Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: starcraft »

QraC pisze:
artsys pisze:
Jak jeździmy na zakrętach w grupie zdarza nam się wyprzedać "na ślepo". Pierwszy widzi więcej i nadaje - "czysto" i można śmigać nie przejmując się brakiem widoczności. Także komunikaty w drugą stronę "zbliża się coś z tyłu, zabiera się za wyprzedzanie" czy ostrzeżenia o krowich plackach na asfalcie zwiększają bezpieczeństwo.

A że się w grupie dobraliśmy z podobnym poziomem humoru i polubiliśmy, to nawet wiadomości w stylu: "o, tą to bym adoptował" nadają dodatkowy smaczek wyprawie :)
Od kilku lat tak jeździmy i powiem szczerze nie wyobrażam sobie teraz inaczej :)
No niby tak ale jak prowadze i ryzykuje w tych ślepych zakretach to wystarczy trzymać w miare koło i jeśli ja wjechałem to drugi i trzeci też wjedzie i nie zawracają mi dupy pytaniami czy jest skoro ja już myśle jak przeżyć kolejny zakręt ale każdy ma inne sposoby :)



artsys
AM
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:17

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: artsys »

starcraft pisze:
No niby tak ale jak prowadze i ryzykuje w tych ślepych zakretach to wystarczy trzymać w miare koło i jeśli ja wjechałem to drugi i trzeci też wjedzie i nie zawracają mi dupy pytaniami czy jest skoro ja już myśle jak przeżyć kolejny zakręt ale każdy ma inne sposoby :)
Jak prowadzisz grupę to ryzykujesz na ślepych zakrętach (rozumiem, że wyprzedzanie) i zachęcasz, żeby grupa szła w Twoje ślady?

Hmmm, jednak trochę inaczej rozumiem choćby podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, ale co ja tam wiem?



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

@starcraft No cóż... jeśli jeździsz tak na limicie to może to faktycznie być upierdliwe, ale jak i stwierdził przedmówca - trochę ryzykowne... ja raczej mówię o sytuacjach kiedy nie musisz walczyć o przeżycie w każdym zakręcie ;) Czyli przekładając na nasz język: przy szybszej jeździe turystycznej, ale nie zapierdzielaniu...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: starcraft »

artsys pisze:
starcraft pisze:
No niby tak ale jak prowadze i ryzykuje w tych ślepych zakretach to wystarczy trzymać w miare koło i jeśli ja wjechałem to drugi i trzeci też wjedzie i nie zawracają mi dupy pytaniami czy jest skoro ja już myśle jak przeżyć kolejny zakręt ale każdy ma inne sposoby :)
Jak prowadzisz grupę to ryzykujesz na ślepych zakrętach (rozumiem, że wyprzedzanie) i zachęcasz, żeby grupa szła w Twoje ślady?

Hmmm, jednak trochę inaczej rozumiem choćby podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa, ale co ja tam wiem?
Nie chodzi o wyprzedzanie a jazde "dynamiczną" przez ślepe zakręty w grupie.
Wg mojej logiki, jesli wjechałem w zakręt i nadal jade to kierownik za mną ma bezpieczną drogę przed sobą.
Ryzykuje zawsze ten kto prowadzi przez takie zakręty i wg mnie powinien być dość skupiony na tym co robi a nie rozmawiać z innym o kursie franka szwajcarskiego czy temperatury pieczenia ligawy hahahaha

I jeżdże bezpiecznie co pewnie niektórzy mogą potwierdzić.
Bo każdy ma inny "zakres" bezpeczeństwa i nie jest tak jak napisane wyzej ze ja kogoś zmuszam do niebezpiecznej jazdy i ryzykuje ich życie.
Jade swoim tempem i kto chce to jedzie równo ze mną a kto nie chce to jedzie swoim tempem.
Ale dość o zakrętach bo zaraz admin mnie powiesi za uszy :)



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Lord »

W chorwacji na serpentynkach komunikacja nam sie przydawała bo ten kto był z przodu po za informaowaniem że pusto, dawał jescze info jak wyglada zakręt, ostry czy nie, czy może kolejny w przeciwną stronę, lub o ew. zwirku lub niebezpieczeństwach zawsze mógł dac info do tyłu.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

No właśnie o to mi chodzi... Bardzo cenne informacje dla jadących z tyłu pozwalające na dużo pewniejszą jazdę.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: starcraft »

Za łatwo byście chcieli mieć łobuzy :)



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

E tam... u mnie w grupie się sprawdza :P


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »

Trochę po czasie ale gdybym miał kupić drugi raz brałbym ten sam scala rider
Pierwsza liga wśród interkomow pod każdym względem.
IMG_20200202_181952203.jpg


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Oskar »

IMG_20200202_203857424.jpg
Trochę po czasie ale gdybym miał kupić drugi raz brałbym ten sam scala rider
Pierwsza liga wśród interkomow pod każdym względem.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Pany, to jak to jest z tymi tanimi intercomami. Co musi posiadać aby była możliwość rozmowy (intercom) z plecakiem bez rozłączania podczas komunikatu navi yanosik? Mój typ na dzień dzisiejszy T-Max S ok. 600zł (dwa kaski), ma opcję duplex... Czyli jak doczytałem nie rozrywa połączenia gdy przychodzi komunikat z navi yanosika. Tylko cholera jestem z Krakowa i może jest jakiś taniej? ;) Niestety wszystkie testy i opisy zawierają info tylko o zasięgu i ilości kasków do podpięcia. Ktoś coś?


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Duplex nie polega na działaniu z dwoma źródłami na raz, a na komunikacji w obie strony jednocześnie - czyli nie jak CB Radio, że jak wciskasz guzior to gadasz ale już nic nie słyszysz ( to jest half-duplex ).
Full Duplex to po prostu Ty gadasz i plecak ( czy tam inny sparowany ) gada i się możecie przekrzykiwać, ale żeby na raz z różnych źródeł działało, to chyba nawet mega drogie wypasy nie mają.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Woolkan
A2
Posty: 229
Rejestracja: 03 wrz 2019, 17:11

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Woolkan »

Cześć. Interphone Avant ma dwa moduły bluetooth i potwierdzam że to działa.

Wysłane z Tapatalka



Online
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Lord »

Struna pisze:Duplex nie polega na działaniu z dwoma źródłami na raz, a na komunikacji w obie strony jednocześnie - czyli nie jak CB Radio, że jak wciskasz guzior to gadasz ale już nic nie słyszysz ( to jest half-duplex ).
Full Duplex to po prostu Ty gadasz i plecak ( czy tam inny sparowany ) gada i się możecie przekrzykiwać, ale żeby na raz z różnych źródeł działało, to chyba nawet mega drogie wypasy nie mają.
No tu sie z toba nie zgodze ScalaRider i masz możłiwosc gadania jak i szarowania muzyki którą słuchasz więc prosze mi tu demagogii nie siac. Obecnie podłaczyłem Navi i telefon, Muzyka z fona sobie leci, a jak sczekałaka w Navi sie odzywa to wycisza na chwile muzyke i komendę nadaje :).

Także można jednoczesnie gadac i w tle muzyki słuchać.


DL650A L8

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Struna pisze:Duplex nie polega na działaniu z dwoma źródłami na raz, a na komunikacji w obie strony jednocześnie - czyli nie jak CB Radio, że jak wciskasz guzior to gadasz ale już nic nie słyszysz ( to jest half-duplex ).
Full Duplex to po prostu Ty gadasz i plecak ( czy tam inny sparowany ) gada i się możecie przekrzykiwać, ale żeby na raz z różnych źródeł działało, to chyba nawet mega drogie wypasy nie mają.
Ok, czyli duplex tez potrzebny ;)
Woolkan pisze:Cześć. Interphone Avant ma dwa moduły bluetooth i potwierdzam że to działa.

Wysłane z Tapatalka
Niestety nie mój przedział cenowy... Chociaż dziś piątek i może jackpot wpadnie ;)
Lord pisze:
Struna pisze:Duplex nie polega na działaniu z dwoma źródłami na raz, a na komunikacji w obie strony jednocześnie - czyli nie jak CB Radio, że jak wciskasz guzior to gadasz ale już nic nie słyszysz ( to jest half-duplex ).
Full Duplex to po prostu Ty gadasz i plecak ( czy tam inny sparowany ) gada i się możecie przekrzykiwać, ale żeby na raz z różnych źródeł działało, to chyba nawet mega drogie wypasy nie mają.
No tu sie z toba nie zgodze ScalaRider i masz możłiwosc gadania jak i szarowania muzyki którą słuchasz więc prosze mi tu demagogii nie siac. Obecnie podłaczyłem Navi i telefon, Muzyka z fona sobie leci, a jak sczekałaka w Navi sie odzywa to wycisza na chwile muzyke i komendę nadaje :).

Także można jednoczesnie gadac i w tle muzyki słuchać.
Ale też drożyzna..
Na chwile obecną mam jakies tanie słuchawki BT, do yanoskia wystarczają i trzymają na jednym ładowaniu chyba tydzień ;) Ostatnio zaczyna mi brakować normalnej komunikacji z plecakiem, a nie tylko na światłach i tak sobie pomyślałem o zmianie...
No to szukam dalej...


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

Struna pisze:, ale żeby na raz z różnych źródeł działało, to chyba nawet mega drogie wypasy nie mają.
Strunka te mega drogie wypasy to majo ;)

Tom Tom gada, yanosik gada i rozmowa przez intercom działa jednocześnie... można nawet ustawić częściowe wyciszenie aby jedne źródła było słychać głośniej niż inne 8-)
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Struna »

Woolkan pisze:Interphone Avant ma dwa moduły bluetooth
No jak dwa, to nie dziwne że umie :)
Lord pisze:ScalaRider
QraC pisze:mega drogie wypasy to majo
No to jednak najwyraźniej ich cena ma jakieś uzasadnienie - ale tak na marginesie, to pierdolca chyba można dostać jak Ci wszystko akurat na raz zechce gadać :)
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

No jak se jeszcze spotify zapodam to faktycznie czasem mam takie wrażenie :lol:


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: czarny_gawron »

Dobra, chyba znalazłem rozwiązanie... Tanio rozmawiać z plecakiem nie rezygnując z komunikatów nawi. Intercomy połączone z aplikacją We are bikers (bądź z inna aplikacją typu intercom). Będąc na BT będziemy oboje słyszeli komunikat z yanosika. Dobrze kombinuję?


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: staszek_s »

Idea jest bardzo fajna, testowałem kiedyś ale jakość mocno odbiegała od rozmów intercomowych. To było w zeszłym roku, warto by sprawdzić jak się sprawuje teraz, wg mnie ta idea ma potencjał..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”