Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Pany, mam problem z połączeniem BT z intercomem scala rider g9 i xiaomi mi6. System tel. miui global 11.06, android 9.
Telefon wyszukuję urządzenie, łączy się, paruje... Ale w menu BT jest informacja "połączono (brak dzięków telefonu) aktywne multimedia" Pomimo, że są włączone wszystkie trzy opcje (dźwięki multimediów, telefonu i udostępnienie kontaktów).

Skutkuje to, samoistnym rozłączanie się telefonu po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji (youtube, google maps, yanosik)

Dodam, że inne telefony np. mi5 (miui 10), huawei pro 9 (miui 12) mają stabilne, normalne połączenie z intercomem.. Wszystko działa poprawnie.

Wiem, że mi6 wsparcia się już nie doczeka, ale może są jakieś czary mary, aby problem rozwiązać ;)

Koś, coś doradzi?

BTW, mam też problem z telefonem i słuchawkami JBL Tune 700bt, czasami spotify lubi się przyciąć i nie podawać dźwięku.. Ten problem rozwiązałem, puszczając muzykę przez amplituner :mrgreen:

Pozdr.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Jak sobie aktywujesz opcje programistyczne, to można zmieniać typy kodeków, zgodności itp - to może pomóc.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:
23 maja 2022, 21:35
Jak sobie aktywujesz opcje programistyczne, to można zmieniać typy kodeków, zgodności itp - to może pomóc.
Wiem o czym mówisz, byłem tam już :mrgreen: Niestety chińczyk coś zrobił i nie mogę zmieć na src, acc, itp... Tylko opcja domyślne.


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Może da się jakąś aktualizację do tego fona zapodać ( niekoniecznie full oficjalną )


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:
23 maja 2022, 22:39
Może da się jakąś aktualizację do tego fona zapodać ( niekoniecznie full oficjalną )
Niby można miui12 ale ponoć mało stabilne jest.. Cholerna!
Bo xlmoto paczkę przysłało ;) i znów gryzę temat tego interkomu..


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

E tam mało stabilne - kupa urządzeń na tym śmiga i nie pa problemów...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: bojaco »

Czołem. Znacie jakiś tani interkom, ta do 300 pln, który by dał się połączyć z Sena SMH5? Szukam do kasku żony, jazda raz, dwa razy w roku więc nie ma sensu szaleć z czymś bardziej wymyślnym.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Jaką masz wtyczkę zasilania?
Ja mam też interkom od ckitajca i posrane gniazdko. Tylko jakiś kabel od Cannona pasuje.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

szuwarek pisze:
17 cze 2022, 09:11
Czołem. Znacie jakiś tani interkom, ta do 300 pln, który by dał się połączyć z Sena SMH5? Szukam do kasku żony, jazda raz, dwa razy w roku więc nie ma sensu szaleć z czymś bardziej wymyślnym.
Dołóż 54 zł i kup 100% kompatybilny.
https://www.xlmoto.pl/akcesoria-motocyk ... PIA-127302

albo chinol BT-S2, jak gość w tej opinii pisze:
https://www.moto-opinie.info/?action=sh ... uktu=10709
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: karacz »

Korzysta ktoś z SRL 2 w kasku SHOEI?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

ja

"Twoja wiadomość zawiera 2 znaki.
Wiadomość musi zawierać co najmniej 4 znaki."

no to dopisałem cokolwiek :)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: karacz »

To teraz jak to wygląda, możesz napisać kilka słów?
Rozumiem, że SRL 2 i SRL mesh to dwa inne interkomy?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

Nie wiem, co konkretnie chciałbyś wiedzieć. Przesiadłem się z chińczyka półtora roku temu. W końcu zrozumiałem koncepcję parowania dwóch telefonów i interkomu obcego (uniwersalnego), i już wiem, np. czemu wcześniej cardo łączył się kiedy chciał (bo nie kiedy chciał, tylko kiedy tomtom się nie wtryniał), albo że tomtom nigdy nie będzie mnie nawigował głosowo. Bateria nadal wytrzymuje cały dzień gadania, a w meshu senowym nie miałem okazji jeździć (tylko w parze, zasięg spoko).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

karacz
A
Posty: 401
Rejestracja: 14 sie 2019, 17:40
Lokalizacja: WLKP

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: karacz »

Najważniejsze to w sumie, czy połączę się z innymi markami w jednym momencie np. z Cardo bold + jakiś chińczyk w konferencji. Przy aktualnym Interphonie Avancie, cardo bold i chińczyku jest to niemożliwe z moimi umiejętnościami xd w sensie cardo łączy się z jednym i drugim, ale na innych kanałach i nie może zrobić konferencji, a avant to w ogóle nieogarnia takiej technologii xd

I pytanie czy jest sens dorzucać 1,5k zł do kasku za ponad 2k zł czy to ładnie działa, jakość wykonania jest super, głośniki działają pięknie itp Czy podczas rozmowy z innym interkomem + nawigacja to interkom rozłącza rozmowę i daje głos z nawigacji, czy robi to w trakcie bez rozłączania?



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

Sena SLR2 ma kilka profili parowania.
GPS - tomtom go nie wspiera, tomtom potrafi tylko jako telefon albo jako klient aplikacji MyDrive na telefonie.
Universal interkom - tu możesz podpiąć chinola albo cardo, ale tylko jedno na raz
Phone 1 - podepniesz oczywiście telefon, ale również tomtoma, obcy interkom (cardo, chńczyk)
Phone 2 - j.w.
no i mesh firmowy, czyli wszystkie seny w okolicy, zdaje się, że jest nawet opcja pogadania broadcastem, tzn. jak jakaś sena znajdzie się w zasięgu, to pogada a'la cb-radio, tyle, że w duplexie :-)
i jeszcze jakieś multimedia czy coś, nie testowałem.

Ja mam sparowane w trójkąt: sena 1st phone - mój telefon, sena 2nd phone - tomtom jako telefon i w końcu tomtom z moim telefonem w trybie transmisji danych (tj. MyDrive, czyta mi SMSy, messengera itp.).

Jak dodałem do tego trójkąta chińczyka freedcom na kanale universal intercom, to zasięg i jakość połączenia były bardzo przyzwoite. Z powodu nieogarniania kuwety w wakacje z cardo sparowany byłem jako 2nd phone (więc tomtoma był sobie a muzom) - jakość fatalna - trzaski, przydżwięki, zasięg może 200 m, może mniej. Podejrzewam, że w trybie universal byłby taki, jak z chińczykiem, czyli dobry.

Jak odbierałem telefon (1st phone), to 2nd phone odłączał się, a ponieważ mój kask robił za przekaźnik do seny drugiego kolegi, to podczas mojej rozmowy telefonicznej oni się nie słyszeli. Podobnie jak kolega w cardo odebrał telefon (a był u mnie jako 2nd phone, przypomnę), to po zakończeniu rozmowy musiał się popukać w kask, żebym ja go ponownie przyłączył do grupy. W trybie universal intercom jeździłem tylko w parze z chińczykiem i tu po zakończeniu telefonowania interkom interkomy łączyły się samoczynnie.

Dlatego z utęsknieniem wyglądam dnia, kiedy mesh cardo i seny będą kompatybilne (podobno pracują nad tym już), a póki co polecam firmowe interkomy tej marki, co Twoich kumpli, z którymi najczęściej latasz.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

@PiotrEm - dobrze to podsumowałeś.
Ja mam teraz Cardo i byłem zadowolony - ale w połączeniu jeszcze z Garminem i dodatkowo z Hondą, to jest loteria - nie mogę znaleźć zależności.
Generalnie muszę zrobić z tego porządny doktorat, a nie taki jak dotąd po łebkach...


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

martinoo
A2
Posty: 230
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:08
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: martinoo »

Próbuje jeszcze przebrnąć w temacie interkomów.
Generalnie chodzi mi o stałe połaczenie pasażer i nawigacja ( TT ). To co teraz posiadam to mi rozłącza pasażera, dostaje komunikat z navi i wraca do połaczenia. Oczywiście jeszcze możliwośc spięcia tego z telefonem.
Oglądałem te zestawy cardo, ale nie wiem czy będzię ok. Nadwyżkę finansową wolę przeznaczyć na paliwo :)



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4511
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Centrino »

@martinoo - jakbyś decydował się na cardo to polecam moją osobę, postaram się zrobić dobrą cenę.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1259
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: MrWaski »

martinoo pisze:
23 mar 2023, 10:18
To co teraz posiadam to mi rozłącza pasażera, dostaje komunikat z navi i wraca do połaczenia.
Mam T-COM-a i też mnie rozłącza nawigacja. Dlatego powyłączałem prawie wszystko w nawigacji, a w Yanosiku zostawiłem tylko suszarki i radary.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 655
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: andrus75 »

Mam lexin R6 i też tak jest. Już sobie dałem spokój i jak jadę z pasażerem to nawigacja tylko wizualnie a jak sam to dźwięk z nawigacji/smartfona

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”