HONDA DN01

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: HONDA DN01

Post autor: Struna »

staszek_s pisze:Jak mogę coś doradzić to bierz wersję z ABS, od 2008 w standardzie było, zawsze to jeden problem z głowy...
Chyba już od 2007 ( sam mam takiego i ma już ABS )
Też bym sugerował model z ABS-em.
Co do hamulcy - no cóż, tył jest żałosny :) ale przód nie jest zły.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: HONDA DN01

Post autor: staszek_s »

VALDI62 pisze:Zastanawiam się nad zakupem całkiem nowego na fakturę na firmę, zredukował by w ten sposób koszty zakupu ;)
Tu masz też opcję leasingu, który ma swoje minusy ale ja tak właśnie kupiłem swojego, jeżeli kupujesz na lata to warto rozważyć.
VALDI62 pisze: Do obecnego zakupu podchodzę dziś ostrożniej, mam czas (cała zima) do rozpoczęcia sezonu, więc nie muszę działać na szybko ;)
Sezon się zacznie, mam nadzieję, za jakieś 3 miesiące, więc czasu jest mało :)
VALDI62 pisze:Zakup tego V-Stroma będzie pewnie moim ostatnim zakupem motocykla bo jak wspomniałem mam już swoje lata i motocykl jest dla mnie tylko zabawą i przygodą w weekendy.
Też tak myślałem dwa lata temu, a mam tylko 3 lata mniej od Ciebie (sądząc po nicku) ;) Nigdy nie mów nigdy, motocykle zmienia się częściej niż samochody, oby tylko zdrowie pozwoliło...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: HONDA DN01

Post autor: VALDI62 »

staszek_s pisze:
VALDI62 pisze:Zastanawiam się nad zakupem całkiem nowego na fakturę na firmę, zredukował by w ten sposób koszty zakupu ;)
Tu masz też opcję leasingu, który ma swoje minusy ale ja tak właśnie kupiłem swojego, jeżeli kupujesz na lata to warto rozważyć.
VALDI62 pisze: Do obecnego zakupu podchodzę dziś ostrożniej, mam czas (cała zima) do rozpoczęcia sezonu, więc nie muszę działać na szybko ;)
Sezon się zacznie, mam nadzieję, za jakieś 3 miesiące, więc czasu jest mało :)
VALDI62 pisze:Zakup tego V-Stroma będzie pewnie moim ostatnim zakupem motocykla bo jak wspomniałem mam już swoje lata i motocykl jest dla mnie tylko zabawą i przygodą w weekendy.
Też tak myślałem dwa lata temu, a mam tylko 3 lata mniej od Ciebie (sądząc po nicku) ;) Nigdy nie mów nigdy, motocykle zmienia się częściej niż samochody, oby tylko zdrowie pozwoliło...
Nie podpuszczaj mnie na nowego ;) :lol: .
Stachu ja to wszystko wiem, że nowy to nowy, kilka lat spokoju, tylko staram się jeszcze nie dopuszczać takich myśli :D .
W tym roku po długiej przerwie, bo ponad 30 lat wróciłem na 2oo, na początek miał być tylko skuter, postanowiłem troszkę z żoną pojeździć po okolicy. Wystarczyło kilka wycieczek do Czech, Słowacji i po Kraju by apetyt wzrósł na coś innego ?, nie liczyłem że jej się to spodoba, a jednak mało ją znam ;)
Skuter jest fajny w prowadzeniu, wygodny i co ważne podczas takich wycieczek bardzo pakowny, z kufrem centralnym i bocznymi jak mały samochód ;) .
Niestety ma sporą wadę, którą jest rozmiar kółek :| , małe kółka na gorszej drodze potrafią bardzo zmęczyć, jest wręcz niebezpiecznie, jak słusznie zauważyłeś (w nicku) w moim wieku chce się wygody, nie przepadam za tym by się "pałować" na każdej nierówności, kręgosłup dostaje mocno w kość ;).
Honda DN01 kupiona została spontanicznie, przyjechał do mnie kolega taka Hondą i spodobał mi się bardzo ten motocykl, na dodatek jest niski w siodle, nawet taki kurdupel jak ja, sięgam pełną stopą do ziemi, czując się bezpiecznie i pewnie. Ma jeszcze jeden ważny dla mnie atut, automatyczną skrzynię biegów z możliwością wyboru trybu pracy i ręcznej redukcji przyciskiem przy kierownicy ;) , naprawdę fajna bezstresowa jazda, pozwalająca na swobodne podziwianie krajobrazów, zamiast grzebania noga w biegach :lol: . V-Strom to kolejna przygoda z motocyklami, która może się różnie skończyć :?: .
Kiedy sprzedam Burgmana 400 nie będzie mi go jakość bardzo szkoda, bo zawsze mogę do Maxi skutera wrócić, tym razem pewnie do 2 cylindrowego Honda SW-T 600, lub Burgman 650, dobrym pomysłem będzie pewnie też Honda INTEGRA 750, ale te dywagacje odkładam na przyszłość ;).
Wracając do V-Stroma to raczej zdecyduję się na zakup używki, coś z rocznika powyżej 2011 po lifcie z naciskiem na "bardziej młody", nie musi być ubrany, wolę to zrobić samemu wg własnego gustu i pomysłu ;) .
Intensywnie szukam w necie, ale różowo nie jest :? , jak już uda mi się coś fajnego wypatrzeć, to sprzedawca jest handlarzem, a z handlarzami wiadomo jak jest :roll: , można trafić fajny sprzęt, a w 70% to padlina przywieziona i odpicowana na sprzedaż z skręconym licznikiem :x .
Mój pracownik ma kolegę który podobno zna się na motocyklach i obiecał, że pomoże coś wybrać, przynajmniej rzuci okiem przy zakupie, bym całkiem du...ska nie umoczył ;) .
Teraz już tylko przeglądanie Netu i ogłoszeń mi zostało :shock: .


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: HONDA DN01

Post autor: Trevor »

Jak chcesz to skontaktuj się z Kojotem ze starego forum.On się specjalizuje w V-Stromach i z tego co wiem to wielu forumowiczów u niego kupowało moto i nie słyszałem słów potępienia :)
Nie wiem czy ten numer jest aktualny ale spróbuj 600 osiemsetdwa 846 i chyba jest z Bydgoszczy.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: HONDA DN01

Post autor: VALDI62 »

Dziękuję za namiar, zadzwonię, zapytam.
Pozdrawiam


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: HONDA DN01

Post autor: Iżu »

VALDI62 pisze: Maxi to też duża ochrona kierownika przed wiatrem, plecaczek też ma się dobrze i wygodnie na tylnej kanapie
Honda Integra 750 jest wyposażona w skrzynię DCT, czyli zwykłą skrzynię 6 biegową z dwoma sprzęgłami, gdzie biegi są zmieniane automatycznie. Trochę jeździłem Hondą NC-750X oraz najnowszą X-ADV i potwierdzam iż automat ten jest bardzo fajnym rozwiązaniem zwłaszcza do jazdy po mieście, jednak napęd stanowi łańcuch a co za tym idzie trzeba go smarować, tu skrzynia CVT ze zwykłego skutera jest nieco mniej uciążliwa, bo nic nie smarujemy, tylko po jakimś czasie wymieniamy pasek.
Zanim kupiłem w tamtym roku nowego DL-a 650 z rocznika 2016 (przedostatni model) rozważałem zakup NC-750X, jednak Suzuki przekonało mnie kilkoma cechami, których nie ma Honda.
V-Strom był przede wszystkim tańszy, jest też bardziej wygodny zwłaszcza dla pasażera, ma większy zbiornik paliwa, lepszą ochronę przed wiatrem, doskonały silnik i renomę, DL-a Suzuki sprzedasz zawsze od ręki :)
Po roku jazdy tym motocyklem stwierdzam iż nie żałuję zakupu, co nie oznacza że Suzi nie ma wad..
Problemem są np. przednie światła które bardzo dobrze świecą jako mijania, po przełączeniu na drogowe oświetlają drzewa.. kolejna sprawa to halaśliwość w rejonie przedniego zawieszenia (zaciski i stuki czachy) i na koniec bardzo przeciętne hamulce i zawieszenie.
Gdy wsiadłem na nową testówkę DL-1000 a potem z powrotem na małą Suzi, to miałem wrażenie że mam spowalniacze.. :lol:
Na koniec kilka słów o leasingu (w ten sposób zakupiłem swoj motocykl), mnie udało się wyrwać świetną ofertę (103 %), ale przy tej formie zakupu trzeba pamiętać o wysokim koszcie ubezpieczeń, które trzeba płacić do końca umowy (ok. 5% ceny motocykla), dlatego nie warto brać dodatkowego wyposażenia od razu, bo to podnosi koszty.
Jeszcze jedno, przy leasingu trzeba pamiętać że chcąc kiedyś sprzedać motocykl musimy zwrócić do US podatek VAT od takiej sprzedaży.
Trochę się dziwię że Suzuki tak ostrożnie zmienia swoje modele, Honda juz od trzech lat używa lamp LED dających doskonałe światło i lepszą widoczność motocyjka z przodu, w V-stromach dalej zwykle żarówki..
Jeśli o mnie chodzi to pojeżdżę jeszcze ze trzy lata i pomyślę nad zmianą na.. DL-1000 albo nową Hondę Africa Twin Adventure Sports, bo nie ukrywam iż ten ostatni sprzęt bardzo mnie kręci :mrgreen:

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: HONDA DN01

Post autor: staszek_s »

Iżu pisze: Na koniec kilka słów o leasingu (w ten sposób zakupiłem swoj motocykl), mnie udało się wyrwać świetną ofertę (103 %), ale przy tej formie zakupu trzeba pamiętać o wysokim koszcie ubezpieczeń, które trzeba płacić do końca umowy (ok. 5% ceny motocykla), dlatego nie warto brać dodatkowego wyposażenia od razu, bo to podnosi koszty.
Mając nowy motocykl często i tak się wykupuje AC, tutaj możemy je wliczyć w koszty a kwotę ubezpieczenia wyliczyć dla wartości netto + 50% vat, więc niekoniecznie jest to złe.
Iżu pisze: Jeszcze jedno, przy leasingu trzeba pamiętać że chcąc kiedyś sprzedać motocykl musimy zwrócić do US podatek VAT od takiej sprzedaży.
O ile wiem, to możesz wykupić motocykl po zakończeniu leasingu na osobę prywatną, a nie na firmę. Wtedy późniejsza odsprzedaż nie ma już żadnego związku z firmą i nie zwraca się podatku. Warto by to skonsultować z kimś oblatanym w temacie ale raczej tak jest.
Natomiast leasing ma inne wady, np zdjęcia z fotoradarów przychodzą do banku a on Ci je odeśle za skromną opłatą często wyższą niż sam mandat. Nie można też (w moim wypadku) wjechać na Ukrainę i Białoruś...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: HONDA DN01

Post autor: Iżu »

Nie wiem jak Ty to obliczasz, ale u mnie bank decyduje czy zaakceptuje ofertę ubezpieczenia (przysłali mi z Santandera ofertę na... 10 % ceny brutto) w salonie było dwa razy taniej, potem czekałem na akceptację.
Jestem na ryczałcie więc kosztów ubezpieczenia nie odliczę, ale także płacę VAT, odliczam wiec tylko 50% VATu by pojazd móc eksploatować także poza firmą i by US się nie czepiał.
Co do wykupu to chyba tak nie dziala przynaniej u mnie..
Pod koniec okresu umowy bank przysyła ostatnią fakturę wykupu na firmę (u mnie 1% czyli 295 zł.), po wpłacie przesyłają papiery umożliwiające rejestrację pojazdu juz na siebie (na swoją firmę).
Przy leasingu w przypadku szkody całkowitej pieniądze z AC bierze bank, co może skutkować tym iż nie zostanie nam wtedy nic, albo nawet dalej będziemy płacić raty.. chyba że przy podpisywaniu umowy weźmiemy dodatkowe ubezpieczenie - tzw. GAP.
Jeśli czegoś nie wiem to chętnie poczytam - piszcie.


Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: HONDA DN01

Post autor: staszek_s »

Oczywiście polisa musi być zaakceptowana ale mam dowolność, co im wyślę do akceptacji. Na razie na trzeci rok zostaję przy pierwotnym towarzystwie - Allianz.
Jak na ryczałcie to mniej się opłaca, ja jestem na książce. Wykup po leasingu zależy pewno od umowy z bankiem, to osobna transakcja, teoretycznie nie musisz wykupywać w ogóle tylko zakończyć umowę na ostatniej racie :) Muszę się dowiedzieć jak u mnie to wygląda, sam się zastanawiam która opcja lepsza, pozostawienie w firmie daje możliwość wliczania dalszej eksploatacji w koszty ale przy odsprzedaży wiadomo...
W każdym razie to wszystko trzeba dokładnie rozważyć zanim się podpisze umowę, dobrze jest wiedzieć jakie są plusy i minusy.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: HONDA DN01

Post autor: VALDI62 »

Panowie decyzja zapadła, kupie V-Strom DL 650. Niestety na początek będzie to model z roku 2011-2012, ten po lifcie. Później zobaczę, nie wykluczam 1000.
Wpierw spróbuję jak to będzie z tego typu motocyklem, czy ja to ogarnę i czy będę zadowolony, mam zamiar przyszły sezon na V-Stromie przejeździć, by się przekonać. Burka 400 sprzedam, Hondę DN01 awaryjnie zostawię w zapasie ;) gdyby coś poszło nie tak z V-Stromem :? .
Zresztą Hondą DN01 chciałbym najzwyczajniej pojeździć, bardzo mi się ten motocykl podoba :) , chcę też sprawdzić jak będzie się zachowywała na trasach krótkich, takich po regionie do 200 km. Odnoszę wrażenie, że to będzie takie bezstresowe wozidło 4 liter wkoło komina ;) . Może w tygodniu nią do klienta pojadę, a co mi tam, jazda na same pomiary, czy uzgodnienia, czemu nie ;).


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: HONDA DN01

Post autor: staszek_s »

Gratulacje, jeszcze większe będą jak kupisz - nie zapomnij się pochwalić :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: HONDA DN01

Post autor: VALDI62 »

Nie zapomnę, trzymajcie kciuki.
Pozdrawiam


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: HONDA DN01

Post autor: bado »

Ponieważ padła tutaj informacja nt. Vstromów od Kojota z Bydgoszczy, pozwalam sobie dorzucić dwa zdania. W 2015 roku kupiłem u niego 650ccm z 2012 roku. Pełna dokumentacja, komplet kluczyków. Motocykl wyposażony tak, że nie dało się już wiele powymyślać - łącznie z trzema ori kuframi aluminiowym Suzuki. Nie był może "okazyjnie" tani, ale fruwa bez najmniejszego kaszlnięcia sezon za sezonem, więc wg mnie było warto przejechać całą Polskę i zapłacić kapkę więcej niż u handlarzyny, który lubi czasem minąć się z prawdą.

Dla jasności - nie jestem w żaden sposób spowinowacony z Kojotem :) zachwalam, bo jestem zadowolony na 105%



VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: HONDA DN01

Post autor: VALDI62 »

;) Chciałbym zapytać jeszcze o jednego sprzedawcę z Kłaja. Gdzieś na forum czytałem, że ktoś kupił od tego gościa motocykl i też był bardzo zadowolony. Czy możecie coś napisać o tym sprzedawcy ?. Można na PW, jeżeli nie bardzo chciałby ktoś tutaj . Upatrzyłem sobie u niego motocykl, ale nie chciałbym się rozczarować po przyjechaniu na miejsce, bo szkoda czasu i drogi. Pozdrawiam i dziękuje.


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”