Kask a deszcz

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
dawidek
A2
Posty: 123
Rejestracja: 12 gru 2016, 23:42
Kontakt:

Kask a deszcz

Post autor: dawidek »

Nurtuje mnie taka rzecz: jak sobie radzicie z widocznością w deszczu? Chodzi mi o zewnętrzną część wizjera - parowanie i osadzanie się kropel deszczu.
Jakie macie sposoby na to?



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask a deszcz

Post autor: staszek_s »

Ja akurat testuję niewidzialną wycieraczkę, trafiłem na razie tylko na parę kropel deszczu ale wygląda to na super rozwiązanie, kropelki uciekają aż miło. Do tego oczywiście normalna, gumowa, na rękawicach firmy Held :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kask a deszcz

Post autor: Centrino »

Na parowanie mam pinlocka a na krople deszczu wycieraczkę na rękawiczce i naturę w postaci wiaterku


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
dawidek
A2
Posty: 123
Rejestracja: 12 gru 2016, 23:42
Kontakt:

Re: Kask a deszcz

Post autor: dawidek »

Centrino pisze:Na parowanie mam pinlocka a na krople deszczu wycieraczkę na rękawiczce i naturę w postaci wiaterku
Pinlock na parowanie zewnętrznej części wizjera? ;)

Czy są jakieś patenty, spreje, etc. na zmniejszenie napięcia powierzchniowego?
Czasem guma na palcu nie pomaga :/



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Kask a deszcz

Post autor: Centrino »

No zewnętrzna część wizjera to mi jeszcze nie zaparowała nigdy.
Może jeżeli ktoś używa jakiś mocnych środków do mycia szybki to zmyje zewnętrzną powłokę ale to i tak wiatr odparuje.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Messi
AM
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:37

Re: Kask a deszcz

Post autor: Messi »

Umyj szybę szamponem do włosów head&showders..

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kask a deszcz

Post autor: Iżu »

dawidek pisze:Czy są jakieś patenty, spreje, etc. na zmniejszenie napięcia powierzchniowego?
Czasem guma na palcu nie pomaga :/
Na zewnątrz wizjera kasku i na szybę w Suzi używam "niewidzialnej wycieraczki", preparat doskonale usuwa wodę podczas jazdy, dodatkową zaletą przy dobrej słonecznej pogodzie latem jest ograniczenie przylegania robali.
Preparatem należy spryskać czystą i suchą powierzchnię szyby kasku, rozprowadzić i wypolerować, zabieg trzeba powtarzać okresowo.
Nie każdy rider wie że samo odwrócenie głowy na bok podczas deszczu spowoduje usunięcie kropli z szyby kasku , ale to działa powyżej 50 km/godz.

Pozdrówko


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kask a deszcz

Post autor: prebenny »

Z ciekawości jakiej firmy 'wycieraczki' używacie?


null

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask a deszcz

Post autor: staszek_s »

Ja, zainspirowany zdaje się przez @Iżu, kupiłem z firmy Autoland
https://www.motochemia.pl/autoland-niew ... -5155.html
koszt niewielki, wygląda że działa dobrze. Liczę też na łatwiejsze zmycie brudów z przedniej szyby, z czym miałem problem do tej pory.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Kask a deszcz

Post autor: prebenny »

Ja też autolanda kupowałem ale na kasku jeszcze nie sprawdzałem. Na samochodzie mam mieszane uczucia.
Mocno zaczęły mi wycieraczki mazać a efekt jest dopiero przy większym deszczu i większej prędkości.


null

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Kask a deszcz

Post autor: staszek_s »

na kasku nie mazałem jeszcze wycieraczką (z palca :) ), ale efekt kropelkowania jest wyraźny. Prawdziwy test przede mną dopiero, dam znać jak mnie złapie jakiś konkretny deszcz


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Kask a deszcz

Post autor: Janek-2004 »

ja przed wyjazdem na zlot kupiłem tą wycieraczkę z autoland i psiknąłem na wizjer kasku i jak jechaliśmy to gdzieś przed Malborkiem dopadł nas deszcz to zdało to super egzamin - kropelki spierniczały jak złoto. parowania w kasku nie zauważyłem.
Natomiast w niedzielę jak wyjeżdżaliśmy ze zlotu po śniadaniu to była dosyć spora mgła i niestety mój pinlock nie zdał egzaminu (4 sezon eksploatacji). Przed sezonem robiłem mu "przegląd" polegający na demontażu, przeglądzie silikonowej uszczeleki obwodowej oraz delikatnym przetarciu wilgotną chusteczką do szkieł okularów uszczelki jak i pinlocka. Potrzymałem w zamknięciu w ciepłym pomieszczeniu, w nadziei że uszczelka odreaguje i da lepszą szczelność do wizjera. Widocznie już czas wymiany nadszedł i żadne czary nie pomogą - podobnież wizjer, który już też został trącony zębem czasu (zarysowania od zewnątrz)



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Kask a deszcz

Post autor: gorghu »

Także używam tej niewidzialnej wycieraczki Autolanda. i w aucie i w moto i na kasku.
z kaskiem tylko problem mam taki że dobrze schowany jestem za szybą i mi nic nie wieje wiec ta "wycieraczka" słabo działa, musze sie co jakiś czas wychylić ponad szybę żeby ładnie wiaterek zwiał wodę ;)
Zauważyłem także że ta "wycieraczka" działa dopiero tak mniej więcej od 50-60 km/h czyli w momencie kiedy pojawia się mocniejszy podmuch na szybę. Inaczej woda ładnie zalega na niej.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kask a deszcz

Post autor: Struna »

Janek-2004 pisze:
30 wrz 2021, 16:25
Przed sezonem robiłem mu "przegląd" polegający na demontażu, przeglądzie silikonowej uszczeleki obwodowej oraz delikatnym przetarciu wilgotną chusteczką do szkieł okularów uszczelki jak i pinlocka. Potrzymałem w zamknięciu w ciepłym pomieszczeniu, w nadziei że uszczelka odreaguje i da lepszą szczelność do wizjera. Widocznie już czas wymiany nadszedł i żadne czary nie pomogą - podobnież wizjer, który już też został trącony zębem czasu (zarysowania od zewnątrz)
A regulowałeś na kołkach mocujących ?


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Kask a deszcz

Post autor: JARON »

A z zupełnie starych sposobów, na lepszą widoczność przez szybę, podczas deszczu,to posmarowanie jej powierzchni przekrojonym na pół jabłkiem. Sok z jabłka też fajnie zmniejsza napięcie powierzchniowe wody i ładnie spływa. Oczywiście działanie tego sposobu jest krótkotrwałe w porównaniu z obecną chemią,ale kiedyś to zastosowałem i nawet działa :-) A osobiście nie używam niczego, tylko przecieram ręką wizjer. A żeby nie parował,to uchylam szybę na centymetr i jest ok. Zarost na gębie robi resztę z wpadającą wodą do kasku ;-) No ale obecnie małe dziewczynki muszą mieć kosmetyki nawet do szybki w kasku ;-)
Ocena: 5.88235%


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Janek-2004
A
Posty: 367
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:57
Lokalizacja: Dębowiec k. Jasła

Re: Kask a deszcz

Post autor: Janek-2004 »

Struna pisze:
30 wrz 2021, 17:11
Janek-2004 pisze:
30 wrz 2021, 16:25
Przed sezonem robiłem mu "przegląd" polegający na demontażu, przeglądzie silikonowej uszczeleki obwodowej oraz delikatnym przetarciu wilgotną chusteczką do szkieł okularów uszczelki jak i pinlocka. Potrzymałem w zamknięciu w ciepłym pomieszczeniu, w nadziei że uszczelka odreaguje i da lepszą szczelność do wizjera. Widocznie już czas wymiany nadszedł i żadne czary nie pomogą - podobnież wizjer, który już też został trącony zębem czasu (zarysowania od zewnątrz)
A regulowałeś na kołkach mocujących ?
Ruch tego mimośrodu na kołkach jest taki raczej symboliczny, ale spróbuje po myciu go naszpanować na maksa - po demontażu pinlocka widać że uszczelka się trochę "podwulkanizowała" i zostawiła dość wyczuwalny ślad na wizjerze. Na YT w zależności od fachowca radzą mycie zarówno wizjera jak i samej wkładki pinlocka z użyciem szamponu, mydła lub płynu do naczyń. zanim się wyda kasę to można się pobawić trochę przed weekendowym jeżdżeniem.



Online
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Kask a deszcz

Post autor: Struna »

Ten symboliczny ruch kołka zazwyczaj wystarczy aby dopasować wkład do wizjera.
To nie ma być na maksa, tylko tyle ile trzeba aby szczelnie dolegało do wizjera.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”