Halogeny LED

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Halogeny LED

Post autor: stasiek »

Ten koszyk na chwile obecną zdjałem i zostawiłem same ledy - mocowanie narazie projektuje sobie i wygladać ono będzi emniej wiecej tak (narazie koncepcja bez wymairów i samego podłaczenia do gmola)
Obrazek
Ta obręcz ma bedzie dokrecona na koncach zamiast koszyka i da regulacje w jednej płaszczyznie a ta druga cześć bedzie nasuwana na na obrecz (po jednej i drugiej stronie jest rowek) i blokwoana srubka/robaczkiem (co da regulację w kolejenj płaszczyżnie). Nie mam jeszcze pomyslu jak wykończyc to do gmol-a ale to pewnie dokoncze jak podrukuje sobie prototypy na 3D w domu i podopasowuje co najlepiej pasować będzie



Tags:

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Ja w sprawie oślepiania przez zamontowane halogeny, jeżeli zamontowane są one tak jak ma Pyxis halogen musi być skierowany poziomo lub nawet lekko do góry, czyli kąt promienia światła będzie oślepiał nadjeżdżających z przeciwka szczególnie gdy kolega Pyxis będzie zdobywał jakieś wzniesienie, biblo ma natomiast zamontowane halogeny dużo wyżej i tutaj halogeny mają większe możliwości ustawienia kąta padania światła, czyli mogą być skierowane lekko w dół co powinno zmniejszyć problem z oślepianiem. Niby mam uchwyt, ale siedzę dumam jak to zamontować raz, a dobrze.



Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

dodatkowe LED-y

Post autor: DINO »

ktoś miał coś do czynienia z tym czymś:
https://pl.aliexpress.com/item/NFC-Car- ... 7fb40f807d


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: dodatkowe LED-y

Post autor: Antyks »

Takie leżą obecnie w garażu i czekają aż znajdę ze 3 dni by poskaładać Suzi i pomontować to co mam do pomontowania.
Nie chciał byś tematu przeżucić do halogeny-led-t186.html ?


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
DINO
A+B
Posty: 527
Rejestracja: 12 lis 2016, 07:19
Lokalizacja: ZK
Kontakt:

Re: dodatkowe LED-y

Post autor: DINO »

przecież zgłosiłem, że tak :D


DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

hmarek
A1
Posty: 34
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:47

Re: dodatkowe LED-y

Post autor: hmarek »

Antyks pisze:Takie leżą obecnie w garażu i czekają aż znajdę ze 3 dni by poskaładać Suzi i pomontować to co mam do pomontowania.
Nie chciał byś tematu przeżucić do halogeny-led-t186.html ?
boli, oj jak boli.... ;) ;)

Ale żeby nie było offa za bardzo... to ja wczoraj ruszyłem na 30-40km wieczorkiem i sprawdziłem jak się sprawują x4led supermini :)
Zacne światełka.


2020: YAMAHA T700
2016: SUPER TENERE XT1200ZE
2013-2016: DL 650A L0
1994-1999: SHADOW 750, VULCAN 750, SHADOW 700

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Seba pisze:Ja w sprawie oślepiania przez zamontowane halogeny, jeżeli zamontowane są one tak jak ma Pyxis halogen musi być skierowany poziomo lub nawet lekko do góry, czyli kąt promienia światła będzie oślepiał nadjeżdżających z przeciwka ...
No nie jest tak do konca. Moje sa skierowana raczej poziomo z lekkim wskazaniem na "do dolu", ale na pewno nie do gory. W nocy one oslepiaja w kazdej pozycji (z wykluczeniam kierunku pionowo w dol), ale w dzien, jesli nie swiecisz "w oko" kierowcy, w niczym nie powinny przeszkadzac. Zaczynaja dawac po oczach, jak kucniesz gleboko jakies 20m przed motocyklem.

Ten niech sie martwi :)

Obrazek


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Nie ma co dywagować trzeba montować halogeny typu Pyxis :D oj i kuferki jeszcze dojdą, ciekawy ten marzec.



Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Seba pisze:Oczekiwany uchwyt od CARAPAKS.
Obrazek
Niestety uchwyt jest do poprawki. trudno to opisać, ale mechanik stwierdził, że w tej formie trzeba obciąć i mocować inaczej. Muszę sam spróbować zamontować. Będę rozglądał się za obejmami na gmole. Usłyszałem jeszcze od rzeczonego mechanika, że do halogenów ledowych nie jest potrzebny przekaźnik.



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Przekaznikiem mozesz zalaczanie nieco zautomatyzowac (np z dlugimi i flashem), bo przy 2x 10W to bedzie ledwie 1,7A .

PS.
Mialem koazje wczoraj do poludnia popatrzec na moje oswietlenie w pelnym sloncu, bo udalo sie mala wycieczke zrobic. Przy tych "halogenach" swiatla mijania wypadly nader skromnie. Takie oswietlenie w motocyklu powinno byc obowiazkowe, a nie zabronione.
Rownie dzielnie spisaly sie w pelnym sloncu "stuningowane" aluminiowymi odblysnikami kierunkowskazy.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Janusz W »

http://www.vstromclub.fora.pl/moj-dl,24 ... 19002.html
Na swojej stronie na końcu jak umiałem tak zademonstrowałem halogeny Givi 320s bo mają homologację czego brakuje innym lampeczkom i dlatego padło na nie ;)
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 19:20 przez Janusz W, łącznie zmieniany 1 raz.



arkadioo
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2016, 00:09

Re: Halogeny LED

Post autor: arkadioo »

W temacie oświetlenia, zdecydowanie polecam Super Mini firmy 4xled, ale koniecznie z modułem DRL - umożliwia redukcję mocy na czas jazdy dziennej ( załączają się po stacyjce) oraz pełną moc kiedy zalaczy się światła drogowe (dlugie), do tego przełącznik, który umożliwia całkowite wyłączenie, lub zalaczenie pełnej mocy.

Ledy są małe i umożliwiają montaż za pomocą nitonakretki - jak na zdjęciach niżej - żadna parkingowa gleba ich nie uszkodzi, a moto też nie zostanie uszkodzony przez dogniecione ledy.

http://s32.postimg.org/nhb4lvfud/20160607_175605.jpg


http://s32.postimg.org/9hwk3b2id/20160607_175617.jpg



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Możesz zapodać jakieś namiary na ten modu DLR i jak to masz połączone elektrycznie? Ograniczenie ślepienia przez ledy może być niegłupim pomysłem..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

arkadioo
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2016, 00:09

Re: Halogeny LED

Post autor: arkadioo »

to jest moduł od producenta ledow - polska firma http://shop.4xled.com/mobile/pl/p/Supermini/124



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Ale te supermini maja 20W a zwykle chinczyki tylko 10W, wiec juz maja "fabrycznie" ograniczone swiecenie. ;)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

arkadioo
A1
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2016, 00:09

Re: Halogeny LED

Post autor: arkadioo »

no coś w tym jest :)



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Myślałem o czymś niezależnym, można kupić na aledrogo za parędziesiąt zł. Ale może nie ma sensu, skierowane w dół aż tak nie oślepiają, zobaczę czy ktoś będzie mrugał z naprzeciwka.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Halogeny LED

Post autor: prebenny »

staszek_s pojęcie 'aż tak nie oślepiają' działa na mnie alergicznie. Osobiście przestrzegam ustawienia świateł tak żeby nie waliły po oczach... Ale jak ktoś jedzie z przeciwka waląc mi po oczach to też nie mam skrupułów i walę długimi, które w moim samochodzie akurat walą po oczach konkretnie. Miałem w rękach chińskie halogeniki i moim zdaniem tam na prawdę nie ma czegoś takiego jak 'nie oślepiają'. Soczewka bez przesłony powoduje, że światło się wszędzie odbija.


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Przeciez mowimy o uzywaniu tych dodatkowych swiatel w dzien. Przejechalem z nimi co prawda dopiero z 300km, ale i w sloneczna i w pochmurna pogode i nikt niczym mi nie walil po oczach, bo go oslepiam. Wystarczy popatrzec z przodu na motuga, zeby sie wyzbyc takich obaw.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Takie ich zadanie, żeby były widoczne np przy przeciskaniu się w korku. Też obserwowałem z przodu i nie wydaje mi się, żeby to było uciążliwe, na razie raz jechałem ok 100 km i nikt nie dał po długich. Ale jak będą mi błyskać z naprzeciwka to zastanowię się nad modyfikacją układu, na razie czuję się bezpieczniej. W nocy oczywiście nie będę tego używał. Skierowane mam w ziemię na jakiś metr przed motocykl.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”