Jeansy na moto w ciepłe dni.

Wszystko co motocyklista może i powinien na siebie włożyć. Opinie, testy, pytania, uwagi.
Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Przeszkadzało mi zawsze, jak na krótkie wyjazdy np do pracy, czy spotkać się z kumplami na mieście musiałem wbijać się w cały komplet ciuchów turystycznych. Kurtka zawsze jest podstawą ale spodnie, buty już nie muszą być do dalekich wypraw.
Poszperałem po sklepach, pomacałem to co wisiało na wieszakach, ale wiele spodni miało zbyt wiele kolorowych przeszyć, wzorów, itd. Mi to nie pasowało. Szukałem czegoś spokojnego dla oka i ostatecznie wybrałem :

Jeansy Freestar, model Road Vintage.
jeansy-freestar-road-vintage_v3.jpg
* wyposażone w szorty bezpieczeństwa wykonane ze 100% włókna Kevlar DuPont zapewniają doskonałą ochronę twojego tyłka, bioder, kolan i ud

* standardowo zawierają 5 protektorów niemieckiej firmy SAS-TEC (2 biodrowe, 2 kolanowe, 1 na kość ogonową)

* protektory kolanowe posiadają regulację wysokości

* spodnie mają możliwość wypięcia szortów wraz z protektorami za pomocą zamka rozdzielczego i wtedy doskonale nadają się do użytku codziennego

* powierzchnia kevlaru użyta do wykonania szortów jest znacznie większa niż inne konkurencyjne firmy na polskim rynku

szorty :
IMG_20180402_133317.jpg
ochraniacz biodrowy :
IMG_20180402_133337.jpg
No i najlepsze - cena = 450 PLN

Teraz mój zestaw na ciepłe dni i krótkie wypady to opisane wyżej spodnie, plus :

1. Kurtka Modeka Tacoma - bardzo dobrze wentylowana i przewiewne.
6998.jpg
6998.jpg (66.8 KiB) Przejrzano 7512 razy
2. Buty Modeka Le Mans - niskie, ale z ochraniaczami i membraną.
eng_pl_Modeka-boots-Le-Mans-84320_1.png


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Tags:

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: JARON »

A gdzie Grzechu te porcięta kupowałeś? Jakiś namiar.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: pyra »

Radzę szukać spodni gdzie nić kewlarowa jest wpleciona w bawełnę, bez zbędnych kalesonów wewnątrz.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: pyra »

Radzę szukać spodni gdzie nić kewlarowa jest wpleciona w bawełnę, bez zbędnych kalesonów wewnątrz.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@JARON, nabyte w 4ride. Mają kilka salonów + sklep internetowy. Można się dogadać z cenami :)


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
adonix
A1
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:09

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: adonix »

pyra pisze:Radzę szukać spodni gdzie nić kewlarowa jest wpleciona w bawełnę, bez zbędnych kalesonów wewnątrz.
przykłady w rozsądnej cenie jak freestar?



sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: sowator »

Hehe, spodnie i buty mam takie same i sobie chwalę :P w tych butach zjeździłem całą Rumunię i było ok. Na dłuższe i szybsze trasy zakładałem wysokie buciory ;) a w spodniach jeździłem całe lato. Bardzo wygodne i szerokość nogawek też odpowiednia, nie za szerokie ale można naciągnąć na wysokie buty turystyczne Seca.


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: pyra »



Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
adonix
A1
Posty: 59
Rejestracja: 13 mar 2018, 15:09

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: adonix »

O. Coś mi firma obiła się o oczy. Bliźniacza firma robi ciuchy marki motona jeśli dobrze pamiętam.



pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: pyra »

czy bliźniacza, nie wiem mam od nich skórę - prima sort.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: gorghu »

Ja w tamtym roku zakupiłem jeansy Ozone Shadow - https://www.4ride.pl/odziez-motocyklowa ... hadow.html
Ponieważ jednak spodnie miały tylko protektory na kolanach a na biodrach i kości ogonowej tylko przygotowane kieszenie to dokupiłem dwa protektory na biodra. W newralgicznych miejscach obszyte są wewnątrz panelami z kevlaru (na kolanach, biodrach i w pasie). Generalnie spodnie sobie chwalę. Na pewno są bardziej przewiewne od tych normalnych, nie rzucają się tak w oczy, w kroju przypominają bojówki ze względu na kieszenie na udach. W dolnej części rzep do ściągnięcia lub zluzowania nogawki. Ja mam je w kolorze czarnym. Widziałem je jeszcze w kolorze niebieskim ale jak dla mnie tam bardziej widać szycia na nogawkach.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

bado
A2
Posty: 129
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: bado »

Grzechu, przyjrzyj się w spodniach zamkowi "kalesonów". U mnie przetarł dziurę w okolicy tylnej kieszeni. Odciąłem go i jest spokój.
Spodnie tyram w ciepłe dni od kilku lat i dają radę. Deszcze, wypadek przeżyły, 8h w robocie da się wytrzymać, jeśli trzeba.
Załączniki
1.JPG



Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

@bado, dzięki za info. NIe myślałem, że zamek może wytrzeć dziurę, zwłaszcza w takim miejscu. Pomacam i popaczam :D :D, ale wydaje mi się, że w moich ten zamek jest wszyty wyżej - zaraz pod paskiem i jest z tworzywa, więc nie powinien niczego wycierać / przecierać.

@gorghu. Jak grzebałem w sklepie we Wrocku to nie trafiłem na nie, a całkiem fajnie się prezentują.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jeansy na moto w ciepłe dni.

Post autor: JARON »

Muszę się wybrać do tego 4ride. Faktycznie jest i w Katowicach to może jakieś letnie spodenki ogarnę na ten sezon ;-) obie propozycje ciekawe


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież”