Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: NIKT »

Dodam od siebie, ze kurtka 3warstwowa ma sens i to ogromny bo od 6 lat mam kurtke i spodnie z integralna menbrama i jest to najgorsze rozwiazanie jakie wymyslil czlowiek...
Tzn jestem mega zadowolony z ciuchow bo wytrzymaly juz 6 lat i 2 lekkie szlify.
Ale na temperature powyzej 15°C ...
Jak sie jedzie to daje rade, ale jak sie czlowiek zatrzyma nawet na popas..
Kurtka spoko bo mozna rozpiac jak wywietrzniki nie ogarniaja, a latem zbroja.
Ale spodnie ....
Boooosz dobrze ze bialko scina sie przy +60 :D

Boso, ale w ostrogach.



Tags:

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Pawian »

NIKT pisze:a latem zbroja.
Tu byłbym ostrożny. Zbroja jest w zasadzie do off-roadu. Inne prędkości i inna nawierzchnia - tam ochroni jeźdźca a siatka nie ulegnie przetarciu.

Na asfalcie może szybko zmienić krój. Polecam obejrzeć na YT kilka testów z kukłami ciągniętymi za samochodami w zbrojach ...


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
NIKT
A+B
Posty: 507
Rejestracja: 17 sie 2017, 10:22

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: NIKT »

Ogladalem, czytalem i jakos ciagniecie za autem ze stala predkoscia mnie nie przekonuje.
Dodatkowo gadalem z typem po szlifie przy ok 60 km/h, ogladalem na nim zbroje po tym szlifie, brat mial lekkiego szlifa w zbroi.
I jakos potopionej siatki nie widzialem bo jest ona z meshu takiego samego jak w ciuchach meshowych.

A jesli mam sie zalewac potem i smierdziec w pracy bo natrysku brak na biurze, czy wozic ciuchy na zmiane zeby sie przebrac, suszyc potem cale ciuchy z potu w nadziei ze przez 8h wyschna ladnie w szatni, potem znowu je zapocic i suszyc w domu cala noc i prac czesciej niz zwykle bo smierdza a potem impregnowac, to wole jezdzic po miescie w zbroi niz na zdrapke. Dodam jeszcze ze po miescie w upale jezdze w orzeszku z chusta na mordce :)

I bardzo mi zal na czerwonym sie robi ludzi w ciuchach w pelnych kaskach co sie wierca i machaja polami w kurtkach i obcieraja czola czy twarze w szczekowcach.
Cos mi mowi ze przy szlifie lepiej ochroni mnie moja kijowa ale zapieta zbroja z dobrze przylegajacymi ochraniaczami, niz rozpieta kurtka wywijajaca sie nad glowe zostawiajaca w gratisie obtarte cale plecy czy brzuch i tors. Sorki ale mam wypaczony swiatopoglad i zdania nie zmienie :)

Boso, ale w ostrogach.



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Pawian »

Nie twierdzę, że jest to z gruntu złe rozwiązanie.
Lepiej mieć jakieś zabezpieczenie niż żadne. To na pewno.
Jeśli rzeczywiście zbroja się sprawdza, to może sam się kiedyś nad nim zastanowię :)

Co do tematu to sam jeżdżę w zestawie 3-warstwowym firmy Rev'it, ale jak do tej pory użyłem maksymalnie 2 warstw - poniżej 15 stopni wpiąłem membranę.
Minusem jest słaba wentylacja w lecie i fakt, że trzeba było dokupić ochraniacz pleców.
Przejeździłem w tym zestawie cały mój pierwszy sezon i w moim odczuciu wszystko było w porządku. Zestaw przeszedł mały test gdy jadąc w korku wypatrzyłem kierunkowskaz, spanikowałem i gwałtownie nacisnąłem klamkę hamulca na Varadero 125. Nawet nie zdążyłem odnotować tego, że się wywracam. Już leżałem ;). Wszystkie ochraniacze były na miejscu, obyło się tylko na stłuczeniu łydki, która została pod motocyklem.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Grzesiek Z
A1
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2019, 20:11

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Grzesiek Z »

Obserwuje na popularnym serwisie kurtkę rebelhorn cubby III.Co o niej sądzicie?
Wcześniej kupiłem kurtkę adrenaline z integralną membraną i w lecie mam mokrą koszulkę pod nią,po dojeździe do pracy 30km.Więc rozglądam się za czymś z odpinaną membraną w rozsądnej kwocie.


Grzegorz
DL 650 AK7.
Czujesz się dobrze, czynisz dobrze.

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: motif »

nie ma sensu, nigdy więcej takiej nie kupię.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Struna »

Ja niby mam takie z wypinaną membraną i podpinką ale w zasadzie prawie cały czas jeżdżę bez podpinki i bez membrany, bo jakoś nie ma potrzeby.
Ze dwa razy podpinkę użyłem, membranę chyba tylko raz - żeby zobaczyć z czym to się je - dlatego rozumiem, że wolisz coś z wypinaną membraną.
Ja bym w takiej z membraną na stałe za cholerę nie dał rady jeździć.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: motif »

Struna pisze:Ja niby mam takie z wypinaną membraną i podpinką ale w zasadzie prawie cały czas jeżdżę bez podpinki i bez membrany, bo jakoś nie ma potrzeby.
Ze dwa razy podpinkę użyłem, membranę chyba tylko raz - żeby zobaczyć z czym to się je - dlatego rozumiem, że wolisz coś z wypinaną membraną.
Ja bym w takiej z membraną na stałe za cholerę nie dał rady jeździć.

dokładnie, i często robią to tak głupio że żeby ubrać zimową podpinkę muszę założyć membrane bo inaczej nie ma jak zamki spiąć,
tak mam w RST Adventure. Nie używam więc ani membrany ani podpinki ocieplającej. O wiele praktyczniej mieć wszystkie warstwy niezależnie.



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: bojaco »

Zatem taki sens konstrukcji odzieży nie jest praktyczny...


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Maarcel »

motif pisze:
Struna pisze:Ja niby mam takie z wypinaną membraną i podpinką ale w zasadzie prawie cały czas jeżdżę bez podpinki i bez membrany, bo jakoś nie ma potrzeby.
Ze dwa razy podpinkę użyłem, membranę chyba tylko raz - żeby zobaczyć z czym to się je - dlatego rozumiem, że wolisz coś z wypinaną membraną.
Ja bym w takiej z membraną na stałe za cholerę nie dał rady jeździć.

dokładnie, i często robią to tak głupio że żeby ubrać zimową podpinkę muszę założyć membrane bo inaczej nie ma jak zamki spiąć,
tak mam w RST Adventure. Nie używam więc ani membrany ani podpinki ocieplającej. O wiele praktyczniej mieć wszystkie warstwy niezależnie.

Jesteś pewien ?
Bo ja jestem pewien, że wpinam zimową podpinkę bez membrany ;) RST Adv III


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: motif »

Maarcel pisze: Jesteś pewien ?
Bo ja jestem pewien, że wpinam zimową podpinkę bez membrany ;) RST Adv III
może to zmienili w Adventure 3 bo ja mam Adventure 2



Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Pepo »

Mam RST III i niezależnie wpina się membranę lub ocieplacz.
Plus jeszcze kołnierzyk można dopiąć taki ocieplany uszczelniający.
Z ocieplacza korzystam. Z membrany nie.
W sumie membranę raz użyłem z ciekawości... i nie wiem za bardzo po co to jest bo różnicy nie zauważyłem.
Może źle oceniam ale nauczyłem się wykorzystywać w pracy i surwiwalu innych technik które działają od -20 do +30 stopni.
Przy 0 do +5 stopni: koszulka na ramiączkach termiczna Skull, termoaktyw Brugi gruby Merynos, bluza motocyklowa cienka ForRideSkull, podpinka RST i kurtka.
Wystarczy.
Powyżej co +5 stopni: bez koszulki, termoaktyw zamieniony na cienki, bez podpinki itd.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: motif »

Pepo pisze:Mam RST III i niezależnie wpina się membranę lub ocieplacz.
Plus jeszcze kołnierzyk można dopiąć taki ocieplany uszczelniający.
Z ocieplacza korzystam. Z membrany nie.
W sumie membranę raz użyłem z ciekawości... i nie wiem za bardzo po co to jest bo różnicy nie zauważyłem.
Może źle oceniam ale nauczyłem się wykorzystywać w pracy i surwiwalu innych technik które działają od -20 do +30 stopni.
Przy 0 do +5 stopni: koszulka na ramiączkach termiczna Skull, termoaktyw Brugi gruby Merynos, bluza motocyklowa cienka ForRideSkull, podpinka RST i kurtka.
Wystarczy.
Powyżej co +5 stopni: bez koszulki, termoaktyw zamieniony na cienki, bez podpinki itd.

zgadzam się w całej rozciągłości, ale z podpinką różnicę zauważam od razu bo się w niej pocę :)



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: bojaco »

Zapytam inaczej - kto z Was, tak z ręką na sercu, wpiął choć raz czy wpina do jazdy ocieplenie w komplecie trzywarstwowym? Miałem takie już dwa. Nie wpiąłem ocieplenia ani raz.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Lord »

W poprzedniej Shima wpinałem, ale jeżdżę również poniżej 0 wtedy się przydaje. Obecnie komplet Reberholna Patrol, spodnie i kurtała. Dd miasta powyżej 6 stopni nie zakładam softshela, on zastępuje tu podpinke ocieplająca. W spodniach wpinam ale tylko w trasy po za miasto poniżej 10 stopni. W mieście nawet przy 0 w spodniach za gorąco z podpinka ocieplająca wystarcza przeciwdeszczowa. Natomiast różnica pomiędzy Shima, a Reberholn wynikać może z faktu, że obecnie jeżdżę w pełnej bieliźnie termicznej dół i góra.


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: motif »

Lord pisze:W poprzedniej Shima wpinałem, ale jeżdżę również poniżej 0 wtedy się przydaje. Obecnie komplet Reberholna Patrol, spodnie i kurtała. Dd miasta powyżej 6 stopni nie zakładam softshela, on zastępuje tu podpinke ocieplająca. W spodniach wpinam ale tylko w trasy po za miasto poniżej 10 stopni. W mieście nawet przy 0 w spodniach za gorąco z podpinka ocieplająca wystarcza przeciwdeszczowa. Natomiast różnica pomiędzy Shima, a Reberholn wynikać może z faktu, że obecnie jeżdżę w pełnej bieliźnie termicznej dół i góra.
ja też od lat już jeżdżę w pełniej termicznej bieliźnie, a ostatnio nawet testuje jednoczęściową w technologii Outlast :)
Lato czy zima super wygodna, zima to na to idzie góra z merinosa i plus kurtka goretex z podpinka - lato to na bieliznę tylko kurtka lekka meshowa.



Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: bojaco »

Nie napisałem tego ale jako że też używam cały rok bielozny termicznej, przyjmijmy taki wariant. Zatem ponawiam pytanie. Chyba, że odezwą się również zwolennicy jazdy bez bielizny termicznej.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Smerfciamajda »

Od 4 lat jeżdżę w komplecie Seca Strada III
3 częściowym - kurtka/spodnie + podpinka + membrana.

Na dłuższy wyjazd wszystko wpada do kufra i jest wpinane zależnie od pogody i potrzeb.
Na wyjazdy zakładam bielizne termiczną.

Nie wyobrażam sobie wyjazdów turystycznych bez pełnego zestawu. Po to sa 3 częściowe żeby konfigurować wedle potrzeb. To jest ich przewaga nad kombiakami.


Drugi zestaw na jazde lokalną to jeansy i kurtka mesh na cieple dni. Tu nie wpinam ani membrany ani podpinki ale mam w kufrze bluzę i komplet nawierzchni przeciwdeszczowy. W razie spadku temperatury czy opadów to staje pod budka i sie ubieram.



jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: jg871972 »

Ja użytkuję od kilku lat zestaw Modeka Takoma (oczywiście trzy warstwy). Taki zestaw to duży komfort, bezpieczeństwo i wygoda. Ubieram się według potrzeb. Nie muszę kombinować, jak dawniej.



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Czy kurtka trójwarstwowa ma sens?

Post autor: Struna »

Ja z kolei jeszcze nigdy membrany nie użyłem, a podpinkę kilka razy się zdarzyło.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”