Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Iżu »

Cześć i czołem, jako że szukam dla siebie torby na zbiornik paliwa do mojego Suzuki V-Strom DL-650 AL6 postanowiłem zamówić torbę firmy Kappa RA311 R Tank Bag, którą można nabyć w cenie 360 zł. np. w sklepie Defender:

https://defender.net.pl/product-pol-897 ... klock.html

Polecam jednak ten sklep:

http://www.motor-sklep.pl/

Można tu indywidualnie negocjować ceny, mnie udało się zamówić dwie torby po 305 zł. plus mocowania do baku po 40 zł. koszty wysyłki sklep wziął na siebie, kupowałem już u nich rollbag Givi 40 l. więc nie ma ryzyka, właściciel jest solidny, sprzęt oryginalnie zapakowany i pewny, gdyż Pan Maciej jest przedstawicielem firmy Givi / Kappa i bezpośrednio we Włoszech zamawia produkty.

Przed odebraniem przesyłki postanowiłem wraz z crimson111, który także szuka takiej torby obejrzeć ją i przymierzyć do mojego motocykla.
Torba wygląda ciekawie, jej pojemność to: 16 litrów a wymiary to: 26,5 x 18-20 x 38,5 cm (szerokość, wysokość, głębokość)
System mocowania to Tank Lock taki sam jak toreb Givi, de facto Kappa i Givi produkowane są w tej samej fabryce, choć złośliwi twierdzą że Kappa tworzona jest w piątki, gdy pracownicy myślą już o weekendzie :lol:

Torba Kappa RA311 R Tank Bag wygląda niby całkiem dobrze, ale po dokładnym oglądnięciu pewne zastrzeżenia budzą materiały korpusu a zwłaszcza taka pseudo skóra ekologiczna nie wyglądająca na mocną, perforowany cienki materiał pod kieszonkami zewnętrznymi, oraz odłażące z zewnętrznych szwów nitki, sporą wadą jest brak jakiejkolwiek przelotki na kable do ładowania urządzeń, przez co trzeba umieszczać je w pokrywie przy niedomkniętym zamku głównej komory
Kappa RA311 R (1).jpg
Górną część stanowi mapnik do którego można dopiąć mocowanie na smartfona
Kappa RA311 R (2).jpg
Kappa RA311 R (5).jpg
Kappa RA311 R (6).jpg
Pokrowiec na telefon ma z tyłu siateczkę umożliwiającą lepsze chłodzenie urządzenia i wyciętą dosyć ordynarnie dziurkę na kabel ładowania
Kappa RA311 R (7).jpg
Torba ma z zewnątrz po bokach dwie kieszonki zapinane na zamek, brakuje nieco kieszonki tylnej, jest tylko uchwyt do przenoszenia torby, u góry mamy możliwość rozpięcia dodatkowego zamka celem zwiększenia pojemności torby
Kappa RA311 R (3).jpg
Kompletnie nie wiem po co po dwóch stronach torby na zewnątrz znajduje się taki wszyty na stałe mini pasek, którego nie można wyciągnąć :mrgreen:
Kappa RA311 R (8).jpg
W środku miejsca jest naprawdę sporo, z boku znajduje się kieszonka na zamek a z przodu zapinana na rzep prawie niewidoczna kieszeń np. na kartę kredytową, jakieś małe dokumenty, wnętrze jest wyścielane zwykłą tkaniną jakimś cienkim czarnym nylonem, w zestawie mamy pasek naramienny
Kappa RA311 R (4).jpg
Jest także pokrowiec przeciwdeszczowy w widocznym żółtym kolorze, z przeźroczystą górną częścią która akurat w tym egzemplarzu była bardzo pogięta i niezbyt dopasowana do całości.
Kappa RA311 R (9).jpg
Kappa RA311 R na moim motocyklu wygląda tak (sorki za jakość zdjęć, robiłem je smartfonem)
Kappa RA311 R (10).jpg
Prawdopodobnie przy mocowaniu Tank Lock - Tank Bag Kappa nie powinien utrudniać ruchu kierownicy w maksymalnym skrajnym położeniu, zwłaszcza że jest jeszcze możliwość regulacji zaczepu o ok. 1 cm.
Kappa RA311 R (11).jpg
Zamocowana na zbiorniku Kappa nie zasłania zegarów, wydaje się pasować do motocykla turystycznego jakim jest mała Suzi
Kappa RA311 R (12).jpg
Kappa RA311 R (13).jpg
Reasumując torba przy tej cenie jest ciekawą alternatywą do turystyki, jednak pewne wątpliwości budzą materiały nieco gorszej jakości niż Givi, brakuje tu także kieszonki z tyłu i jakiejkolwiek przelotki na kable do ładowania elektroniki - dlatego ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na zakup i bardziej skłaniamy się dopłacić i nabyć oryginalną torbę Suzuki o pojemności 5-9 litrów, produkowaną dla Suzuki przez firmę SW-Motech taką jak na poniższym zdjęciu, kosztuje ona wraz z mocowaniem niecałe 500 zł. po rabacie u dealera Suzuki.
Tank Bag Suzuki 5-9 l..jpg
Tank Bag Suzuki 5-9 l..jpg (59.81 KiB) Przejrzano 5546 razy
Załączniki
Kappa RA311 R (12).jpg
Kappa RA311 R (10).jpg
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, 22:00 przez Iżu, łącznie zmieniany 1 raz.


Iżu

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Lord »

No to chyba będę musiał jutro obfocić ci givi która cenowo jednak jest tańsza od sw motecha i ma przelotke na ładowanie. Dodatkowo ma wewnątrz jescze jedną komorę nieprzemakalna po za dedykowanym ochraniaczem zakładanych na całość
Ostatnio zmieniony 13 lut 2019, 19:59 przez Lord, łącznie zmieniany 2 razy.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Iżu »

Lord pisze:No to chyba będę musiał jutro obfocić ci givi która cenowo jednak jest tańsza od sw moteha i ma przelotke na lądowanie. Dodatkowo ma wewnątrz jescze jedną komorę nieprzemakalna po za dedykowanym ochraniaczem zakładanych ba całość
Spoko, wrzuć foty :D


Iżu

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: pyra »

U mnie ochraniacz zwiewało, przy szybkościach autostradowych, a w słoneczną pogodę mapa nieczytelna( nie mówiąc o tablecie, jak sobie chciałem polepszyć). No i trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu, bo nie tylko właściciel może szybko tankbaga wypiąć z ringu.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Online
Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Pawian »

Dzięki za kolejną rzeczową recenzję @Iżu :)

Powinieneś być pilotem oblatywaczem-recenzentem ;)
Sukces gwarantowany bez względu na wybraną przez Ciebie grupę produktów.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
prz3kus
A2
Posty: 113
Rejestracja: 30 wrz 2018, 07:52
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: prz3kus »

Tylko teraz Iżu musisz sobie telefonik raczej nad zegary rzucić, więc będzie kolejny wydatek ;)

Edit:
I jeszcze jedno pytanie. Ta wersja od Suzuki co dałeś zdjęcie to jest ten mniejszy tank-bag, czy do starszych wersji DL jest inny wzór niż do nowych?

To jest ten z katalogu?
https://suzuki.pl/pdf/moto/akcesoria/V- ... 1000XT.pdf

Odpowiednikiem tego Kappy jest raczej ten większy model.


DL 650 (2018) / DL 1050XT (2021)

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: SimOn! »

@Iżu jeżeli sprawa jest aktualna to zobacz sobie GIVI XS307. Z pierścieniem kupiłem za 420 zł (w motobagaz.pl). Wykonanie bardzo dobre. Jest przelotka na kabel, mapnik, i wewnętrzny worek wodoszczelny plus nakładany pokrowiec, jest też pasek na ramię. To jest 15 litrów, moim zdaniem taki w sam raz. Wchodzi lustrzanka plus trochę drobiazgów.
9 litrów to jest maleństwo, a do tego ta cena.
Tutaj takie poglądowe zdjęcie jak to na moto wygląda. Jak chcesz zdjęcia szczegółów samej torby to daj znać.
https://photos.app.goo.gl/rw98UhDtJu4qFLk99


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

benkkamil
AM
Posty: 18
Rejestracja: 28 lut 2019, 12:44
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: benkkamil »

Koledzy a do turystyki jednodniowej wybrali byście torbę na bak czy kufer centralny ?


V - Strom DL 650 AL3

Awatar użytkownika
Dziadek3H2M
A+B+C
Posty: 1114
Rejestracja: 04 cze 2018, 15:46
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Dziadek3H2M »

benkkamil pisze:Koledzy a do turystyki jednodniowej wybrali byście torbę na bak czy kufer centralny ?
Jedno i drugie. W kufrze centralnym zamkniesz kask jak pójdziesz na piwko, a w nie dużej torbie na baku trzymasz łatwo dostępny portfel jak płacisz za autostradę, chusteczki do ocierania łez po zapłaceniu i aparat fotograficzny do uwieczniania szybko umykających scen. ;)


LWG



DL 650 XT AL5, CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa RA311 R Tank Bag - budżetowa torba na zbiornik z systemem Tank Lock

Post autor: Maarcel »

DziadekH pisze:
benkkamil pisze:Koledzy a do turystyki jednodniowej wybrali byście torbę na bak czy kufer centralny ?
Jedno i drugie. W kufrze centralnym zamkniesz kask jak pójdziesz na piwko, a w nie dużej torbie na baku trzymasz łatwo dostępny portfel jak płacisz za autostradę, chusteczki do ocierania łez po zapłaceniu i aparat fotograficzny do uwieczniania szybko umykających scen. ;)
Pełna zgoda
Centralka to centralka, a telefon i drobiazgi zamiast upychac po kieszeniach mam w małym tankbagu 5l


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”