Honda XRV 750 Africa Twin

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: skibol83 »

Witam.
Zastanawiam sie nad zakupem drugiego moto, a konkretnie nad stara africa twin, wersja rd07, to jest klasyk wsrod motocykli enduro, jak ktos mowi motocykl enduro to na pierwsze skojarzenie zawsze przyjdzie stara africa, ;) za dzieciaka jak ogladalem w tv rajd Paryz-Dakar to mozna powiedziec, ze wtedy sie zakochalem w tym motocyklu i stał się moim marzeniem. Teraz chce to marzenie zrealizowac, musi byc w typowym TriColor czerwony niebieski bialy i pozlacane felgi 8-) znalazlem nawet 2 w swojej okolicy :geek: marzy mi sie taka przejazdzka kultowym motocyklem :oops: chcialbym go miec do takich "niedzielnych wyjazdow", moja suzi na co dzien a africe w niedziele pod kosciol hehe :lol:
Ma ktos doswiadczenie z tym moto? Chodzi mi glownie o dostepnosc czesci itp, w koncu to motocykl z ubieglego wieku :mrgreen:
Załączniki
i-honda-xrv-750-africa-twin-rd07a.jpg
Ostatnio zmieniony 22 mar 2020, 00:07 przez skibol83, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: motif »

super pomysł! piękne moto :)

Obrazek



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: skibol83 »

Nie wiem jak inni, ale ja uwazam ze to jest motocykl ktory mozna by bylo postawic w salonie zamiast stolu i zachwycac sie jego urokiem :D :D


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Motocykl legenda, na pewno nie stracisz jak go kupisz. Często zadbane już teraz kosztują 20 tyś, na zachodzie nawet więcej. Właściwości terenowe na pewno lepsze od DL'a, szosowe... :D no to już starsza konstrukcja i da się to odczuć, silnikowo tak sobie ale daje rade. Z kolegą chcemy zrobić pewien projekt z Africą ale nic więcej nie powiem.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Części pod dostatkiem, nowe i na rynku wtórnym


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: skibol83 »

Czytałem artykuły i oglądałem filmiki na yt, silniki niby sa pancerne i bez problemu wytrzymują bez problemu po 200 tys, sa egzemplarze z przebiegiem bliskim 300 tys, współczesne auta tyle nie dają rady hehehe
Jedyny problem to zębatka i walek zdawczy, a poza tym nie ma co sie psuc.
Koledzy mieli plakaty jakichs porsche czy lambo lub panie w neglizu :lol: a ja mialem plakat africa-i z jakies starej niemieckiej gazety i oczywiscie ładna panią hehehe


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

skibol83 pisze:Czytałem artykuły i oglądałem filmiki na yt, silniki niby sa pancerne i bez problemu wytrzymują bez problemu po 200 tys, sa egzemplarze z przebiegiem bliskim 300 tys, współczesne auta tyle nie dają rady hehehe
Jedyny problem to zębatka i walek zdawczy, a poza tym nie ma co sie psuc.
Koledzy mieli plakaty jakichs porsche czy lambo lub panie w neglizu :lol: a ja mialem plakat africa-i z jakies starej niemieckiej gazety i oczywiscie ładna panią hehehe
No usterka dość łatwa w diagnozowaniu i droga w naprawie, lepiej silnik wymienić wtedy.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: motif »

częstym problemem w starej Afryce był też regulator.



Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Regulator i pompy paliwa, ale te można łatwo naprawić


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: motif »

ten gościu ma super kolekcje :)




Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Super motocykle, znajomy ma 3 z tej kolekcji, xt 500, AT i cagiva, na cagivie była zbudowana wersja "cywilna" cagiva gran canyon 900 z silnikiem ducati, rzadka, genialna maszyna, super właściwości jezdne na asfalcie i niezłe w terenie


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Kuba76 »

tez chodzi mi po glowie motocykl ze starszego rocznika, ale do normalnego codziennego uzytku, najchetniej wlasnie taka AT ale zastanawiam sie i przegladam tez ogloszenia dotyczace transalpa,stara tenere tez wchodzi w gre,jakie sa wasze opinie na temat trampka ,a moze mozecie zaproponowac cos zupelnie innego ,jeszcze suzuki DR tez mnie kusi ,doradzicie???



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Smerfciamajda »

TransAlp jest jak Passat w TDi - lejesz i jeździsz, a jak Ci się przypomni to zmienisz olej.
Jak nie był walony to zniesie każdy trud polskich dróg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4395
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: lukas76 »

Jak wyżej, bardzo wytrzymała konstrukcja, jeden minus słabe właściwości jezdne, jednak afryka na asfalcie i w terenie lepsza


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Kuba76
A1
Posty: 97
Rejestracja: 24 kwie 2020, 09:09

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Kuba76 »

Powoli szukam , zobaczymy co się trafi, dzięki za podpowiedzi



dj-napster
A1
Posty: 37
Rejestracja: 17 wrz 2020, 22:37

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: dj-napster »

Miałem 4 lata temu RD07a z 2002 roku, to był mój pierwszy motocykl jeszcze bez prawka i kupiłem go z powodu opinii w internecie i parcia na markę Honda.
Mój egzemplarz kosztował 16.000zł co było wtedy górną półką i stan był prawie kolekcjonerski.

Niestety rozczarowałem się tym moto, zraził mnie do jazdy i po 3 miesiącach sprzedałem. Jeżeli chodzi o rajd Dakar to jest tylko chwyt reklamowy.

Po pierwsze te motocykle miały miękki wałek zdawczy i większość egzemplarzy źle serwisowanych lub z dużymi przebiegami miały to wybite (mój był idealny). Po prostu wada konstrukcyjna, do wymiany trzeba rozbierać silnik co dyskwalifikuje ten motocykl jako "pancerny".
Psuje się jeszcze pompka paliwa i kosz sprzęgłowy potrafi klepać jak sprzęt wyjeżdżony. Ogólnie jakby nie wałek zdawczy a tak na prawdę wadliwe mocowanie zębatki zdawczej, to byłby pancerny silnik.

Motocykl ciężki, trudny w prowadzeniu, nie ma dużego komfortu resorowania mimo dużego skoku zawieszenia, przez co byłem rozczarowany. To duże wąskie przednie koło było kiepskie, poza asfaltem bardzo łatwo się wywalić, do podnoszenia z gleby ciężki i lepiej mieć zdrowy kręgosłup. Środek ciężkości wysoko, siedzenie wysoko jak na moje 185cm i długie nogi. Silnik nieekonomiczny z powodu gaźnika i jego kultura pracy słaba, takie klepanie irytujące.

W zeszłym roku jak obejrzałem i dosiadłem V-Strom 650 AK9 z ABS, to byłem i jestem zachwycony. Po pierwsze prowadzi się o wiele lepiej i stabilniej niż Africa, silnik ładniej pracuje i ma większą moc (cztery wałki rozrządu a Africa dwa). V-Strom jest na wtrysku, lepiej pracuje ten silnik i dużo mniej spala. No i ma normalne mniejsze przednie koło, na asfalcie świetnie się jedzie. Nowsza technologia jednak lepiej się sprawdza w motocyklu.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Lord »

Mówcie co chcecie ale zbiornik 23 litry i drugi 17 l i chyba wiecie dlaczego to moto w tym wątku:

https://www.scigacz.pl/Hengjian,Dahaida ... 40992.html



DL650A L8

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Mati! »

Taka pojemność pieca i silnik rzędowy?
Do tego 40l paliwa, hłe hłe. Klasyczny chiński chłyt marketingowy 😁.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Lord »

No ale zasięg 1000 km robi wrażenie :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Honda XRV 750 Africa Twin

Post autor: Mati! »

Chińczycy to mistrze w podrabianu. Zamawiam sporo z Chin i niektóre rzeczy można wyrwać w naprawde atrakcyjnych cenach nie odbiegających jakością od tych w Europie. Ten motocykl jest mocno kontrowersyjny. Czym sie różni od rometa? Zasięgiem.
A tak na poważnie, czekam na testy🙂.


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”