Jeżeli chodzi ci o tłoczek i sworznie to specjalną pastą do zacisków hamulcowych.staszek_s pisze:Czym smarujecie zaciski po wyczyszczeniu?
Ogłoszenie duszpasterskie
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.
Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych
*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo
Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Tags:
Online
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Dzieki, trzeba będzie dodać do zestawu garażowego.
Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Wymieniłem dziś OEMowe żarówki na sprawdzone już w DLu Philips White Vision. Różnicę w barwie światła widać gołym okiem. 
Za postojówki nie chciało mi się zabierać, bo wymaga to rozkręcania czachy
Za postojówki nie chciało mi się zabierać, bo wymaga to rozkręcania czachy
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Cześć,
Nasze DL-e małe i duże mają pod czachą z lewej strony grupę kostek połączeniowych przykrytych gumowym kapturkiem. Są tam kostki od świateł, tablicy rozdzielczej i nie wiem czego jeszcze. Miejsce to jest narażone na zalanie z góry i z dołu i to się niestety zdarza:
topic2756.html
Nie miałem takiej przygody, ale przyjrzałem się temu miejscu raz i drugi po deszczu i faktycznie było tam sporo wody.
Kupiłem więc pudełko o wymiarach 109x79x32 mm do elektroniki: Jest to dość solidne pudełko skręcane wkrętami, z frezem uszczelniającym na pokrywce. Na krawędziach pudełka wyciąłem otwory na wprowadzenie wiązek na lekki wcisk i zapakowałem kostki wraz z kapturkiem do środka: Po złożeniu całość mieści się w miejscu przeznaczonym na kostkę i nawet pasuje do metalowego zaczepu przytrzymującego wcześniej kostkę: Zakładam, że całość uzyskała częściową odporność na pył i zachlapanie wodą. No i tyle usprawnienia
Nasze DL-e małe i duże mają pod czachą z lewej strony grupę kostek połączeniowych przykrytych gumowym kapturkiem. Są tam kostki od świateł, tablicy rozdzielczej i nie wiem czego jeszcze. Miejsce to jest narażone na zalanie z góry i z dołu i to się niestety zdarza:
topic2756.html
Nie miałem takiej przygody, ale przyjrzałem się temu miejscu raz i drugi po deszczu i faktycznie było tam sporo wody.
Kupiłem więc pudełko o wymiarach 109x79x32 mm do elektroniki: Jest to dość solidne pudełko skręcane wkrętami, z frezem uszczelniającym na pokrywce. Na krawędziach pudełka wyciąłem otwory na wprowadzenie wiązek na lekki wcisk i zapakowałem kostki wraz z kapturkiem do środka: Po złożeniu całość mieści się w miejscu przeznaczonym na kostkę i nawet pasuje do metalowego zaczepu przytrzymującego wcześniej kostkę: Zakładam, że całość uzyskała częściową odporność na pył i zachlapanie wodą. No i tyle usprawnienia
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
PotwierdzamSefer pisze:Jeżeli chodzi ci o tłoczek i sworznie to specjalną pastą do zacisków hamulcowych.staszek_s pisze:Czym smarujecie zaciski po wyczyszczeniu?
Voge 900 DSX / Husqvarna 901 Expedition
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
ale gumki od prowadnicy w środku to smarem silikonowym nie posmarowałeś 
- Ocena: 5.88235%
Suzuki DL 650 V-Strom 2012
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
@rcs1 ja się zastanawiam czy aby dobrym pomysłem jest wsadzanie kostki w to pudełko. Nie jest ono wodoszczelne a co za tym idzie wpuści wilgoć do środka ale nie koniecznie woda będzie w stanie wydostać się z pudełka.
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Wydaje mi się, że woda mogłaby się tam dostać tylko przy zanurzeniu. Czego raczej nie trzeba brać pod uwagę. Natomiast przed deszczem pudełko z pewnością ochroni.Centrino pisze:@rcs1 ja się zastanawiam czy aby dobrym pomysłem jest wsadzanie kostki w to pudełko. Nie jest ono wodoszczelne a co za tym idzie wpuści wilgoć do środka ale nie koniecznie woda będzie w stanie wydostać się z pudełka.
Niemniej jednak zasiałeś ziarno wątpliwości:)
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
@rcs1 pomyślałem tak samo jak Centrino, bryzgająca woda dostanie się do środka nawet płynąc po kropelce po izolacji, ale jak już będzie w środku to szybko nie wyjdzie i będziesz miał złącze kiszone... Albo uszczelnić, albo zrobić odpływ żeby się przynajmniej wylało.
Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany
- Dziadek3H3M
- A+B+C
- Posty: 1162
- Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
- Lokalizacja: Kraków i okolice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Pomysł ciekawy, ale aby rozwiać wątpliwości zrób odpływ i włóż do środka absorber wilgoci wtedy wszyscy będą zadowoleni. 
LWG
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Tak zrobię i zdam relację:)DziadekH pisze:Pomysł ciekawy, ale aby rozwiać wątpliwości zrób odpływ i włóż do środka absorber wilgoci wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
- Old Donkey
- A+B+C
- Posty: 1825
- Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
- Lokalizacja: Katowice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
zamontowałem w końcu regulowaną klamkę sprzęgła tak, że wszystko działa poprawnie, chińczyk od Aliego
jest teraz sporo bliżej kierownicy niż nieregulowana oryginalna, dla mnie zdecydowana poprawa wygody
a przy okazji upchałem zapasowe klamki pod siedzeniem, miejsca jest mało więc obie w wersji skróconej
ta od sprzęgła kiedyś sama się skróciła
tą od hamulca obciąłem i tera wygląda tak :
jest teraz sporo bliżej kierownicy niż nieregulowana oryginalna, dla mnie zdecydowana poprawa wygody
a przy okazji upchałem zapasowe klamki pod siedzeniem, miejsca jest mało więc obie w wersji skróconej
ta od sprzęgła kiedyś sama się skróciła
- Ocena: 5.88235%
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
No dobra podoba mnie się to dasz jakiś namiar na ali?
Voge 900 DSX / Husqvarna 901 Expedition
- Old Donkey
- A+B+C
- Posty: 1825
- Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
- Lokalizacja: Katowice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
w mojej historii zamówień mam linki jak niżej, są dwa bo kupiłem klamki krótkie i długie, nie byłem pewny co mi podejdzieLord pisze:No dobra podoba mnie się to dasz jakiś namiar na ali?
krótkie sprzedałem
ale jak patrzę to oba linki do tych samych klamek
https://pl.aliexpress.com/item/32944331 ... 5c0frocFtV
https://pl.aliexpress.com/item/32944331 ... 5c0frocFtV
- Ocena: 5.88235%
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
A z hanbarami pasuje?
Voge 900 DSX / Husqvarna 901 Expedition
- Old Donkey
- A+B+C
- Posty: 1825
- Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
- Lokalizacja: Katowice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
myślę, że powinno pasować, no na 99 %Lord pisze:A z hanbarami pasuje?
choć ja już nie mam oryginalnych Suzuki, zmieniłem na Barkbustery
- Ocena: 5.88235%
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Centrino pisze:@rcs1 ja się zastanawiam czy aby dobrym pomysłem jest wsadzanie kostki w to pudełko. Nie jest ono wodoszczelne a co za tym idzie wpuści wilgoć do środka ale nie koniecznie woda będzie w stanie wydostać się z pudełka.
Luchow pisze:@rcs1 pomyślałem tak samo jak Centrino, bryzgająca woda dostanie się do środka nawet płynąc po kropelce po izolacji, ale jak już będzie w środku to szybko nie wyjdzie i będziesz miał złącze kiszone... Albo uszczelnić, albo zrobić odpływ żeby się przynajmniej wylało.
Panowie, sprawę potraktowałem poważnie. Pojechałem na myjnię, zlałem motocykl od góry do dołu, zrobiłem nawet mały sabotaż, bo na rzeczone pudełko też poszło trochę wody. Następnie rozkręciłem pudełko, i co co się okazało? W środku sucho. Ani kropli. No i myślę: wiercić te otwory czy nie? Wywiercę - owszem woda wyleci, ale skąd ma się tam wziąć, skoro zlałem to porządnie i nic się do środka nie dostało? Wszak wszystko jest na ciasno i pudełko jest w zasadzie hermetyczne. A jak wywiercę, to zaraz się zaczną jesienne wilgocie i wilgotne powietrze będzie przedostawać się przez te otwory.DziadekH pisze:Pomysł ciekawy, ale aby rozwiać wątpliwości zrób odpływ i włóż do środka absorber wilgoci wtedy wszyscy będą zadowoleni.
A jak z kolei nie wywiercę, to po prostu będzie w środku sucho.
Tak więc nie wywierciłem, tylko jeszcze bardziej uszczelniłem wszystko taśmą izolacyjną, zmontowałem i szafa gra
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
- Old Donkey
- A+B+C
- Posty: 1825
- Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
- Lokalizacja: Katowice
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
na prądzie się nie znam i nie wiem czy połączone kabelki można pokryć smarem
ale jeżeli tak to są tzw. smary wodoodporne
jak posmarujesz woda się nie dostanie
ale jeżeli tak to są tzw. smary wodoodporne
jak posmarujesz woda się nie dostanie
Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla
Ponoć wazeliną techniczną dobrze jest zapaćkać.
Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7