Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: damianKr »

Cześć,

Chciałem zakupić tankbag do swojego motocykla, jednak jak już zacząłem przeglądać oferty to się okazało że jest kilka sposobów mocowania i pojemności.

Tankbag potrzebuję głównie do przewożenia drobnych rzeczy jak portfel, telefon, klucze, mapa. Jakoś nie lubię jeździć z kurtką wypchaną rzeczami.

Czy taki tankbag wpływa na pozycję na motocyklu? W sensie uniemożliwia pochylenie się itp? Zasłania zegary?

Jaka pojemność będzie najlepsza do takich zastosowań?

Rozejrzałem się i na oku mam dwa typy tankbagów:
- https://moto-tour.com.pl/pl/products/ta ... 76904.html
Tylko że tutaj boje się trochę tej bazy montażowej, że tankbag będzie się gibał, plus sama ogromna baza z paskami nie wygląda najlepiej.

Druga opcja to tanklock:
- czyli np coś takiego: https://moto-tour.com.pl/pl/products/ta ... qIQAvD_BwE

Plus zapewne trzeba do tego dokupić uchwyt. https://moto-tour.com.pl/pl/products/mo ... 22539.html
Pytanie, czy te uchwyty są uniwersalne, czy per model motocykla?

Może lepiej zdecydować się na coś mniejszego np. 9l?

A wy jakie mocowania preferujecie?


V-Strom 650 XT 2019

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5214
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Struna »

Zbierz te klamory które chcesz wozić i zobacz jaką mniej więcej kubaturę zajmują - będziesz wiedział jakiej mniej więcej potrzebujesz pojemności.
Jedni używają malutkie bo wrzucają tak raptem portfel i klucze, a inni większe bo jakiś aparat, wodę i coś tam jeszcze na dalekie wyjazdy.

TankLocki są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu - szybko zakładasz i zdejmujesz, ma to też swoje minusy, skoro Ty szybko zdejmujesz to zostawiony na moto również może być zdjęty błyskawicznie przez kogoś obcego.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Lord »

Ja mam Tan locka i uważam za jedno z lepszych rozwiązań. Wygoda w odpinaniu zapinaniu. Ze względu na rzeczy które w nim wozę raczej nigdy nie zostaje na motocyklu dlatego tez Tanlock. Wcześniej miałem Givi post43245.html?hilit=givi%20tankbag#p43245, ale dwa razy suwak mi puscił i przy drugiej reklamacji lepiej to przemyślałem i zakupiłem w rozliczeniu Givi XS 320 https://www.maxibike.pl/pl/torba-na-bak ... GwQAvD_BwE.

Jego zaleta jest kształt który lepiej przy lega do naszych modeli i nie stoi ja szpica nad bakiem :). Ale uwaga model dedykowany jest do Hondy (kwestia mocowania) wiec musiałem obrócić mocowanie o 90 stopni.

Uchwyty sa per motocykl do Suzuki https://akcesoriamotocyklowe.pl/product ... UZUKI.html

Nie wiem czy udało by się znaleźć inne do Suzuki żebym nie musiał obracać mocowania, wybrałem łatwiejszy sposób przeróbki.


DL650A L8

cichy
A1
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: cichy »

Też przymierzam się do zakupu TankBaga. Co do pojemności to założenia mam podobne. Poza tym:
  • mały rozmiar - kiedyś miałem trochę większy i był nieporęczny
  • tankLock - przy plastikowej obudowie baku może być ciężko z magnesami. Poza tym z doświadczenia wiem, że trochę rysuje się zbiornik
  • budżet - max 350 zł
Wstępnie wybrałem dwa:
KAPPA RA320IGBK - malutki
Kappa AH213BK - spoko opcja z miejscem na mapę


V-Strom 1000 XT 2017

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5214
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Struna »

@damianKr - mam tanklocka z Kappa ( takie nieco tańsze givi )
Możesz podjechać i sobie zmierzysz czy Ci akurat taki by pasował i jak leży na moto.
Mam też taki zapinany klamerkami do uprzęży zostającej na moto.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: damianKr »

Pojechałem do sklepu przymierzyć różne tankbagi i bardzo dobrze ponieważ zdjęcia nie oddają prawdziwych wymiarów.

Sprawdziłem tankbagi 25l i są straszne... jakbym miał drugi kufer centralny na baku ;).
Kupiłem 15L Givi ST603B na tanklocka. Niestety nie ma miejsca na mapę, ale podejrzewam, że i tak podczas jazdy nie miałbym czasu patrzeć na mapę ;).


V-Strom 650 XT 2019

MarjanLU
AM
Posty: 4
Rejestracja: 03 sie 2019, 19:40

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: MarjanLU »

tancover i torba na to od BAGSTERA
ładne zgrabne



rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: rcs1 »

damianKr pisze:Niestety nie ma miejsca na mapę, ale podejrzewam, że i tak podczas jazdy nie miałbym czasu patrzeć na mapę ;).
Patrzenie na mapę zamocowaną na tankbagu w czasie jazdy się nie sprawdza, bo za długo trwa. Pół sekundy na pochylenie głowy, drugie pół na akomodację wzroku, 2-3 sekundy na ogarnięcie mapy, potem znowu powrót na drogę... za długo to wszystko trwa.


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Lord »

To jest pomocne jak się zgubisz i chcesz na chwile stanąć to nie musisz mapy specjalnie wyciągać, no i ew do tego wiatr, który może ci ją zabrać. W czasie jazdy raczej nikt tam nie spogląda co mogę potwierdzić, gdyż na Autostradzie w Ausrtii nie zauważyłem że rzep miałem odpięty i ona się tam wysuwała wysuwała i zobaczyłem już tylko w lusterku jak leci :). Na sczeszcie nikomu na szybę nie poleciała...

Chociaż przy obecnych nawigacjach to raczej już poglądowo w małej skali :)


DL650A L8

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: rcs1 »

Lord pisze:na Autostradzie w Ausrtii nie zauważyłem że rzep miałem odpięty i ona się tam wysuwała wysuwała i zobaczyłem już tylko w lusterku jak leci :). Na sczeszcie nikomu na szybę nie poleciała...
Qrde, to Ty byłeś?! Do wizjera mi się przykleiła, stresa miałem... Chcesz ją z powrotem?

[Taki żart :lol: ]
Ocena: 5.88235%


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

Raptor
A
Posty: 321
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Raptor »

Od paru lat mam mały tankBag /nie wiem czy jest jakieś logo/ mieści 2x po 0,5l wody, plus boczne kieszonki np ładowarkę, pokrowiec na niego , mocowany na megnesy i pasek do stelaża ,na górze ma folie , czasem jeżdzi tam smartfon , super użyteczny , z racji gabarytu nic nie wpływa na jazdę , ma doczepiany pasek na ramie , ale nigdy go nie używałem gdyż non stop jest przypiety do moto.
Mam też duży tankbag na wyjazdy ,mieści dość sporo , można go zabierać jako plecak /kask wejdzie/ ale po zwiększeniu pojemności na max , przez rozsunięcia zasuwaków , żle mi sie jedzie , wadzi przy zakrętach i podnośi środek ciężkosci.
Albo kupisz 2, jeden mały i drugi większy z możliwością powiększenia na dalsze wyprawy , albo jeżeli ma byc jeden to raczej gabart poniżej średni ,ale musi mieć opcje powiększania objetości. Najważniejsze ma byc mocno zaczepiony /mocne magnesy i zaczepy /
Im wiekszy tankbag tym bardziej upierdliwy przy tankowaniu 8-)


DL650 AK8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: motif »

ja mam w v-stromie giant loop diablo i sobie chwalę, coś jak tu:

Obrazek



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: pyra »

Tam jest fota na AL7 topic3528.html


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: prebenny »

Jedna porada - najpierw przymierz do motocykla czy nie będzie Ci przeszkadzać. Ja w tigerze mam Kappe bodajże 15 litrów na tanklocku i pomijam kwestie, że zasłania stacyjkę, bo to pierdoła ale tankbag jest na tyle wysoki, że przeszkadzał mi na ciasnych nawrotkach itp.
Ocena: 5.88235%


null

damianKr
A2
Posty: 179
Rejestracja: 06 cze 2019, 09:58

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: damianKr »

Zamontowałem dzisiaj tanklocka i potwierdzam jest to mega wygodne.


V-Strom 650 XT 2019

cichy
A1
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: cichy »

w końcu wybrałem KAPPA RA320IGBK o pojemności 4,5 litra. Jak dla mnie bomba :D
1.jpg
2.jpg


V-Strom 1000 XT 2017

paciks
A2
Posty: 140
Rejestracja: 20 wrz 2017, 17:57
Lokalizacja: Wrocław/Radomsko

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: paciks »

cichy pisze:w końcu wybrałem KAPPA RA320IGBK o pojemności 4,5 litra. Jak dla mnie bomba :D
Do czego jest ten dodatkowy suwak (zaraz pod rączką)? To jest osobna kieszonka? Jest pokrowiec anty-deszcz w zestawie?


DL650 2012

cichy
A1
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2018, 12:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: cichy »

Jest tam pasek na ramię. Sam tankbag jest nieprzemakalny - testowałem na myjni i w deszczu.


V-Strom 1000 XT 2017

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2446
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam Givi ST605 i dziwię się że do tej pory nie miałem.
Ależ to jest fajne rozwiązanie, wszystkie drobne graty pod ręką, nie trzeba kurtki rozpinać ani wozic po kieszeniach kabli czy kluczy.



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 525
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Jak odpowiednio dobrać TankBag?

Post autor: Colto »

Zamówiłem i ja tankbag, też mnie wkurzają klucze i inne badziewie w kieszeniach.
Czekam na przesyłkę.

Zdecydowałem się na Sw-Motecha Evo Engage quick-lock 7 litrów:

https://sw-motech.com.pl/product-pol-55 ... sc-7l.html

Mam nadzieję, że będzie się fajnie komponował z moto.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”