawigacji.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

JARON pisze:Mnie dziś dostarczył kurier podwyższenie + przesunięcie kierownicy. Od razu pobiegłem do garażu ,żeby to zainstalować. A oto efekt. Od razu odpowiadam na pytanie,że nie wiem jak się z tym jeździ bo nie miałem czasu na przejażdżkę. Jutro sprawdzę jadąc na rajd do Częstochowy.
JARON, napisz w wolnej chwili wrażenia z użytkowania raiserów, czy musiałeś przedłużać linki i podaj proszę miejsce nabycia ich i tempomatu. Dzięki.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

bzyku a te blaszki dorabiałeś czy były już przy poprzeczce?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bzyku »

Home made. Dorabianie z jakiegos uchwytu do rur. Jak na wieś to będzie. (czytaj- mało widać)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Dasz rady strzelić poglądową fotę?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Barnaba
A1
Posty: 34
Rejestracja: 29 lip 2018, 12:57

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Barnaba »

Prozaicznie - wymiana oleju na Motul 5100 10-40


DL 650 2006

Awatar użytkownika
SebaR
A1
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:06

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: SebaR »

Marcini pisze:a mi właśnie przyszło nadkole i juz zamontowane w końcu nie wygłada jak wybrakowny :)
Można prosić o namiary ?



Online
Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: JARON »

szuwarek pisze:
JARON pisze:Mnie dziś dostarczył kurier podwyższenie + przesunięcie kierownicy. Od razu pobiegłem do garażu ,żeby to zainstalować. A oto efekt. Od razu odpowiadam na pytanie,że nie wiem jak się z tym jeździ bo nie miałem czasu na przejażdżkę. Jutro sprawdzę jadąc na rajd do Częstochowy.
JARON, napisz w wolnej chwili wrażenia z użytkowania raiserów, czy musiałeś przedłużać linki i podaj proszę miejsce nabycia ich i tempomatu. Dzięki.
Jeśli chodzi o raisery,to wrażenia są takie,że jest lepiej niż było w każdym aspekcie. Lepiej się jeździ na prostej i na stojąco. Na zakrętach nie przeszkadza to wcale,ale trzeba się przyzwyczaić,bo jest minimalna różnica. Ale naprawdę niewielka. Z linkami nic nie musisz robić,jedynie trzeba je wyjąć z tego drucianego uchwytu przy górnej półce. A sprawa tempomatu jest taka że kupiłem go w sklepie motoryzacyjnym o ile pamiętam to w Chorzowie lub Bytomiu teraz już nie pamiętam. Znalazłem przez ceneo.pl najtańszą ofertę i tam pojechałem. Ot,cała tajemnica :D


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: bojaco »

Dzięki. A pamiętasz nazwę producenta tych raiserów? W małym DL-u miałem zamontowane takie bez przesunięcia do tyłu i pamiętam po ich zdjęciu, że motek lepiej składał się do zakrętu. Ale to kwestia przyzwyczajenia.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2019, 19:25 przez bojaco, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”