Interkomy

Awatar użytkownika
malutki
A1
Posty: 29
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Busko
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: malutki »

W chinolu szału nie ma, ale radia da się posłuchać. Ja niewyobrażam sobie jazdy bez muzy, a najczęściej Spotify.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Tags:

ARD
A1
Posty: 85
Rejestracja: 26 paź 2016, 21:42
Lokalizacja: Chełmek

Re: Interkomy

Post autor: ARD »

dobra pany a uzywał ktos interkomu z CB alan 42 z przystawką do blutu ?

http://www.konektor5000.pl/index.php?p2 ... th-adapter



Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Interkomy

Post autor: novy »

A jest jakaś apka na androida w sensie radio internetowe która dała by się sterować przez bt (play, stop, następna, poprzednia stacja)


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
_Kojot_
A1
Posty: 32
Rejestracja: 22 kwie 2017, 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: _Kojot_ »

Noszę się z poważnym zamiarem zakupu Interphone Tour. W teorii poczytałem że jest mega hiper i wogóle. Ale czy w praktyce ktoś ma do niego jakieś zastrzeżenia?


Adventure is not defined by a place or a time, but an attitude.

kether
AM
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2017, 21:56

Re: Interkomy

Post autor: kether »

Ja dodam trochę od siebie w temacie interkomu Interphone F5MC.

Kupiłem zestaw podwójny - dla siebie i dziewczyny, która jeździ ze mną jak plecaczek.

Nieco wyżej Grzechu (Kobyłka) wymienił sporo cech i zalet tego interkomu. Zachęcony dobrymi opiniami z różnych źródeł, zdecydowałem się na ten zestaw - cena nieco powyżej 1300 zł wydawała mi się dobra jak za obietnicę dużego zasięgu, dobrego dźwięku, konferencji 4 kierowców i dobrego czasu na baterii.

Jest to mój pierwszy interkom i raczej jestem zawiedziony zakupem.

1. JAKOŚĆ ZESTAWU AUDIO

O ile sam interkom jest w porządku, wydaje się być dobrze zabezpieczony przed wodą itp - to jakość kabelków, głośników, mikrofonu jest MASAKRYCZNA (zestaw uniwersalny - może te dedykowany dla konkretnych modeli są lepsze).

Każdy z interkomów posiada 2 mikrofony (wklejany do kasku i na pałąku - w zależności od rodzaju kasku), akcesoria do montażu (przyklejane lub przykręcane) oraz zestaw audio (głośniki + końcówka do podłączenia mikrofonu + końcówka do podłączenia mikrofonu). Kable są szalenie liche, cieniutkie i przede wszystkim - są za długie i trzeba kombinować, żeby rozsądnie je w kasku umieścić.

Po odpakowaniu zestawu - nie działał jeden zestaw audio (na połączeniu z mikrofonem) - działały głośniki, nie działał mikrofon. Patrząc na jakoś lutowania (jest to widoczne) przypomniałem sobie moje ćwiczenia z lutowania w technikum elektronicznym i spokojnie lepiej bym to wykonał. Trochę to irytujące, że przy takich opiniach, marce i cenie - taka rzecz od razu nie działa. Wymiana w sklepie bezproblemowa, jest nowy zestaw audio do jednego interkomu - ale w międzyczasie... to samo stało się z drugim - czyli wszystko słychać, nie działa mikrofon... Jutro idzie do drugiej reklamacji w ciągu dwóch tygodni.

2. MONTAŻ W KASKU

Już wspomniałem, że kabelki są cienkie i bardzo długie, co trochę utrudnia rozłożenie zestawu audio wewnątrz kasku - można sobie radzić, podklejając kabelek tasiemką, żeby się nie plątał i przypadkiem go nie zahaczyć przy zdejmowaniu/zakładaniu kasku.

Montaż mikrofonów i głośników odbywa się w taki sposób, że najpierw do kasku przykleja się małe rzepy (z jednej strony jest naklejka z taśmą montażową 3M, z drugiej rzep). Mikrofon i głośniki mają swój rzep, dzięki czemu, teoretycznie, można łatwo później zestaw odkleić, zostawiając tylko rzepowe naklejki wewnątrz kasku...

Ale to tak fajnie nie działa. Nie każdy kask ma jawne miejsca do interkomu więc nie każdy przy pierwszej próbie poprawnie przyklei rzepy - próba demontażu kończy się wyrwaniem rzepa z kasku (taśma montażowa spod rzepa już się ponownie nie przyklei jeżeli była na styropianie bo zostaje na niej meszek). Jak nie rzep w kasku... to rozwala się klejenie przy rzepach mikrofonu przy próbie przeklejenia...

Gąbka do wklejanego mikrofonu jest dość słabo przyklejona i dość szybko odpadła. Gąbka na pałąkowym mikrofonie trzyma się lepiej.

Kupiłem nowy kask - przeklejałem zestaw i po prostu cały mam już poklejony taśmami montażowymi. Wygląda to bardzo tandetnie.

3. DZIAŁANIE INTERKOMU

Parametry interkomu - może nie były skrupulatnie sprawdzone - ale wydają się bardzo nie odbiegać od rzeczywistości.

Mam obecnie kask HJC RPHA MAX EVO - jest to szczękowiec - także nie jest wybitnie cichy, ale w czasie jazdy bardzo w nim nie szumi. Głośność interkomu jest niezła jeżeli chodzi o radio, komunikaty z nawigacji itp. - przy rozmowie z inną osobą przez interkom jest trochę słabiej i przy ok 90-100 już słyszalność jest słabsza (choć tutaj też wiele zależy od umieszczenia mikrofonu u rozmówcy - lub, czy się przypadkiem czasem nie odkleił ;) ).

Są rzeczy, które mnie irytują:

a) obsługa interfejsu na początku - dopóki nie wyuczysz się na pamięć - jest dość nieintuicyjna. Zwłaszcza... umieszczenie zmiany języka jako pierwsze z ustawień. Finał był taki, że za każdym razem, gdy się z kimś "parowałem", padała soczysta "k***wa" bo ja albo ktoś zmienił język na francuski ;)

b) brak możliwości słuchania informacji z innego źródła w trakcie działającego trybu interkom (np. wskazówki z Google Maps)
Są dwa sposoby, żeby to rozwiązać:
- manualnie przełączasz się na interkom jak chcesz gadać, na telefon jak chcesz słuchać komunikatów z map
- w trybie interkom, komunikaty z map będą przerywały rozmowę - co sprowadza się do każdorazowego rozłączenia interkomu - przedstawienia komunikatu - ponownego połączenia z interkomami (czemu towarzyszą komunikaty głosowe interfejsu interkomu). Jadąc w mieście - można oszaleć.

b1) żeby w ogóle rozkminić, jak wejść w taki tryb, że mapy będą aktywne w trakcie rozmowy przez interkom (telefon ma wyższy priorytet niż interkom) trochę musiałem nakombinować i okazało się, że Interphone F5MC obsługuje specyficzny profil bluetooth - HFP (Hands Free Protocol), czego nie obsługują Google Maps na Androidzie - i trzeba kombinować za pomocą dodatkowych aplikacji na telefonie (AudioBT). W iPhone podobno będzie spoko.

_____

Podsumowując - interkom działa i jest dobrze wykonany (pomijając kabelki), ale jednak drugi raz bym go nie kupił i jeżeli ktoś waha się, czy nie dołożyć 200 zł do czegoś solidniejszego, co ma bluetooth 4 i wycisza interkom przy komunikatach, zamiast go rozłączać - to niech się nie waha i kupi lepszy, oszczędzi sobie nieco irytacji;)

A jak mu wymienione wady nie przeszkadzają - to z f5MC będzie bardzo zadowolony;)



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Ja mam chińskiego T-Com'a i ten sam problem z rozłączaniem rozmowy przy komunikacie - potwierdzam to jest bardzo wkurzające i odradzam każdemu, komu zależy na jeździe np z Yanosikiem w trakcie rozmowy. Z tym, że mój kosztował za parę powiedzmy 400 zł i za te pieniądze warto. Pytanie co można kupić za rozsądne pieniądze, żeby kulturalnie zarządzało rozmową, komunikatami z telefonu i nawigacji jednocześnie.. ?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: QraC »

Cardo Packtalk / Smartpack - W trakcie rozmowy przez interkom można słuchać muzyki z telefonu, komunikatów z yanosika czy google maps, w przypadku gdy nie rozmawiamy przez interkom głośność z telefonu jest automatycznie zwiększana, gdy ktoś mówi przez interkom - zmniejszana. Połączenia nie są rozłączane.

Nie próbowałem jeszcze połączenia trójstronnego i interkomu tj. telefon --> navi --> interkom --> telefon. Jeżeli to się zgra i będzie działał interkom to będzie wszystko co trzeba.

Aha - tylko jeżeli mówimy o rozsądnych pieniądzach to to kryterium tu zastosowania nie ma.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

No niestety, 1500 za jedną słuchawkę to trochę słono..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: QraC »

Dlatego lepiej z kimś kupić duopacka - ja za packtalk 2 słuchawki dałem 2000.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Interkomy

Post autor: Raptor »

Ja mam chińskiego T-Com'a i ten sam problem z rozłączaniem rozmowy przy komunikacie - potwierdzam to jest bardzo wkurzające i odradzam każdemu, komu zależy na jeździe np z Yanosikiem w trakcie rozmowy.
Rozważam zakup drugiego T-coma ,jako intercom, bo przy jeżdzie solo +Yanosik bardzo sobie chwalę tego chińczyka, jak rozumiem problem to ,rozmawiasz z plecaczkiem a Yanosik nada komunikat tracisz łączność i co dalej żeby wrócić do rozmowy?


DL650 AK8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

On sam wraca do przerwanej rozmowy, z tym problemu nie ma. Problem polega na tym, że urozmaica to kilkoma PIŚNIĘCIAMI (głośniej nie umiem napisać ale daje po uszach mocno) + melodyjką powrotu do rozmowy z plecaczkiem. Całość trwa jakieś 10 sekund, za chwilę się powtarza bo Yanosik informuje drugi raz o zdarzeniu, generalnie mordęga. Poza tym nie mam większych uwag, rozmowa z plecaczkiem działa dobrze, jakieś 8 godzin wytrzymuje. Jakbym umiał ściszyć te piśniecia to by było do przyjęcia ale na razie nikt mi w tym nie umiał pomóc, może Tobie się uda - to się podziel :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Interkomy

Post autor: Raptor »

Dzieki Staszek,
a da się tak sparować Tcoma/y ,żebym np ja miał Yanosika ,a plecaczek muzyczkę , oczywiście wszystko z jednego smartfona? czy oboje jesteśmy skazani na muzykę + komunikaty Yanosika?


DL650 AK8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkomy

Post autor: staszek_s »

Raczej nie będziecie słyszeć oboje, nie ma współdzielenia muzyki z telefonu - albo rozmowa albo telefon. Właśnie dlatego się rozłącza i łączy ponownie. W czasie komunikatu Yanosika plecaczek nie słyszy niczego.
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Interkomy

Post autor: novy »

Plecaczek niech się podłączy do swojego telefona ;)


DL650 K5 Blue

Igi
AM
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:44

Re: Interkomy

Post autor: Igi »

Panowie a czy te T-comy łączą się z innymi interkomami? Kolega ma interphona, jedziemy razem i zastanawiam się czy się te dwa interkomy dogadają???



Awatar użytkownika
Trevor
A+B
Posty: 566
Rejestracja: 05 paź 2016, 20:13
Lokalizacja: PK

Re: Interkomy

Post autor: Trevor »

Koleżka od którego ja kupowałem T-Comy twierdzi,że udało mu się sparować z interkomem innej firmy ale nie pamiętał jakiej.
Musicie próbować,może akurat się uda.


W życiu musi być i dobrze i źle, bo kiedy jest tylko dobrze to niedobrze.

DL 650 2006

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Interkomy

Post autor: starcraft »

Powiem Wam że ci producenci nas oszukują.
Na większości pudełek jest pokazane 4 albo 6 albo 8 motocykli że mozna się parować i potem spotykają się kumple z różnymi intercomami przy wódce i szlag ich trafia bo wódka sie skończyła a parowania brak :)
Problem polega na tym ze te 4 czy 6 motocykli moze i sie sparuje ale pod warunkiem ze są z tej samej firmy.
Ale jeśli są różne to jedyna nadzieja w tym że przeważnie każdy intercom ma kanał A i B.
Czyli kanał A łaczymy z telefonem a kanał B z innym intercomem.
Jest mały chaczyk ponieważ do niedawna mało firm różnych dało sie sparować na kanale A albo B.
Ostatnio mojego pactalka sparowałem z midlandem i potem z n-com b5.
Oczywiscie po kolei a nie razem.
Wiec jak kupujecie intercom to weźcie pod uwage jakie mają kumple z którymi najwięcej jeździcie no chyba że nie macie ochoty się z nimi "parować" :)



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Interkomy

Post autor: Antyks »

Odświeżam temat.
Chyba czas zakupić interkom - ale jakoś średnio mi sie podoba obecnie wywalenie 2000 czy 1200 zł za 2 szt...
Więc pytanie czy jest tańszy , działający i pewny zamiennik.
Może ktoś z Was używa czegoś dobrego - co poradzi sobie ze sparowaniem jednoczenie 2 interkomów, telefonu i nawigacji...
Bardzo proszę o info jak ktoś z Was posiada i nie narzeka.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkomy

Post autor: Centrino »

@Antyks - wcześniej miałem midland btcity, teraz mam scale. Zakupu scali żałuję z kilku powodów. Mianowicie nie potrzebny mi w zasadzie interkom, który będzie miał zasięg nie wiadomo jaki gdyż i tak jak z kimś jeżdżę to większość ludzi nie ma interkomu. Dwa: jakość dźwięku w midlandzie był o niebo lepszy. Trzy: co z tego, że scala ma radio jak nie można sobie przełączać fal radiowych choćby przez telefon. Można to tylko zrobić przez serwis internetowy.

Generalnie, jeżeli chodzi o midlanda byłoby OK, gdyby nie to, że wytrzymał 3 lata. Troszkę w tym mojej winy gdyż upadł mi kask na interkom i nadłamało się mocowanie. Skutkiem tego było to, że podczas deszczu jechałem z dyndającym przy kasku interkomem (prawdopodobnie dostała się do niego woda przez złącze z kablami). Zanim dojechałem do sklepu z taśmą klejącą to interkom umarł.

Jeżeli potrzebujesz sprzętu do kontaktu z plecakiem to w zupełności wystarcza


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Wąski
A1
Posty: 93
Rejestracja: 18 lip 2017, 07:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Interkomy

Post autor: Wąski »

Może pora zainteresować się tematem krótkofalarskim? Ostatnio praktykowałem czajnis-solution Baofang krótkofalarskie plus laryngofon - opaska na szyje/krtań. Technologia na pozór prymitywna, niemniej stosowana przez pilotów oraz zmotoryzowanych "misiaczków". Dla mnie ...rewelacja. Z resztą...pomijając tematy audiofilskie, różnice cen interkomów , nawigacji ..motocyklowych / samochodowych wołają się o pomstę do nieba. Stwórców! Patrzysz...i nie grzmisz :twisted:


dl 2011

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”