Interkom dla zielonego w temacie

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: skibol83 »

Witam.
Chciałem poruszyć temat w którym jestem zielony jak trawa na wiosnę.... a dokładnie współdzialanie interkomów różnych marek. :?
Jeśli przykładowo ja będę miał interkom marki "A", kolega "B" a jeszcze ktoś "C", "D" itd to czy będziemy sie mogli ze sobą połaczyc czy muszą to byc urzadzenia jednej marki? Pytam bo nie mam zielonego pojęcia w tym temacie, wole tu zapytać niż sie póżniej zbłażnić hehe :oops:
Jeśli chciałbym z kimś pojechać na dwa motocykle to kupować tą sama markę czy to nie ma znaczenia?
Jest jakas max liczba urządzeń które można ze sobą połączyć? Od czegoś to zależy? Np grupowy wyjazd w 10 maszyn jesteśmy w stanie się ze sobą połączyć? 8-)


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: SimOn! »

Jeżeli znasz Angielski to polecam zobaczyć te kilka filmów. Sa z jajem i duzo się dowiesz a potem juz sam zdecydujesz Obrazek





Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: skibol83 »

Angielski to ja perfeckt hehehehe oglądane sobie tylko jestem teraz na zadupiu niemiec i jest fatalny zasieg


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: jg871972 »

Ja korzystam z interkomu Schuberth SRC-Pro (firmy Cardo). Jest ok jeżeli chodzi o współpracę z interkomami tej samej firmy. Ale parowanie np. z Nolanem już się nie powiodło. Poza tym interkom to nie tylko rozmowy z innymi motocyklistami, ale też wygodne słuchanie radia, muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych. Przed zakupem warto trochę poczytać, aby najlepiej dostosować zakup do swoich oczekiwań. Jeżeli chodzi o mój interkom to fajny opis jego możliwości jest na stronie producenta kasków Schuberth. Jest tam także instrukcja obsługi opisująca jego funkcje. Nie są to tanie rzeczy więc się nie spiesz z zakupem.



artsys
AM
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:17

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: artsys »

Warto też sobie odpowiedzieć na pytanie, z kim chcesz się łączyć. Jeśli myślisz o jeździe w grupie o w miarę stałym składzie, warto pomyśleć o jednym (albo przynajmniej kompatybilnym) modelu dla wszystkich. Nasza grupa używa Cardo i dzięki temu wszyscy się słyszymy przez cały czas - nie są potrzebne połączenia 1 do jednego, tylko cała grupa słyszy każdą wypowiedź każdego członka grupy.



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: QraC »

Pod warunkiem że urządzenie ma DMC, a nie wszystkie nowe mają...
cardo.JPG


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

artsys
AM
Posty: 18
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:17

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: artsys »

Oczywiście, chodzi o funkcję DMC. Większość Smartpack, są też Smarth i są ze sobą kompatybilne.



Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: skibol83 »

Chciałem kupić sobie "na testy" swoj pierwszy interkom. Chce przede wszystkim żeby był tani, max 300zl, nigdy z tym wynalazkiem nie jeździłem i chciałbym wypróbować. Mam takie założenie żeby był tani, oczywiście działał a nie jednorazowo i pasował pod szczenkę od shark-a. Ma mi służyć głównie do muzyki, tel i navi. Coś takiego, że jak mi się znudzi nie będzie mi szkoda 200 zl.
Co byście poradzili.... widziałem na allegro chyba po 199 najtańsze, działa to chociaż?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Ja mam mega tani freedom t os. Do jazdy solo jest bardziej niż spoko
Ocena: 5.88235%


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: skibol83 »

To jest freedom czy com?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Lord »

Pytanie czy solo czy będziesz chciał się we łączyć z kimś na innym Moto bo te z zasięgiem do max 10 m przeznaczeniem do łączenia kierownik plecak są tansze. Te same funkcje ale brak zasięgu dalszego


DL650A L8

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1062
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: skibol83 »

W większości sam bo dopiero kupiłem moto. Może z czasem podłączyłbym się do kogoś żeby pojeździć w większej grupie. Chcę coś taniego co będzie mi służyło głownie do rozmowy przez tel i słuchania muzyki. Na tyle taniego że nie będzie mi go szkoda, ale na tyle dobrego żeby spelniało swoje funkcje


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: Lord »

Polecam na aliexpress V8 interphone do tego jest pilot na kiere mam już 3 rok teraz u placaka i spełnia swoje funkcje w Polsce będzie ciut drozszy


DL650A L8

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: RE: Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: SimOn! »

skibol83 pisze:W większości sam bo dopiero kupiłem moto. Może z czasem podłączyłbym się do kogoś żeby pojeździć w większej grupie. Chcę coś taniego co będzie mi służyło głownie do rozmowy przez tel i słuchania muzyki. Na tyle taniego że nie będzie mi go szkoda, ale na tyle dobrego żeby spelniało swoje funkcje
Jak chcesz to mogę Ci tanio odseprzeć interkom BT-S2 (to jest coś takiego - http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... uktu=10745).
Mam jedna sztukę praktycznie nie używaną tyle że po naprawie. Dokładnie to wymieniony zostal akumulator na nowy bo przyszedl z Chin uszkodzony. Akumulator jest nawet o nieco większej pojemności niz oryginał.
Jest to cały komplet w pudełku. Mogę go Ci wysłać za darmo do paczkomatu. Jak cos odezwij sie na PW.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Freedonn T Os. Do jazdy solo mi starcza. Teraz kupiłem drugi dla plecaka. Ale to sprawdzę w przyszłym sezonie. Jak będę zmieniał kask, to pewnie zainwestuje w Coś markowego.
Przykładową aukcja: https://allegro.pl/oferta/interkom-blue ... gJUvPD_BwE


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: JARON »

Korzystałem z takiego zestawu (dwóch) interkomów jak pokazuje crimson. Po sezonie w obu uległy uszkodzeniu gniazda ładowania. W drodze jak się poruszy wtyczką,ramieniem,co jest bardzo częste przy kręceniu głową, zanikają połączenia raz w moim interkomie,raz w interkomie plecaczka. Oboje czasem poruczamy tą wtyczką w swoich interkomach,aż powraca połączenie. A w drodze dobrze słychać rozmowę ale tak do 90 km/h. Potem już słabo. Jednak rozmowy telefoniczne odbiera wzorowo i do 140 słychać dobrze. Muzyczkę też słychać normalnie. Muszę je oddać do jakiegoś elektronika,aby mi te gniazda wtykowe może wymienił lub lepiej polutował.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: JARON »



Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
DZEPETTO
A2
Posty: 168
Rejestracja: 15 paź 2018, 19:16
Lokalizacja: Koło / Wielkopolskie

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: DZEPETTO »

Ja nabyłem teraz na wyprzedaży na Black Frayers :-)
taki zestaw za 361 zł
https://pl.aliexpress.com/item/32842421 ... b201603_53

Moja ekipa używa ich i są mega zadowoleni z jakości połączenia jak i baterii
Trochę droższe ale może czasem warto dopłacić.
JARON z tym kablem dałeś do myślenia. W przyszłym tygodniu będę montował w kaskach
może uda się jakoś te kable zbunkrować żeby się nie "łamały"


Komar 3 --> MZ 250 TS --> SUZUKI GSX600F --> SUZUKI DL1000 V-Strom K7

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: staszek_s »

Ja miałem podobne T-com’y jak te od Crimsona przez dwa sezony, zero problemów, z wtyczkami również. Kabelek jest przecież przymocowany do kasku, wiec wtyczka się nie rusza jak ruszam głową...
Za te pieniądze byłem zadowolony, robiły swoją robotę. Wada to brak możliwości ładowania i używania jednocześnie ale bateria starczała spokojnie na cały dzień jazdy a ładowały się szybko.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Interkom dla zielonego w temacie

Post autor: crimson »

Ja też miałem problem z wtyczką, kupiłem sam zestaw "mikrofon + słuchawki" za 50 zł. I trzeci sezon jest ok. Jakość rozmów telefonicznych jest bardzo dobra, muzykę też dość dobrze słychać. Bateria wystarcza na ok. 7-9 słuchania muzyki.
Ale dość interesujące są te, które podesłał DZEPETTO, zwłaszcza dla grupki na wyjazd.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”