Interkomy

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Interkomy

Post autor: Trevor »

Na starym forum kolega marcin111 tym handluje więc może on coś więcej wie na temat parowania modeli starszych z nowymi aczkolwiek jak go pytałem w imieniu Staszka o te piski to nie wiedział no ale zapytać w sumie można,może akurat coś podpowie.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

Tags:

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Interkomy

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Dziś zamontowany Interphone F5 Mc do Nolana N 104 Evo.
20170304_134937.jpg
20170304_134639.jpg
Pierwsze wrażenia:
+ voice help (tts) interkom mówi o wszystkim co się w nim dzieje
+ dobry dźwięk, ale do Hi Fi mu daleko, dominujące soprany, średnica "plastikowa", niskie tony ładne, ale troszkę ich za mało. Przestrzeń jest kreowana bez rozmachu, poprawnie, jak na takie małe i płaskie przetworniki (średnica 27 mm, grubość 7 mm). Generalnie, jeśli chodzi o muzykę to dźwięk może się podobać. Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne i połączenie z drugim interkomem to jest naprawdę świetnie. Głos rozmówcy słychać bardzo wyraźnie i z dobrą dynamiką. Mikrofon dobrze izolowany od wiatru. Przy prędkości ok. 100 km/h i z podniesioną szczeką w kasku, nie słychać żadnych "świstów". Procesor dźwięku dobrze się spisuje.
+ radio z RDS. Można zapisać w pamięci 8 stacji.
+ music sharing, dla wszystkich połączonych
+ możliwość podpięcia urządzenia poprzez przewód z wtykiem jack (iPod)
+ po sparowaniu z tel podstawowa obsługa jest dostępna : odbiór / odrzucenie rozmowy.
+ pełne ładowanie, do 3 godz.
+ czas działania na pełnym aku, ok. 8,5 godz.
+ interkom full duplex (komunikacja dwukierunkowa / konferencja kilku osób) , zasięg deklarowany do 1,5 km. Mniej, więcej się zgadza w otwartym terenie.
Na razie tyle...


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Nadaje komunikaty z nawigacji i np z Yanosika nie przerywając konferencji? Interesuje mnie jednoczesne połączenie z telefonem, nawigacją (tomtom) i konferencja z plecaczkiem, bez żadnych przerw, ponownego łączenia itp. Próbowałeś coś takiego?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: gzub »

Kabel laczacy interkom z głośnikami i mikrofonem pusciles przez dedykowane miejsce na ncom czy w inny sposób kombinowales?



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkomy

Post autor: Centrino »

@gzub - widać jak są pociągnięte na drugim zdjęciu


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Interkomy

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

gzub pisze:Kabel laczacy interkom z głośnikami i mikrofonem pusciles przez dedykowane miejsce na ncom czy w inny sposób kombinowales?
Musiałem wyciąć 2 małe rowki na kabelek w kasku. W tej czarnej, dolnej części i bezpośrednio pod nią w kasku. Wewnątrz to już układa się wygodnie. Głośniczki są mniejsze niż miejsce przygotowane pod nie, więc użyłem taśmę z rzepem, która była w komplecie żeby nie latały. Miejsce dla mikrofonu w kasku pod NCOM jest po prawej, w F5 mikrofon i centralka jest po lewej, więc trzeba było nawiercić mały otwór z lewej żeby wyprowadzić go przed usta. Mikrofon z zestawu jest na płytce do przyklejania wewnątrz obudowy kasku, i jest tam wystarczająco miejsca. W komplecie jest też drugi mikrofon dla kasków integralnych.
staszek_s pisze:Nadaje komunikaty z nawigacji i np z Yanosika nie przerywając konferencji? Interesuje mnie jednoczesne połączenie z telefonem, nawigacją (tomtom) i konferencja z plecaczkiem, bez żadnych przerw, ponownego łączenia itp. Próbowałeś coś takiego?
Używam tylko smartfona, więc wszystko mam zainstalowane razem. Tom Tom, Yanosik, muza. Kiedy navi czy Yanosik podają info to muza jest wyciszana na moment. W F5 można sparować 2 urządzenia via bluetooth, ja mam tylko 1. Jak takie urządzenia są sparowane ze sobą to już nie trzeba się w nie "wdzwaniać",to podaję za instrukcją. Będę jeszcze testować ustawienia to napiszę coś więcej.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gzub
A1
Posty: 50
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: gzub »

Ja mam akurat F4 i spokojnie działa to na dwóch urządzeniach. U mnie akurat navi i telefon



alex1151
A1
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Koszalin

Re: Inerkom interphone tour

Post autor: alex1151 »

Trevor pisze:Ja również mam chińczyka,kupowanego od kolegi z forum.Rozmowa z plecaczkiem czy przez telefon nie stwarza żadnych problemów,ma wbudowane radio,mikrofon na elastycznym pałąku i co najważniejsze obsługa w rękawicach po prostu intuicyjna.Żadnych udziwnień , wodotrysków i miliona przycisków.Można sparować 3 interkomy,niestety nie wiem czy działa z navi bo nigdy tego nie próbowałem. 400 pln za 2 sztuki.
jest rozmowa w 3 równocześnie? konferencyjna działa?



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Mnie chodziło o to, czy transmisja komunikatu z połączonego urządzenia (komórka, navi) nie przerywa rozmowy tylko jest odtwarzana w tle. Tu, jak czytam, można współdzielić muzę z telefonu więc to wydaje się oczywiste ale chciałem się upewnić.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: gorghu »

staszek_s pisze:Mnie chodziło o to, czy transmisja komunikatu z połączonego urządzenia (komórka, navi) nie przerywa rozmowy tylko jest odtwarzana w tle. Tu, jak czytam, można współdzielić muzę z telefonu więc to wydaje się oczywiste ale chciałem się upewnić.
Na przykładzie Interphone F4MC (który mam) mogę powiedzieć że urządzenie ma ustalone priorytety dla źródeł audio. I tak to wygląda po kolei:
1. Telefon
2. Interkom
3. A2DP audio (Smartphone/MP3 Player/Navi)
4. Radio FM
5. wejsćie AUX line-in

Urządzenie automatycznie zarządza priorytetem wykorzystując tą listę (jeśli jest podłączonych jednocześnie kilka urządzeń audio).
I tak na przykład muzyka z radia zostanie przerwana jeśli nadejdzie połączenie przez interkom lub zadzwoni podłączony telefon. I w drugą stronę. Jeśli rozmawiasz przez interkom czy telefon to rozmowa nie zostanie przerwana przez np. komunikaty z nawigacji (no chyba że nawigacja i telefon jest na jednym urządzeniu np. smatphonie - ale tu to działa już sam system takiego urządzenia).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Rozmowa nie zostanie przerwana ale komunikaty będą nadane w tle i słyszalne dla mnie (ew również mojego rozmówcy) czy też tylko zignorowane?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: gorghu »

staszek_s pisze:Rozmowa nie zostanie przerwana ale komunikaty będą nadane w tle i słyszalne dla mnie (ew również mojego rozmówcy) czy też tylko zignorowane?
Nie wiem czy dobrze się rozumiemy ale wytłumaczę to tak. Mój zestaw Interphone F4MC sparowany oddzielnie z TomTomem i smartphonem na androidzie. Jadę i normalnie słyszę komunikaty z navi. Dzwoni telefon i odbieram. W tym momencie połączenie z TT jest przerywane i podczas rozmowy telefonicznej nie słychać żadnych komunikatów nawigacyjnych. Po zakończonej rozmowie interkom z powrotem podłącza nawigacje i znów słychać komunikaty.

Muszę jeszcze spróbować podłączyć telefon do nawigacji i taki zestaw dopiero do interkomu. Ponoć jest wtedy możliwość nawiązywania/odbierania połączeń z nawigacji. Zastanawiam się jak wtedy działa selekcja komunikaty nawigacyjne/rozmowa telefoniczna, ale podejrzewam że tak samo komunikaty będą całkowicie wyciszone.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Czyli jest to komunikacja "jednokanałowa", albo telefon albo nawigacja. To jak w moim chinolu. To by było ok ale ciekawe jak z rozmową z drugim intercomem, jak się jedzie w mieście to komunikaty z nawigacji mogą być co chwila, w tym czasie zrywa rozmowę, plecaczek coś mówi czego ja nie słyszę, po chwili się łączę z powrotem, za chwilę znowu przerywa itd. U mnie to jest jeszcze okraszone przeraźliwymi piskami nawiązywanego połączenia. Dlatego szukam czegoś, co nie przerywa połączenia (rozmowy) intercom-intercom tylko w tle odtwarza komunikaty z pozostałych połączonych urządzeń (te może już na przemian).


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Interkomy

Post autor: SimOn! »

staszek_s pisze:Czyli jest to komunikacja "jednokanałowa", albo telefon albo nawigacja. To jak w moim chinolu. To by było ok ale ciekawe jak z rozmową z drugim intercomem, jak się jedzie w mieście to komunikaty z nawigacji mogą być co chwila, w tym czasie zrywa rozmowę, plecaczek coś mówi czego ja nie słyszę, po chwili się łączę z powrotem, za chwilę znowu przerywa itd. U mnie to jest jeszcze okraszone przeraźliwymi piskami nawiązywanego połączenia. Dlatego szukam czegoś, co nie przerywa połączenia (rozmowy) intercom-intercom tylko w tle odtwarza komunikaty z pozostałych połączonych urządzeń (te może już na przemian).
U mnie w F3MC jak miałem sparowany telefon i plecaczka, to jak sobie z kobietą gadałem to Yanosik/Navi mi to przerywał aby wtrącić swoje 3 grosze.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Inerkom interphone tour

Post autor: Trevor »

alex1151 pisze:
Trevor pisze:Ja również mam chińczyka,kupowanego od kolegi z forum.Rozmowa z plecaczkiem czy przez telefon nie stwarza żadnych problemów,ma wbudowane radio,mikrofon na elastycznym pałąku i co najważniejsze obsługa w rękawicach po prostu intuicyjna.Żadnych udziwnień , wodotrysków i miliona przycisków.Można sparować 3 interkomy,niestety nie wiem czy działa z navi bo nigdy tego nie próbowałem. 400 pln za 2 sztuki.
jest rozmowa w 3 równocześnie? konferencyjna działa?
Niestety albo rozmawiasz z jednym albo z drugim.Przełączasz to jedno lub dwukrotnym naciśnięciem przycisku. Konferencji nie ma :(


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

alex1151
A1
Posty: 67
Rejestracja: 04 sty 2017, 22:21
Lokalizacja: Koszalin

Re: Interkomy

Post autor: alex1151 »

Jakie interkom polecacie mające rozmowę "konferencyjną" ?



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Interkomy

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

alex1151 pisze:Jakie interkom polecacie mające rozmowę "konferencyjną" ?
Opisałem swój. Czytaj wyżej.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Interkomy

Post autor: novy »

Powiedzcie mi czy jest jakiś interkom który ma radio ? W sensie że gra ono dobrze cały czas a nie od czasu do czasu a przeważnie odtwarza wszelkie szumy tylko nie radio :)


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
frezik
A1
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Interkomy

Post autor: frezik »

... naprawdę słuchacie radia / muzyki podczas jazdy na moto?

Radio w aucie - jak najbardziej ale na moto jakoś mnie rozprasza i przeszkadza.
Mam interkom z radiem ale nie używam.



grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: Interkomy

Post autor: grzechuc »

Radio to najlepsza funkcja w tym wszystkim!! Jak prawie codziennie jeżdżę do pracy po 80km, to jest to zbawienie! Nie mówię, o jeździe rekreacyjnej, tylko o takiej celowej.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”