Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Tomek 69 »

wymiary: 88x53x31mm
waga: ok. 55g
Ocena: 5.88235%


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Tomek 69 »

W RRmoto mają można zobaczyć jak wygląda i działa. Ja jestem zadowolony mam jeszcze pilota do niego.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: KroQ »

Ja osobiście jeszcze nie mam żadnego interkomu. Oczywiście zastanawiam się nad zakupem - co wybrać. W sumie większość sam śmigam, kilka razy się ze znajomym (jednym czy drugim) gdzieś wybiorę, ale żaden nie ma. (Jeden to ogólnie stwierdził, że sam też by coś zakupił, ale zdał by się na moją opinię - ale jak podałem cenę np. cardo - to o mały figiel z butów kolegę nie wyrwało ;) ). Brałem pod uwagę coś markowego (droższego), ale czy to ma sens - nie wiem. Różne opcje brałem pod uwagę i tak zwlekam, zwlekam. Ostatnio przeglądałem FreedConny - różne opinie. Właśnie T-MAX S V4 Pro, FX, ale wpadł w oko również FX V2 PRO (niby z mesh). Nigdzie jednak nie znalazłem testów z tym mesh.
Czy Ktoś z forumowiczów posiada takowy?
W sumie czego by się spodziewać - dobrej jakości dźwięku (muzyka, rozmowy tel.) - bo radio w interkomie to ja raczej przy takich urządzeniach to traktuję jako "zbędny i raczej nieprzydatny" dodatek (to nie puszka z radiem i anteną).


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Xj6 »

Ja kupiłem dwa tyg temu na alegro nowy freecom2x za 666 zł. Ja nie wiem czy ta cena wywala z butów.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: staszek_s »

Ktoś śledzi rynek komunikatorów internetowych? Zasięg coraz lepszy a to by załatwiało problem kompatybilności i zasięgu.
Mam na myśli oczywiście apke na telefon.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

Ciekawy ten Fx . Szkoda, że nie ma testów.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: MrWaski »

Zainteresował mnie bardzo!

"FX PRO jako jeden z nielicznych interkomów na rynku posiada możliwość słuchania muzyki lub komunikatów nawigacji w tle rozmowy interkomowej. Interkom wycisza radio FM, muzykę z telefonu lub komunikat nawigacji gdy coś mówimy. Zarządza tym system słuchawek HI-RES. Wszystko dzieje się automatycznie."

Do tej pory, każdy komunikat z nawigacji, rozłączał mnie z plecaczkiem. :oops: Trwało to długie sekundy i było bardzo wkurzające. Korci mnie wymiana starego Freedconna na ten nowoczesny FX.

PS
Nie bardzo łapię, w jaki sposób działa automatyczne dołączanie do grupy bez konieczności parowania?! Znaczy, jak będę się mijał z jakimś obcym motórem mającym ten system, to nas samo bez pytania sparuje i będziemy się słyszeć?


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

MrWaski pisze:
25 lut 2024, 10:57
PS
Nie bardzo łapię, w jaki sposób działa automatyczne dołączanie do grupy bez konieczności parowania?! Znaczy, jak będę się mijał z jakimś obcym motórem mającym ten system, to nas samo bez pytania sparuje i będziemy się słyszeć?
To byłoby niegłupie. We wszystkich samochodach powinni taki system łączności krótkiego zasięgu (<100m) zamontować, żeby można było coś komuś powiedzieć (aktywacja jak klakson, tylko "paszczowo"). Jak w sklepie jadę wózkiem i chcę się przecisnąć albo kogoś przepuścić, to mówię przepraszam albo proszę. Jest miło i bezpiecznie. Jadąc samochodem nie mogę. Taki system na pewno istotnie przyczyniłby się do zmniejszenia agresji i ilości wypadków w mieście, szczególnie na skrzyżowaniach czy podczas krążenia po parkingu.
Ocena: 5.88235%


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: MrWaski »

Znalazłem na Ali taką wersję: https://pl.aliexpress.com/item/10050050 ... ry_from%3A w niezłej cenie i z 10-dniową dostawą.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2024, 11:28 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
25 lut 2024, 10:57
Do tej pory, każdy komunikat z nawigacji, rozłączał mnie z plecaczkiem. :oops: Trwało to długie sekundy i było bardzo wkurzające.

A nie masz czasem ochoty, żeby... pobyć trochę bez plecaczka, tak bardziej offline :lol: :twisted:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: MrWaski »

Wtedy jadę sam. ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »

Interior motocyklowy służy głównie.. moim zdaniem. i taki powinien być.....

Do odbierania telefonów bez odrywania rąk od kierownicy.

Rozmowy z współtowarzyszem podróży ... i innymi

Słuchania muzyki .

Ostrzeżeń z komórkowej aplikacji np. Yanosik .

ale też może służyć. dla osób którzy chcą np nagrywacć kamerka swoje wojarze do podłączenia się bezpośrednio z kamerą. tak jak ja to zrobiłem z GoPro 12 i coś tam peplac do mikrofonu blututa a głos nagrywa się w kamerze i niema tych szumów podczas nagrywania .....głośnik wyłączył się automatycznie .
Nie wiem czy każdy interkom tak ma ja mam pactalca cardo i tak ma nie muszę żadnych kabelków łączeń itd . robić .

Mikrofonem jest ten od blututa tyle że wtedy niepolacze się z telefonem ale ja ma cardo pierwszego wypustu ponad 6 letnie ciekawo czy nowe wersje można podłączyć i z kamerka i z telefonem.
Ale warto tak myślę wziąć to pod uwagę podczas zakupu.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Ciok »

MrWaski pisze:
25 lut 2024, 11:27
Znalazłem na Ali taką wersję: https://pl.aliexpress.com/item/10050050 ... ry_from%3A w niezłej cenie i z 10-dniową dostawą.
Czyli zostaje FX i T-MAX S V4 Pro.
Będę musiał podjąć decyzję. Fx z tym wyciszaniem to mega mnie przekonuje, ale S V4 niższa cena..

@Oskar. Ja głównie słucham muzyki, Yanosika i nawigacji. To wyciszanie i z dwóch źródeł to super sprawa, jak działa. Żaden komunikat ci nie zginie.. ;)


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »



Otto mi chodziło tylko że ja ma tego starszej generacji interkoma. ale tak samo działa sory że po angielsku ale pewnie dla forumowiczom to nie problem ..

Tylko taka sugestia ale każdy kupuję co chce ...a tak nm. 12 GoPro mają możliwość ze sobą parowania przez kodem QR ale nad tym muszę popracować No i drugą 12 kupić ..
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: motostopem »

PiotrEm pisze:
25 lut 2024, 11:24
MrWaski pisze:
25 lut 2024, 10:57
PS
Nie bardzo łapię, w jaki sposób działa automatyczne dołączanie do grupy bez konieczności parowania?! Znaczy, jak będę się mijał z jakimś obcym motórem mającym ten system, to nas samo bez pytania sparuje i będziemy się słyszeć?
To byłoby niegłupie. We wszystkich samochodach powinni taki system łączności krótkiego zasięgu (<100m) zamontować, żeby można było coś komuś powiedzieć (aktywacja jak klakson, tylko "paszczowo"). Jak w sklepie jadę wózkiem i chcę się przecisnąć albo kogoś przepuścić, to mówię przepraszam albo proszę. Jest miło i bezpiecznie. Jadąc samochodem nie mogę. Taki system na pewno istotnie przyczyniłby się do zmniejszenia agresji i ilości wypadków w mieście, szczególnie na skrzyżowaniach czy podczas krążenia po parkingu.
W interkomach z meshem tak jest jak się jest na kanale otwartym, ja będą na wycieczkach kilka razy rozmawiałem sobie z różnymi ludźmi :D
Ocena: 5.88235%


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: PiotrEm »

motostopem pisze:
26 lut 2024, 18:23
PiotrEm pisze:
25 lut 2024, 11:24
MrWaski pisze:
25 lut 2024, 10:57
PS
Nie bardzo łapię, w jaki sposób działa automatyczne dołączanie do grupy bez konieczności parowania?! Znaczy, jak będę się mijał z jakimś obcym motórem mającym ten system, to nas samo bez pytania sparuje i będziemy się słyszeć?
To byłoby niegłupie. We wszystkich samochodach powinni taki system łączności krótkiego zasięgu (<100m) zamontować, żeby można było coś komuś powiedzieć (aktywacja jak klakson, tylko "paszczowo"). Jak w sklepie jadę wózkiem i chcę się przecisnąć albo kogoś przepuścić, to mówię przepraszam albo proszę. Jest miło i bezpiecznie. Jadąc samochodem nie mogę. Taki system na pewno istotnie przyczyniłby się do zmniejszenia agresji i ilości wypadków w mieście, szczególnie na skrzyżowaniach czy podczas krążenia po parkingu.
W interkomach z meshem tak jest jak się jest na kanale otwartym, ja będą na wycieczkach kilka razy rozmawiałem sobie z różnymi ludźmi :D
Zajrzałem do mojej instrukcji (Sena SLR2, ma mesha do 8 uczestników rozciągniętych do 1,6 km). Open Mesha nie ma. Inne modele mają. Jak zwykle, zezowate moje szczęście :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Online
Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: MrWaski »

Czy meshe FreedConna mają kanał otwarty? Coraz bardziej mnie korci, by go kupić.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: KroQ »

@MrWaski Jak wspominałem, nie znalazłem jeszcze testu - więc nie mam pojęcia. Ta wersja co wystawiłeś z Ali do zakupu, to wg mnie jest bez mesh - czyli zwykła (różni się też wyglądem).


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Tomek 69 »



Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: KroQ »

Tomek 69 pisze:
27 lut 2024, 18:09
https://allegro.pl/oferta/interkom-moto ... 4981683975
Tu wersja z mesh
Dokładnie. To samo mam w "obserwowanych". Co ciekawe - nawet nie wiem kiedy to się pojawiło, ponieważ na stronce polskiego dystrybutora nawet nie ma opisu i instrukcji do tego FX 2 Pro (z mesh).
i Bądź tu mądry człowieku ;)


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”