DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: staszek_s »

Osłona silnika to chyba cztery śrubki, ściąga się to tez do wymiany oleju wiec nie widzę problemu. Gmoli nie zmieniałem ale nie powinno zostawić śladów o ile nie użyjesz kluczy z plasteliny. Ja bym się nie obawiał utraty gwarancji z takiego powodu, ewentualna zmiana musi mieć wpływ na uszkodzenie motocykla, żeby gwarancja mogła być podważona.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: bojaco »

Strzelam w ciemno, ale wydaje mi się, że tak, bo to nie są ingerencje w elementy motocykla chronione gwarancją i nie wymagają żadnych przeróbek. Najlepiej spytaj dealera.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: JARON »

Tak.Można wszystko pozmieniać we własnym zakresie.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

luczech
AM
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:47

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: luczech »

Też tak myśle, że nie powinno być problemu. Mam jeszcze w planie halogeny led i grzane manetki, no ale z tym to napewno serwis. Zastanawiam się nad manetkami Daytona, model który ma sterowanie za pomocą jednego przycisku w manetce, może ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi manetkami.



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: JARON »

Ingerencja w instalację bez wiedzy ASO to mógłby być już problem. Oczywiście dla Ciebie w razie "W"


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: staszek_s »

luczech pisze:
02 sty 2021, 18:40
Mam jeszcze w planie halogeny led i grzane manetki, no ale z tym to napewno serwis. Zastanawiam się nad manetkami Daytona, model który ma sterowanie za pomocą jednego przycisku w manetce, może ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi manetkami.
Co do manetek to miałem oba rodzaje, ten sterownik Daytony mnie wkurzał bo włączanie i wyłączanie jest długim przyciśnięciem a zmiana ustawienia krótkim, nigdy nie widziałem czy nacisnąłem wystarczająco, musiałem się przyglądać wskaźnikowi. O wiele wygodniejszy jest sterownik Oxforda, dwa guziczki i czytelne diody. Za to gumy Oxforda są gorszej jakości i się szybciej wycierają, mogą być do wymiany po 2-3 latach, ja na razie mam jeden sezon, zobaczymy.
Co do montażu to spokojnie możesz zrobić sam tylko sygnał do sterowania przekaźnikiem (najlepiej założyć przekaźnik) weź z jakiegoś gniazda, żeby można było w razie czego wszystko zdemontować bez śladu. Manetki Oxforda zresztą serwis mi zamontował bezpośrednio pod akumulator (czego nie polecam), więc tu nie ma ingerencji w elektrykę. Sterownik sobie z tym radzi i wyłączają się same po kilku minutach jak zapomnę kliknąć.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
amfm
A1
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 11:08

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: amfm »

staszek_s pisze:
04 sty 2021, 09:38
Co do montażu to spokojnie możesz zrobić sam tylko sygnał do sterowania przekaźnikiem (najlepiej założyć przekaźnik) ...
Do różnego rodzaju dodatków (grzane manetki, światła, elektryczne olejarki) dobrze sprawdzają się przekaźniki, które włączają stycznik dopiero po uruchomieniu silnika.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: staszek_s »

Masz na myśli takie, które nie wymagają sygnału sterującego tylko testują napięcie w instalacji? To rzeczywiście może być fajne do takich celów o ile działa dobrze, bardzo upraszcza montaż.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
amfm
A1
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 11:08

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: amfm »

Po pierwsze upraszcza montaż a po drugie dodatkowe elementy nie obciążają akumulatora podczas rozruchu silnika



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: Struna »

Tylko może być problem jak się podpina moto pod ładowarkę, wtedy się może okazać, że nagle te przekaźniki zechcą się aktywować gdy ładowarka skoczy na chwilę z napięciem.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
amfm
A1
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 11:08

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: amfm »

Jeżeli po takim przekaźniku są włączniki to nie ma problemu. Zawsze do samego sterowania takim przekaźnikiem można zapodać zasilanie spod stacyjki. Ja miałem takie rozwiązanie w poprzednim moto bo ktoś założył grzane manetki zasilane bezpośrednio z akumulatora z włącznikiem bez żadnej sygnalizacji świetlnej.



luczech
AM
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:47

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: luczech »

Dziś pytałem w serwisie w Lublinie, według nich Suzuki rekomenduje tylko i wyłącznie oryginalne akcesoria. W przypadku gdyby coś się stało mogą odmówić naprawy gwarancyjnej. Koszt zakupu oryginalnych grzanych manetek do Dl 1000 to koszt 1600, a halogeny suzuki to już koszt 2000, oczywiście plus koszty podlączenia. Oczywiście mogą też załozyć nie oryginalne ale wówczas gdyby coś to może być problem z gwarancją. Na halogeny jest patent już opisywany na forum, robi się trójnik przy zapalniczce, a w razie potrzeby wyciąga się wtyki i spokój. Gorzej sprawa wygląda z manetkami, a dokładniej nie z podłączeniem tylko z montażem na kierownicy.



fart1
A2
Posty: 140
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:57

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: fart1 »

Dziwna sprawa bo w Piasecznie a potem na Puławskiej w Warszawie jak kupowałem motocykl montowali mi manetki oxforda i inne pierdoły wszystko nie oryginalne i nikt się nie czepiał. Motocykl był na gwarancji jak go sprzedawałem i kilka rzeczy wymienili na gwarancji - nie było problemu. Chyba do lublina bieda zawitała i chcę naciągnąć, źle to świadczy o serwisie.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: staszek_s »

Też miałem i mam akcesoria nie oryginalne montowane w serwisie w nowym moto, jak kupuję pojazd od razu z zamontowanymi elementami to musi to być zgodne z gwarancją, inaczej zwalę wszystko na dealera. Jak pytałem o ewentualne samodzielne przeróbki to powiedzieli, że JEŻELI ewentualne uszkodzenie będzie miało związek z tymi przeróbkami to mogą odmówić uznania gwarancji. Jeśli chodzi o układ elektryczny to wolę swoje rzeczy zakładać tak, żeby w razie czego zdemontować bez śladu, czyli nie przecinam żadnego przewodu instalacji itp.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: Centrino »

Dużo chyba zależy od Salonu/serwisu. Kiedyś pytałem się w Toyocie czy jak będę chciał sam zamontować gniazdo zapalniczki to czy to będzie problem. Usłyszałem, że jeżeli jakaś awaria nastąpi na skutek źle zrobionej przeróbki to problem będzie w innym wypadku nie.
Natomiast słyszałem jak gościu z salonu Suzuki w Długołęce opowiadał (na zlocie), że problem jest z olejem, który przywiezie ze sobą klient, bo wówczas w razie czego traci gwarancję, Wg mnie nie jest to zgodne z warunkami gwarancji i jest to nadinterpretacja serwisu, bądź celowe wprowadzanie klienta w błąd. Jego zadaniem jest sprawdzenie czy olej spełnia wymogi stawiane przez importera a nie anulowanie gwarancji


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: staszek_s »

Wg mnie nie ma czegoś takiego jak utrata gwarancji (chyba że z powodów formalnych, przykładowo brak przeglądu w terminie), jak się urwie koło to nie można zwalić na zły olej w silniku. Kwestia tylko komu się potem chce łazić po sądach...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: Centrino »

staszek_s pisze:
05 sty 2021, 09:27
Wg mnie nie ma czegoś takiego jak utrata gwarancji (chyba że z powodów formalnych, przykładowo brak przeglądu w terminie), jak się urwie koło to nie można zwalić na zły olej w silniku. Kwestia tylko komu się potem chce łazić po sądach...
Myślę, że w takiej sytuacji dla własnego bezpieczeństwa warto np napisać do importera czy olej X XWX jest zgodny ze specyfikacją producenta i czy można powierzyć taki olej serwisowi na przeglądzie i nie utracić przy tym gwarancji. Jeżeli olej będzie zgodny ze specyfikacją producenta to sądzę, że importer odpowie pozytywnie na zapytanie. I w tym momencie serwis może g.... zrobić bo masz podkładkę.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: martinoo »

Odmówią ci naprawy gwarancyjnej (lub gdy się powołasz na ręjkomię sytuacja się nie zmieni) gdy udowodnią ci że zamontowane przez ciebie akcesoria / części mają bezpośredni wpływ, na część, która uległa awarii.
Co by się nie działo warto zawsze poprosić o opinie pisemną przyczynowo skutkową. Na tej podstawie będzie trzeba powołać z rzeczeznawcę do opiniowania. jeżeli sprawa jest oczywista - założyłeś manetki, a zatarł się silnik po wycieku - to warto się podeprzeć Rzecznikiem ( działa za darmo przy mieście ). Zapewne obali im punkt "wykonanie modyfikacji przez klienta" ponieważ tym punktem pozbawaia cię praw do skorzystania z przysługujących ci praw.



luczech
AM
Posty: 9
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:47

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: luczech »

Na spokojnie podzwonię po innych serwisach i zapytam jak to u nich wygląda. Czasami może okazać się, że w Lublinie są nadgorliwi.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: DL 1000 - Przeglądy - ceny - ASO

Post autor: prebenny »

Przechodziłem przez to samo - w serwisie powiedzieli, że nie mogę swojego oleju zalać, bo mogę stracić gwarancje a jak napisałem do Suzuki Polska to jeżeli olej spełnia wymagania (jest zgodny ze specyfikacją) to nie ma najmniejszego problemu. Jedyne co to kup olej z pewnego źródła, bo na allegro dużo podróbek.


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”