Garmin ZUMO XT

Ando
AM
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:20

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Ando »

motif pisze:Tyle kasy za nowego Zumo XT i tylko mapy Europy ??? :lol:
a wybierasz sie na biegun czy moze do Brazyli ??? :D :lol:
po drugie po co ci wiecej map jak włóczysz sie tylko po swoim powiecie ??? :lol: :lol: :lol:
smartfon to nie nawigacja ,,,to proteza
TT ? owszem a masz do niego mapy topo ?
widac ze nigdy w zyciu nie miales porzadnego sprzetu ,bazujesz na tandecie typu smartfon a robisz sie za "speca" od nawigacji ...np :mrgreen: :mrgreen:



Ando
AM
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:20

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Ando »

motif pisze:wygląda w tych operacjach odświeżania ekranu TomTom 550 jest znacznie szybszy



tradycyjnie...napatrzyles sie filmikow na yt i podniecasz sie :lol: :lol: :lol: kup chociaz jedna z nich a pozniej pochwal sie ze masz prawdziwa nawigacje :lol: :lol: :lol:



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

@Ando Mnie uczono przez całe dzieciństwo i młodość, że jak się wchodzi w jakieś towarzystwo, to pasuje się przywitać, a może i nawet przedstawić. Uczono mnie też - to już były wyższe pułapy tej tajemnej wiedzy - że nieładnie jest iść do czyjegoś domu czy miejsca spotkań jako obcy, nasrać na środku dywany i się głupkowato śmiać. Podobna opinia była wtedy o obrażaniu ludzi, którzy w takim miejscu już są. No ale tak było kiedyś. Nie wiem, może się coś zmieniło ostatnio? Nie ma czego komentować od strony merytorycznej w twoich całych dwóch wypowiedziach. Ja ci proponuję, żebyś pojeździł trochę na porządnych motorach z silnikami już większymi, powiedzmy 125 ccm i poużywał różnych nawigacji na nieco dłuższych tripach jak chociażby Otwock - Piaseczno, Żyrardów - Mszczonów, Brzesko-Bochnia czy Cyców - Wólka Cycowska, i dopiero potem się wypowiadał. Bez takich doświadczeń brzmisz komicznie.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2458
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Smerfciamajda »

Szału to tu nie ma @kaloryferarz. Garmina do tego nie trzeba Obrazek

Obrazek
Ocena: 11.76471%



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

No od czegoś WCz. @Ando musi zacząć. Nie od razu Nordkappy objechano :)


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Ando
AM
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:20

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Ando »

Smerfciamajda pisze:Szału to tu nie ma @kaloryferarz. Garmina do tego nie trzeba Obrazek

Obrazek
po omacku bym tam trafił :mrgreen:



Ando
AM
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:20

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Ando »

i jeszcze cos wzgledem konkurencji czyli TT...kazdy widzi minusy w Garminie a to mapy nie takie a to za wolny itd to ja sie tylko pytam dlaczego nikt z krytykantów nie pokaże jak zachowuje sie TT w czasie deszczu....i tylko tyle albo az tyle :lol:



Ando
AM
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2020, 20:20

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Ando »

kaloryferarz pisze:@Ando Mnie uczono przez całe dzieciństwo i młodość, że jak się wchodzi w jakieś towarzystwo, to pasuje się przywitać, a może i nawet przedstawić. Uczono mnie też - to już były wyższe pułapy tej tajemnej wiedzy - że nieładnie jest iść do czyjegoś domu czy miejsca spotkań jako obcy, nasrać na środku dywany i się głupkowato śmiać. Podobna opinia była wtedy o obrażaniu ludzi, którzy w takim miejscu już są. No ale tak było kiedyś. Nie wiem, może się coś zmieniło ostatnio? Nie ma czego komentować od strony merytorycznej w twoich całych dwóch wypowiedziach. Ja ci proponuję, żebyś pojeździł trochę na porządnych motorach z silnikami już większymi, powiedzmy 125 ccm i poużywał różnych nawigacji na nieco dłuższych tripach jak chociażby Otwock - Piaseczno, Żyrardów - Mszczonów, Brzesko-Bochnia czy Cyców - Wólka Cycowska, i dopiero potem się wypowiadał. Bez takich doświadczeń brzmisz komicznie.
wiem wiem,nie przywitalem sie ale nie zagoszcze tu dlugo :) przez przypadek znalazlem post o XT i Janusz mnie troche wkurzyl ,blade pojecie o Garminie wiec tylko podpiera sie filmikami z yt,w zeszlym roku zrobilem z Zumo 396 ponad 5 tys km i nigdy ,NIGDY nwet przez 5 min mnie nie zawiodl czego nie moge powiedziec o koledze ktory wlasnie kupil sobie cos tam w biedronce bo byla okazja za 200 albo 300 pln ,,juz po 300 km na A4 to gowno zablokowalo sie i juz do konca tego czegos nie uzywal... ot taka zlosliowsc rzeczy okazyjnych ;)



Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: MarcinS »

Ando pisze:i jeszcze cos wzgledem konkurencji czyli TT...kazdy widzi minusy w Garminie a to mapy nie takie a to za wolny itd to ja sie tylko pytam dlaczego nikt z krytykantów nie pokaże jak zachowuje sie TT w czasie deszczu....i tylko tyle albo az tyle Obrazek
TT w deszczu zachowuje się bardzo dobrze - jest kompletnie niewrazliwy na spływające po nim krople wody, czego nie można powiedzieć o telefonach. W zeszłym roku zaliczyłem dwa dni ciągłej ulewy (łącznie ok. 1000 km przez Skandynawię) i złego słowa nie powiem na zachowanie TT w deszczu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2458
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Smerfciamajda »

Moje doświadczenie z TT w deszczu w ubiegły czwartek potwierdza jego niezawodność. Zgadzam się z przedmówcą.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Lord »

Zgodze sie ze w desczu ok, ale w opadach typu burza i fontanna wody zza pleców zaczyna szaleć, bo padajace krople odgaduje jako reakcje na wcisnięcie :) Jednym słowem szaleje może wystarczyło by zmienic czułosc na takie opady :)


DL650A L8

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

Gdzieś czytałem, że planowanie trasy na garminach to istna tragedia. Jest to argument, który całkowicie dyskwalifikuje takie urządzenie dla mnie.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Struna »

Planujesz w domu na kompie i to sobie do navi pakujesz


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

Tak ale chodzi o użyteczność właśnie tych aplikacji. Podobno mega nieporęczne. Niestety nie mam jak zweryfikować tych informacji. Ale nikt nie oprotestował tego komentarza na fb więc chyba coś jest na rzeczy. Ja testując kilka rozwiązań softwareowych na androida doszedłem do wniosku, że obsługa TT to jest właśnie to, czego oczekuję po nawigacji. Kilka opcji w menu, uruchamiam, klikam i po 20 min umiem tego używać. Niestety inne aplikacje potrafią być naprawdę paskudne szczególnie jeżeli ułożysz sobie trasę, wgrasz na navi, a potem mówisz: a nie, jednak chcę dodać postój tu i tu.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: motif »

kaloryferarz pisze:Gdzieś czytałem, że planowanie trasy na garminach to istna tragedia. Jest to argument, który całkowicie dyskwalifikuje takie urządzenie dla mnie.
nie jest to prawda, tak samo jest poręczne na Garmina (Garmin Basecamp app) jak i na TT (TT Home app).
Na obydwa urządzenia można przygotowywać trasy w innych aplikacjach też jak np Tyre czy Google maps
i importować je. Czasami tylko limitacją jest ilość punktów w jednej trasie.
Używam różne Garminy chyba od ponad 20 lat, teraz dałem szanse TomTomowi bo Garmin ma logike nawigacji często do dupy,
ale niestety TT nie jest jakoś szczególnie lepszy (w mieście jest lepszy) choc na pewno łatwiejszy w obsłudze.



Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Dziadek3H2M »

kaloryferarz pisze:Gdzieś czytałem, że planowanie trasy na garminach to istna tragedia. Jest to argument, który całkowicie dyskwalifikuje takie urządzenie dla mnie.
Na TT550 też nie sposób planować. Wytyczyć trasę, znając punkty pośrednie, od biedy można ale planować nie! Planuje na komputerze i wrzucam do TT, google maps jest jak dla mnie nie do pobicia przy planowaniu wyjazdów i tras.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5221
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Struna »

No to Kurviger zupełnie spoko dodaje punkty nawet "w locie"


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2458
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Smerfciamajda »

Ja z tt550 spokojnie ogarniam planowanie.

Kwestia zrozumienia i pogodzenia sie z ograniczeniami samego urządzenia.

W GoogleMaps wkurza mnie ze jednym kliknięciem moge stracić całą trase.

Wiec co user to opinia.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: kaloryferarz »

Ja też nie znoszę google maps do planowania. Ale używam tego do realnej oceny czasu na pokonanie trasy i szybkich wyszukań.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Garmin ZUMO XT

Post autor: Dziadek3H2M »

Smerfciamajda pisze:Ja z tt550 spokojnie ogarniam planowanie.

Kwestia zrozumienia i pogodzenia sie z ograniczeniami samego urządzenia.

W GoogleMaps wkurza mnie ze jednym kliknięciem moge stracić całą trase.

Wiec co user to opinia.
Gratuluję spokoju. Myślę że inaczej rozumiemy zwrot "planowanie trasy" ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”