IV zlot - Borne Sulinowo 7-9 czerwca 2019 - informacje iv-zlot-forum-borne-informacje-t2128.html ZAPISY ZAKOŃCZONE

Interkomy

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Otrzymał podziękowań: 23 razy
Kontakt:

Re: Interkomy

Postautor: Antyks » 04 maja 2018, 23:07

Wąski pisze:Może pora zainteresować się tematem krótkofalarskim? :

Chyba jednak pozostanę przy gotowcu, szczególnie że ma on współpracować przede wszystkim z nawigacją i telefonem, a dopiero w drugiej kolejności z innym interkomem :)
Jerzy
DL 650 AK9

czekol
A2
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postautor: czekol » 05 maja 2018, 00:35

Zamów na ali T-COMa i bedzesz zadowolony za jakieś 70usd za 2 szt z dostawą. Ja używam 3ci sezon i działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C
Otrzymał podziękowań: 26 razy
Kontakt:

Postautor: Struna » 05 maja 2018, 04:04

BT-S2 od majfrendów - cena spoko, jakość dobra, po prostu działa.
Gada przez telefon, transmituje dźwięki z navi czy innych apek, gada z pasażerem, radio ponoć też ma ( jakoś nie próbowałem, aczkolwiek w instrukcji napisane, że jest :) )

Z defaultu startuje w trybie połączenia z fonem, jak się chce z pasażerem gadać to jeden musi kliknąć krótko power, to przestawia w tryb interkomu, potem można znów kliknąć power i wraca na komunikację z fonem.
DL 650 AK7, VTR 1000F - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
novy
A+B
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postautor: novy » 08 maja 2018, 07:03

Jeśli ktoś słucha radia przez interkom to wg mnie te wbudowane są o dupę rozbić bo i tak trzeszczy. Ja wreszcie znalazłem rozwiązanie tego problemu i używam replaio radio na telefonie. Różnica między innymi radiami jest taka że między ulubionymi stacjami można przełączać się przyciskiem interkomu.
DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
raduch85
A
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: raduch85 » 09 maja 2018, 14:11

Właśnie się rozglądam za jakim takim cudem co by dawało rade połączyć się w razie wojny i z plecaczkiem i chociaż z dwoma kompanami.
I z tego co się zorientowałem to większość producentów robi nas w balona, gdyż taki interphone czy chińska podróba t-rex (sena) czy inne egzemplarze mają pięknie napisane do 6-8 kierowców ALE...
Jak ktoś powyżej napisał są to interkomy z dwoma odbiornikami /nadajnikami bluetooth czyli jeden łączy się maksymalnie z dwoma innymi. W grupie większej niż 3 osoby jest to wtedy połączenie pomostowe. A jak wiadomo ciągnie to za sobą wady i zalety. Zalety można wydłużyć dystans pomiędzy kierownikami.
Wady jeżeli interkom z końca stawki przejedzie na przód to może stracić połączenie z grupą.
Jeżeli ktoś w środku stawki dostanie telefon to rozłącza go z grupy i dzieli ja na dwie mniejsze.
Można mnożyć tych przykładów.
Chyba tylko najnowsze rozwiązania typu packtalk tak nie działają, ale mogę się mylić bo nie maiłem możliwości spotkać się z tym urządzeniem.
Droga zabawa te urządzenia masakra.
Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Kontakt:

Postautor: Antyks » 09 maja 2018, 15:39

T-com kupiony i zamontowany. W piątek przetestuje :)
Jerzy
DL 650 AK9

rasik
A

Re: RE: Re: Interkomy

Postautor: rasik » 09 maja 2018, 17:53

Antyks pisze:T-com kupiony i zamontowany. W piątek przetestuje :)
Antyks ty masz jakies uklady w Chinach ze tak szybko przyszedł?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Kontakt:

Postautor: Antyks » 09 maja 2018, 19:01

Na alledrogo i trochę drożej, ale za to z oficjalnej normalnej firmy z gwarancją. 30 godzin od zamówienia paczuszka była. Czasami nie opłaca się zbyt oszczędzać.
Jerzy
DL 650 AK9

Awatar użytkownika
QraC
A+B
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Postautor: QraC » 10 maja 2018, 10:56

raduch85 pisze: Chyba tylko najnowsze rozwiązania typu packtalk tak nie działają, ale mogę się mylić bo nie maiłem możliwości spotkać się z tym urządzeniem.
Droga zabawa te urządzenia masakra.

Urządzenia z technologią DMC działają na innej zasadzie.
W Cardo Smartpack - 4 użytkowników, w Cardo Packtalk do 16 z tym że jednocześnie może mówić 6. Cardo Packtalk przetestowany w 5 userów na dystansie 4.600 kilometrów. Każdy z nas miał połączony do tego telefon, ja dodatkowo jeszcze nawigację. Oprócz tego muzyczka z telefonu leciała sobie przyjemnie... żadnych problemów. Rzadko bo rzadko ale czasem wywaliło kogoś, wystarczyło off/on i wszystko było ok.
Zasięg podawany we wszystkich interkomach jest tylko TEORETYCZNY. W praktyce na dwóch Packtalkach na autostradzie około 800m. Przy 5 userach ciężko było stwierdzić ile, ale wystarczało spokojnie...
Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->> Suzuki V-Strom 650 XT - NA SPRZEDAŻ !!! -->> Suzuki V-Strom 1000

Ride Through Life

Awatar użytkownika
raduch85
A
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Postautor: raduch85 » 11 maja 2018, 19:35

Narazie zastanawiam się nad budżetowa wersja czyli t- max. No ale.. Zero opinii recenzji itp.
Sam przedstawiciel producenta nie potrafi dokładnie określić co wersja europejska ma takiego innego w audio. Bo niby ma lepsze od chińskiej ale dlaczego tak jest z punktu technicznego to już odpowiedzi nie dostałem. Napewno różnią się kolorem :-)
Zastanawiam się i czekam na opinie kolegi co do tej firmy.
Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
novy
A+B

Postautor: novy » 11 maja 2018, 20:18

Ten chiński t-com jakością dźwięku nie grzeszy. Na początku myślałem że po prostu takie kiepskie głośniki. Miałem głośniki z dobrych słuchawek , rozmiar był podobny więc wymieniłem ale że tak powiem d..y nie urwało. Jest może deczko lepiej - trochę lepsze wysokie tony jednak w porównaniu do tego jak grały te głośniki podłączone jackiem to .. nie ma porównania :)
DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
malutki
A1
Kontakt:

Postautor: malutki » 11 maja 2018, 22:08

A ja jestem zadowolony. Słucham muzy na moto cały czas i dają rade. Jedyno co to po dwóch latach intensywnego użytkowania bateria zasłabła. W środku jest 400mah, zamówiłem od majfrendów,o podobnym rozmiarze 500mah jeżeli przeszczep się uda to git. Jedyne co to chyba nie da się sparować z innymi interkomami ale nie próbowałem

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”