Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Przed nami okres zimowej nudy, w tym czasie większość kolegów usprawnia swoje maszyny lub instaluje nowe gadżety, dlatego pozwolę sobie podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat mojej nowej kamerki - Garmin Virb Ultra 30, w tym celu zapraszam do oglądnięcia dwóch filmów.
Na pierwszym - mały unboxing urządzenia, na drugim - drogowy test i porównanie z klasyczną kamerą Sony HDR CX-130, przy okazji testowałem też przydatność antywibracyjnej podkładki od Sony czyli - "Motor Vibration Absorber AKA-MVA" która ma niwelować drgania od silnikowe i minimalizować lub ograniczać zniekształcenia lub brak ostrości podczas nagrywania materiału kamerą zamocowaną na kierownicy.
Także w tym materiale kilka ujęć z testu dokładności komputera pokładowego Suzuki V-Strom DL-650 pod kątem spalania.
Pierwsze użycie kamery i pierwsze wymuszenie na mnie pierwszeństwa przejazdu przez "Babę" jadącą puszką :shock:
Wkrótce kolejne filmy z tej kamerki, w tym porównanie drgań z zastosowaniem AKA-MVA, oraz systemu stabilizacji urządzenia zainstalowanego na kierownicy jako video-rejestrator (Garmin świetnie się do tego nadaje, bo działa także w trybie ładowania przez USB i również BEZ baterii), będzie też materiał z kilku wycieczek wokół komina :D

Zapraszam do oglądania, komentowania i oceniania moich filmów

Pozdrówko 8-)






P.S. - zapomniałem jak wrzucać do posta okna z filmami YT..? :mrgreen:


Iżu

Tags:

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: crimson »

Cześć!
Fajny film i fajna kamerka. Pytanie jak z szumem w kasku przy jeździe z zamontowaną kamerką. Mam praktycznie taki sam kask, tyle że czarny. Jak Ci się to spisuje, czy dużo bardziej szumi niż normalnie?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: gorghu »

ciekawa kamerka. ale szczerze to bardziej ciekawi mnie ten AKA-MVA. zastanawiam się jakby działał z kamerką takiego typu (nie sony).
a filmiki do posta wrzucasz ze znacznikiem youtube, /youtube (oczywiście oba wzięte w kwadratowy nawias "[]")


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Centrino »

Pozwoliłem sobie poprawić te okienko youtuba.

Wklejenie filmów najłatwiej robić poprzez pełny edytor. Wówczas po prawej stronie menu jest guzik z trójkątem (coś na wzór klawisza play). Klikamy i wklejamy linka.

Jak dla mnie kamerka dość fajnie nagrywa.
@Iżu - ustawiaj ją troszkę wyżej bo w większości czasu widać na 50-100m przed motocyklem a nie widać widoków.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Jak dla mnie szumy na bardzo dobrym, niskim poziomie. W porównaniu do mojego soniaka to bardzo dobrze wypada nagrywanie dźwięku.
Stabilizacja też daje radę. Nie dousłyszałem w filmie czy jest software'owa, czy mechaniczna?
Jeśli soft, to jak bardzo obcina kadr? Możesz to porównać?


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

crimson111 pisze:Cześć!
Fajny film i fajna kamerka. Pytanie jak z szumem w kasku przy jeździe z zamontowaną kamerką. Mam praktycznie taki sam kask, tyle że czarny. Jak Ci się to spisuje, czy dużo bardziej szumi niż normalnie?
Cześć i dzięki, nie odczuwam różnicy w tym zakresie podczas normalnej jazdy, na trasy z kolei jeżdżę z zatyczkami Alpine Motor Safe Race, więc nie odczuwam żadnego dyskomfortu pod tym kątem, jest wręcz miło :D
Bardziej przeszkadza opór powietrza jaki generuje kamerka umieszczona na czubku kasku, zwłaszcza podczas szybkiej jazdy autostradą.
Do prędkości 120 km/godz. nie ma problemu, po przekroczeniu tej prędkości powietrze chce Ci obrócić głowę ku niebu, więc docelowo będę chciał umieścić kamerkę na szczycie szczęki, w tym celu muszę trochę przeszlifować wklęsłe łącze, by dało się je przykleić do szczeny w okolicach nawiewu powietrza, to miejsce wydaje się najbardziej odpowiednie także ze względu na to jak "patrzy" kamera, jeśli byłaby nieco niżej (jak ktoś słusznie zauważył) na filmie dałoby się kadrować zarówno zegary, jak i otaczający krajobraz.
Oczywiście można wycisnąć jeszcze większy kąt z kadru ale kosztem dystorsji, osobiście wolę nagrywać obraz z nieco węższym kadrem ale za to prawidłowo skorygowany przez elektronikę kamery, bez pływających horyzontów.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Jak dla mnie szumy na bardzo dobrym, niskim poziomie. W porównaniu do mojego soniaka to bardzo dobrze wypada nagrywanie dźwięku.
Stabilizacja też daje radę. Nie dousłyszałem w filmie czy jest software'owa, czy mechaniczna?
Jeśli soft, to jak bardzo obcina kadr? Możesz to porównać?
Grzechu w tej kamerce nie ma stabilizacji optycznej, jest tylko software"owa ale bardzo dobrze daje sobie radę, oczywiście ten typ stabilizacji zawsze nieco obcina kadr na brzegach.
Wkrótce będę wrzucał filmik gdzie kamerkę - Garmin Virb Ultra 30 - umieściłem na tej podkładce Sony AKA-MVA, połączenie stabilizacji kamery i tej podkładki daje świetne efekty, bo ewidentnie izoluje kamerę umieszczoną na kierownicy od drgań - na klipach widać stabilne ujęcia kadru i całej perspektywy drogi czy krajobrazu, oraz drgającą owiewkę, daje to bardzo fajny naturalny efekt 8-)
Jestem bardzo mile zaskoczony jakością nagrań, odwzorowaniem kolorów i świetną automatyką balansu bieli w tym Garminie, świetnie przydaje się kolorowy wyświetlacz bardzo ułatwiając ustawianie parametrów pracy, z wad tak jak wspomniałem na filmie - brak stabilizacji 4K i słaba bateria, ale z tym akurat problemu nie ma, bo można ją szybko ładować z gniazda USB, oraz zasilać także bez baterii i to bardzo mnie cieszy :D
Kilka dni temu kupiłem sobie jeszcze nieco mniejszy aparat do focenia - solidnego metalowego - Canona G7X MKII, ze świetną stabilizacją optyczną, jasnym obiektywem F1,8-2,8 , zoomem 24-100, oraz możliwością nagrywania filmów Full HD z uwzględnieniem manualnych ustawień wszystkich parametrów ekspozycji, niesamowite ile taki mały compact potrafi :)
Wcześniej używałem aparatu Sony A6000 i obiektywu SELP 18105G F4, tyle że pojawił się problem z gabarytem sprzętu i upychaniem ustrojstwa w kufrze podczas motocyklowych wycieczek, czego efektem było to, że sprzęt najczęściej zostawał w domowej szafie :?

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Centrino pisze:Pozwoliłem sobie poprawić te okienko youtuba.

Wklejenie filmów najłatwiej robić poprzez pełny edytor. Wówczas po prawej stronie menu jest guzik z trójkątem (coś na wzór klawisza play). Klikamy i wklejamy linka.

Jak dla mnie kamerka dość fajnie nagrywa.
@Iżu - ustawiaj ją troszkę wyżej bo w większości czasu widać na 50-100m przed motocyklem a nie widać widoków.
Dzięki za przypomnienie edytora, kamerkę będę kierował nieco wyżej, a docelowo zamocuję ją do szczęki kasku, wtedy dobrze będzie "widzieć" cały kadr wraz z zegarami.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Iżu pisze:...
Kilka dni temu kupiłem sobie jeszcze nieco mniejszy aparat do focenia - solidnego metalowego - Canona G7X MKII, ze świetną stabilizacją optyczną, jasnym obiektywem F1,8-2,8 , zoomem 24-100, oraz możliwością nagrywania filmów Full HD z uwzględnieniem manualnych ustawień wszystkich parametrów ekspozycji, niesamowite ile taki mały compact potrafi :)
Wcześniej używałem aparatu Sony A6000 i obiektywu SELP 18105G F4, tyle że pojawił się problem z gabarytem sprzętu i upychaniem ustrojstwa w kufrze podczas motocyklowych wycieczek, czego efektem było to, że sprzęt najczęściej zostawał w domowej szafie :?

Pozdrówko 8-)
Rozglądam się za czymś małym do focenia w podróży, bo targanie ze sobą D7000 plus statyw plus graty, to mnie nerwi mocno.
Testuj tą małpkę i chwal się kadrami, zobaczymy jakie ma możliwości.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Rozglądam się za czymś małym do focenia w podróży, bo targanie ze sobą D7000 plus statyw plus graty, to mnie nerwi mocno.
Testuj tą małpkę i chwal się kadrami, zobaczymy jakie ma możliwości.
Czytałem, oglądałem recenzje i przykładowe foty z netu o Canonie G7X MKII, zastanawiałem się też nad Sony RX-100 MK4, ale Canon ma dużo lepszą ergonomię,lepszą stabilizację, dłuższy zoom, przejrzyste i czytelne menu i jest tańszy choć nie ma wizjera i nie nagrywa w 4K, jednak Sony dosyć szybko się grzeje w tym trybie i wyłącza.
Ciekawą alternatywą dla Canona G7X MKII jest Canon G5X z wizjerem, to w zasadzie ten sam aparat, choć jest wyposażony w "podglądacz" i słabszy procesor, jest za to droższy.
Canon G5X (1).jpg
Canon G5X (1).jpg (6.14 KiB) Przejrzano 8415 razy
Jednak ten aparat jest nieco większy i ma starszy procesor Digic 6, a więc nieco wolniejszy.
Wybór G7X MKII wydawał się dla mnie najbardziej optymalny, no i fajnie nagrywa selfie :mrgreen:
Mam sentyment do Canona z serii "G", bo użytkowałem 7 lat Canona G7, to był sprzęt pancerny niezniszczalny, przeżył twarde lądowanie z wysokości..

Obecnie do końca stycznia 2018 Canon ma fajną promocję na wybrane modele aparatów cyfrowych:

https://www.cyfrowe.pl/lp/przygotuj-sie ... paign=0191

czyli można wyrwać dodatkowe parę stówek za zakupiony sprzęt, przy zakupie G7X MKII zwracają 130 zł. przy G5X 170 zł. i tak dalej..

Jak trochę nim pofocę, to dam znać jak się sprawuje, filmki są ponoć bardzo dobrej jakości, sporo osób używa tego modelu do nagrywania blogów.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Dzięki za szybkie info zwrotne. Poczytam o tym modelu.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: gorghu »

Sorrki za małe odejście od tematu ale nawiązując do 3 postów powyżej. W sierpniu byłem w podobnej sytuacji co Grzechu. Wożenie dużego "lustra" w podręcznym tankbagu jest mało praktyczne. Jest zbyt duże. Oprócz tego, w moim przypadku, drgania od motocykla mogły w jakiś sposób wpłynąć na awarię silniczka podnoszenia lustra i otwierania przysłony (nie mówię że wpłynęły, ale mogły się jakoś przyczynić). A zbliżał się wyjazd. Dlatego też zacząłem szukać "małej małpki". Oczywiście takiej z wyższej półki (bo te najtańsze to można zastąpić smartphonem). Porównywałem Canony i Soniaki o których pisze Iżu. Ostatecznie wybór padł na Panasonic Lumix TZ-100. Brak odchylanego ekranu kompensuje mega zoom optyczny (x10). Na wrześniowym wyjeździe (opisanym w relacjach) pstrykałem nim fotki i powiem że jestem z niego zadowolony. Obecnie używam go częściej niż "lustra".
to taki mały off (ale może komuś posłuży taka informacja ;) ).


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Grzechu (Kobyłka) pisze:Dzięki za szybkie info zwrotne. Poczytam o tym modelu.
Grzechu jak lubisz tradycyjne sterowanie, a chcesz mieć solidny aparat compactowy z metalowym korpusem, pełnymi ustawieniami manualnymi, który wykona zdjęcia w doskonałej jakości (matryca micro 4/3 i jasny obiektyw F1.7-2.8)i, to pomyśl o Panasonicu Lumix LX100, wprawdzie ta konstrukcja ma już 4 lata, ale jest bardzo chwalona za jakość zdjęć i szybkość a.utofocusa, ten aparat potrafi robić foty z bardzo ładnym rozmyciem tła, obecnie jego cena oscyluje na poziomie Canona G7X MKII, więc jest ciekawą alternatywą dla Canona, nagrywa też filmy 4K i ma wizjer:

https://www.spidersweb.pl/2014/12/panas ... enzja.html

Oczywiście sprzęt także ma kilka wad - małą baterię, brak możliwości ładowania przez USB, brak odchylanego i dotykowego wyświetlacza, brak wbudowanej lampy błyskowej i jest sporo większy od G7X.

Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: QraC »

Załóżcie nowy temat bo mocno odchodzicie od głównego nurtu.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
malutki
A1
Posty: 29
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Busko
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: malutki »

G7X użytkuje od roku i nie żałuje przesiadki z lustra. Uniwersalny mały sprzęt. Góry, motocykl, wycieczki wszędzie poręcznie. Z wad to jedynie krótki zoom i brak gwintu na filtry (ale można to obejść). Ok już nie spamuje.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Zapraszam na kolejny filmik na moim kanale, tym razem więcej jazdy Suzi DL-650 z moją nową kamerką - Garmin Virb Ultra 30 - zamocowaną na tłumiku drgań - AKA-MVA od Sony w różnych warunkach oświetleniowych, oraz na kasku z muzyczką w tle, był też mały off-road :lol:
Jak się podobało zostawcie łapkę i ewentualnie komentarz.

Pozdrówko 8-)



Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Zapraszam na kolejny filmik związany tematycznie z kamerą - Garmin Virb Ultra 30, to ostatni materiał z testów stabilizacji tego urządzenia.
Tym razem na wybranym wyboistym odcinku drogi sprawdzałem jakość nagrań w rozdzielczości 4K 25 kl/s i Full HD 50 kl/s przy mocowaniu kamery do kasku, oraz kierownicy - na sztywnym uchwycie i przy użyciu Sony Motor Vibration Absorber AKA-MVA.

Pozdrówko 8-)



Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Zapraszam na kolejny filmik, tym razem kilka ujęć z zeszłorocznej wycieczki motocyklowej po Beskidzie Wyspowym do zapory w Niedzicy:



Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Iżu »

Zapraszam na kolejny filmik z rozpoczęcia mojego sezonu motocyklowego 2018, nakręcony dzięki kamerce - Gramin Virb Ultra 30, którą zamocowałem na szczęce kasku.
Montaż na górze skorupy powodował bardzo duży opór powietrza zwłaszcza przy szybkiej jeździe autostradą, co zmusiło mnie do zmiany koncepcji w tym temacie.
Umiejscowienie urządzenia na szczęce poprawia też "widzenie" kadru, gdyż urządzenie "patrzy" jak nasze oczy, a więc obraz wydaje się bardziej realistyczny.
Miłego oglądania :D



Pozdrawiam świątecznie 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Kamerka - Garmin Virb Ultra 30 - dla motocyklisty

Post autor: Janusz W »

Dzięki za Życzenia Św. , gratulacje rozpoczęcia sezonu ale dla mnie za dużo widać szyby a jak będzie brudna .........



ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”