Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Tankbag kupiłem mały Givi ST611 i nic nie zahacza. Mieszczą się wszystkie podręczne szpeje, jakieś batoniki i butelka przepitki... ;) Linki zabezpieczającej nie zapinam. Nie wiem czy to dobrze, ale nie wyobrażam sobie żeby to samo odpadło. Jak się mylę, dajcie mi bęcki. :o


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Tags:

Quarius
A2
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Quarius »

Rozebrałem i przeczyściłem przycisk rozrusznika. Najpierw pojawiły się problemy z odpaleniem (nie reagował na wciśnięcie), później zaczął działać ale zniknęły światła mijania/drogowe. I rzeczywiście nieco zasyfione były styki. Bardzo przydatny okazał się tutaj poradnik kolegi @SimOn!


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4483
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

A ja cuś takiego sobie zamówiłem, długo myślałem nad oryginalną navi na bazie Garmin ale niestety VI ma problemy a V już słaba ale BMW wymysliło coś takiego i jest sterowanie z pierscienia. Jak dojdie będę testował, a mapy z Tomtoma


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Wygląda zacnie. Bardzo wygodna obsługa tym pierścieniem. Od jakiegoś czasu szukam czegoś w stylu pierścienia do sterowania nawigacją w telefonie. Nawet znalazłem, takie na guziki, ale tanie nie jest.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4483
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

MrWaski pisze:
29 kwie 2023, 00:20
Wygląda zacnie. Bardzo wygodna obsługa tym pierścieniem. Od jakiegoś czasu szukam czegoś w stylu pierścienia do sterowania nawigacją w telefonie. Nawet znalazłem, takie na guziki, ale tanie nie jest.
Widziałem w innym temacie, nie wiem jaki koszt tych przycisków ale wydaje się ich dużo. Może warto poszukać za granicą, w PL BMW connectedride kosztuje 1200 zł w oficjalnej dystrybucji, ja znalazłem u Dielera BMW z Norymbergi za 189 euro więc różnica jest


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

Dziś wyrzeźbiłem do mojego Ziutka drabinę, żeby mój kochany plecaczek miał łatwiej wsiadać gdy jest założony komplet kufrów.
Drabina to tak żartobliwie. W rzeczywistości pospawałem z płaskowników grubych na 4 mm takie mocowanie do ramy, w które są wkręcone spacerówki od choppera. Idea była taka, by nie wiercić nic w konstrukcji motocykla ani nie spawać. Pół roku drapałem się w głowę jak to zrobić i w końcu wymyśliłem. Zdjęć na razie nie dam, bo po oksydowaniu maluję kilkoma warstwami lakieru i nie ma jak to obfocić. Między to mocowanie a ramę wstawiłem wyciętą z butelki po płynie do spryskiwaczy i odpowiednio na gorąco ukształtowaną podkładkę, żeby się lakier nie uszkadzał.
Jest już po pierwszych testach. Wyszło lepiej niż myślałem. Umiejscowienie tego dodatkowego podnóżka, to jakieś 15 cm do przodu i 11 cm do góry. Zrobiłem tylko z lewej strony, bo jak mój pączuszek się gramoli na siedzenie, zawsze mam otwartą stopkę boczną. Takie zabezpieczenie żeby się nie wykopyrtnąć. Raz niewiele brakło.

A tera Wąski idzie na zasłużonego zakrapianego grilla i piwko do kompletu. Synki już dymią (na pohybel "ekologom"). :mrgreen:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4483
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

MrWaski pisze:
29 kwie 2023, 18:06
Dziś wyrzeźbiłem do mojego Ziutka drabinę, żeby mój kochany plecaczek miał łatwiej wsiadać gdy jest założony komplet kufrów.
Drabina to tak żartobliwie. W rzeczywistości pospawałem z płaskowników grubych na 4 mm takie mocowanie do ramy, w które są wkręcone spacerówki od choppera. Idea była taka, by nie wiercić nic w konstrukcji motocykla ani nie spawać. Pół roku drapałem się w głowę jak to zrobić i w końcu wymyśliłem. Zdjęć na razie nie dam, bo po oksydowaniu maluję kilkoma warstwami lakieru i nie ma jak to obfocić. Między to mocowanie a ramę wstawiłem wyciętą z butelki po płynie do spryskiwaczy i odpowiednio na gorąco ukształtowaną podkładkę, żeby się lakier nie uszkadzał.
Jest już po pierwszych testach. Wyszło lepiej niż myślałem. Umiejscowienie tego dodatkowego podnóżka, to jakieś 15 cm do przodu i 11 cm do góry. Zrobiłem tylko z lewej strony, bo jak mój pączuszek się gramoli na siedzenie, zawsze mam otwartą stopkę boczną. Takie zabezpieczenie żeby się nie wykopyrtnąć. Raz niewiele brakło.

A tera Wąski idzie na zasłużonego zakrapianego grilla i piwko do kompletu. Synki już dymią (na pohybel "ekologom"). :mrgreen:
To jak projekt uruchomisz to ch tnie zobaczę. Na zdrowie


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Klakson nie działał, myślałem że go zalałem wodą pod ciśnieniem przy myciu (już kiedyś tak miałem), ale nic w nim nie chlupało.
Prąd do kalksonu dochodzi, więc chyba zrobił papa.
Zamówiłem drugi taki sam, bo mi się ton podoba i głośność pasuje.

Fiamm model AM80SX, w zestawie sa 2 szt: niski i wysoki ton, może jak przyjdzie to pokombinuje i założe dwa (choć miejsca jest mało przez gmole).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

lukas76 pisze:
29 kwie 2023, 18:11
To jak projekt uruchomisz to ch tnie zobaczę. Na zdrowie
Polazłem do warsztatu nałożyć kolejną warstwę lakieru i specjalnie dla @lukas76 cyknąłem kilka footek.
Musiałem się mocno nagłowić, żeby łby śrub nie wystawały za bardzo, bo przy skoku wahacza 160 mm, z twierdzenia Talesa wyszło mi, iż mogłoby haczyć - w miejscu mocowania "drabiny", wahacz podnosi się jakieś 66 mm. Wyfrezowałem małym frezem fi 2 gniazdo pod sześciokątny łeb śruby - na trzecim zdjęciu widać to gniazdo tam gdzie drut trzyma ten wynalazek w stanie nieważkości. Łeb też zeszlifowałem o połowę. Śruba klasy 10.9 to powinno wytrzymać. Na pierwszym zdjęciu, to białe, to podkładka z butelki po płynie do spryskiwaczy. Jest wystarczająco twarda by nie kolebało się i wystarczająco miękka, by nie zedrzeć lakieru.
Ja ważę jakieś 112 kg i w testach nawet nie stękło. Mojego pączusia udźwignie bez problemu.
.
Załączniki
20230429_181214 #m.jpg
20230429_181214 #m.jpg (69.45 KiB) Przejrzano 855 razy
20230429_181110 #m.jpg
20230429_181110 #m.jpg (72.89 KiB) Przejrzano 855 razy
20230429_180915 #m.jpg
20230429_180915 #m.jpg (58.22 KiB) Przejrzano 855 razy
Ocena: 11.76471%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Janek-2004
A
Posty: 389
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Janek-2004 »

Wleciał "scottoiler" analogowy - jak się sprawdzi to zainwestuję w osłonę na zębatkę - ponoć wtedy nie wali olejem po feldze. Co by nie kapało w garażu, dołożyłem zaworek przed końcówką wężyka. Wężyk zmieniony na z ori na przeźroczysty żeby kontrolować stan oleju w przewodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

lukas76 pisze:
29 kwie 2023, 18:11
To jak projekt uruchomisz to ch tnie zobaczę.
I jeszcze fotki po zamontowaniu.
Załączniki
20230503_094359 #m.jpg
20230503_094359 #m.jpg (93.67 KiB) Przejrzano 769 razy
20230503_094337 #m.jpg
20230503_094337 #m.jpg (86.98 KiB) Przejrzano 769 razy


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4483
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

MrWaski pisze:
03 maja 2023, 10:04
lukas76 pisze:
29 kwie 2023, 18:11
To jak projekt uruchomisz to ch tnie zobaczę.
I jeszcze fotki po zamontowaniu.
Najwazniejsze aby spelnialo swoje zadanie, moja ma tez problewy z wsiadaniem i z zsiadaniem jak jestesmydowaleni kuframi. Musze coś wykabinowac


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1218
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: f_ranek »

Plecaczek dostał(a) oparcie na plecy do kufra - jest bardzo zadowolona, natomiast ja dostałem grzane manetki - no mogło by być trochę lepiej→ tu więcej szczegółów.

A, no i najważniejsze - adapter końcówka do pompowania kół w wózku za dziewięć ziko, to samo do motocykla, czyli redukcja kątowa wentyla koła dętki przejściówka tylko za siedemdziesiąt siedem ziko, ale robi robotę - pompowanie tylnego koła na stacji to wreszcie koniec udręki.

A wentyle na kątowe wymienię przy wymianie opon ;)


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 214
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: motostopem »

lukas76 pisze:
03 maja 2023, 10:09
MrWaski pisze:
03 maja 2023, 10:04
lukas76 pisze:
29 kwie 2023, 18:11
To jak projekt uruchomisz to ch tnie zobaczę.
I jeszcze fotki po zamontowaniu.
Najwazniejsze aby spelnialo swoje zadanie, moja ma tez problewy z wsiadaniem i z zsiadaniem jak jestesmydowaleni kuframi. Musze coś wykabinowac
Panie to jakieś rozciąganie przed jazdami i powinno dać radę :D


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4483
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: lukas76 »

motostopem pisze:
06 maja 2023, 10:19
lukas76 pisze:
03 maja 2023, 10:09
MrWaski pisze:
03 maja 2023, 10:04


I jeszcze fotki po zamontowaniu.
Najwazniejsze aby spelnialo swoje zadanie, moja ma tez problewy z wsiadaniem i z zsiadaniem jak jestesmydowaleni kuframi. Musze coś wykabinowac
Panie to jakieś rozciąganie przed jazdami i powinno dać radę :D
No szpagaty te sprawy 🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Wczoraj założyłem klaksony Fiamm (niski i wysoki ton), miejsca mało, ale jakoś się udało.

Mam pytanie do elektryków - na pudełku jest pobór prądu 9A, wytrzyma instalacja w moto?Obrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1301
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: biblo »

Jeśli jest to bezpośrednio wpięte w fabryczną instalację klaksonu, to trzeba sprawdzić jakim bezpiecznikiem jest ona zabezpieczona...

Natomiast z moich obserwacji wynika, że w wielu przypadkach - ale nie pamiętam jak to było w V-Stromie - w przypadku użycia w momencie gwałtownego hamowania (puszczony gaz + wciśnięte hamulce) standardowe klaksony potrafią działać słabo... I dlatego te mocne akcesoryjne są zasilane niezależnie (przez przekaźnik), a najlepsze są pneumatyczne, np. Denali SoundBOMB Compact 120dB.
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »


biblo pisze:Jeśli jest to bezpośrednio wpięte w fabryczną instalację klaksonu, to trzeba sprawdzić jakim bezpiecznikiem jest ona zabezpieczona...
Problem polega na tym, że w insteukcji obsługi nie ma wymienionego bezpiecznika, który odpowiada za klakson.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1291
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: MrWaski »

W wersjach DL650 2017+ jest to bezpiecznik nr 2, 15A, kabel biało-zielony.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2023, 12:52 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 538
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Co dziś zrobiłem dla swojego motocykla

Post autor: Colto »

Mój to dl 1000 z 2019 roku, czyli wnioskuję, że może być podobnie?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”