Halogeny LED

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Halogeny LED

Post autor: pyra »

Podobno do s310 można wstawić H3 LED, ciekawe jak świecą, bo dają sporą oszczędność prądu.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Tags:

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Halogeny LED

Post autor: rasik »

pyra pisze:Podobno do s310 można wstawić H3 LED, ciekawe jak świecą, bo dają sporą oszczędność prądu.
Taa ino wtedy homologacja mowi papaaaaa....
ktos ma moze s321?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Halogeny LED

Post autor: rasik »

dobra zdecydowalwm sie na givi 321 zobaczymy jak sie beda sprawować.

btw carapaks jednak sprzedaje uchwyty ten do czachy ponizej cena okolo 190 pln dla dl <2011Obrazek

zostaje jeszcze uchwyt od cosmo bo wychodzi z przesyłką taniej niz u nas.

ktoś ma któryś z tych uchwytów?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Halogeny LED

Post autor: bojaco »

tuumk, jak masz przymocowane lampki do 1000? Na gmolach?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: DINO »

co-dzi-zrobi-em-dla-swojego-motocykla-t393-400.html
tu masz mój patent na mocowanie do gmoli


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Halogeny LED

Post autor: bojaco »

Nie przesuwa się to czy luzuje od wibracji i drgań podczas jazdy?


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: DINO »

nie, podłożona jest guma


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Halogeny LED

Post autor: rasik »

dobra mam zamontowane musze jeszcze ustawienie poprawić. obolnie wrazenie dobre - doswietlaja boki nawet teraz. musze bardziej protestować.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Nasz kolega Markus zakupił takie halogeny LED (będzie na zlocie), ponoć są rewelacyjne i mogą świetnie doświetlać drogę po włączeniu świateł drogowych, niwelując tym samym świetlną dziurę jaka powstaje przy żarówkach H4:

https://pl.aliexpress.com/item/2X-Car-M ... 72052.html

W przeciwieństwie do innych chińskich halogenów LED, te równomiernie doświetlają drogę przed motocyklem i są mega mocne, myślę o ich zakupie 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Jak dla mnie te dodatkowe swiatla LED maja poprawic widocznosc motocykla w dzien. Nocne uzupelnienie swiatel drogowych to juz zupelnie przy okazji. Jak zaczniesz napieprzac za mocno po oczach za dnia, to predzej czy pozniej jakis Pan Wladza sie przypierdzieli. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Pyxis pisze:Jak dla mnie te dodatkowe swiatla LED maja poprawic widocznosc motocykla w dzien. Nocne uzupelnienie swiatel drogowych to juz zupelnie przy okazji. Jak zaczniesz napieprzac za mocno po oczach za dnia, to predzej czy pozniej jakis Pan Wladza sie przypierdzieli. :-)
Właśnie mają służyć do doświetlania drogi nocą, chcę je podłączyć poprzez kostkę do drogowych, ale dodatkowo zrobię wyłącznik na kierownicy by w razie kiepskiej pogody za dnia (mgła, deszcz itd.) mieć możliwość załączyć je także wtedy.
Cena tych lamp jest bardzo atrakcyjna i wyglądają całkiem nieźle, w przyszłym tygodniu oglądnę jak to świeci u Marka, zrobię jakieś foty i tu wrzucę :)


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogeny LED

Post autor: prebenny »

Tylko weź pod uwagę, że będą oślepiały ludzi z przeciwka.


null

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Halogeny LED

Post autor: rasik »

nie podpinaj pod drogowe tylko zrob osobno - mniej kombinowania bo jak pod drogowe podepniesz to musisz mieć 2 obwód do włączenia na mijania i jakoś rozwiązać kwestie co ma się stać jak masz mijania i je włączone i wrzucasz drogowe i w druga stronę też.

ja swoje mam na osobnym włączniku podpiete pod dodatkowe gniazdo zasilania pod bakiem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Halogeny LED

Post autor: kitza »

Ja swoje miałem podłączone pod drogowe ale zrezygnowałem z tego bo czasami przydawały się podczas jazdy na mijania.
Teraz mam osobny włącznik i mam wybór czy włączają się z drogowymi czy wtedy gdy ja chcę.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: gorghu »

@rasik: wcale nie musisz mieć drugiego obwodu. Ja mam u siebie zrobione na jednym (idzie tylko dodatkowy kabelek z diodą od kabla z długimi do włącznika halogenów). Przy światłach mijania mam dodatkowy włącznik którym mogę sobie halogeny włączyć/wyłączyć. Przy zapalaniu drogowych (długich) halogeny zapalają się automatycznie. Tak samo jak używam "pośpieszacza" na światłach miajania - podczas mrugania długimi zapalają się też halogeny (a że są ledowe to reagują nawet szybciej niż przełączenie się H4 w lampie).

TU macie schemat jak to mam podłączone.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2018, 23:09 przez gorghu, łącznie zmieniany 1 raz.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

rasik pisze:nie podpinaj pod drogowe tylko zrob osobno - mniej kombinowania bo jak pod drogowe podepniesz to musisz mieć 2 obwód do włączenia na mijania i jakoś rozwiązać kwestie co ma się stać jak masz mijania i je włączone i wrzucasz drogowe i w druga stronę też.

ja swoje mam na osobnym włączniku podpiete pod dodatkowe gniazdo zasilania pod bakiem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Przekonałeś mnie, tak właśnie zrobię, wprawdzie w nocy trzeba będzie dodatkowo kliknąć ale co tam..
Możecie polecić jakieś pewne i dobrze wykonane przełączniki do takich świateł na kierowcę oczywiście?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Jeden przekaznik i podpiete do kabelka od drogowych pod czacha. Moge je zapalic na stale, a jak zgasze przelacznikiem na kierownicy to zapalaja sie tylko z drogowymi i przy flashu. Wylaczajac je w nocy z palucha chyba bym ocipial, a jak nie wylaczysz to one naprawde raza tego z naprzeciwka i robi sie mocno niebezpiecznie. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Hawk1985
A2
Posty: 229
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:56

Re: Halogeny LED

Post autor: Hawk1985 »

Iżu pisze:Nasz kolega Markus zakupił takie halogeny LED (będzie na zlocie), ponoć są rewelacyjne i mogą świetnie doświetlać drogę po włączeniu świateł drogowych, niwelując tym samym świetlną dziurę jaka powstaje przy żarówkach H4:

https://pl.aliexpress.com/item/2X-Car-M ... 72052.html

W przeciwieństwie do innych chińskich halogenów LED, te równomiernie doświetlają drogę przed motocyklem i są mega mocne, myślę o ich zakupie 8-)
Sam myślałem o jakichś mocnych ledach do motocykla, ale jednocześnie chciałbym ich używać w dzień na zmniejszonej mocy lub używając np 1 diody z 6 ciu.
I tutaj są dwie opcje:
- Kupić samochodowy moduł DRL - taki który robi z świateł drogowych światła do jazdy dziennej zmniejszając ich moc do ok 30%
- Kupić dedykowany produkt motocyklowy z przełącznikiem wiązką i modułem http://shop.4xled.com/pl/p/DRL-wiazka/146

Masz może jakiś filmik lub zdjęcia jak to świeci?


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Iżu »

Hawk1985 pisze:Masz może jakiś filmik lub zdjęcia jak to świeci?
Hej, będę się widział jakoś na dniach z Markusem to porobię zdjęcia i wrzucę w tym wątku, chyba że on sam coś popstryka i wrzuci.
Markus do tablicy :D


Iżu

Awatar użytkownika
Karol
A1
Posty: 97
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:17
Lokalizacja: Chicago

Re: Halogeny LED

Post autor: Karol »

jargus2 pisze:Co myślicie na temat Halogenów Givi S310 ,przymierzam się do ich zakupienia,tylko myślę nad zamianą żarówek ze standardowych H3 55w na jakieś led ,Mogę je mieć za jakieś 450 zł no i co ważne mają homologacje ;)

Odgrzeje kotleta bo kolega pytal chwile temu i sie nie dowiedział. Czy ktoś ma założone LEDy do tych lampek? Nie dbam o homologacje, chodzi mi
o poprawienie widoczności i doświetlenie drogi, przy stosunkowo małym pobożne prądu. Proszę o opinie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”