Foto-Tag - rozdanie drugie

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

Notka od autora:
Dla pewnego uporządkowania postanowiłem dalszy ciąg zabawy przenieść do nowego wątku. Jednocześnie ukłony w stronę @Karol, który zaproponował tą grę.



FOTO-TAG - zasady:

1. Gra polega na zadaniu na forum zagadki przez wrzucenie zdjęcia swojego motocykla na tle jakiegoś charakterystycznego/ciekawego/znanego miejsca. Zadaniem pozostałych grających jest odnalezienie tego miejsca, odwiedzenie go i zrobienie podobnego zdjęcia ze swoim motocyklem. Pierwsza osoba, która prawidłowo wykona zadanie (zdobędzie tag) zyskuje prawo (i obowiązek) zadania kolejnej zagadki. Publikując rozwiązanie nie podajemy nazwy miejsca, mile widziane jest natomiast zamieszczenie linku do miejsca (najlepiej w mapach google).

2. Gra rozgrywana jest niezależnie dla każdego województwa - zatem równolegle może być aktywnych 16 tagów. Województwa w których jeszcze nie pojawiło się zadanie są "wolne" i każdy użytkownik forum może zacząć w nich zabawę.

3. Lokalizacja nowego zadania powinna być w tym samym województwie, co tag odnaleziony.

4. Zdobywca taga ma tydzień na opublikowanie nowej zagadki. Jeśli w tym czasie jej nie zada, może to zrobić kolejna osoba, której udało się odnaleźć wcześniejszy tag.

5. Do zdobycia taga konieczne jest fizyczne pojechanie do niego. Samo podanie miejsca, w którym zagadkowe zdjęcie zostało zrobione, jak również zdjęcia "fotoszopowane" nie będą uznawane.

6. Podanie lokalizacji taga na forum psuje zabawę tym osobom, które chciałyby same go znaleźć - wystrzegamy się tego. Wstawiając zdjęcie z telefonu lub aparatu z GPS-em dobrze też usunąć lokalizację z danych EXIF.

7. Jeżeli jakaś zagadka jest zbyt trudna i przez dłuższy czas nikt nie zdobędzie tag-a, można poprosić jego autora o podpowiedź. Podpowiedzi nie powinny być udzielane przed upływem 2 weekendów od opublikowania zagadki. Nie powinny być też publikowane, jeśli wcześniej ktoś zgłosi autorowi odnalezienie lokalizacji i chęć pojechania tam (o ile nie będzie to trwało przesadnie długo).

8. Lokalizacje Foto-tagów już odnalezionych będą publikowane na poniższej liście miejsc w Mapach Google. Osoby chcące samodzielnie je odnaleźć niech tam nie zaglądają.

9. Celem gry jest zachęcenie do podróży, odwiedzania ciekawych miejsc i miłego, motocyklowego spędzania czasu. Nie traktujmy tego jak konkurs na jak najtrudniejsze zadanie, starajmy się również, żeby miejsca były legalnie dostępne dla motocykli i możliwe do odnalezienia przez osoby postronne (zdjęcia p.t. mój motocykl pod stodołą ciotki od strony pola - odpadają!). Jednocześnie zmuszenie do pewnego wysiłku i inwencji przy poszukiwaniach jest jak najbardziej wskazane. Dobrej zabawy!

Aktualne zadania dla każdego województwa:
Linki znajdują się w nowym wątku - rozdanie trzecie

MAPA ODGADNIĘTYCH FOTO-TAGÓW
Nie znalazłem sposobu na stworzenie takiej listy z możliwością edycji dla każdego, a nie tylko dla autora, zatem do czasu znalezienia lepszego rozwiązania pinezki muszą przejść przez moje ręce.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Dziadek3H2M »

Luchow, przedstawiłeś jasne reguły zabawy, mam jednaj drobną uwagę. Ograniczenie: " Lokalizacja nowego zadania powinna być w tym samym województwie, co tag odnaleziony" będzie hamować zabawę. Ja np. odgadłem zagadkę Lorda z łódzkiego, ale nie wiem kiedy będę mógł tam pojechać znaleźć nowe zadanie czyli nie mogę się pochwalić odkryciem. Podobnie "- śląskie - czeka na tag od crimsona" i musi Crimson tam jechać ( co samo w sobie jest OK) tyle że, świetne miejsce jest w małopolsce tuż przy granicy śląskiego. Może więcej swobody?
Ocena: 5.88235%


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

@dziadekH
Powiem tak - nie zamierzam być tu milicjantem służbistą i pilnować, czy coś jeszcze się mieści w granicach województwa, czy jest kawałek za nimi. Ale myślę, że taka zasada powinna być, bo bez niej łatwo byłoby zepsuć system. Jadąc w dłuższą trasę po Polsce można zgarnąć fototagi z kilku województw, a potem umieścić je wszystkie w swojej okolicy. Szanse, że ktoś z wybrzeża wybierze się na południe kraju tylko po tag są marne, i cała zabawa albo utknie na długie miesiące, albo za chwilę będziemy tu na południu rozgrywać wszystkie 16 województw, a reszta kraju nie weźmie udziału...

A rozwiązanie jest proste - jadąc na "występy gościnne" gdzieś dalej trzeba sobie zaplanować również odwiedzenie miejsca na swoją zagadkę. To nieco więcej planowania, ale zawsze po drodze coś ciekawego się przecież znajdzie :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Dziadek3H2M »

Jestem upierdliwy i proszę o wykładnię bo, widzę pewną kolizję pomiędzy punktami 1 i 2, zasad zabawy. Punkt 1, nie ogranicza ilości zamieszczonych trafnych odpowiedzi więc każdy kto znajdzie tag może zadać własną zagadkę, czy tak? Punkt 2 ogranicza ilość zagadek do jednej na województwo ? Punk 5 sprawia że, nie podajemy wraz z odpowiedzią jej lokalizacji a to podtrzymuje zabawę i koresponduje z punktem 1 zasad. Moim zdaniem nie ograniczajmy ilości trafnych odpowiedzi i idących za tym kolejnych zagadek. Podobnie myślę o rygorach terytorialnych.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2020, 14:31 przez Dziadek3H2M, łącznie zmieniany 1 raz.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

Zmieniłem brzmienie punktu 1 tak, żeby było jasne, że tylko pierwsza osoba odnajdująca tag ma prawo zadać nowe zadanie. Lokalizacji nie podajemy po to, żeby inne osoby mogły również samodzielnie odnaleźć tag, ale to już tylko dla własnej satysfakcji.
Jeśli nie będzie ograniczeń i każdy będzie mógł wrzucać nowe tagi, to w krótkim czasie zamieni się to w listę ciekawych miejsc w kraju, a ja nie będę w stanie prowadzić ich indeksu w pierwszym poście (16 upilnuję, ale 160 już na pewno nie :|)

Natomiast jeśli ktoś odwiedzi fototagi już rozwiązane to nie widzę przeszkód, żeby się tym w tym wątku pochwalić.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Dziadek3H2M »

Ty tu rządzisz. OK, choć jestem zwolennikiem liberalnych zasad.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

Nie przesadzajmy z tym rządzeniem :) Tak to w zasadzie działało do tej pory, z tego co się zorientowałem to również tak grają w to inni (choćby na advforum). Jak się znajdzie szersze grono chętnych do takiej zmiany to zmienimy zasady, ale na razie to bardziej by mi zależało żeby się trochę osób z dalszych (od nas) rubieży dołączyło, bo niektóre zadania już obrastają pajęczynami od dłuższego czasu i nic...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Dziadek3H2M »

To co napisałem było szczere, bez podtekstów. Nie bądź taki skromny, ktoś musi pokierować tą świetną zabawą.
STOP bo zaśmiecamy wątek. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: crimson »

Drobna podpowiedź :)
DrobnaPodpowiedz.png
Lokalizacja


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: gorghu »

Brawo @crimson :)
Ja zrobiłem dwie fotki - pierwsza poszła jako zadanie, a druga była z pełnym napisem na fladze do ewentualnej podpowiedzi ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: kaloryferarz »

Ha! Toż to dosłownie kilka km ode mnie!


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: crimson »

@gorghu - też mam fotkę z pełnym napisem :) Choć może mylić.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: kaloryferarz »

No i mnie chyba zmyliła. Bo sama atrakcja z reklamy jest niedaleko mnie. Ale miejsce ze zdjęcia chyba jest w innym miejscu.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

@crimson - dotąd myślałem, że mam sporo czasu na jeżdżenie, ale widzę że Tobie to i tak mogę tylko pozazdrościć :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: crimson »

@Luchow - to raczej było, sprawdzenie czy dobrze pamiętam :)
A to nowe zadanko z Małopolski:
Załączniki
FT_malopolska.png


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: kaloryferarz »

Spóźnione ale szczere!

(zabawa ma zachęcać do motocyklowej aktywności)
20200513_131244.jpg
20200513_131244.jpg (81.17 KiB) Przejrzano 2436 razy


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

No i świetnie! Ja też się tam jeszcze wybiorę :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: kaloryferarz »

Przejrzałem około 250 obiektów z architektury drewnianej w małopolsce i nie znalazłem tego kościoła :/


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: crimson »

:) -> pewnie to jest ten dwieście pięćdziesiąty pierwszy :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-Tag - rozdanie drugie

Post autor: Luchow »

251 też nie... Dobrze go wybrałeś, trzeba się będzie głębiej wgryźć :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Zablokowany

Wróć do „Spotkania i zloty”