jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: motif »

mam niedługo odnowić ubezpieczenie samochodu i potem motocykla, pytanie czy macie jakieś dobre doświadczenia
to znaczy czy likwidowaliście szkodę bez większych problemów w którymś z większych ubezpieczycieli?
czyli typu Warta, PZU, Axa itp? bo jak popatrzeć na opnie to wszystkie firmy maja na necie tragiczne opinie...

Ja np kilka lat temu miałem bardzo złe przejścia z firmą Alianz jak mi kuna przegryzła kable w aucie.



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: crimson »

Agenta w Krakowie, mogę Ci polecić. Ale to nie ma przełożenia na likwidację szkody.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: Smerfciamajda »

Jak likwidowałem w PZU kilkanlat temu to było bez problemów.

Na początku roku moja kobita likwidowała tez z PZU i nie mogli sie dogadać z bankiem. Biurokracja ich pokonała.
Czekaliśmy ponad miesiac



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: Oskar »

Praktycznie niema reguły płacić musisz, takie prawo a oni ubezpieczyciele znajdą tysiące wymówek żeby Ci jak najtaniej wypłacić lub będą się z tobą przedrzeźniać żebyś się odwalił ..
tak jak miałem styczność z link4
Skończyło się w sądzie z 1350zl jakie po wypadku motocyklowym mi dawali skończyło się 5500
Koleś który prowadził moją sprawę powiedział takich jak Ty jest 3 na 10 którzy pujda do sądu oni i tak są do przodu
A paniusia telefonicznie mówiła 1350 i to nasza ostateczna decyzją ....
Oni tam tak sa przeszkoleni żeby znas zrobić wielbłąda jak ci co garnki sprzedają lub kołdry po 4tysia
Tylko ubaw miałem jak ta sama paniusia zadzwoniła i poprosiła o nr konta gdzie kase przeslac
Spytałem a Mówiła Pani ze1350 to. Ostatecznie.
Niedac z siebie zrobić idioty. Bo konkurencja jest duża ..i nie zgadzać się na nic po podpisaniu zaraz po wypadku czegokolwiek i braniu odrazu kasy.
A najlepiej niemiec z nimi doczynienia ...


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: Struna »

Jeśli chodzi o OC to bierz gdzie najtaniej - co ma Twój wybór do kwestii likwidacji szkód, jak to z polisy sprawcy będzie likwidacja ( o ile Ty nie jesteś sprawcą )
Co z tego, że wybierzesz sobie firmę "przyjazną" w likwidacji, jak z tego nie skorzystasz.
Co innego AC.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

quin
A1
Posty: 24
Rejestracja: 09 kwie 2019, 21:36
Lokalizacja: Kraków

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: quin »

zgadzam się - OC gdzie najtaniej. W zasadzie każdy ubezpieczyciel zaniża odszkodowania przyjmując wartości części nieoryginalnych, pomniejszając ich cenę o "rabaty" jakie rzekomo przysługują ubezpieczycielowi u określonych dostawców, a także kosztorysując stawkę roboczogodziny w warsztacie na poziomie około 1/3 jej rzeczywistej wartości.
W niemal każdej sprawie ubezpieczeniowej można wywalczyć odszkodowania dodatkowe względem pierwszej propozycji ubezpieczyciela. Dlatego istnieją firmy które skupują roszczenia przeciwko ubezpieczycielom i ich pozywają.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: motif »

wiadomo że OC gdzie taniej, pytałem likwidacje szkód czyli AC.
Zdecydowałem się na warte (hdi) bo chociaż AXA miała taniej i wyższą estymację wartości pojazdu
do dowiedziałem się że jest właśnie kupiona i daje atrakcyjne podejrzane stawki żeby kapitał zgromadzić,
a potem bujaj się z nimi.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: Smerfciamajda »

Zapłaciłem dziś ubezpieczenie OC/AC/NW, cena za pakiet w Generali 2230zł.

Agent ubezpieczeniowy stwierdził że w związku z COVID mocno zmieniły się zasady i spadły stawki, wczesniej ten sam agent proponował 2500 a inny 3500 (też Generali).
Do tego formalności przez email i AC bez fotografowania motocykla.

Można?

Można.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: motif »

Smerfciamajda pisze:Zapłaciłem dziś ubezpieczenie OC/AC/NW, cena za pakiet w Generali 2230zł.

Agent ubezpieczeniowy stwierdził że w związku z COVID mocno zmieniły się zasady i spadły stawki, wczesniej ten sam agent proponował 2500 a inny 3500 (też Generali).
Do tego formalności przez email i AC bez fotografowania motocykla.

Można?

Można.
stawki i zawieranie umów to jedno a egzekucja czy likwidacja szkód, obsługa klienta jak coś się dzieje to drugie - i to drugie jest tematem tego wątku.
Co mi z tego jak zaproponują dużo tańsza stawkę jak zakładają po cichu że nie wypłaca całości albo będą odwlekać miesiacami wypłate, a juz tak miałem
z Alianz.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: Smerfciamajda »

Sądzisz się.

Nie ma uczciwych ubezpieczeń.



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: jakieś dobre doświadczenia z firmami ubezpieczeniowymi?

Post autor: QraC »

Likwidowałem 2 razy szkodę z AC w PZU... generalnie bezproblemowo wybierając wariant serwisowy. Co prawda starali się wcisnąć jakąś tam kwotę zaniżoną ale mailowa korespondencja załatwiła sprawę.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”