Halogeny LED

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Halogeny LED

Post autor: QraC »

Ostatnia dłuższa wyprawa oraz obecnie szybciej zapadający zmrok uświadomiły mi o konieczności dozbrojenia mej wiśniówki w coś co świeci trochę lepiej niż standardowe źródło światła...

No i właśnie co polecacie, dlaczego akurat to i za ile.. Czy LEDy za 1,5 klocka będą lepsze od tych za 3 stówki, czy niekoniecznie...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Tags:

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: gorghu »

Tak jak już kilka razy pisałem (na I forum jak i tu) ja używam 2x MINI HALOGEN nXn LED 10W (ze światłem skupionym). Kupiłem je na allegro za ok. 135 zł za szt. Raczej jestem z nich zadowolony. A jak chcesz zobaczyć jak działają to zapraszam (daleko nie mamy do siebie i można się zgadać na PW).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: QraC »

Jak służysz pomocą to chętnie skorzystam ;-)


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Powiedzcie coś na temat mocowania, do gmoli trochę ryzyko w razie gleby. Jakieś mocowania do czachy znowu ją obciążają dodatkowo..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JacekB
A2
Posty: 292
Rejestracja: 07 paź 2016, 20:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Halogeny LED

Post autor: JacekB »

staszek_s pisze:Powiedzcie coś na temat mocowania, do gmoli trochę ryzyko w razie gleby. Jakieś mocowania do czachy znowu ją obciążają dodatkowo..
Może coś takiego?: http://carapaks.com/?page=uchwyt_swiatel


Motocykl jest jak Media Markt,Nie dla idiotów!
DL650 K4

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Halogeny LED

Post autor: stasiek »

a do małego nowego ktoś coś robił podobnie do carpaksa?
miałem placka na piachu głebokim i urwałem sobie uchwyt od led-a i chce jakoś mądrze przerobić sobie to teraz



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Ja właśnie też do nowego szukam. A to nie obciąża czachy tak jak szyba, nawigacja itp? Wolałbym coś zamocowanego na sztywno do ramy...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Halogeny LED

Post autor: kasin »

A nie wystarczyła wam wymiana żarówek? Też myślałem o dokupieniu ledów, ale kupiłem żarówki Philipsy White Vision i muszę powiedzieć, że teraz ledy czy halogeny postrzegam tylko w kategorii kolejnej rzeczy, która może odpaść przy paciaku, bo trudno mi sobie wyobrazić, żebym miał potrzebować jeszcze lepszych świateł. :)


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Mnie nie chodzi o doświetlenie drogi tylko o większą moją widoczność na niej...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

kasin
A1
Posty: 58
Rejestracja: 05 paź 2016, 15:57
Lokalizacja: Piastów

Re: Halogeny LED

Post autor: kasin »

staszek_s pisze:Mnie nie chodzi o doświetlenie drogi tylko o większą moją widoczność na niej...
Chcesz powiedzieć, że nasze motocykle z tymi wielkimi reflekorami nie są widoczne??? :) Ja dodatkowo założyłem na lagi, na kierunki i uchwyty dla plecaczka opaski odblaskowe i myślę, że to wystarczy. Zawsze można założyć jeszcze kamizelkę odblaskową :)


Biała Zuza 650 AL3

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Ja jeżdżę w kamizelce i białym kasku. Ciągle jednak prześladuje mnie wizja lewoskrętu, kiedy to kierowca puszki zamulony z rana, czy też zmęczony po robocie mnie nie zauważy. To jedyna chyba sytuacja, kiedy niewiele można zrobić, dlatego zastanawiam się nad tymi lampami. Z drugiej strony ostatnio ktoś walnął podobno w wóz strażacki na sygnale, więc pewności nigdy nie będzie...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Halogeny LED

Post autor: biblo »

kasin, chodzi przede wszystkim o spowodowanie, abyś był lepiej widoczny na drodze. Zwróć uwagę, że od kilku lat wszyscy jeżdżą na światłach, w związku z tym one spowszedniały i się do nich przyzwyczailiśmy. Kiedyś, jak tylko motocykle musiały mieć włączone światła przez cały dzień, to ludzie zwracali na nie większą uwagę. Przyjrzyj się rowerzystom - wielu z nich używa świateł migających właśnie z tego powodu. Dlatego ja uważam - co już napisałem w wątku na temat "legalności" używania dodatkowych lamp - że warto sobie coś doczepić, olewając nawet przepisy, aby powstał efekt "choinki", bo wówczas będzie dużo większa szansa, że zostaniesz zauważony przez innych kierowców...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Co do zamocowania to jest uchwyt taki http://www.motobagaz.pl/mocowanie-halog ... -2907.html i ciągle niestety uchwyt Carapaks, który nie został zakończony, a podobno prace są już mocno zaawansowane, tylko ile można czekać.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny LED

Post autor: staszek_s »

Ten z motobagaż raczej odpada. Po pierwsze blisko reflektora głównego, co dla mojego zastosowania niewiele da. Po drugie w razie wywrotki one i tak chyba pójdą się kochać, więc wolałbym już do gmoli przekręcić. Zobaczymy co carapaks wymyśli.
A propos reflektorków, co myślicie o czymś takim? Ringi led'owe robią za światła dzienne, gliniaści będą się czepiać tego?
http://www.cosmo-accessories.com/online ... -info.html


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Halogeny LED

Post autor: Seba »

Może będzie uchwyt wysłałem zapytanie do CARAPAKS i dostałem szybką odpowiedź i to w niedziele :) Ja jeszcze poczekam.


"Uchwyt już jest gotowy, musimy tylko wykonać obejmy mocujące oraz przetestować czy wszystko będzie ok.

Ze względu na przejęcie nowych projektów oraz rozwoju technologicznego do motocross finalizacja projektu przedłużyła się.

Pozdrawiam"



Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

gorghu pisze:Tak jak już kilka razy pisałem (na I forum jak i tu) ja używam 2x MINI HALOGEN nXn LED 10W (ze światłem skupionym). Kupiłem je na allegro za ok. 135 zł za szt. Raczej jestem z nich zadowolony. A jak chcesz zobaczyć jak działają to zapraszam (daleko nie mamy do siebie i można się zgadać na PW).
Wybrac sie do Ciebie nie wybiore, ale jak bys wstawil jakas fotke z przyczepionymi do moto, to byl bym wdzieczny.
Ogladalem jej juz pare razy i zastanawialem sie czy skupione swiatlo, czy rozproszone. Lepiej jednak skupione?

Mozesz rozwinac to "raczej zadowolony"? Jakies znaczace mankamenty? Bo cena, ze strach sie bac. :-)
Jak z jakoscia wykonania? Nie odpadna po 1000km?

Troszke pytan sie urodzilo, ale mam nadzieje, ze nie zameczylem.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: gorghu »

Pyxis,
fotka jak są zamontowane:
Obrazek

W komplecie były dwa rodzaje mocowań (jedno okrągłe do montowania na rurkach, drugie metalowe do przykręcenia do powierzchni lub jakiegoś uchwytu). Ja zakupiłem dodatkowo obejmę do rurek i połączyłem ją z tym drugim mocowaniem (przykręcone do obejmy śrubą która jednocześnie zaciska obejmę) a całość przykręciłem do gmola.
Poczytaj jeszcze ten post - topic145.html#p777. Są tam fotki (trochę słabe ale są) i filmik jak testowałem je w nocy. Co do "raczej zadowolony" - napisałem tak bo nie miałem okazji potestować ich dobrze w warunkach nocnych. W ciągu dnia jeździłem z zapalonymi i nikt raczej nie mrugał mi że go oślepiam (więc uważam że to już jest dobrze). Dziś pojeździłem trochę razem z QraC'iem - chwilami jechał przede mną i widział ich działanie w lusterku. Stwierdził (nie cytuje dokładnie) że świecą wyraźniej od lamp a co za tym idzie są lepiej widoczne. :)
A jakość wykonania uważam że jest dobra. Póki co to nawinąłem z nimi trochę ponad 1000 km i nic nie odpada :D Tak więc mogę śmiało napisać że jestem z nich zadowolony.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Dziekuje.

Widze, ze sa dosyc "filigranowe" (w znaczeniu in plus), wiec mocno moto nie "oszpeca". Jednak kurcze marzy mi sie, zeby ja nie przyczepiac do gmoli. Jakos to mi nie pasuje, a nie moge dobrac innego miejsca, bez jakiegos dodatkowego uchwytu. A to za nisko, a to za blisko kierunkowskazow, a to za blisko siebie.... :-)
Moze ten carapaksowy sie w kocu kiedys pojawi?


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1233
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Halogeny LED

Post autor: biblo »

Może Cię zainspirują fotki mojego Tigera z dodatkowymi światłami

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Halogeny LED

Post autor: Pyxis »

Inspiracja ciekawa, ale moj 650 AL2 ma dokladnie w tym miejscu kierunkowskazy. :-/

BTW: Jezdzisz w "otwartym" kasku?


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”