Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 796
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: Pawian »

Smerfciamajda pisze:Z jeansmi uwazajcie bo wszystkie maja długie nogawki.
Ze względu na mały rynek producenci robia gacie w rozmiarówkach pod dupe ale wszystkie nogawki długie i trzeba sobie samemu skrócić.

Dlatego ochronniki na kolanach mają kilka pozycji zależnie od wzrostu.
Z tą długością, to bywa różnie. Ja kupiłem swoje jeansy w sklepie, pomierzyłem, posiedziałem na podłokietniku sofy (taki niby test siedzenia na motku) i w lecie się okazało, że jak siądę na moto i już mi się spodnie dobrze ułożą do jazdy to ich długość nie przekracza 2/3 łydki ....
a to w połączeniu z butem miejskim nie daje żadnej ochrony na pewnej długości ;)

Tak więc nakłaniam do dokładnego mierzenia.

Mnie pozostało jeździć w tych spodniach w naprawdę upalne dni, albo mrozić golenie przy 20 stopniach ;)


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: bojaco »

I dlatego nogawki muszą być dłuższe. Podwijać do chodzenia a nie przycinać.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: jg871972 »

Spodnie motocyklowe, jak każde inne powinny być dobrze dopasowane. Podwijanie nogawek po zakończonej jeździe do chodzenia, to jakieś nieporozumienie. Dajcie spokój z takimi radami. Jak ktoś uzna, że dół spodni się zbytnio unosi i nie chroni optymalnie nóg, to należy wówczas dobrać odpowiednie buty motocyklowe. Wybór spodni i butów jest przecież ogromny.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1636
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: prebenny »

Ja akurat lubię w jeansach jeździć. Albo może raczej nie lubię w spodniach 'motocyklowych' przez tę cholerną siateczkę, która się do nóg przykleja :)

Jeansy oczywiście z ochraniaczami motocyklowe ale nie widzę różnicy między w użyteczności między jeansami a spodniami moto. Jak zmienia się pogoda to w jeansach zawsze można założyć kalesony pod albo kondom na. W spodniach motocyklowych też trzeba wpinać kolejne warstwy więc też się trzeba zatrzymać i wpiąć membrane czy podpinkę.


null

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Jakie spodnie lubicie do turystycznych wyjazdów?

Post autor: bojaco »

Mam tak samo. Do tego kurtka skórzana na chłodniejsze dni, tekstylna na upały i wio!


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”