Deflektor czy szyba turystyczna

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Destylant
A1
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2021, 19:23

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Destylant »

Nie mam porównania do wysokich szyb bo do tej pory jeździłem sportami ,jak dla mnie spoko.Dużej regulacji góra dół nie ma raczej bardziej pochylenie. Ja też sugerowałem się estetyką tak że nie pomogę.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: PiotrEm »

Tylko że tej regulacji Loster ma może 1 cm, a darkojak 5.
Ja mam darkojaka bez regulacji wysokości (tylko kąt, kupiłem na olx za półdarmo), ale wcześniej przymierzałem w pełni regulowany i wiedziałem, że nieregulowany będzie mi pasował. Jak jesteś z okolicy, to Ci pożyczę, pisz na priv.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

mrsojer
A2
Posty: 213
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:04

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: mrsojer »

Ok. Dzięki. Jak już coś kupię to się podzielę.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Sefer
A1
Posty: 97
Rejestracja: 22 kwie 2018, 09:09

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Sefer »

RimmSky pisze:
24 sie 2021, 23:44
Sefer pisze:
Lord pisze:
12 lis 2020, 21:28
Polecam darkojak mam robi robote
A jaki masz wzrost? Do oryginalnej szyby masz Darkojaka? Jaka wysokość Darkojaka?


Hej czy możecie coś polecić co by się sprawdziło u kierownika z 192cm wzrostu? Czy trzeba próbować metodą prób i błędów?
Zastanawiam się na Givi AirFlow ale nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie będzie Szyba Loster, Puig i deflektor Darkojaka?

Kask też lada chwila wymieniam ale chcę zacząć od szyby.
@Sefer na czym skończyła się ta historia? :) Zmieniałeś szybę, dokupiłeś deflektor? Jak to się sprawdza przy takim wzroście?

DL650 XT 2021
Kupiłem Givi Air Flow ale nie jestem zbytnio zadowolony bo po 1,5h jazy w głowie tak szumi że szok. Nie pomagają nawet zatyczki w uszach. Po 3-4h jazdy mam dość moto na kolejny tydzień :cry: Spróbuję jeszcze na nowy sezon dokupić jakiś porządny kas zobaczymy jak będzie bo na razie myślę że przy wzroście 192cm nie ma dobrej alternatywy na ochronę przed wiatrem.



Sambor
A1
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 14:43

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Sambor »

Hej, hej.
Przymierzam się do zakupu Givi airflow do dl 650 2007 rok. Ale zastanawiam się czy przy moich 172 cm wzrostu nie będzie za wysoka i czy nie będę patrzył przez szybę. Czy ktoś z Szanownych posiadaczy dl-a z taką szybą i ze zbliżonym wzrostem może się wypowiedzieć? Albo przynajmniej podać wymiar szyby w pozycji minimalnej wysokości?


DL650 AK7

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 653
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: andrus75 »

Czytałeś w tym wątku od postu 140? Chyba tam była o tym mowa
viewtopic.php?p=95597#p95597
Proponuję Ci też poczytać o regulowanym uchwycie kolegi Suszny. Ja nie mam szyby airflow ale kupiłem właśnie taki uchwyt. Co prawda jeszcze nie zamontowałem bo kupiłem go niedawno ale liczę, że da mi spore możliwości regulacji.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Sambor
A1
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 14:43

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Sambor »

Dzięki Wielkie,
poczytałem trochę i wygląda na to, że w moim przypadku airflow będzie poniżej linii wzroku tylko na mocowaniu od kolegi Susznego.
Trzeba się jeszcze zastanowić bo koszt znaczny.


DL650 AK7

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 653
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: andrus75 »

No to musisz przemyśleć. Ja przy moich 174 na razie zostaje przy szybie MRA z deflektorem i uchwytem od Suszny

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Janek-2004
A
Posty: 378
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Janek-2004 »

Ja po zakupie w salonie w ubiegłym roku miałem też rozkminkę, podjechałem do producenta deflektorów (Darkojak) założył mi na próbę deflektor, zrobiłem rundę próbną i to wystarczyło żebym zdecydował o zakupie. Więc jak masz możliwość pożyczyć od kogoś taki deflektor to zrób taką próbę i zdecydujesz czy to wystarczy czy nie (2 śrubki - 2 minuty roboty).



pmedela
AM
Posty: 16
Rejestracja: 25 paź 2021, 13:08
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: pmedela »

Sambor pisze:
14 mar 2022, 16:56
Hej, hej.
Przymierzam się do zakupu Givi airflow do dl 650 2007 rok. Ale zastanawiam się czy przy moich 172 cm wzrostu nie będzie za wysoka i czy nie będę patrzył przez szybę. Czy ktoś z Szanownych posiadaczy dl-a z taką szybą i ze zbliżonym wzrostem może się wypowiedzieć? Albo przynajmniej podać wymiar szyby w pozycji minimalnej wysokości?
Będzie za wysoka. Ja mam 190cm i szyba założona na dolne mocowania, zsunięta do minimum sięga mi do linii oczu, więc Ty będziesz
patrzył przez szybe.
Przepraszam, sięga mi do linii ust, przejęzyczenie. Co nie zmienia faktu, że dla chłopa 172cm będzie za wysoka.


DL-650 2007r, Xciting 500R 2011r.

Sambor
A1
Posty: 37
Rejestracja: 25 sie 2021, 14:43

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Sambor »

Dzięki Panowie za opinie, tak podejrzewałem że AF może być za wysoka. Będę szukał jakiegoś deflektora. Tylko mam jakąś dziwną szybę w swoim dl-u, nie jest to standard tylko jakaś turystyczna, wyższa i wąska. Mam nadzieję że deflektor coś pomoże. W tej chwili przy 90km/h dostaję podmuch na klatę i w kask. Przyjemne to to nie jest.


DL650 AK7

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: karacz »

Panowie, którzy mają oryginalną szybę suzuki w moto po najnowszej generacji + deflektor np. darkojaka ile macie wzrostu?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: PiotrEm »

karacz pisze:
14 kwie 2022, 21:04
Panowie, którzy mają oryginalną szybę suzuki w moto po najnowszej generacji + deflektor np. darkojaka ile macie wzrostu?
Ja mam 190, ale żeby być precyzyjnym, trzeba by mierzyć nie od ziemi, tylko od siedzenia i uwzględnić garba od roboty :-)
Ocena: 17.64706%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Kuba94
AM
Posty: 15
Rejestracja: 03 wrz 2019, 16:04
Lokalizacja: Krosno

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Kuba94 »

184cm i bez deflektora nie wyobrażam sobie jazdy na oryginalnej szybie
Ocena: 5.88235%



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Yarecki71 »

Słuchajcie Ekipa,czy przykręcając deflektor smarować śrubki klejem czy to już przesada,bo choroba taką mam zagwozdkę...



PiW
A2
Posty: 212
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:17
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: PiW »

Yarecki71 pisze:Słuchajcie Ekipa,czy przykręcając deflektor smarować śrubki klejem czy to już przesada,bo choroba taką mam zagwozdkę...
Hmmm idź do psychologa...


Wysłane z mojego V2023 przy użyciu Tapatalka



Simson AVO, Suzuki 125 cross, Junak M16, Yamaha TMax 530, BMW F800GT, Suzuki Dl 1050XT

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2458
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Smerfciamajda »

Nic nie smarowałam, trzyma bez kleju



Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Yarecki71 »

Super podziękował



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: PiotrEm »

Klejem trzeba smarować śrubki od stopki centralnej, ja dwie zgubiłem. I od belki nawigacji od majfrienda, bo tomtom jest ciężki, lata i to się rozłazi.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Deflektor czy szyba turystyczna

Post autor: Yarecki71 »

No właśnie o drgania chodzi,co by się nie porozkręca ło podczas jazdy,czytałem o gostku co mu jakaś śrubka zaklinowała się w napędzie podczas jazdy coś gdzieś odkręciło się i odbiłoi ,głębę zaliczył i tego nie przeżył...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”