Jazda pod słońce a kask bez daszka

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5225
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Struna »

Fajne malowanie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

No to, będąc w sobotę w Krakowie, skorzystałem z okazji i odwiedziłem sobie jeden ze sklepów. A tam pomacałem, przymierzyłem kilka interesujących mnie kasków. Oczywiście wszystkie z daszkiem. ;) Poniżej moje spostrzeżenia (oczywiście są to subiektywne opinie)

1. Nexx X.Wed2
nexx_wed2.png
nexx_wed2.png (200.1 KiB) Przejrzano 4395 razy
Kask prezentuje się bardzo fajnie. Po założeniu jest też dość wygodny. Ponieważ skorupa kasku występuje w 3 rozmiarach (XXS-S, M-L, XL-XXXL) to mój rozmiar (XL) jest tym największym i najcięższym (waga praktycznie jak w kasku szczękowym). Mocowanie paska jest zrobione trochę za blisko jak dla mnie i po zapięciu cisnął mnie w szyje. Cena od 1500 zł. Tak więc jest za duży i za ciężki dla mnie (jak na integrala).

2. Nexx X.Vilijord
nexx_x_vilijord.png
nexx_x_vilijord.png (158.22 KiB) Przejrzano 4395 razy
Ten kask chciałem zobaczyć przede wszystkim. Byłem go bardzo ciekaw bo to szczękowiec z daszkiem. I powiem szczerze że mnie trochę rozczarował. Podobnie jak Wed2 wygląda fajnie i na głowie leży rewelacyjnie. Ale tak samo jak tamten występuje w takich samych rozmiarach. Więc waga i rozmiar już na "nie". Dodatkowo ma dość małe pole widzenia. Wizjer niby wydaje się duży ale jakoś mało przez niego widać. Tak samo to zapięcie uciskało w szyję. Widać w Nexxach taki montaż to norma. No i cena za niego - od 2000 zł w górę.

3. Schuberth E1
schuberth_e1.png
schuberth_e1.png (183.76 KiB) Przejrzano 4395 razy
O tym kasku juz było pisane więc nie będę się rozpisywał. Powiem tylko tyle, że w końcu dorwałem swój rozmiar. :) No i muszę przyznać że ten kask na głowie leży mi idealnie. Jednakże cena za niego jest mocno wygórowana jak dla mnie, więc to była tylko przymiarka z ciekawości.

4. Arai x4
arai_x4.png
arai_x4.png (339.57 KiB) Przejrzano 4395 razy
Kask w porównaniu do innych jest mniejszy i dużo lżejszy. Jednakże dla mnie dyskwalifikują go 2 rzeczy. Brak blendy przeciwsłonecznej i cena (od 2500 zł). Więc tu przymiarka była tylko z ciekawości.

5. Nolan n70-2 X
nolan_n70-2x.png
nolan_n70-2x.png (224.53 KiB) Przejrzano 4395 razy
Ten kask miałem w rękach już wcześniej. Kask modułowy z odpinaną szczęką. Na początku jakoś to zapinanie szczęki nie budziło jakoś mojego zaufania (o czym pisałem już wcześniej w tym albo innym wątku), ale tym razem pooglądałem i pomierzyłem go sobie dokładniej. I powiem tak. Ten kask ma wszystko co potrzebuję na chwilę obecna od kasku. Jest wygodny, przystosowany do montażu interkomu, ma daszek i blendę przeciwsłoneczną, wygodne i szybkie zapięcie microlock. Olbrzymie pole widzenia. No i cena od 1100 zł. Tak więc jet to najtańszy kask w tym zestawieniu. I wydaje mi się, że pomimo początkowemu sceptycyzmowi skończy się na zakupie tego modelu. ;) Fajne jest to malowanie jak na powyższym zdjęciu, ale jest to mat (a ten szybko łapie brud i ciężko utrzymać go w czystości), więc pewnie będzie odmiana białego :)

EDIT: nie wiem czemu ale w niektórych miejscach (przeglądarkach) zdjęcia są pozamieniane, choć dodane były prawidłowo. Pozmieniałem trochę nazwy plików i raz jeszcze dodałem fotki. Może nie będą się już robić takie cuda. ;)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 16:07 przez gorghu, łącznie zmieniany 1 raz.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5225
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Struna »

Z tym matem i kwestią czystości to taka mitologia trochę, pewnie że wysoki połysk ciut łatwiej czyścić, ale bez przesady, że mat to jakoś łapie bardziej brud i ciężko utrzymać w czystości - zwilżyć ( aż robactwo/syf zmięknie ) i ładnie schodzi.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1116
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

Gorghu, tu była dobra cena na białego E1 w rozmiarze L, XL 1959,00 darmowa wysyłka. https://allegro.pl/oferta/kask-schubert ... 8569634027.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 14:38 przez Dziadek3H2M, łącznie zmieniany 1 raz.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

być może. sam tego nie sprawdzałem a opieram się akurat na tym co mówią inni. Z drugiej też strony taki biały jest niby praktyczniejszy - lepiej widoczny i mniej się nagrzewa. A to już jest potwierdzone. ;) Tak więc jeszcze zobaczę :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2474
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Smerfciamajda »

Pomylome zdjecia Nolana i Shubertha.

BTW

Zamówiłem dziś takiego Nolana białego lub biało/czarnego. Zależnie co tam będzie na składzie.




Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 754
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Luchow »

Ja też jakiś czas temu byłem w Defenderze, Nexx-ów X.Vilijord jeszcze nie mieli, ale obejrzałem dość dokładnie tego Nexx X.Wed2 i... nie byłem zachwycony. Pasek też nieco uwierał, ale może to kwestia przyzwyczajenia, za to mam dwa duże zastrzeżenia.
Raz - odczuwalna jakość wykonania niższa niż w znacznie tańszym Sharku,
Dwa - wlot powietrza na szczęce to jakieś nieporozumienie... Plastikowa, przechylana klapka, która w pozycji otwartej robi szczelinę może ze 2 mm i przy najlżejszym dotknięciu się zamyka. Uznałem, że może nie otwarłem jej w pełni i docisnąłem mocniej - klapka odpadła. W 3 sztukach było tak samo... Nie wyobrażam sobie jak tego można używać w rękawicy.

A potem przymierzyłem E1... L-ki nie dało się zamknąć na mojej głowie, ale XL po ubraniu pasował jakbym go miał od roku. Akurat ta jedna sztuka w podobającym mi się malowaniu była w przecenie, więc już jest mój :)

A co do pola widzenia - po 6 sezonach w Sharku Vision-R z superszerokim wizjerem już nie jestem tak przekonany że to dobre, jak byłem kupując go. Owszem, na boki i w dół dobrze widzieć jak najwięcej, ale wysoka górna krawędź wizjera wielu korzyści nie przynosi, a bardzo zwiększa ilość sytuacji w której jesteś oślepiany. Zobaczymy jak będzie się jeździło z daszkem (a w E1 dolna pozycja daszka jest naprawdę nisko, może aż za nisko).


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3767
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Kurka, a człowiek to ma kask bez daszka ....


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: prebenny »

Luchow w dolnym położeniu daszek jest OK. Wydaje się trochę nisko ale nie przeszkadza a jak świeci słońce to dość znacząco pomaga :)


null

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1116
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

Luchow, Ja już w lutym testowałem mojego E1 i faktycznie dolna pozycja daszka przeszkadza jak się stoi pod światłami, ale do jazdy pod słońce to jest to co szukałem.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 754
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Luchow »

@crimson Ja to bym na twoim miejscu szukał kasku, albo coś dorabiał, bo na zlocie możesz się z ostracyzmem daszkowców spotkać :P


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

Smerfciamajda pisze:Pomylome zdjecia Nolana i Shubertha.
Dziwne. U mnie pokazuje prawidłowo, ale jak dałem teraz odpowiedź z cytatem do Smerfa i przeglądam temat poniżej to faktycznie jest zamienione. Tak samo pokazuje Araia zamiast Wed2 (i odwrotnie).
Zdjęcia były zamieszczone prawidłowo. :)

Edit: sprawdziłem na innej przeglądarce i też jest OK.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 14:47 przez gorghu, łącznie zmieniany 1 raz.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1116
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

crimson pisze:Kurka, a człowiek to ma kask bez daszka ....
Krakusy tak mają ;)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 14:48 przez Dziadek3H2M, łącznie zmieniany 1 raz.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

jg871972
A1
Posty: 84
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:17
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: jg871972 »

Ja zdecydowałem się na Schubertha E1. Przyznam, że cena jest wysoka, ale kask jest rewelacyjny. Wyszedłem z założenia, że chcę mieć kask z grupy premium na wiele lat. Służy już trzeci sezon i jest OK. W najbliższym czasie nie planuję wymiany. Cieszy także, że ich posiadaczami stali się nawet ich dotychczasowi krytycy.



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3767
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: crimson »

Luchow pisze:@crimson Ja to bym na twoim miejscu szukał kasku, albo coś dorabiał, bo na zlocie możesz się z ostracyzmem daszkowców spotkać :P
Dlatego (żart) nie będzie mnie na tym zlocie - choć będę obcował z kolegami z daszkami, w większości :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1116
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Dziadek3H2M »

Gorghu, a tą luźną szczękę z Nolana to na sznurku zawiesisz na szyi ;) to już chyba lepszy kask integralny.


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

ależ cały czas możesz mieć tą szczękę przyczepioną i wtedy masz praktycznie integrala ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2474
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Smerfciamajda »

W ciepłe dni jeżdżąc po mieście lub rekracyjnie zwiedzając nadmorskie bulwary, szczęka ląduje w kufrze lub tankbagu.

Proponuję oglądnąć film promocyjny Nolana dla tego modelu oraz dla N70-2GT.

Tam ładnie wszystko widać jak się chłopcy bawią.

Moja kobieta ma GT i jest zachwycona szybą.
Ja wczoraj mierzyłem X i tez jest super.




Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3051
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: gorghu »

dlatego właśnie skłaniam się tu temu kaskowi :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Jazda pod słońce a kask bez daszka

Post autor: Old Donkey »

nolan xl w chyba ? dobrej cenie
https://www.helmetcity.co.uk/nolan-n70- ... -grey-024/
e1 w kolorze białym pełna rozmiarówka
https://www.helmetcity.co.uk/schuberth-e1-gloss-white/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”