Jaki szczękowiec?

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
bacaoca
A1
Posty: 55
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:40
Lokalizacja: Oleśnica

Jaki szczękowiec?

Post autor: bacaoca »

Witam szanowne grono,
Mógłby mi ktoś polecić jakiś kask szczękowy? Na czym mi zależy... by dało się zgrabnie uczepić interkom Scala g9x (mam przy obecnym chełmie), by był w miarę cichy (mam teraz w miarę cichego integrala). Ewentualnie Scala pójdzie do sprzedania, jeśli będzie w miarę dobry cenowo dedykowany zestaw do nowego kasku (zależy mi głownie na muzyce i telefonie podczas jazdy)
Budżet jakim dysponuję to +/- 1500pln. Może trochę więcej, ale bez przesady...



Tags:

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: bzyku »

Nie wiem ile to " bez przesady" ale w tej cenie to HJC RPHA MAX EVO.


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

hmarek
A1
Posty: 34
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:47

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: hmarek »

Jesli "bez przesady" dopuszcza 500+ ;) to shoei neotec


2020: YAMAHA T700
2016: SUPER TENERE XT1200ZE
2013-2016: DL 650A L0
1994-1999: SHADOW 750, VULCAN 750, SHADOW 700

Bart Coffinshaker
AM
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2016, 10:37

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Bart Coffinshaker »

Cichy jest Schuberth C3, kupiłem dwa lata temu C3 Basic za 1600 i do tej pory nakręciłem w nim ze 20 tys. i zero zastrzeżeń. Cichy, jak na szczękowca niezbyt ciężki. Basic nie ma pinlocka, bezwzględnie trzeba dokupić, no ale kosztował 1600, a nie 2300 jak Pro... Mam przy tym kasku od wiosny scalę g9x, wszystko bezproblemowo.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Antyks »

hmarek pisze:Jesli "bez przesady" dopuszcza 500+ ;) to shoei neotec
Zgadzam się - teraz nawet nie 500 a +454 :) ( w 4 ride..) Jest świetny.


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Seba »

Mam Nolana 104 EVO , jak chcę by było cicho, zakładam zatyczki Alpine Moto Safe Pro, interkom słyszę, szum zostaje wycięty.



Awatar użytkownika
jarek1970
A2
Posty: 161
Rejestracja: 20 lis 2016, 19:34
Lokalizacja: Legnica DL
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: jarek1970 »

Ja ten sezon przejeździłem w Nolanie N104 EVO. 5 tys. km nakręcone. Seba pisze, że jeździ z zatyczkami. Ja to już chyba przygłuchy muszę być, bo nie mam w tym kasku wrażenia nadmiernych szumów. Odkąd mam zamontowany dedykowany zestaw N-Com i to faktycznie z lewej strony słychać powietrze opływające panel N-Coma. Wg mnie to bardzo fajny kask. Dobra aerodynamika, jast bardzo wygodny, ma pinlocka. No i jak się postarasz, to poniżej 1 tys. kupisz.


DL650 AL2 biały -> Triumph Explorer 1200 -> KTM Super Adventure R

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: novy »

A ja polecę wbrew przedmówcom coś trochę tańszego - HJC IS-Max 2. Ma naprawdę sporo miejsca na uszy i wejdą bez problemu wszelkie słuchawki. Ja mam przy nim uczepiony chiński interkom więc scala tym bardziej podejdzie. Wg mnie jest chyba nawet cichszy niż N104EVO ale może to tylko moje odczucie - za mało przejechałem w Nolanie. W każdym bądź razie mnie podczas testów i zakupu HJC bardziej przypadł do gustu. Jedyne co to musisz dokupić pinlocka do niego.


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
tuumk
A1
Posty: 81
Rejestracja: 12 paź 2016, 07:55
Lokalizacja: Mrozy

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: tuumk »

a ja uzywam i polecam HJC SY-MAX III nie za ciezki i nie za glosny teraz w promocji chyba cos kolo 1100 PLN (pinlock i blenda w zestawie) 2 razy spadl z lusterka na asfalt i efekt to tylko kilka przytarc


DL K8 650A -> DL650 L05->V-STORM-1000 2014->R 1250 GS->R 1250 GSA

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: QraC »

Ja używam Shoei Neotec z dedykowanym interkomem Cardo SHO-1. Jak dla mnie rewelacja, ale zaznaczam, że nie mam porównania z innymi z tej półki, gdyż poza przymierzaniem w innych nie jeździłem. Przesiadka z poprzedniego garnka uświadomiła mi jak źle miałem dobrany poprzedni ;-).

Przede wszystkim przymierz wszystkie zainteresowane, pomiędzy nimi mogą być spore różnice w kwestii dopasowania do czachy...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Iżu »

Miałem brać Neoteca, ale ja przymierzyłem Lazer Droid Pure Carbon, to wiedziałem że muszę go mieć ;)
To chyba najlżejszy szczekowiec na rynku (ok.1550 gram rozmiar M), do tego solidnie wykonany, skorupa z włókna węglowego, szyba fotochromatyczna samoczynnie się przyciemnia w słońcu, do tego bardzo dobra wentylacja, porządna wyściółka i zapięcia.
Nie używam łączności, więc w miejscu głośników są zatyczki, w kasku jest naprawdę cicho.
Mój ma oczojebny kolor szczęki dla poprawy bezpieczeństwa, niestety tani nie jest, choć teraz można urwać ze 150 zł. z ceny.
Polecam 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: SimOn! »

Po kilku przymiarkach (Nolan, X-Lite, Scorpion, HJC) zdecydowałem się na SHOEI Neotec, no to był jedyny garnek do którego nie byłem się w stanie czepić... Mówię tu o dopasowaniu i komforcie (w sklepie, łażenie, potrząsanie łbem itp. ;) ) Wykonanie jak dla mnie super. No i ta gwarancja na 5 lat door to door i to z możliwością oddania kasku na serwis (czyszczenie, regulacje, smarowanie i pranie po sezonie) w razie uszkodzenia kask zastępczy. To też mnie mocno przekonało.
Ale jak to mówią... pojeździmy zobaczymy ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
bacaoca
A1
Posty: 55
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:40
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: bacaoca »

Dzięki za wypowiedzi. W tygodniu jadę do 4ride do Wrocka, poprzymierzam. Aczkolwiek coraz bardziej mnie kusi Neotec. Jak szaleć to szaleć ;)



Awatar użytkownika
bacaoca
A1
Posty: 55
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:40
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: bacaoca »

Ostatecznie padło na Neotec'a. Jak dla mnie genialny garnek, względem obecnego Shark'a Visior R2 jest leciutki jak piórko, bardzo dobrze wykonany przy tym, no i pasuje do mej czaszki. Po niedzieli powinien być u mnie :)



Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Antyks »

Będzie Pan zadowolony :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Luchow »

bacaoca pisze:(...) względem obecnego Shark'a Visior R2 jest leciutki jak piórko, bardzo dobrze wykonany przy tym, no i pasuje do mej czaszki.
@bacaoca, to jak już w nim pojeździsz nieco to ja proszę o dalsze porównanie z Visionem R2 (głośność, przewiewność, pole widzenia itp.), bo ja też takowego w tej chwili używam, a coraz bardziej chodzi mi po głowie zakup dobrego szczękowca gdzieś w przyszłym sezonie :)


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
KIERAS
A2
Posty: 212
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: KIERAS »

pany ciąg dalszy dylematu typu neotec czy C3 pro ? jutro ide po ostateczny wybór jakieś sugestie ? Persze pisać.


Suzuki DL 1000 K4

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: Antyks »

Załóż jeden i drugi, przeczytaj metki z ceną i zdecyduj. Ja wybrałem neotec. Ale wybierz co chcesz:)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: QraC »

Jeden i drugi to porządny garnek... załóż, przymierz, wybierz który bardziej pasuje..


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

kalina
AM
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2016, 21:45

Re: Jaki szczękowiec?

Post autor: kalina »

Jeździłem na małym stromie w neotecu. Ma przyjść na dniach Hjc rpha Max evo. Dam porównanie po jazdach. Z tego co mierzyłem leciutki i nie podpada po tandetę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”