Halogeny LED

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogeny LED

Post autor: prebenny »

No na dzień to nieco inna sprawa. Ja myślę nad innym rozwiązaniem ale to jak będę miał wenę twórczą to sprawdzę jak to wygląda :P


null

Tags:

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Halogeny LED

Post autor: kitza »

A mi się wczoraj udało skutecznie usunąć efekt stroboskopu z moich halogenów.
Będzie tak jak planowałem. Oring ze światłami mijania, a główne światło z długimi.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Wrzuć jakiś opis dla potomnych jak już wszystko zrobisz, ze szczególnym uwzględnieniem przeróbki samych reflektorków...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Halogeny LED

Post autor: kitza »

Zanim wszystko zrobię to jeszcze chwila minie bo ostatnio kiepsko u mnie z wolnym czasem.
Póki co wrzucam link do filmiku, wg którego zmodyfikowałem halogeny:
Zrobiłem dokładnie tak jak na filmiku i działa.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Jeszcze w temacie oslepia/nie oslepia.
Dzisiaj mijalem sie z moim zonkilem przy domu. Zatrzymala sie i mowi: "Co te swiatla tak raza". A ja na to: "Jak koowa raza?" :shock: "No po oczach, wogole nie widac tych zoltych". Te "zolte" to moje super xenonlook zarowki w reflektorach.

Albo ja mam jakies inne oczy, albo zonkil jest przewrazliwiony, ale teraz ustawilem tak, ze swieca 2m przed przednie kolo.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Janusz W »

http://moto-kaplan.autokult.pl/28974,li ... e-z-prawem
Może coś dla wyjaśnienia sprawy świateł dodatkowych .



Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Już widzę jak Policja zna te zagwozdki z halogenami, dlatego wolą sobie odpuścić ten temat, chyba, że jest upierdliwy to zainteresuje go homologacja.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Halogeny LED

Post autor: pyra »

a gdyby nazwać je pozycyjnymi ? czy nadal jest potrzebna homologacja ?


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Halogeny LED

Post autor: Pepo »

Tak zapytam. Daje to coś czy tylko ozdoby do dużego moto ? Pomijając przepisy ale jadąc po zmroku moim zdaniem V-Strom ma dobre światła. Dokładanie reflektorków (halogeny, dalekosiężne i inne) to chyba tylko pic i lans ... by fajnie wyglądało. W dzień to może i fajnie wygląda ale w nocy na drodze... Bo zastosowania praktycznego nie widzę na Polskich drogach. W terenie to rozumiem ... ale teren to też nie jest naturalne środowisko V-Strom'a a tym bardziej po zmroku.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Halogeny LED

Post autor: pyra »

staszek_s już pisał, że niektórym - w tym mi - nie chodzi o doświetlenie drogi, tylko aby być lepiej widocznym. podobne lampy jak ma gorghu 1 str - miałem w poprzednim moto i się sprawdziły. Biały led kontrastuje z żółtą lampą mijania, i motocykl jest dużo lepiej widoczny z większej odległości. Przydała by się jednak homologacja w przystępnej cenie.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogeny LED

Post autor: prebenny »

@pyra w przepisach jest napisane, że mogą być max 2 światła pozycyjne, a że wtedy masz 4 to już niestety homologacji nie ma (no chyba, że odłączysz fabryczne). Aczkolwiek, wydaje mi się, że musiałbyś na wyjątkowego służbistę trafić żeby się przywalił. Ja sobie założyłem na gmolach dzienne LEDy.


null

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Halogeny LED

Post autor: pyra »

te są trochę duże ale mają homologację i (ponoć) moc http://allegro.pl/okragle-swiatla-led-d ... 32083.html


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Halogeny LED

Post autor: Pepo »

Wybita na kloszu informacja potwierdza że jest to E4 i RL, czyli światła do jazdy dziennej. Homologacja teoretycznie jest. Tyle że nie mogą się świecić jednocześnie z mijania.... Muszą być zamontowane w odpowiednim miejscu (nie wyżej niż, nie szerzej niż itd. ) No właśnie.... trafisz na służbistę lub "wydzierganego" w wiedzę to Ci zabierze dowód do wyjaśnienia na SKP lub u rzeczoznawcy. Normalna "biała czapka" zatrzyma, pogada i jak nie będziesz "podskakiwał" i się wymądrzał to nic złego Ci nie zrobią (to też ludzie i wielu z nich jeździ na fajnych motocyklach). Byle nie przeginać 8-)


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Panowie a ja szukam halogenów LED dobrej jakości, które doświetlą drogę przed motocyklem nocą gdy włączę światła drogowe, czyli zniwelują ciemną plamę jaką daje przełączenie świateł mijania na drogowe w mojej rocznej Suzi DL-650.
Niestety praktycznie nie korzystam ze świateł drogowych, bo świecą po drzewach i bardzo ograniczają widoczność przed samym motocyklem, przeszkadza mi także zbyt intensywne świecenie niebieskiej kontrolki.
Jeśli możecie coś doradzić do tego zastosowania to bardzo proszę o linki do produktów które polecacie (nie interesują mnie najtańsze z Chin), szukam czegoś sprawdzonego najlepiej z aluminium z porządnym okablowaniem do zamontowania na gmolach (od wewnątrz).
Zmuszony jestem zlecić montaż w autoryzowanym serwisie Suzuki ze względu na leasing i gwarancję.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Halogeny LED

Post autor: Pepo »

Kolega z forum Mercedesa jakiś czas temu wywalił elaborat na temat oznaczeń lampek samochodowych. Tyczy się to też motocyklowych.
http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystk ... w-pigulce/
Jeśli chodzi o przeciwmgłowe to najlepiej szukać z oznaczeniem E4 bo Holandia z mgieł słynie.
Słusznie Iżu szukasz. Reflektory w motocyklu są umieszczone wysoko... jak w dostawczaku !!!
We mgle włączenie "długich" powoduje że jedziesz jak po chmurze.
Ważną rzeczą jest by przeciwmgłowe były umocowane jak najniżej by oświetlać to co jest pod mgłą czyli drogę.
Widziałem rozwiązania takie że mocowali przy osłonie silnika na dole ... ale tak by można demontować ( spinka, wtyczka ).
W GB to częste rozwiązanie bo świeci po podłodze a jak nie musi to odpiąć i w kufrze by nie przeszkadzało.
Moto nie ma przeciwmgłowej tylnej też. Rozmawiałem z Holendrami i oni czasem też montują dodatkowe lampy z tyłu by ktoś we mgle nie wjechał im w zadek.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

@Izu: Moje LEDy rozwiazuja problem "dziury" przy swiatlach drogowych. Postaram sie znalezc cos nagranego i wrzucic.
Co do kontrolki, to przykleilem na nia takie malutkie koleczko (cos jak "konfetti z dziurkacza, tylko troszke mniejsze) z folii samoprzylepnej. Swieci znacznie slabiej po oczach, ale na tyle mocno, ze nie sposob przeoczyc. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:@Izu: Moje LEDy rozwiazuja problem "dziury" przy swiatlach drogowych. Postaram sie znalezc cos nagranego i wrzucic.
Co do kontrolki, to przykleilem na nia takie malutkie koleczko (cos jak "konfetti z dziurkacza, tylko troszke mniejsze) z folii samoprzylepnej. Swieci znacznie slabiej po oczach, ale na tyle mocno, ze nie sposob przeoczyc. :-)
Dzięki ;)


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Takie cos znalazlem:



( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:Takie cos znalazlem:
Fajnie świecę, dzięki ;)


Iżu

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Halogeny LED

Post autor: rasik »

Panowie odgrzeje ciut kotleta zadając może i głupie pytanie:
co wybrać Givi s310 * halogen za powiedzmy 500) czy Givi s321 (led za 1100) - i czy da się to zamontować bez obejm do uchwytu ala Carapaks, który nie jest już notabene dostępny :( lub na chłodnicę ew inne miejsce tak żeby się nie pop... w razie paciaka.


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”