Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Centrino »

Informacja od Cardo:

Wprowadzając nową aktualizację oprogramowania, Cardo oferuje swoim użytkownikom wolność - bezproblemowe parowanie ze wszystkimi wiodącymi markami interkomów Bluetooth.

Nowa aktualizacja.

Wczoraj popołudniu Cardo podało do publicznej wiadomości informację o nowej aktualizacji oprogramowania dotyczącej łączności Bluetooth. Dzięki najnowszej wersji oprogramowania łączenie się z urządzeniem Bluetooth innym niż Cardo jest teraz tak bezproblemowe i płynne, jak łączenie się przez Bluetooth z innym interkomem Cardo.
Dla kogo?

Cardo posiada już w swojej ofercie łączność między interkomami różnych marek (dzięki standardowi Obi), jak również promuje swoją wiodącą technologię siatki Mesh, jednak programiści Cardo podjęli się wyzwania - umożliwić połączenie z większą ilością interkomów innych wiodących marek.

Nowa aktualizacja zapewnia prostą łączność za pomocą Bluetooth z bieżącej generacji urządzeniami firm: Sena, Midland i Uclear. Od teraz wszyscy użytkownicy będą dysponować takimi samymi wrażeniami z korzystania z tej samej marki interkomu, bez kłopotów ze skomplikowanym parowaniem i frustracji, takich jak utrata połączenia telefonicznego lub utrata możliwości odbierania instrukcji głosowych z nawigacji. Jedyna funkcja, która nie jest obsługiwana w łączności między markami to udostępnianie muzyki, podobnie jak nie jest ona obsługiwana pomiędzy dwoma produktami Cardo różnej generacji.

Na pewno nie będzie tej opcji posiadał packtalk Slim, nie wiem jak Bold


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Slim i Bold chyba są tożsame - sprawdzę zaraz po powrocie z pracy, czy jest jakaś aktualizacja do mojego Balda


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

slash
A2
Posty: 276
Rejestracja: 26 sty 2020, 14:14

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: slash »

To jest dziennik zmian tylko dla edge / neo i tego co funkcjonalności w formie abonamentu.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka




Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Centrino »

Z tego co wiem to ma dotyczyć także Spirit i freecom 2x i 4x, Edge, Neo i Custom. Brak właśnie info o Bold


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

Właśnie dostałem info z aplikacji cardo na telefonie że jest do pobrania aktualizacja. Będziemy więc aktualizować interkom ;)
Choć i tak do tej pory ładnie się łączył na wyjeździe z Sena czy Interphonem po BT. :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: motostopem »

Jak coś to SC2 Schubertha łączy się bez problemu z interphone na trybie anycom


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

Nowy soft do Packtalk Edge dostępny od wczoraj.
Release notes 3.4

The update you’ve all been waiting for. Cardo Dynamic Mesh (DMC) and Sena Mesh 2.0 intercoms can now cross-communicate reliably!

Just use a Bluetooth bridge between a single Cardo DMC and a Sena Mesh* unit, and you are good to go! The Bluetooth connection will automatically recover in case of disconnection keeping the combined group together * Not including Sena Spyder and other mesh-only units by Sena.
Also, the intercom experience on the Sena side has been improved, allowing for a more reliable audio multi-tasking experience (yes, we take care of our competitor’s units as well).
We have improved our fast charging, making it even more robust and reliable.
As always, we took care of removing some bugs from your windshield, so your ride is pitch-perfect and clear.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Czyli Bold się nie łapie. Pytanie, czy jak kupię sobie Edge, a Joli dam Bolda,to będę mógł gadać jednocześnie do Bolda i do Mesha Seny?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

No Bolda masz po meshu a sene w najgorszym wypadku po BT na bridgu (tak jak mieliśmy na wyjeździe)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: paciks »

pojawił się filmik pokazujący "live connection" pomiędzy meshami Cardo i Seny:


DL650 2012

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Potrzebna mi pomoc w wyborze interkomu z aktualnej oferty.
Trochę poczytałem w temacie, ale oferta na ten rok się zmieniła i możliwe, że to co było, to już nie jest aktualne. Może ktoś jest na bieżąco i podpowie.
Szukam interkomu (2, 3 szt) dla max 6 użytkowników a dokładniej dla 4 tak realnie.
Musi być na maxa tanio (Czyli FredConn i chinczyki).
I interkom musi się łączyć z interkomem @PiotrEm - warunek konieczny :)
Ten najtańszy na Ali da radę wyciągnąć za 140 zeta, ale myślałem o S Pro za 180, bo 40 złotych to już nie majątek a da się ładować w czasie jazdy i gadania.
Z górki dzięki za pomoc.

Senna i inne odpadają, bo są poza moim zasięgiem finansowym.
Ocena: 5.88235%


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Xj6 »

Nic nie polecę, bo sam kupiłem dopiero Freecoma 2x za 666 zł, ale zast się jak działa interkom za 140 zł? Bo skoro działa jak ten mój za 666 zł, to jednak mocno przepłaciłem i twój post jest dla mnie, dosłownie, cenną nauczką.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Xj6 pisze:
23 lut 2024, 08:56
Nic nie polecę, bo sam kupiłem dopiero Freecoma 2x za 666 zł, ale zast się jak działa interkom za 140 zł? Bo skoro działa jak ten mój za 666 zł, to jednak mocno przepłaciłem i twój post jest dla mnie, dosłownie, cenną nauczką.
Mój stary był za 150 zeta z osprzętem na dwa kaski i do tej pory działa (5 lat), ale już dziadzieje aku i trzeba często ładować. Problem, że go nie da się ładować w czasie jazdy. Jedno gniazdko (posrany standard)
Kupuje u chinczyka, ale bez lektora i tak po prawdzie bez gwarancji, ale tanio.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 657
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: andrus75 »

Ja mam lexina lx-r6 kilka lat i tam jest osobne gniazdo ładowania. Teraz kupiłem freedconn i tu jest dużo lepiej z dźwiękiem ale w trakcie jazdy nie doładujesz. Poza tym lexin na multum malutkich przycisków co może denerwować

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

Ja mam Senę SLR2 (tak na marginesie, jakby ktoś dociekał, z czym ma być kompatybilny :-))
I podczas ładowania nie gada. Jak podczas gadania podłączę ładowanie, to się wyłącza. Myślę, że to jest zabezpieczenie przed ew. awarią, która mogłaby w ekstremalnym przypadku zakończyć się zapłonem baterii i poparzeniem (i grubym odszkodowaniem).
Podobne zjawisko obserwuję w telefonach z szybkim ładowaniem. Jak tylko ruszę telefonem i włącza się ekran, ładowanie spowalnia, żeby w ręku nic nie wybuchło.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

PiotrEm pisze:
23 lut 2024, 21:38
Ja mam Senę SLR2 (tak na marginesie, jakby ktoś dociekał, z czym ma być kompatybilny :-))
I podczas ładowania nie gada. Jak podczas gadania podłączę ładowanie, to się wyłącza. Myślę, że to jest zabezpieczenie przed ew. awarią, która mogłaby w ekstremalnym przypadku zakończyć się zapłonem baterii i poparzeniem (i grubym odszkodowaniem).
Podobne zjawisko obserwuję w telefonach z szybkim ładowaniem. Jak tylko ruszę telefonem i włącza się ekran, ładowanie spowalnia, żeby w ręku nic nie wybuchło.
Dzięki za info :)


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: gorghu »

A Cardo (Bold/Edge) można używać bez problemu podczas ładowania. Choć jak się używa do ładowania nieoryginalny kabelek to interkom działa tylko w trybie odbioru (można słyszeć co inni mówią do ciebie, natomiast ty nie nadajesz). Na oryginalnym kabelku nie ma żadnych problemów i wszystko działa podczas ładowania.

To tak informacyjnie jakby się ktoś zastanawiał ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

gorghu pisze:
23 lut 2024, 22:21
A Cardo (Bold/Edge) można używać bez problemu podczas ładowania. Choć jak się używa do ładowania nieoryginalny kabelek to interkom działa tylko w trybie odbioru (można słyszeć co inni mówią do ciebie, natomiast ty nie nadajesz). Na oryginalnym kabelku nie ma żadnych problemów i wszystko działa podczas ładowania.

To tak informacyjnie jakby się ktoś zastanawiał ;)
Potwierdzam :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Tomek 69 »

Ja mam freedconn t-max s v 3 pro i można go ładować podczas używania nic nie rozłącza można spokojnie rozmawiać . Realny zasięg między 2 interkomami około 800 metrów bez zakłóceń. Teraz jest już v 4 pro z komunikatami po polsku.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Tomek 69 pisze:
23 lut 2024, 22:54
Ja mam freedconn t-max s v 3 pro i można go ładować podczas używania nic nie rozłącza można spokojnie rozmawiać . Realny zasięg między 2 interkomami około 800 metrów bez zakłóceń. Teraz jest już v 4 pro z komunikatami po polsku.
właśnie nad tym się zastanawiam. Nie za duży jest?


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”