Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: Voyager »

Ostatnie wersje "Fuelio" posiadają już bardzo rozbudowane narzędzia analityczne. Ja szczególnie sobie cenię łatwość dostępu do danych, kiedy, przy jakim przebiegu i jaką część wymieniłem. Oczywiście, aktualnie w mniejszym stopniu dotyczy to dwuletniej Suzi, a przede wszystkim trzech dużo starszych samochodów. Tutaj stały dostęp do tych informacji przydaje się bardzo. Ostatnio coś w jednym elektryka szwankowała, a ja przekonany, że akumulator świeży szukałem przyczyny gdzieś indziej. Dopiero szybkie spojrzenie do Fuelio uświadomiło mnie, że aku w tym samochodzie ma już trzy lata. Mimo, że Bosch to już padł i do wymiany.
Też kiedyś stosowałem arkusz kalkulacyjny z makrami nawet, ale dużo lepiej mieć aplikację cały czas przy sobie i dostęp do informacji nie tylko wtedy, kiedy jestem w domu przy komputerze.
Poza tym Fuelio to aplikacja polska, autor z Opola. Kiedyś część opcji była płatna, teraz aplikację wykupił Sygic i pełną jej funkcjonalność oferuje za darmo. Przy okazji integrując ją z swoją nawigacją (oczywiście sama aplikacja też może działać). Mimo sprzedaży, przy aplikacji cały czas pracuje ta sama ekipa z pierwotnym autorem na czele. W tej aplikacji podoba mi się również automatyczna archiwizacja danych na dysku google. W konsekwencji, gdy zmieniam smartfona cała historia przepisuje się z automatu do nowego. Oczywiście, jeżeli na nowym użyjemy starej tożsamości google.
A tak przy okazji, to nadal jestem pod wrażeniem dokładności wskazań średniego zużycia paliwa przez moją Suzi. Za cały przebieg (utrzymywany Trip2) różnica między rzeczywistym spalaniem odnotowanym w Fuelio, a wynikającym ze wskazań komputera Suzi, jest mniejsza niż 0,1 litra. Przy czym komputer Suzi odrobinę zawyża! Jestem pod wrażeniem, że tak się jednak da! W innych moich pojazdach komputer zawsze zaniża, i to od 0,3 do nawet 1 litra.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: KroQ »

Zainstalowałem Fuelio - zobaczymy. Jak na teraz - to trzeba się dokładnie przyzwyczaić do tego co, gdzie, jak - jednak wczoraj było drugie tankowanie (na opór), przy migających już wszystkich kontrolkach od paliwka, a apka pokazała średnie 4,039 - więc przyjmuję to do wiadomości (znając zasadę, że nie wyjeździłem do końca, nie zalałem - więc pewnie jakiś odchył będzie) - jak dla mnie wynik EXTRA :)
Również zamiar taki, aby sobie wbijać daty, koszty i przypominacze, a wszystko tak poszło do przodu, że telefon zazwyczaj zawsze jest obok, a na wbijanie danych na kompa - po jakimś czasie może przestać być chęć (przy jakiś wyprawach najczęściej ;)
Dzięki za polecenie Fuelio - oby się sprawdził
:)


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: morhot »

Exclell, zarówno do obu motocykli jak i do samochodu.
Ale raczej jako notaki co i przy jakim przebiegu było zrobione, a nie żeby się katować podsumowaniem słupka...


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

KaSa
AM
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2019, 16:48

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: KaSa »

Ja używam Motologa w wersji darmowej od kilku lat, dla 2 aut i moto. W sumie głównie dla litrażowania.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1256
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: MrWaski »

Tylko Excel od zawsze. Nigdy nie grozi mi, że obca apka lub stronka przestaną działać. Mam dostęp via moja chmura wszędzie gdzie jestem z dowolnego kompa i smarkfona. Poza tym, to ja decyduję jak ma wyglądać i jakie funkcje ma posiadać mój arkusz. W każdej chwili mogę poprawić, zmienić, dodać wykresik i co tylko mi się zamarzy.
Zastanawiam się tylko po co ja to robię? Na pamiątkę? Poza tankowaniem innych wydatków raczej nie zapisuję.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: Struna »

Dla lubiacych excela, z fuelio można eksportować bodaj do csv, a to na lajcie wchodzi do excela.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: PiotrEm »

Struna pisze:Dla lubiacych excela, z fuelio można eksportować bodaj do csv, a to na lajcie wchodzi do excela.
A w drugą stronę?
Mam tabelkę samochodową od 2012 r. i nie będę tego przepisywał, a DLa mam od kwartału i jeszcze nie obrósł.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5220
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: Struna »

Zapisz cokolwiek z fuelio do csv, zobacz jak układa dane i może będziesz w stanie tak z excela wypchać


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: PiotrEm »

Struna pisze:Zapisz cokolwiek z fuelio do csv, zobacz jak układa dane i może będziesz w stanie tak z excela wypchać
Sprawdziłem - po ludzku to jest zrobione, tj. backup nie jest binarny/kompresowany/szyfrowany, tylko jawnie w csv, a synchronizacja możliwa w obie strony (tj. z/do chmury). I jest też opcja wykonania a następnie wczytania tzw. backupu selektywnego - wtedy zakładany jest nowy pojazd i można sobie sprawdzić i symulować co się chce bez ryzyka zepsucia oryginalnych danych. Podoba mi się :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Canis
A1
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2019, 07:46

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: Canis »

A jakaś apka na iPhone ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
myras
A1
Posty: 29
Rejestracja: 15 sie 2018, 07:13
Lokalizacja: Sieradz

Re: Dziennik kosztów i oprogramowanie motocyklistów

Post autor: myras »

Sprawdź - Road Trip


V-STROM 650 XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”