Jazda pod słońce a kask bez daszka

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

Struna pisze:Mają testówki, ale takie które ewentualnie można wziąć na jazdę próbną ?
Wieczorem ci odpowiem ale z tego co pamietam to tak nie wiem czy wszytkie modele


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

jg871972 pisze:Arai to ponoć górna półka. Jak opisują branżowcy: komfort i bezpieczeństwo. Nigdy jednak nie miałem okazji w takim jeździć. Chętnie zapoznam się z Twoją opinią po jeździe testowej. Myślę, że w dobrze skonfigurowanym kasku Araia, problemów z jazdą pod słońce nie będzie, albo będą do zaakceptowania. Ciekawi mnie, jak będzie z parowaniem wnętrza, w chłodne dni. Muszę poczytać, jak jest z dostępnością dedykowanych akcesoriów.
mój GT-AIR który ma tak zajebista wentylację miał nie parowac a pinlock jak bym go nie ustawiał, i tak zawsze gdzieś podejcie parą, wyjęcie pobdródka ewewntualnie w ekstremalnych przypadkach pomaga.

KASK ARAI QV-PRO ten chciałbym sprawdzić


DL650A L8

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Struna »

Lord pisze: mój GT-AIR który ma tak zajebista wentylację miał nie parowac
Może i nie paruje, ale np. we Włoszech czy Chorwacji :)
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

Dobra bylemtestowki były tylko w sobotę ale Miły pan postara mi skombinować na testy QV będę czekał ;)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Iżu »

Cześć, przy okazji tej dyskusji.. dwa dni temu spotkałem się w Warszawie z "Brzozą" Redaktorem Naczelnym portalu Motogen, rozmawialiśmy także o kaskach w tym o moim i crimsona - LAZER Monaco Evo Droid Pure Carbon, Michał obejrzał mój kask wziął go w dwie ręce i bez żadnego problemu zgiął o kilka cm. carbonową skorupę do wewnątrz.. próbowałem zrobić to samo z jego kaskiem Arai.. nie dałem rady.
Lazer kosztuje obecnie 2100 zł. a według mnie powinien kosztować co najmniej tysiąc złotych taniej, gdyż jest beznadziejny - głośny, ma fotochromatyczną szybkę, która podczas wjazdu do tunelu rozjaśnia się w kilka sekund.. a to oznacza że przez chwilę widzimy dużo gorzej, (pewnie dlatego tego typu wizjery nie są legalne w Szwajcarii), przy słońcu świecącym w twarz praktycznie nic nie widać, więc trzeba zakładać dodatkowe okulary przeciwsłoneczne..
Wracając nocą z Warszawy kolejny raz doszedłem do wniosku że szyba do jazdy nocnej powinna być bezbarwna, gdyż moja mimo wszystko pozostaje nieco przyciemniona, a to zwyczajnie utrudnia widoczność, do tego ta szczęka wykonana z jakiegoś lichego plastiku.
Jedyne z czego byłem zadowolony to "Niewidzialna Wycieraczka" z firmy Auto-Land, preparat którym zawsze przecieram wizjer, dzięki temu dużo łatwiej usunąć przyschnięte owady a w deszczu.. no właśnie, wracałem w deszczu, który mnie dopadł jeszcze w Warszawie, dzięki pokryciu wizjera tym preparatem nie było żadnych problemów z widocznością, a malutkie krople deszczu natychmiast spływały w dół i to także przy małej prędkości w mieście.
Gdy będę kupował swój kolejny kask - nigdy więcej nie kupię szczękowca, tylko integral Arai lub Shoei !


Iżu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

Ale.po krótkiej rozmowie z fachowcem zostało.mi uzmysłowiłem że w takich a warunkach jak ja jeżdżę nie ma na to siły:(


DL650A L8

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

Luchow, pomysł bardzo ciekawy, zabieram się do realizacji. Podnoszone zastrzeżenia, choć logiczne, są z nie do końca dobrą intencją. W mojej ocenie Twój pomysł poprawia bezpieczeństwo w czasie jazdy w stronę jesiennego słońca i to jest najważniejsze.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

@dziadekH - wyrobisz się do niedzieli? :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

Koniecznie, choć teraz słońce będziemy mieć zawsze za plecami. Dla bezpieczeństwa ważniejsze będą twoje światła ledowe.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Struna »

Iżu pisze: Lazer kosztuje obecnie 2100 zł. a według mnie powinien kosztować co najmniej tysiąc złotych taniej
Otóż to - bardzo często jest tak, że za ceną nie idzie wcale jakaś super jakość lub "lepszość".


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Iżu »

Struna pisze:Otóż to - bardzo często jest tak, że za ceną nie idzie wcale jakaś super jakość lub "lepszość".
No niestety dałem się namówić kolegom z dawnego salonu "Rider" w Krakowie, polecono mi ten kask więc go kupiłem, dopiero potem się dowiedziałem że "Rider" był jedynym dystrybutorem marki Lazer w południowej Polsce.. :shock:


Iżu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

A ja jeszcze po rozmowie w moim nowym, być może (od teraz ulubionym sklepie) jeszcze zastanawiam się nad takim rozwiązaniem? Kos zna jeździł widział?



DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

@Lord kask fajny, ale... nie umiem się przekonać do zapięcia typu DD (wolę wygodniejszy microlock). Druga sprawa. Nie wiem czy ten kask ma demontowalny daszek (albo przynajmniej czy da się to zrobić łatwo i szybko). Mam też wrażenie, że nie jest on regulowany tylko jest zamontowane na stałe w jednej pozycji.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

Jest demontowany, jako ciekawostka Arai ma tylko zapięcia DD :) Może czas się przestawić :) No problem jest z E1 ze nie pasuje na mój łeb szukam alternatywy :)

https://static2.bielbike.pl/pol_pl_Kask ... 3569_4.jpg

Ma gdzieś jeszcze uchwyt dedykowany pod GOPro :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

A to dobrze wiedzieć że jest demontowalny. ale chyba jednak bez regulacji? Nie widziałem go jeszcze na żywca a tylko ze zdjęć i filmików.
A co do zapięcia. Bawiłem się tym DD i jakoś mi nie pasuje. Nawet bez rękawic zabawa z przeplataniem tego paska mnie denerwowała ;) A microlocka nawet w grubej rękawicy zamkniesz/otworzysz :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

gorghu pisze:A to dobrze wiedzieć że jest demontowalny. ale chyba jednak bez regulacji? Nie widziałem go jeszcze na żywca a tylko ze zdjęć i filmików.
A co do zapięcia. Bawiłem się tym DD i jakoś mi nie pasuje. Nawet bez rękawic zabawa z przeplataniem tego paska mnie denerwowała ;) A microlocka nawet w grubej rękawicy zamkniesz/otworzysz :)
no tu się z tobą mogę zgodzić, coś mi tam sprzedawca tłumaczył że wprawni bardziej to luzują zipiecie nie odpinają i zdejmują :). Chociaż jeszcze nie skumałem dlaczego ono jest bezpieczniejsze :) Być może tak samo jak trudno zdjąć tak samo przy upadku samo się nie wypnie:)


DL650A L8

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Iżu pisze:
Struna pisze:Otóż to - bardzo często jest tak, że za ceną nie idzie wcale jakaś super jakość lub "lepszość".
No niestety dałem się namówić kolegom z dawnego salonu "Rider" w Krakowie
Ja niestety też dałem się skusić, dodatkowo tym, że najlżejszy, bo carbon i takie tam - nie lubię tego kasku. Ale jeszcze muszę z nim pobyć.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Iżu »

W temacie zapięć kasków, dziś miałem okazję w pizzerni zaobserwować dostawców tegoż produktu, chłopak pakuje pizzę do bagażnika swojego skutera, siada na jednoślad a na głowę nakłada kask.. dosłownie bo to co nałożył już kaskiem dawno nie było, nie miało szyby i.. zapięcia pod szyję, tak właśnie ludziska "bezpiecznie" jeżdżą na skuterach nie zdając sobie sprawy że przy wypadku ta skorupa spadnie mu z tego durnego łba i więcej już nic nie zobaczy chyba że aniołki w niebie.. :lol:


Iżu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Lord »

No to bardziej w temacie brak zapięcia :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Pepo »

Ja od 2 lat śmigam w DualSport O'Neal Sierra II.
Z dachem (!!!) i "długą" mordką.
Pomarańczowy - się wie.
Kask bardzo wygodny, solidny i dobrze wykonany.
Do zapięcia DD można się przyzwyczaić a to jednak najbezpieczniejsze zapięcie.
O'Neal Sierra II
O'Neal Sierra II


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”