Czy jeździcie teraz motocyklem?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2458
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Smerfciamajda »

Jak jeździsz z kobietą to zakładaj central, będzie sie czuła bezpieczniej z oparciem.

Bardzo ale to bardzo uważaj przy manewrach parkingowych, ruszaniu pod górkę, wyjazdach z podporzadkowanej. Łatwo tu o wywrotkę.

Nie pchaj sie między autami na siłę bo jak spnikuje i się ruszy za bardzo to bedzie problem.

No i najważniejsze, naucz ją zachowań w zakrętach, bo jak poczujesz się za pewnie, złożysz za bardzo a ona spanikuje i się odchyli do pionu to pojedziecie w pole kukurydzy.

A tak to same plusy jak tylko kierowniczka polubi jazdę. Moja jest świetnym kompanem i sama pyta kiedy plan na kolejny wyjazd.
Wszystkim takich życzę.

Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1816
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: QraC »

Smerfciamajda pisze: A tak to same plusy jak tylko kierowniczka polubi jazdę. Moja jest świetnym kompanem i sama pyta kiedy plan na kolejny wyjazd.
Wszystkim takich życzę.

Obrazek
To tak jak moja... Raz nieopatrznie wziąłem na wyjazd i tak już zostało :)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Voyager »

Przy jeździe z plecaczkiem podstawa to centralny kufer i wygodne na nim oparcie. Wystarczy raz, przez przypadek, nieco szybciej ruszyć i bez centralnego plecaczek będzie miał strzał adrenaliny. Co czasami może zakończyć skutecznie wspólne wyjazdy. Dla mojego plecaczka kufer centralny i oparcie to podstawa wspólnej jazdy. Na dodatek doskonałym pomysłem jest pas dla kierowcy na którym po bokach, lekko z tyłu są dwa wygodne uchwyty dla plecaczka. Zwłaszcza, jak plecaczek ma krótsze ręce a mięsień piwny się rozwija.
Boczne kufry z kolei dają jeszcze większą pewność plecaczkowi i możliwość zmiany chwytu z pasa kierownika na górne uchwyty bocznych kufrów. Mnie doświadczenie nauczyło, że poczucie bezpieczeństwa u plecaczka to podstawa wspólnych wyjazdów. A i tak po pewnym czasie nastąpi desensoryzacja i będzie można pozwolić sobie na więcej.
I o to chodzi!
Ocena: 5.88235%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: motif »

no niby fajnie z plecaczkiem ale cholera nic nie poszalejesz, na łokieć się nie złożysz, autostopowicza nie weźmiesz...

Obrazek



Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Dziadek3H2M »

haqqax pisze:Pierwsza wspólny przejazd za nami. Jest spoko. U mnie wyraźnie mniejsza pewność siebie przy wolnych manewrach, przy normalnej jeździe poza korkiem nie odczuwam większej różnicy. Żona narzeka na ucisk okularów pod kaskiem (kask i tak bedzie do wymiany, na razie okulary zdejmuje) , drętwiejące nogi i spodziewany deszcz na majówkę.
Interkomy zostaly uznane za bardzo przydatne, niestety na autostradzie (mamy krotki kawalek) szum je zaglusza.
Wziąłem tylko kuferek centralny i przy powrocie nie dało sie zabrac nadmiaru wałówki zakupionej na miejscu. Następnym razem chyba wezmę jednak kuferki boczne i zostawię kufer centralny w domu.
Ogólnie jechało sie bardzo przyjemnie, chociaż było nieco za zimno w niedzielę. Jestem dobrej myśli na przyszłość :)
Masz rację optymizm to podstawa. Co do kufrów to Koledzy już udzielili Ci dobrych rad. Ja tylko dodam że najbezpieczniej jeździ się z kompletem kufrów i plecaczkiem. :D Może jeszcze jedna rada, usztywniaj tylne zawieszenie do jazdy we dwoje.
Ocena: 5.88235%


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

haqqax
A2
Posty: 230
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: haqqax »

Voyager pisze:mięsień piwny się rozwija.
Jasnowidz! ;)
DziadekH pisze:jeszcze jedna rada, usztywniaj tylne zawieszenie do jazdy we dwoje
Myślałem już o tym, ale nie probowałem jeszcze mierzyć jakie ustawienia powinny byc dla mnie samego, a jakie do jazdy we dwoje. Tak wiec na razie jezdze tak jak fabryka ustawila. Dzięki za radę :)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: prebenny »

Czasami w instrukcji masz jak ustawić zawieszenie w zależności od wagi kierownika.


null

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Voyager »

@haqqax ! Pozwolę sobie powtórzyć, to co popełniłem w którymś z postów w moim wątku "Biała Dama co...":

"Biała Dama zdecydowanie lepiej prowadzi się, gdy za każdym razem przy zmianie obciążenia pogmeram jej w tylnym amortyzatorze i w ciśnieniu powietrza w kołach. Najpierw startowałem od środka, czyli od piętnastu kliknięć. I tak jeździłem bez względu na obciążenie, cały czas zadowolony. Że nie dobija, że wygodnie itp., że dobrze się prowadzi.
Później, między innymi pod wpływem postów na forum, zacząłem bawić się ustawieniami napięcia wstępnego sprężyny z tyłu. Zwłaszcza, że to takie łatwe i obywa się bez klucza hakowego. I eureka! Tego było trzeba! Tak więc obowiązkowo zmiany ciśnienia w oponach i zmiany ustawień tylnego zawieszenia. Co do kliknięć to wygląda to tak, licząc jako zero położenie skrajne LOWER: sam – 10, sam i trzy kufry – 15, z plecaczkiem – 20, z plecaczkiem i kompletem kufrów – 30, czyli na maks do góry. I prowadzenie dużo lepsze."

Czyli za każdym razem, gdy drastycznie zmieniasz obciążenie (solo lub z plecaczkiem), obowiązkowo kliknięcia napięcia wstępnego tylnej sprężyny i zmiana ciśnienia w oponie. I to w obie strony. To robi robotę, a różnicę sporą na korzyść czuć wyraźnie. Dla ułatwienia dodam, że moja osobista masa własna 84-88 kg w zależności od czasu trwania społecznego dystansowania się. ;)
Ocena: 5.88235%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Struna »

Ja tylko nadmienię, że podawanie kliknięć jest grubo nieprecyzyjne - najlepiej ilość kresek widocznych u góry amortyzatora.
Nawet instrukcja jak podaje nastawy posługuje się kreskami, bo to zawsze oznacza tyle samo, a kliknięcia - niekoniecznie.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: motif »

powiedzmy sobie szczerze, amortyzator tylni jest nie najwyższych lotów więc jak tylko jedziesz z plecaczkiem albo ważysz w okolicach setki jak ja to skręcaj go na maxa.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Lord »

Ja wczoraj po pustyni napierdzielałem ze 2h :) na Yamaha 450 yzf
94771259_161193145308543_6262647043005612032_n.jpg
Zabawa na całego polecam kupiłem teraz w promce za 29 PLN (z xbox Live):)

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/dakar ... verviewtab


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: motif »

po Błędowskiej czy po Saharze? ;)



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Lord »

No jaha że po Saharze :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: czarny_gawron »

Lord pisze:Ja wczoraj po pustyni napierdzielałem ze 2h :) na Yamaha 450 yzf

94771259_161193145308543_6262647043005612032_n.jpg

Zabawa na całego polecam kupiłem teraz w promce za 29 PLN (z xbox Live):)

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/dakar ... verviewtab
Złodzieje! Na ps jest za 99....


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Struna »

Na Xbox też, ale jak kupił konsole to pewnie w pakiecie dostał taniej.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Lord »

To nie ma nic wspólnego z konslolą jak masz Golda masz taniej, a teraz była promka na Passa, którego brałeś za 4 ziko i miałeś jednocześnie golda przedłużanego na rok, oraz passa, takaże 4 ziko na rok szkoda było nie brać :)
A konsola 2 lata juz w domku :)

Jak się śpi na kanapie i nie sprawdza to potem płacz ze za drogo :) To mówię wam ja mistrz promocji :)

Także @Struna idziesz tym razem na szkolenie do mnie :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: bojaco »

I w ten sposób Lord przekonałeś mnie do nabycia konsoli Xbox :lol: Tylko nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym Gold i Pass, pewnie jakieś wejściówki na serwer itp. usługi, jak mniemam? Sorry za lamerstwo ale miałem jedynie w przeszłości doświadczenie z PS 2 i 3 :roll:


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: motif »

rozumiem zatem ze prawdziwe motocykle sprzedajecie, coś w tym jest - zawsze to bezpieczniej i taniej jeździć na konsoli.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Struna »

Lord pisze: Także @Struna idziesz tym razem na szkolenie do mnie :)
Zdecydowanie :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jeździcie teraz motocyklem?

Post autor: Lord »

szuwarek pisze:I w ten sposób Lord przekonałeś mnie do nabycia konsoli Xbox :lol: Tylko nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym Gold i Pass, pewnie jakieś wejściówki na serwer itp. usługi, jak mniemam? Sorry za lamerstwo ale miałem jedynie w przeszłości doświadczenie z PS 2 i 3 :roll:
Bez live tzw. Golda nie masz dostępu do wielu internetowych opcji gier, z koleji pass to taki abonament gdzie dopuki płacisz co miesiąc masz dostęp do biblioteki gier ponad 100 nie masz ich na wlasnosc ale dopuki płacisz abonament to grasz. I tu nagle pojawiła się całkiem dla mnie niezrozumiała promocja gdzie jak przedłużyłem passa na 3 miesiące za 4 PLN gdzie normalnie miesięcznie jest około 30 PLN to mało tego że passa predluzylob to sumowalo to z goldem który miałem na rok za jakieś tam 130 czy coś okole tego i teraz do końca roku mam jedno i drugie tyle że trzeba sprawdzić jak jest teraz czy jescze aktualne no i liczy się kolejność aktywacji dostępów


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”