Gimbal na motocykl

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Cześć i czołem :)
Siedzę juz któryś dzień i kombinuje jakiego gimbala kupić żeby jakoś bezpiecznie zamontować na moto.
O co chodzi, chce mocować z przodu i z tyłu tak aby na filmiku pokazać realne złozenie się moto.
ma ktoś jakieś doświadczenie ?
Ktoś coś kombinował ?
I proszę - nie wszyscy na raz bo zapchamy forum :)



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Kombinowałem z Gimbalem - Zhiyun Rider M + Go Pro 4 - generalnie nie pykło... przy prędkościach powyżej 70km/h pęd powietrza wprawiał go w duże drgania i całą ideę szlag trafił...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Jak go mocowałeś ? on ma jakieś uchwyty od dołu żeby np przymocować do bocznego uchwytu na kufry ?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Od dołu jest gwint i dzięki przejściówce (chyba nawet była w komplecie) można go mocować na uchwytach od GoPro.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Myślisz że jest to kwestia gimbala czy po prostu każdy inny bedzie tak samo reagował ?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Nie wiem, trzeba byłoby sprawdzić... Z drugiej strony te wszystkie układy żyroskopowe są podobne, a to właśnie nimi telepało...

Jedynym sensownym miejscem gdzie spełniało to swoje zadanie był kask. -->> https://www.youtube.com/watch?v=C2KLWAdVr9s
Z tym że po pierwsze wygląd jak teletubiś a po drugie dodatkowe kilkaset gramów na głowie... Odpuściłem temat. Zakupiłem GP6 i stabilizacja cyfrowa imo robi robotę: https://www.youtube.com/watch?v=3-eWJ631lqE&t=27s


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Kiedyś rozmawiałem z facetem który ma sklep z dronami i twierdził że można pobawić się z tymi kamerkami podwieszanymi pod dronami bo to wtedy jest jeden element (kamerka + żyroskop) ale po pierwsze koszt ponad tysiąc a po drugie to cała konstrukcja jest dosyć mało obudowana i jakikolwiek kurz czy lekki deszcz i po zawodach bo całe uzwojenia i elektronika jest prawie na wierzchu.
Musze coś wymyślić do 7 czerwca bo jedziemy w alpy na 11 dni i to jest coś czego brakuje do montażu fajnych filmików :)
i jeszcze pytanie czy ten gimbal jest dedykowany tylko do go-pro ?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Ten co ja miałem - tak. Do GoPro4. Ale są inne z tego modelu do innych kamer.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Kupowałeś na necie ? bo zjeździłem cały rzeszów i nigdzie na stanie nie mieli takich gimbali a chciałem organoleptycznie sprawdzic :)



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Z Chin przypłynął :)

Mój brat go teraz używa... jak będziesz gdzieś przy weekendzie w Rzeszowie daj znać. Wezmę od niego i obadasz co i jak.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: starcraft »

Może w sobote się umówimy?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gimbal na motocykl

Post autor: QraC »

Spoko. W razie czego dzwoń wcześniej
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”